Kategoria: Terroryzm

USA wpisały Rosyjski Ruch Imperialny na swoją listę organizacji terrorystycznych. Marcin Rey: To zły sygnał dla „narodowców” z Młodzieży Wszechpolskiej

Rząd USA wpisał Rosyjski Ruch Imperialny na listę organizacji terrorystycznych – poinformował Nathan Sales, koordynator do walki z terroryzmem na czele Departamentu Stanu USA. To jest pierwsza organizacja, opowiadająca się za wyższością białej rasy, która została uznana za terrorystyczną.

czytaj więcej

Na pokładzie zestrzelonego przez Rosjan samolotu MH17 był zespół wirusologów, którzy mogliby uratować świat przed koronawirusem

Na pokładzie samolotu samolotu pasażerskiego Malaysia Airlines Boeing 777 nr lotu MH17, zestrzelonego przez Rosjan, znajdował się cały zespół znanych wirusologów, którzy lecieli na Światowy Kongres AIDS. Gdyby Rosjanie nie zabili tych specjalistów, mogliby oni wnieść ogromny wkład w walkę z pandemią koronawirusa.

czytaj więcej

Krakowski sąd skazał trzech obywateli Polski z prorosyjskiej organizacji za podpalenie węgierskiego ośrodka kultury na Ukrainie

Zdaniem prokuratury działania mężczyzn miały na celu „zakłócenie ustroju Ukrainy i pogłębienia podziałów narodowościowych pomiędzy Ukraińcami i Węgrami”. Sąd podzielił stanowisko śledczych, że doszło do przestępstwa terrorystycznego. Wszyscy oskarżeni zostali zatrzymani już w Polsce przez ABW na polecenie Prokuratury Krajowej.

czytaj więcej

MSZ Polski z zadowoleniem odnotowuje rozpoczęcie procesu w Królestwie Niderlandów dot. zestrzelenia MH17

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej z zadowoleniem odnotowuje przewidziane na 9 marca 2020 r. rozpoczęcie, przed organami sprawiedliwości Królestwa Niderlandów, procesu sądowego mającego na celu wyjaśnienie prawdziwych okoliczności oraz ustalenie winnych zestrzelenia nad terytorium Ukrainy.

czytaj więcej

Europosłowie wzywają Rosję, by uznała swoją odpowiedzialność za zestrzelony Boeing w Donbasie

Posłowie do Parlamentu Europejskiego wzywają Rosję, by poszła za przykładem Iranu i uznała swoją odpowiedzialność za zestrzelenie samolotu pasażerskiego Boeing 777, należącego do linii Malaysia Airlines nr lotu MH17 nad terenami wschodniej Ukrainy, okupowanej przez Rosję – informuje Radio Wolna Europa. Wcześniej europosłowie pozwalali sobie na wyrażanie się w ten sposób tylko na marginesie i niepublicznie, teraz otwarcie potępiają Rosję i porównują reakcje Teheranu i Moskwy w sytuacji ze zestrzelonym samolotem.

czytaj więcej

Niemiecka policja szuka islamskich terrorystów z Federacji Rosyjskiej

W Niemczech funkcjonariusze organów ścigania aktywnie poszukują osób podejrzanych o działalność terrorystyczną. Środki dochodzeniowe i operacyjne objęły Berlin, Brandenburgię, Nadrenię Północną-Westfalię i Turyngię. Przeprowadzono poszukiwania w obiektach różnych grup islamistycznych. Wśród podejrzanych dominują imigranci z Federacji Rosyjskiej (z Czeczenii) w wieku od 23 do 28 lat. Berlińscy prokuratorzy podejrzewają, że te grupy islamistyczne były zaangażowane w przygotowanie zamachów terrorystycznych na terytorium Niemiec.

czytaj więcej

„To nie tylko sprawa Bliskiego Wschodu”. Europoseł Anna Fotyga o Sulejmanim i „budowaniu spisków na terenie UE”

„Były działania organizacji al-Kuds, również samego Kasema Sulejmaniego, w budowaniu spisków terrorystycznych na terenie Unii Europejskiej. Mówię tu o uniemożliwionym wielkim ataku pod Paryżem, ataku na spotkanie opozycji irańskiej, która zjechała z całego świata. Byłam tam również obecna, było kilka innych osób z Polski. Były ważne osoby z całego świata. To nie tylko sprawa dalekich interesów na Bliskim Wschodzie, to sprawa bezpieczeństwa nas wszystkich” – podkreśliła Anna Fotyga w programie „Minęła 20”.

czytaj więcej

Prof. Romuald Szeremietiew: W Unii Europejskiej Kasem Sulejmani był na liście terrorystów

W Unii Europejskiej Kasem Sulejmani znajduje się na liście terrorystów – poinformował na Facebooku Romuald Szeremietiew, doktor habilitowany nauk wojskowych, profesor nadzwyczajny Akademii Obrony Narodowej i Akademii Sztuki Wojennej. „Po atakach z 11 września 2001 r. w grudniu tego samego roku Unia Europejska utworzyła w ramach działań antyterrorystycznych listę osób, grup i podmiotów, które są wykazane jako organizujący i wykonujący akty terrorystyczne”. Na tej liście osób pod pozycją 15 znajdujemy generała Kasema Sulejmaniego.

czytaj więcej

Stany Zjednoczone mogą uznać Rosję za sponsora terroryzmu – Voice of America

Komisja Spraw Zagranicznych Senatu Stanów Zjednoczonych zatwierdziła projekt ustawy zawierający propozycję skierowaną do rządu USA w celu ustalenia, czy Rosja spełnia kryteria państwa, które sponsoruje terroryzm – informuje Voice of America. Projekt „Ustawy o zaprzestaniu szkodliwych działań opartych na rosyjskim terroryzmie” został wprowadzony przez senatora republikańskiego Core Gardnera, który obwinił Rosję o zestrzelenie malezyjskiego liniowca nad Ukrainą i użycie broni chemicznej w Wielkiej Brytanii.

czytaj więcej

ABW zatrzymała islamistę z Ukrainy, który planował zamach na galerię handlową w Puławach

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała obywatela Ukrainy, którego podejrzewa o przygotowywanie się do zamachu terrorystycznego. Mężczyzna – Maksym S., który niedawno przeszedł na islam, miał rozważać zamach na galerię handlową w Puławach (woj. lubelskie) – uważają śledczy. Podejrzany utrzymywał bliskie kontakty z cudzoziemcami, m.in. z Tadżykistanu, a także obywatelami Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej – informuje rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

czytaj więcej

Ukryta wojna przeciwko Zachodowi. We francuskich Alpach znaleziono „bazę rosyjskich sabotażystów z supertajnej jednostki specjalnej GRU”

Zachodnie agencje wywiadowcze odkryły, że 15 rosyjskich szpiegów z supertajnej jednostki specjalnej GRU o numerze 29155, odpowiedzialnej za zabójstwa, akty sabotażu i zarządzanie tzw. „martwymi skrzynkami pocztowymi”, które są wykorzystywane przez tajnych agentów i ich popleczników do wymiany informacji, w latach 2014 – 2018 wykorzystywali francuskie Alpy jako bazę rezerwową do swoich akcji przeprowadzanych w całej Europie – informuje francuska gazeta „Le Monde”.

czytaj więcej

Na Ukrainie zatrzymano Al Barę al-Sziszaniego, jednego z liderów Państwa Islamskiego

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Gruzji i Centralną Agencją Wywiadowczą Stanów Zjednoczonych (CIA) zatrzymały w obwodzie kijowskim jednego z liderów Państwa Islamskiego Cezara Tochosaszwili, Czeczena urodzonego w Gruzji, znanego pod imieniem Al-Bara al-Sziszani, informujebiuro prasowe SBU. W 2013 r. objął jedno z najwyższych stanowisk w Państwie Islamskim, był zastępcą Abu Umar asz-Sziszaniego – „ministra wojny” Państwa Islamskiego.

czytaj więcej
Loading