Kategoria: Międzymorze

Andrzej Duda: Największy problem Europy – imperialne zapędy Rosji

Dopóki jesteśmy razem, jesteśmy silni. To właśnie ta nasza wspólnota gwarantuje bezpieczeństwo i ogromnie cieszę się, że po raz kolejny dzisiaj to zademonstrowaliśmy. NATO powinno mieć drzwi otwarte dla Gruzji, Mołdawii, Ukrainy, Macedonii Północnej, bo to zachęca do współdziałania i reform – mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie konferencji prezydentów państw tzw. Bukareszteńskiej Dziesiątki, w którym wziął też udział szef NATO Jens Stoltenberg.

czytaj więcej

W interesie Polski leży upadek Rosji – dr Targalski o nowej książce Jacka Bartosiaka (WIDEO)

Dr Jerzy Targalski w swoim programu „Tygiel geopolityczny” omawia książkę Jacka Bartosiaka „Rzeczpospolita między lądem a morzem”. Głównym naszym celem powinno być zadanie jak najdotkliwszej klęski Rosji, albo przynamniej jaknajwiększe osłabienie wpływów Rosji na pomoście bałtycko-czarnomorskim.

czytaj więcej

Rosja wchłonie Białoruś, by uczynić ją trampoliną do inwazji na Polskę i państwa bałtyckie

Kreml usiłuje za wszelką cenę uniemożliwić stworzenie sojuszu państw Międzymorza, zdolnego do powstrzymania rosyjskiej ekspansji na Zachód. Białoruś jest idealnym przyczółkiem do uderzenia w Polskę, Litwę (kraje bałtyckie) oraz Ukrainę. Innymi słowy Białoruś jest kluczowym bastionem w wojnie Kremla przeciwko Europie.

czytaj więcej
Loading