Kategoria: Terroryzm

Europosłowie wzywają Rosję, by uznała swoją odpowiedzialność za zestrzelony Boeing w Donbasie

Posłowie do Parlamentu Europejskiego wzywają Rosję, by poszła za przykładem Iranu i uznała swoją odpowiedzialność za zestrzelenie samolotu pasażerskiego Boeing 777, należącego do linii Malaysia Airlines nr lotu MH17 nad terenami wschodniej Ukrainy, okupowanej przez Rosję – informuje Radio Wolna Europa. Wcześniej europosłowie pozwalali sobie na wyrażanie się w ten sposób tylko na marginesie i niepublicznie, teraz otwarcie potępiają Rosję i porównują reakcje Teheranu i Moskwy w sytuacji ze zestrzelonym samolotem.

czytaj więcej

Niemiecka policja szuka islamskich terrorystów z Federacji Rosyjskiej

W Niemczech funkcjonariusze organów ścigania aktywnie poszukują osób podejrzanych o działalność terrorystyczną. Środki dochodzeniowe i operacyjne objęły Berlin, Brandenburgię, Nadrenię Północną-Westfalię i Turyngię. Przeprowadzono poszukiwania w obiektach różnych grup islamistycznych. Wśród podejrzanych dominują imigranci z Federacji Rosyjskiej (z Czeczenii) w wieku od 23 do 28 lat. Berlińscy prokuratorzy podejrzewają, że te grupy islamistyczne były zaangażowane w przygotowanie zamachów terrorystycznych na terytorium Niemiec.

czytaj więcej

„To nie tylko sprawa Bliskiego Wschodu”. Europoseł Anna Fotyga o Sulejmanim i „budowaniu spisków na terenie UE”

„Były działania organizacji al-Kuds, również samego Kasema Sulejmaniego, w budowaniu spisków terrorystycznych na terenie Unii Europejskiej. Mówię tu o uniemożliwionym wielkim ataku pod Paryżem, ataku na spotkanie opozycji irańskiej, która zjechała z całego świata. Byłam tam również obecna, było kilka innych osób z Polski. Były ważne osoby z całego świata. To nie tylko sprawa dalekich interesów na Bliskim Wschodzie, to sprawa bezpieczeństwa nas wszystkich” – podkreśliła Anna Fotyga w programie „Minęła 20”.

czytaj więcej

Prof. Romuald Szeremietiew: W Unii Europejskiej Kasem Sulejmani był na liście terrorystów

W Unii Europejskiej Kasem Sulejmani znajduje się na liście terrorystów – poinformował na Facebooku Romuald Szeremietiew, doktor habilitowany nauk wojskowych, profesor nadzwyczajny Akademii Obrony Narodowej i Akademii Sztuki Wojennej. „Po atakach z 11 września 2001 r. w grudniu tego samego roku Unia Europejska utworzyła w ramach działań antyterrorystycznych listę osób, grup i podmiotów, które są wykazane jako organizujący i wykonujący akty terrorystyczne”. Na tej liście osób pod pozycją 15 znajdujemy generała Kasema Sulejmaniego.

czytaj więcej

Stany Zjednoczone mogą uznać Rosję za sponsora terroryzmu – Voice of America

Komisja Spraw Zagranicznych Senatu Stanów Zjednoczonych zatwierdziła projekt ustawy zawierający propozycję skierowaną do rządu USA w celu ustalenia, czy Rosja spełnia kryteria państwa, które sponsoruje terroryzm – informuje Voice of America. Projekt „Ustawy o zaprzestaniu szkodliwych działań opartych na rosyjskim terroryzmie” został wprowadzony przez senatora republikańskiego Core Gardnera, który obwinił Rosję o zestrzelenie malezyjskiego liniowca nad Ukrainą i użycie broni chemicznej w Wielkiej Brytanii.

czytaj więcej

ABW zatrzymała islamistę z Ukrainy, który planował zamach na galerię handlową w Puławach

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała obywatela Ukrainy, którego podejrzewa o przygotowywanie się do zamachu terrorystycznego. Mężczyzna – Maksym S., który niedawno przeszedł na islam, miał rozważać zamach na galerię handlową w Puławach (woj. lubelskie) – uważają śledczy. Podejrzany utrzymywał bliskie kontakty z cudzoziemcami, m.in. z Tadżykistanu, a także obywatelami Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej – informuje rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

czytaj więcej

Ukryta wojna przeciwko Zachodowi. We francuskich Alpach znaleziono „bazę rosyjskich sabotażystów z supertajnej jednostki specjalnej GRU”

Zachodnie agencje wywiadowcze odkryły, że 15 rosyjskich szpiegów z supertajnej jednostki specjalnej GRU o numerze 29155, odpowiedzialnej za zabójstwa, akty sabotażu i zarządzanie tzw. „martwymi skrzynkami pocztowymi”, które są wykorzystywane przez tajnych agentów i ich popleczników do wymiany informacji, w latach 2014 – 2018 wykorzystywali francuskie Alpy jako bazę rezerwową do swoich akcji przeprowadzanych w całej Europie – informuje francuska gazeta „Le Monde”.

czytaj więcej

Na Ukrainie zatrzymano Al Barę al-Sziszaniego, jednego z liderów Państwa Islamskiego

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Gruzji i Centralną Agencją Wywiadowczą Stanów Zjednoczonych (CIA) zatrzymały w obwodzie kijowskim jednego z liderów Państwa Islamskiego Cezara Tochosaszwili, Czeczena urodzonego w Gruzji, znanego pod imieniem Al-Bara al-Sziszani, informujebiuro prasowe SBU. W 2013 r. objął jedno z najwyższych stanowisk w Państwie Islamskim, był zastępcą Abu Umar asz-Sziszaniego – „ministra wojny” Państwa Islamskiego.

czytaj więcej

MH17 zestrzelony na polecenie Kremla. Ustalenia holenderskich śledczych

Szokujące informacje na temat estrzelenia samolotu malezyjskiej linii lotniczej MH17 nad Ukrainą w 2014 roku. Holenderscy śledczy poinformowali, że udało im się przechwycić rozmowy telefoniczne sugerujące, że do zestrzelenia doszło za zgodą rosyjskich władz. W dochodzeniu prowadzonym przez Holandię udostępnione zostały publicznie dowody, które łączą rosyjski rząd z grupą bojowników, która odpowiedzialna jest za zestrzelenie samolotu malezyjskiej linii lotniczej MH17 nad Ukrainą.

czytaj więcej

Rosja szykuje się do agresywnej wojny? Zamierza zrezygnować z protokołu dodatkowego do konwencji genewskich, dotyczącego ochrony ofiar międzynarodowych konfliktów zbrojnych

Rosja zamierza zrezygnować z Protokołu dodatkowego do konwencji genewskich z 12 sierpnia 1949 r., dotyczącego ochrony ofiar międzynarodowych konfliktów zbrojnych – powiedział na Facebooku Wołodymyr Arjew, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, były szef ukraińskiej delegacji do PACE. Ta informacja po raz kolejny wskazuje, że Rosja szykuje się do niszczycielskiej i agresywnej wojny na dużą skalę.

czytaj więcej

New York Times: Supertajna jednostka GRU destabilizuje państwa Europy od dziesięciu lat

Supertajna jednostka sił specjalnych GRU „destabilizuje Europę” od dziesięciu lat – pisze Michael Schwirtz na łamach The New York Times, powołując się na doniesienia funkcjonariuszy zachodnich agencji wywiadowczych.Jednostka GRU o numerze 29155, której celem jest destabilizacja państw Europy brała udział w próbie zamachu stanu w Czarnogórze, ataku chemicznym w brytyjskim Salisbury, próbie otrucia bułgarskiego handlarza bronią Emiliana Gebrewa, a także w „kampanii destabilizacji” Mołdawii.

czytaj więcej

The New York Times: Kreml płaci uchodźcom za zamieszki w Europie

Rosja płaci uchodźcom z Bliskiego Wschodu w Europie za zamieszki, aby pokazać, że są terrorystami, które chcą zrujnować wartości cywilizacji zachodniej. Według amerykańskiej gazety co najmniej pięć osób zostało naocznymi świadkami tego, jak w szwedzkim mieście Rinkeby przedstawiciele rosyjskich mediów oferowali pieniądze młodym imigrantom, aby stworzyć wrażenie zamieszek przed kamerami wideo. Wkrótce dziesiątki zamaskowanych mężczyzn zaczęły atakować policję, rzucając w nich kamieniami i podpalając samochody.

czytaj więcej
Loading