Kategoria: Terroryzm

Zamieszki w cieniu Kremla, rosyjski ślad w amerykańskich protestach. Raport Instytutu Badań Globalnych Zagrożeń i Demokracji

Ultra-lewicowe grupy terrorystyczne praktykujące ideologię były wykorzystywane przez radziecki wywiad podczas zimnej wojny w celu destabilizacji Europy Zachodniej. Jednoczesne wsparcie ruchów ultra-lewicowych i neonazistowskich pozwala Kremlowi elastycznie wykorzystywać obie ideologie, podsycając ciągły konflikt, który destabilizuje demokrację.

czytaj więcej

Ścigany w USA szef neonazistowskiej grupy został obywatelem Rosji i właścicielem elitarnego mieszkania w centrum Petersburga

Najbardziej poszukiwany neonazista z USA – prowodyr amerykańskiej grupy neonazistowskiej „Baza” – 46-letni Rinaldo Nazzaro otrzymał obywatelstwo Federacji Rosyjskiej. Mieszka w elitarnym mieszkaniu w centrum Petersburga, którego wartość szacuje się na 360 – 430 tysięcy dolarów amerykańskich – informuje serwis internetowy Rosyjska Prasa.

czytaj więcej

Niemieccy neonaziści przechodzą szkolenie paramilitarne w obozie Rosyjskiego Ruchu Imperialnego w okolicach Sankt Petersburga

Działacze Rosyjskiego Ruchu Imperialnego, którzy deklarują, że walczą o „panowanie białej rasy”, wkładają wiele wysiłku w to, by wywołać konflikt cywilizacyjny w Europie. Próbują prowokować wojny uliczne neonazistów i islamistów. Chcą zdestabilizować Europę i cała cywilizację zachodnią, nawiązali również kontakty ze swoimi sympatykami z skrajnej prawicy w Polsce.

czytaj więcej

Rosjanie chcieli otruć burmistrza Pragi. Truciznę do Czech przywiozł pełniący obowiązki szefa Rosyjskiej Federalnej Agencji Rossotrudniczestwo

10 maja dziennikarze z programu „168 godzin” czeskiego kanału telewizyjnego CT1, powołując się na swoje źródła, podali nazwisko pracownika rosyjskich służb specjalnych podejrzanego o transport rycyny w celu zabójstwa szefa administracji Pragi-6 Ondrzeja Kolářa i burmistrza Pragi Zdeněka Hřiba. Truciznę do Czech przywiozł Andriej Konczakow.

czytaj więcej

Praski samorządowiec potwierdza, że został objęty całodobową ochroną policji po ustaleniu, że rosyjski agent planuje go likwidować – сzeskie media

Szef 6 dzielnicy Pragi Ondřeje Koláře, po opublikowaniu w czasopiśmie Respekt informacji o możliwej go likwidacji, opowiedział w wywiadzie dla telewizji Prima, że otrzymał całodobową ochronę policji, podobnie jak prezydent stolicy Czech i szef dzielnicy Praha-Řeporyje Pavel. Obecnie wszyscy trzej samorządowcy potwierdzili, że są objęci całodobową ochroną policji.

czytaj więcej

Ukryta wojna. Rosja chciała otruć prezydenta stolicy Czech i wysłała do Pragi agenta z silną trucizną – czeskie media

Prezydent stolicy Czech Zdeněk Hřib i szef jednej z dzielnic Pragi Ondřeje Koláře, którzy niedługo przed tym podjęli decyzję o demontażu pomnika sowieckiego dowódcy wojskowego Iwana Koniewa, zostali objęci ochroną osobistą. Takie środki podjęto po uzyskaniu informacji o przybyciu do Czech grupy oficerów rosyjskiego wywiadu.

czytaj więcej

Antypolski Rosyjski Ruch Imperialny. W Manifeście rosyjskich terrorystów zawarte są tezy, które od lat głosi publicznie Putin

Putin, podobnie jak terroryści z Rosyjskiego Ruchu Imperialnego, za wyimaginowany podział „narodu rosyjskiego” obwinia… Polskę i Polaków. „Gdy ziemie, które są dziś rdzeniem Ukrainy, dołączyły do Rosji, nikt nie myślał o sobie inaczej niż jako o Rosjaninie. […] I nie chcieli być częścią katolickiego świata, na którą to stronę »przeciągała« ich Polska” − powiedział.

czytaj więcej

Prawosławny dżihad. Jako pierwszy, krew na wschodzie Ukrainy przelał ostiariusz Ławry Peczerskiej

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin podczas rozmowy z amerykańskim reżyserem Oliverem Stone’em powiedział: „Gdy ziemie, które są dziś rdzeniem Ukrainy, dołączyły do Rosji, nikt nie myślał o sobie inaczej niż jako o Rosjaninie. Wszyscy byli prawosławni i nazywali się Rosjanami. I nie chcieli być częścią katolickiego świata, na którą to stronę »przeciągała« ich Polska”.

czytaj więcej

Szpiegowska wojna. Zatrzymanie generała SBU może wymierzyć cios w rosyjską sieć szpiegowską na Zachodzie

Zatrzymanie generała Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Walerego Szajtanowa pod zarzutem zdrady i szpiegostwa na rzecz Rosji może wymierzyć cios w rosyjską sieć szpiegowską na Zachodzie – pisze niemiecki tabloid Bild. Wydanie sugeruje, że rosyjska sieć szpiegowska ma oczywiście powiązania nie tylko z Niemcami, ale także z Ukrainą, Francją i Chorwacją.

czytaj więcej

SBU wytropiła w swoich szeregach rosyjskiego szpiega w randze … generała (WIDEO)

Kontrwywiad Służby Bezpieczeństwa Ukrainy aresztował pod zarzutem zdrady i udziału w przygotowaniu ataków terrorystycznych generała, który służył w szeregach tejże służby – Walerego Szajtanowa. Według służby prasowej SBU Szajtanow jest podejrzany o to, że na zlecenie rosyjskich służb specjalnych zaplanował morderstwo słynnego czeczeńskiego wojskowego Adama Osmajewa.

czytaj więcej

Wojna hybrydowa przeciwko Zachodowi. Kim są terroryści z Rosyjskiego Ruchu Imperialnego?

Kilka dni temu Departament Stanu USA wpisał na listę organizacji terrorystycznych tzw. Rosyjski Ruch Imperialny – organizację białych nacjonalistów, której główna siedziba znajduje się w Petersburgu – rodzinnym mieście Władimira Putina. Działacze tego ruchu są zwolennikami idei wskrzeszenia Imperium Rosyjskiego, oprócz tego terroryści aktywnie starają się rozpalić zderzenie cywilizacji w Europie.

czytaj więcej

USA wpisały Rosyjski Ruch Imperialny na swoją listę organizacji terrorystycznych. Marcin Rey: To zły sygnał dla „narodowców” z Młodzieży Wszechpolskiej

Rząd USA wpisał Rosyjski Ruch Imperialny na listę organizacji terrorystycznych – poinformował Nathan Sales, koordynator do walki z terroryzmem na czele Departamentu Stanu USA. To jest pierwsza organizacja, opowiadająca się za wyższością białej rasy, która została uznana za terrorystyczną.

czytaj więcej
Loading