Kategoria: Polityka

Negocjacje z Putinem są nie do przyjęcia, poczucie bezkarności zachęca go do agresji!

Zachodnia polityka ustępstw i „nieprowokowania” Rosji przyniosła odwrotny skutek do zamierzonego – jeszcze bardziej rozzuchwaliła Putina! Im bardziej Zachód ustępuje Kremlowi, tym bardziej Rosjanie nasilają swoją agresywną politykę wobec sąsiadów. Elity Zachodu muszą wreszcie porzucić polityczną naiwność i przyznać, że tak jak niegdyś – w latach 30 XX wieku w przypadku Niemiec – tak i teraz, próba „nieprowokowania”, czyli wynikająca z krótkowzroczności, strachu i tchórzostwa polityka ustępstw, jeszcze bardziej rozzuchwala Putina. Taka polityka jest dla niego świadectwem słabości Zachodu i zachęca go do eskalacji i rozszerzania agresji.

Mateusz Morawiecki: Porażka Ukrainy oznaczałaby porażkę Zachodu

Gdyby Chiny zaangażowały się poważniej w konflikt po stronie Rosji, skłoniłoby to USA do zwiększenia wsparcia dla Ukrainy – powiedział brytyjskiemu dziennikowi „Financial Times” premier Polski Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu dodał, że nie widzi jednak na razie dowodów na to, że Chiny udzielają istotnego wsparcia militarnego Rosji. – Mam wielką nadzieję, że Chiny nie zdecydują się na wysłanie broni do Rosji – powiedział Morawiecki.

Putin grozi bronią jądrową i wciąga Białoruś w machinę wojny. Wiceszef MSZ: Polityka odstraszania NATO jest słuszna

„Decyzja prezydenta Rosji o rozmieszczeniu broni nuklearnej na Białorusi jest dalszym krokiem w kierunku wciągania tego kraju w tryby rosyjskiej machiny wojennej” – wiceszef MSZ Łukasz Jasina skomentował na Twitterze zapowiedzi rozmieszczenia broni jądrowej na terenie Białorusi i dodał, że to „Stwarza także ryzyka w zakresie nieproliferacji broni jądrowej”. „Rosyjskie działania potwierdzają zasadność i znaczenie polityki odstraszania NATO, w której Polska uczestniczy” – podkreślił.

Premier Morawiecki: „Niemcy powinny wysyłać więcej broni, więcej amunicji i więcej pieniędzy na Ukrainę”

Wczoraj w Brukseli zakończył się szczyt UE poświęcony m.in. wojnie na Ukrainie i kryzysowi energetycznemu. Po zakończeniu posiedzenia RE premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu dla portalu Politico, w którym gorzko ocenił zaangażowanie Niemiec w pomoc dla napadniętego kraju. „Niemcy powinny wysyłać więcej broni, więcej amunicji i więcej pieniędzy na Ukrainę, ponieważ są zdecydowanie najbogatszym i największym krajem Unii” – stwierdził Mateusz Morawiecki.

Generał Milley: Obrona Ukrainy ma kluczowe znaczenie dla interesów narodowych USA i państw Zachodu

Celem strategii wspierania Ukrainy jest obrona opartego na prawie porządku międzynarodowego, który został ustanowiony w 1945 roku – oświadczył generał Mark Milley, przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów USA, podczas przesłuchania w Kongresie USA, zapytany o strategię swojego kraju we wspieraniu Kijowa, pisze Voice of America.

Spotkanie ministrów sprawiedliwości w Londynie. Cel: ukaranie zbrodniarzy wojennych za okrucieństwa na Ukrainie

Trzy dni temu, 20 marca, ministrowie sprawiedliwości 40 państw z całego świata spotkali się w Londynie, aby omówić poparcie dla śledztwa Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie. Konferencja Ministrów Sprawiedliwości odbyła się po tym, jak 17 marca Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania zbrodniarza wojennego Władimira Putina pod zarzutem bezprawnych deportacji ukraińskich dzieci z tymczasowo okupowanych terenów Ukrainy do Rosji.

Biden: Nakaz aresztowania Putina jest uzasadniony – popełnił zbrodnie wojenne

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że nakaz aresztowania Władimira Putina przez Międzynarodowy Trybunał Karny jest uzasadniony, ponieważ rosyjski dyktator popełnił zbrodnie wojenne. „Myślę, że to (nakaz aresztowania Putina przez MTK – red.) jest uzasadnione. Bez wątpienia Putin popełnił zbrodnie wojenne” – powiedział Biden, którego cytuje The New York Times.

Niezależna komisja ONZ: Rosja popełnia liczne zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości na Ukrainie

Ciągłe zbrodnie wojenne, masowe ataki na infrastrukturę oraz systematyczne i powszechne tortury świadczą o lekceważeniu prawa międzynarodowego. Do takiego wniosku doszli członkowie Niezależnej Międzynarodowej Komisji Śledczej ds. Naruszeń na Ukrainie, powołanej przez Radę Praw Człowieka ONZ, którzy w czwartek przedstawili w Genewie swój pierwszy raport, informuje serwis internetowy ONZ.

Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend