Kategoria: Terroryzm

„Podłe i tchórzliwe”, „Rosja musi odpowiedzieć”. Zachodni politycy o otruciu Nawalnego “Nowiczokiem”

Zachodni politycy zdecydowanie potępili ohydne i tchórzliwe zachowanie władz rosyjskich w sprawie zatrucia lidera rosyjskiej opozycji. Oto cytaty z wypowiedzi przywódców zachodnich po ogłoszeniu przez rząd Niemiec, że w ciele Nawalnego znaleziono ślady paraliżującej nerwy substancji “Nowiczok”.

czytaj więcej

Stany Zjednoczone ukarzą Rosję, jeśli potwierdzi się wersja, że Nawalny został otruty na polecenie Kremla

Na tym etapie strona amerykańska nazwała to wydarzenie „incydentem”, jednak w przypadku potwierdzenia wersji, że Nawalny został otruty za działalność opozycyjną, Waszyngton grozi podjęciem ostrzejszych środków niż nawet reakcja USA na rosyjską ingerencję w wybory prezydenckie w USA.

czytaj więcej

Pompeo ostrzegł Rosję: zmowa z Talibami przeciwko żołnierzom USA jest nie do przyjęcia – „New York Times”

Mike Pompeo był wściekły, gdy służby specjalne doniosły mu o rosyskich nagrodach finansowych za głowy amerykańskich żołnierzy. Sekretarz stanu USA przeprowadził rozmowę telefoniczną z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem, w trakcie której zażądał od Moskwy natychmiastowego zaprzestania płacenia talibom za zabójstwa amerykańskich żołnierzy.

czytaj więcej

Republika Białoruś może dokonać ekstradycji bojowników z Grupy Wagnera na Ukrainę

Strona ukraińska, zgodnie z wszelkimi przewidzianymi procedurami, wystąpi do Republiki Białorusi z petycją o ekstradycję bojowników rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej Wagner, podejrzanych o zbrodnie wojenne na terytorium Donbasu – głosi komunikat Biura Prezydenta Ukrainy. Nie można wykluczyć, że Republika Białorusi podejmie decyzję o ekstradycji podejrzanych na Ukrainę.

czytaj więcej

Kreml destabilizuje Zachód używając monarchistów – Warsaw Institute

Rosyjska machina propagandowa utrwala obraz zdestabilizowanego Zachodu. Tymczasem to sama Moskwa podsyca konflikty na Zachodzie, choćby szkoląc i wspierając skrajnie prawicowe, często neonazistowskie środowiska europejskie. Ważną rolę odgrywa w tym organizacja pod nazwą Rosyjski Ruch Imperialny. Od lat RIM prowadzi działalność, którą trudno uznać za zgodną z prawem …

czytaj więcej

Rosyjscy najeźdźcy celowo zabili medyka wojskowego w ukraińskim Donbasie. MSZ Ukrainy: To morderstwo ma oznaki zbrodni wojennej

13 lipca, podczas ewakuacji zwłok zabitego ukraińskiego żołnierza, grupa ewakuacyjna wpadła we wcześniej przygotowaną zasadzkę rosyjskich okupantów w pobliżu wsi Zajcewe, w pobliżu Horliwki w obwodzie donieckim. Wróg bezlitośnie użył broni strzeleckiej. W wyniku ostrzału zginął wojskowy lekarz, dwóch żołnierzy zostało rannych.

czytaj więcej

Holandia pozywa Rosję przed Trybunał w Strasburgu za zestrzelenie MH17

Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok poinformował, że jego kraj „w poszukiwaniu sprawiedliwości dla 298 ofiar” pozywa Rosję przed Europejski Trybunał Praw Człowieka i będzie popierał prywatne pozwy przed Trybunałem. Przypomnijmy, samolot malezyjskich linii lotniczych lotu MH17 w lipcu 2014 roku został zestrzelony nad Donbasem. Zginęło 298 osób, w większości obywateli Holandii.

czytaj więcej

Zamieszki w cieniu Kremla, rosyjski ślad w amerykańskich protestach. Raport Instytutu Badań Globalnych Zagrożeń i Demokracji

Ultra-lewicowe grupy terrorystyczne praktykujące ideologię były wykorzystywane przez radziecki wywiad podczas zimnej wojny w celu destabilizacji Europy Zachodniej. Jednoczesne wsparcie ruchów ultra-lewicowych i neonazistowskich pozwala Kremlowi elastycznie wykorzystywać obie ideologie, podsycając ciągły konflikt, który destabilizuje demokrację.

czytaj więcej

Ścigany w USA szef neonazistowskiej grupy został obywatelem Rosji i właścicielem elitarnego mieszkania w centrum Petersburga

Najbardziej poszukiwany neonazista z USA – prowodyr amerykańskiej grupy neonazistowskiej „Baza” – 46-letni Rinaldo Nazzaro otrzymał obywatelstwo Federacji Rosyjskiej. Mieszka w elitarnym mieszkaniu w centrum Petersburga, którego wartość szacuje się na 360 – 430 tysięcy dolarów amerykańskich – informuje serwis internetowy Rosyjska Prasa.

czytaj więcej

Niemieccy neonaziści przechodzą szkolenie paramilitarne w obozie Rosyjskiego Ruchu Imperialnego w okolicach Sankt Petersburga

Działacze Rosyjskiego Ruchu Imperialnego, którzy deklarują, że walczą o „panowanie białej rasy”, wkładają wiele wysiłku w to, by wywołać konflikt cywilizacyjny w Europie. Próbują prowokować wojny uliczne neonazistów i islamistów. Chcą zdestabilizować Europę i cała cywilizację zachodnią, nawiązali również kontakty ze swoimi sympatykami z skrajnej prawicy w Polsce.

czytaj więcej

Rosjanie chcieli otruć burmistrza Pragi. Truciznę do Czech przywiozł pełniący obowiązki szefa Rosyjskiej Federalnej Agencji Rossotrudniczestwo

10 maja dziennikarze z programu „168 godzin” czeskiego kanału telewizyjnego CT1, powołując się na swoje źródła, podali nazwisko pracownika rosyjskich służb specjalnych podejrzanego o transport rycyny w celu zabójstwa szefa administracji Pragi-6 Ondrzeja Kolářa i burmistrza Pragi Zdeněka Hřiba. Truciznę do Czech przywiozł Andriej Konczakow.

czytaj więcej
Loading

Share via
Send this to a friend