Kategoria: Międzymorze

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przyjęła rezolucję wspierającą Inicjatywę Trójmorza

Dokument ten „wyraża poparcie dla Inicjatywy Trójmorza w jej wysiłkach na rzecz zwiększenia niezależności energetycznej i połączeń infrastrukturalnych, a tym samym wzmacniania bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych i Europy” i zawiera zobowiązanie rządu USA do przekazania miliarda dolarów …

czytaj więcej

„Przed Bitwą Warszawską” – pomnik upamiętniający międzynarodową współpracę podczas wojny 1920 roku

Józef Piłsudski, Pál Teleki, Szymon Petlura i Charles de Gaulle to postaci uwiecznione na pomniku „Przed Bitwą Warszawską” autorstwa profesora Karola Badyny. Monument upamiętnia wsparcie Polski przez Węgry, Francję i Ukrainę podczas wojny polsko-bolszewickiej.

czytaj więcej

Międzymorze. Polska, Litwa i Ukraina aktywizują współpracę obronną w ramach Trójkąta Lubelskiego

Szefowie resortów bezpieczeństwa narodowego Ukrainy, Litwy i Polski aktywizują współpracę w ramach powołanego w lipcu Trójkąta Lubelskiego – oznajmił we wtorek Ołeksij Daniłow, stojący na czele Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy – informuje portal wnp.pl powołując się na PAP.

czytaj więcej

Większość posłów Rady Najwyższej Ukrainy dołączyło się do grupy parlamentarnej pt. Intermarium (Międzymorze)

Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z prezydenckiej frakcji „Sługa Ludu” Światosław Jurasz opublikował na Facebooku tekst programowy nowej ukraińskiej parlamentarnej grupy pt. Intermarium (Międzymorze), w której skład wchodzą 230 ukraińskich parlamentarzystów.

czytaj więcej
Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend