Kategoria: Gospodarka

Duda: „Głęboko wierzymy w to, że wspólnie odbudujemy Ukrainę piękniejszą niż była”

Absolutnie jesteśmy przeświadczeni co do tego, że Ukraina zwycięży, że pan prezydent razem ze współpracownikami i obrońcami Ukrainy da radę i Ukraina się obroni. I że w niedalekiej przyszłości będzie częścią Unii Europejskiej i częścią Wspólnoty Transatlantyckiej – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania delegacji Polski i Ukrainy w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent Duda: Udział Polski w odbudowie Ukrainy uważam za naturalny

Uważam udział Polski w procesie odbudowy Ukrainy za całkowicie naturalny i wręcz niezbędny – powiedział w piątek prezydent Polski Andrzej Duda. Dodał, że nasze firmy zapewne wezmą udział w odbudowie ukraińskiej gospodarki. Podkreślił, że Polska „musi brać aktywny udział w odbudowie, chociażby tylko z tej przyczyny, że jest krajem tranzytowym w stosunku do Ukrainy”. „Chcemy stać się częścią komitetu sterującego, który ustanawia w tej chwili grupa G7. Chcemy być częścią tego komitetu z uwagi na nasz potencjał sąsiedzki i nasze położenie geograficzne. Uważam nasz udział w tym procesie odbudowy Ukrainy za całkowicie naturalny i wręcz niezbędny” – ocenił Andrzej Duda.

Sukces Polski

Upadek sowieckiego komunizmu był procesem, który miał swój początek w Polsce, kiedy to ruch Solidarności ostatecznie doprowadził do rozpadu opresyjnego i nieludzkiego reżimu. Silną motywacją w tym dążeniu do zmiany było pragnienie ponownego nawiązania kontaktu z instytucjami międzynarodowymi i powrotu do Europy.

Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend