Kategoria: Terroryzm

Kolejny wróg Putina nie żyje. W Kijowie znaleziono ciało deputowanego i znanego eksperta wojskowego Dmytro Tymczuk

Deputowany ukraińskiego parlamentu i ekspert ds. bezpieczeństwa, koordynator grupy „Sprzeciw informacyjny” Dmytro Tymczuk nie żyje. W środę 19 czerwca, został znaleziony w swoim mieszkaniu w Kijowie. Policja nie wyklucza wersji „zabójstwa z premedytacją” jako przyczyny śmierci działacza, który przeciwdziałał rosyjskiej wojnie informacyjnej.

czytaj więcej

Rosja korzysta z napływu ekstremistów do Europy i sponsoruje ataki terrorystyczne na Zachodzie – amerykański ekspert

Celem geopolitycznym Rosji jest osłabienie Stanów Zjednoczonych i międzynarodowych sojuszy oraz zmniejszenie skuteczności zasad międzynarodowych – oświadczył Michael Carpenter, były asystent sekretarza obrony USA ds. Ukrainy i Eurazji, obecnie dyrektor Centrum Analitycznego Bidena.

czytaj więcej

Saakaszwili: Pamiętam, jak Putin groził zestrzeleniem samolotu Kaczyńskiego, Putin miał interes w zabiciu Kaczyńskiego

„Putin wziął Kaczyńskiego na cel, ponieważ polski prezydent ryzykując życiem poleciał do Gruzji i uratował naszą stolicę oraz niepodległość” – mówi w wywiadzie dla Wirtualnej Polski były prezydent Gruzji. Podkreślił, że Putin miał interes w zabiciu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a Smoleńsk to „logiczna kontynuacja wydarzeń w Tbilisi”. Zdaniem Saakaszwilego, Putin „pokazał siłę w całej rosyjskiej sferze wpływu”.

czytaj więcej

Europejski Trybunał Praw Człowieka żąda od Rosji wyjaśnień w sprawie zestrzelonego Boeinga MH17

Europejski Trybunał Praw Człowieka poinformował Moskwę o roszczeniach wobec Federacji Rosyjskiej otrzymanych od 380 krewnych osób zabitych w katastrofie samolotu malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines (lot MH17) nad wschodnią Ukrainą. Sąd czeka na oficjalne wyjaśnienia w tej sprawie. Przypomnujmy, wiosną 2018 r. Australia i Holandia oficjalnie oskarżyły Rosję o zestrzelenie samolotu MH17.

czytaj więcej

Rosja oskarżona o zestrzelenie MH17. Pięć krajów zgodziło się na finansowanie organizacji procesu ścigania i karania sprawców zbrodni

Holandia, Australia, Belgia, Malezja i Ukraina podpisały memorandum w sprawie wsparcia finansowego dla ścigania osób odpowiedzialnych za zestrzelenie samolotu pasażerskiego Malaysia Airlines Boeing 777 nr lotu MH17 dokonane 17 lipca 2014 r. w obwodzie donieckim na Ukrainie.

czytaj więcej

Norweskie służby specjalne zatrzymały terrorystę z Rosji

W Norwegii został aresztowany 20-letni Rosjanin, podejrzany o usiłowanie zabójstwa i przygotowanie ataku terrorystycznego w Oslo – oświadczyła Marie Benedicte Bjørnland, szef norweskiej służby bezpieczeństwa policji, podaje portal VartOslo.no. Podejrzany przyjechał do Norwegii przez Szwecję w czwartek, powiedziała szefowa służby specjalnej.

czytaj więcej

Eksperci: To Rosja stworzyła Państwo Islamskie

Istnieją dowody o udziału służb specjalnych Rosji w tworzeniu Państwa Islamskiego. The Washington Post opublikował informację amerykańskich służb specjalnych, że CyberCaliphate udający zwolenników organizacji Państwa Islamskiego faktycznie okazał się jednostką wojskową p/p 54777 GRU (Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej).

czytaj więcej

Szokujące doniesienia z Donbasu! Mokwa szykuje prowokację z użyciem broni chemicznej!!!

Dziś przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu MO w Kijowie poinformował, że Rosja szykuje prowokację z użyciem broni chemicznej w Donbasie. Atak spowodować może śmierć ludności cywilnej, co miałoby zwrócić międzynarodową uwagę na ten teren. Minister obrony Stepan Połtorak zapewnił, że ukraińskie siły nie planują żadnych ataków na Donbas.

czytaj więcej

Moskwa szykuje siły specjalne do wojny o świątynie na Ukrainie

Putin przygotowuje żołnierze jednostek specjalnych w celu zdobycia i obrony świątyń Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego na Ukrainie. Główny Zarząd Wywiadowczy Rosji już opracował operację, która ma na celu destabilizację sytuacji na Ukrainie z wykorzystaniem czynnika religijnego.

czytaj więcej
Loading