GUR: Ukraina zna miejsca pobytu Putina i Prigożyna, ale nie planuje ich likwidacji, powinni stanąć przed trybunałem

Ukraiński wywiad wojskowy śledzi w czasie rzeczywistym miejsce pobytu zbrodniarzy wojennych – poszukiwanego listem gończym Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze lidera terrorystycznego państwa-agresora Władimira Putina i poszukiwanego listem gończym FBI założyciela Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna.

Szefowie mediów Watykanu: budujmy mosty, nawiązujmy dialog

– Potrzebujemy mediów, które pomagają nie dzielić, ale budować mosty. Nie wznosić bariery podziałów, ale nawiązywać dialog – mówili szefowie mediów watykańskich dr Andrea Tornielli oraz dr Massimiliano Menichetti, którzy 1 czerwca gościli na KUL na spotkaniu „Nowoczesne media i technologie w komunikacji Kościoła”. Obaj włoscy eksperci, odpowiedzialni za pracę m.in. Vatican News, zwrócili również uwagę, że w mediach fundamentalnie ważna jest prawda opowiadana poprzez świadectwo i relacje ludzi oraz poprzez ich doświadczenie życiowe.

Premier Mateusz Morawiecki: Polska pomoże Ukrainie szkolić pilotów F-16

Polska pomoże Ukrainie przeszkolić pilotów myśliwców F-16 – oświadczył premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po szczycie Europejskiej Wspólnoty Politycznej w Kiszyniowie. Szef rządu polskiego dodał, że podczas rozmowy kilku premierów z Wołodymyrem Zełenskim zapewnił, że Polska będzie pomagała Ukrainie przeszkolić pilotów myśliwców F-16. „Ustaliliśmy harmonogram tych szkoleń” – podkreslił Prezes Rady Ministrów.

Szefowie mediów Watykanu z wizytą na KUL

Radio Watykańskie i VaticanNews to najważniejsze medium dla Kościoła katolickiego na całym świecie, które m.in. na Facebooku, Twitterze i You Tube ma setki tysięcy obserwujących i milionowe zasięgi. O tym jak funkcjonuje w cyfrowej rzeczywistości XXI wieku i w jaki sposób głosi Ewangelię opowiedzą na KUL-u jego szefowie dr Andrea Tornielli – dziennikarz i pisarz katolicki, dyrektor programowy Dykasterii ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej oraz Massimiliano Menichetti – dziennikarz, wykładowca akademicki, szef Radia Watykańskiego/VaticanNews.

KUL nawiązał współpracę z argentyńskim Seminario Rabinico Latinoamericano

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zawarł 29 maja br. porozumienie z argentyńskim Seminario Rabinico Latinoamericano. Umowa zakłada m.in wymianę studentów, wspólne seminaria, warsztaty oraz wspólne publikacje akademickie. Wieloletnim rektorem seminarium był Rabin Abraham Skórka, który wraz z kard. Jorge Bergoglio, obecnym Papieżem, prowadził dyskusje teologiczne, opublikowane w książce pt. „W niebie i na ziemi”.

Andrzej Duda: Ludzie, którzy ulegali rosyjskim wpływom, będą musieli odejść z życia publicznego

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Połczynie-Zdroju odniósł się do burzy, jaka wybuchła po powołaniu komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów. Dodał, że nie bardzo rozumie, jak kwestia zbadania rosyjskich wpływów miałaby zniszczyć polską demokrację – w jego ocenie to rosyjskie wpływy mogłyby ją zniszczyć, a nie komisja, która będzie tę sprawę badała.

Święto Rodzin polonijnych z Anglii i Walii

Święto Rodziny to przede wszystkim integracja rodzin, a jednocześnie piękne religijne przeżycie. To wzmocnienie, że jest nas wielu i mamy te same wartości – powiedział dla Family News Service rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii ks. prałat Stefan Wylężek. Polonijne rodziny Wielkiej Brytanii już od 13 lat w uroczystość Zesłania Ducha Świętego spotykają się w Laxton Hall w ramach Święta Rodziny, które w tym roku odbyło się 28 maja.

Prezydent podpisał ustawę o komisji ds. rosyjskich wpływów! „Taka komisja powinna też powstać na poziomie europejskim”

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że zdecydował się podpisać ustawę dot. powołania komisji mającej zbadać rosyjskie wpływy na polską politykę, określaną przez opozycję jako „lex Tusk”. Ponadto prezydent zdecydował o skierowaniu ustawy w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego.

Podolak ogłosił warunki zakończenia wojny

„Żądania Rosji” wypowiadane ustami rosyjskiego MSZ raczej potwierdzają prawną i faktyczną niezdolność rosyjskiego kierownictwa. Dlatego tylko „kontrwarunki Ukrainy” są realistyczne – napisał na Twitterze, doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, powiedział, odpowiadając na przygłupie pretensje przegrywającej na polu bitwy Rosji.

Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend