Kategoria: Terroryzm

Rosja oskarżona o zestrzelenie MH17. Pięć krajów zgodziło się na finansowanie organizacji procesu ścigania i karania sprawców zbrodni

Holandia, Australia, Belgia, Malezja i Ukraina podpisały memorandum w sprawie wsparcia finansowego dla ścigania osób odpowiedzialnych za zestrzelenie samolotu pasażerskiego Malaysia Airlines Boeing 777 nr lotu MH17 dokonane 17 lipca 2014 r. w obwodzie donieckim na Ukrainie.

czytaj więcej

Norweskie służby specjalne zatrzymały terrorystę z Rosji

W Norwegii został aresztowany 20-letni Rosjanin, podejrzany o usiłowanie zabójstwa i przygotowanie ataku terrorystycznego w Oslo – oświadczyła Marie Benedicte Bjørnland, szef norweskiej służby bezpieczeństwa policji, podaje portal VartOslo.no. Podejrzany przyjechał do Norwegii przez Szwecję w czwartek, powiedziała szefowa służby specjalnej.

czytaj więcej

Eksperci: To Rosja stworzyła Państwo Islamskie

Istnieją dowody o udziału służb specjalnych Rosji w tworzeniu Państwa Islamskiego. The Washington Post opublikował informację amerykańskich służb specjalnych, że CyberCaliphate udający zwolenników organizacji Państwa Islamskiego faktycznie okazał się jednostką wojskową p/p 54777 GRU (Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej).

czytaj więcej

Szokujące doniesienia z Donbasu! Mokwa szykuje prowokację z użyciem broni chemicznej!!!

Dziś przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu MO w Kijowie poinformował, że Rosja szykuje prowokację z użyciem broni chemicznej w Donbasie. Atak spowodować może śmierć ludności cywilnej, co miałoby zwrócić międzynarodową uwagę na ten teren. Minister obrony Stepan Połtorak zapewnił, że ukraińskie siły nie planują żadnych ataków na Donbas.

czytaj więcej

Moskwa szykuje siły specjalne do wojny o świątynie na Ukrainie

Putin przygotowuje żołnierze jednostek specjalnych w celu zdobycia i obrony świątyń Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego na Ukrainie. Główny Zarząd Wywiadowczy Rosji już opracował operację, która ma na celu destabilizację sytuacji na Ukrainie z wykorzystaniem czynnika religijnego.

czytaj więcej
Loading

Ostatnie komentarze