Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, przemawiając 14 lipca do uczestników Ukraine Accountability Conference poświęconej rosyjskim zbrodniom wojennym popełnionym na Ukrainie, mówił o dzisiejszym rosyjskim ataku rakietowym na Winnicę. Jego wystąpienie było transmitowane na kanale Biura Prezydenta Ukrainy na YouTube.

„Dzisiaj rano rosyjskie rakiety uderzyły w nasze miasto Winnica. Zwykłe pokojowe miasto. Pociski manewrujące uderzyły w dwa budynki publiczne. Bloki mieszkalne zostały zniszczone, płonie centrum medyczne. Płonęły samochody i tramwaje. To bezczelny akt rosyjskiego terroru. Osiem pocisków, z których dwa uderzyły w centrum miasta… To nie ludzie tego dokonali, to bydlaki”.

Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy

Prezydent dodał, że od początku zakrojonej na dużą skalę rosyjskiej inwazji ukraińska prokuratura zarejestrowała 34 039 zbrodni popełnionych przez barbarzyńskie hordy raszystowsko-putinowskich najeźdźców.

Prezydent dał jasno do zrozumienia, że chodzi tylko o zbrodniach wojennych odnotowanych od 24 lutego br. czyli od drugiego etapu zbrodniczej rosyjskiej agresji na Ukrainę.

„Można więc sobie wyobrazić, jak wielu zbrodni Rosja dokonała na Ukrainie od zajęcia części Donbasu i Krymu w 2014 roku”

– zaznaczył Zełenski.

PRZECZYTAJ:

„Nowa Norymberga”. Szef MSZ Ukrainy proponuje stworzyć specjalny trybunał dla Putina i jego pachołków

„Wierzę, że Międzynarodowy Trybunał Karny nieuchronnie wymierzy karę za zbrodnie podlegające jego jurysdykcji – ludobójstwo, zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne – przekazał Wołodymyr Zełenski. Jak podkreślił, należy powołać specjalny trybunał, który zajmowałby się tylko rosyjską inwazją na Ukrainę. Mówił o tym wcześniej w wystąpieniu w Hadze także ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba. Zełenski wyjaśnił, że taki trybunał miałby za zadanie wymierzyć sprawiedliwość „tym, którzy rozpoczęli tę katastrofę”. Jego zdaniem, powinien on ścigać rosyjskie władze, ponieważ to im może być najłatwiej uniknąć odpowiedzialności. – Nie można do tego dopuścić”

– powiedział prezydent Ukrainy.

Przypomnijmy, dziś rano krwawe putinowsko-raszystowskie bestie uderzyli pociskami manewrującymi w centrum Winnicy, ludność której stanowi ponad 370 tys. osób. Są 24 zabitych cywilów, w tym 3 dzieci poniżej 10 roku życia.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał atak na obiekty cywilne stolicy obwodu winnickiego bezczelnym aktem terrorystycznym.

W wieczornym przemówieniu prezydent Ukrainy powiedział, że najlepszą rzeczą, jaka może wydarzyć się w życiu krwawych zbrodniarzy wojennych czyli załogi okrętu podwodnego, który ostrzelał Winnicę, będzie więzienie. Jeśli będą mieli szczęście…

PRZECZYTAJ:

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

PRZECZYTAJ:

Pelosi: Putin to tchórz, który walczy z cywiłami i dziećmi! Rosja sponsorem terroryzmu

„Niewinni ludzie zamordowani w biały dzień. Barbarzyństwo Rosji trwa nadal. Nie możemy się do niego przyzwyczaić, bo wtedy Putin osiągnie swój cel”

– napisał na Twitterze premier Polski Mateusz Morawiecki.

KOMENTARZ REDAKCJI

Redaktor naczelny „Głosu Polonii” i portalu Jagiellonia już cztery lata temu ostrzegał przed możliwą powtórką w Europie taktyki zastosowanej przez Rosjan i pachołków Putina w Syrii. W tekście „Spójrzcie na ruiny Syrii, oto co czeka Europę, jeśli nie potrafimy powstrzymać Rosji” przewidział, że jeśli Kreml nie zostanie prewencyjnie zmuszony do prowadzenia pokojowej polityki zagranicznej, Putin skieruje agresję na niepodległe kraje europejskie i zastosuje „scenariusz syryjski”, czyli niszczycielskie naloty, w wyniku których całe miasta zostaną obrócone w gruzy. Wielu ekspertów nie traktowało wówczas tych przestróg poważnie, ale, niestety, prawie wszystkie stały się rzeczywistością.

Począwszy od 2014 roku portal Jagiellonia.org i czasopismo „Głos Polonii” codziennie biły na alarm, demaskując zbrodniczą ideologię raszyzmu i putinizmu. Każdego dnia media te starały się zwrócić uwagę na zagrożenie, jakie stwarza dla całej ludzkości kremlowska klika, ale nikt nie traktował tych ostrzeżeń poważnie. Tragedii można było zapobiec, ale nikt nie chciał wierzyć i słyszeć. Teraz widzimy straszne konsekwencje tej krótkowzroczności i bierności społeczności światowej. Jest to tragedia spowodowana polityką ustępstw i „nieprowokowania” Rosji, która jeszcze bardziej rozzuchwala Putina – najpodlejszego, najokrutniejszego i najbardziej obrzydliwego dyktatora wszech czasów.

24 lutego 2022 r. nadeszła czarna godzina Ukrainy – rozpoczęła się brutalna agresja na kraj, który uniemożliwia oszalałemu Putinowi realizację maniakalnej idei odrodzenia rosyjskiego imperium zła i przywrócenia żelaznej kurtyny, czyli sowieckiej strefy wpływów w Europie. CZYTAJ WIĘCEJ TU>>>

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Plan ludobójstwa Ukraińców zatwierdził osobiście Putin

Marionetkowy „rząd” i obozy koncentracyjne. Bild ujawnia plan Putina

Scenariusz ludobójstwa. Rosyjska agencja propagandowa ujawnia plany Putina

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

ZOBACZ TAKŻE: