Kategoria: Polityka

Amerykański dyplomata: Jeśli Federacja Rosyjska podejmie kolejny agresywny krok, mogą zostać na nią nałożone niszczycielskie sankcje. Będzie to zapłata dla Putina

W przypadku kolejnego agresywnego kroku Moskwy, Rosja może zostać wyłączona z międzynarodowego systemu finansowego. Będzie to miało katastrofalne skutki dla kraju. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, ale w przypadku kolejnego agresywnego kroku można to wykorzystać. Ta sankcja to zapłata za Putina – powiedział amerykański dyplomata William Taylor w wywiadzie dla Pierwszego kanału telewizji gruzińskiej.

czytaj więcej

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

„Dezintegracja Rosji powinna stać się strategiczną polityką społeczności międzynarodowej. Dowodem na to jest ponad pięć lat rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie i reszcie świata demokratycznego. Nasze działania muszą stać się skuteczne i mieć na celu świadomy ostateczny finał – upadek Federacji Rosyjskiej. Jest to jedyne skuteczne długoterminowe rozwiązanie, z którego skorzysta zdecydowana większość krajów” – napisał Ołeksandr Aleksandrowicz.

czytaj więcej

Andrzej Łomanowski: Rosja wchłonie Białoruś. To już pewne. Tylko Polaków żal…

„Już niedługo przez Bug możemy graniczyć z innym niż dotychczas państwem. Rosja bowiem powoli, ale konsekwentnie, połyka Białoruś” – przekonuje na łamach „Rzeczpospolitej” Andrzej Łomanowski.Autor przypomina, że w latach 90. Aleksander Łukaszenko chciał być prezydentem Rosji. Dążył do zjednoczenia Białorusi z Moskwą, bo liczył, że to on przejmie schedę po ustępującym Borysie Jelcynie. Chętnie wyprzedawał suwerenność Mińska. „Wywołał lawinę, pod którą właśnie znika” – twierdzi Łomanowski.

czytaj więcej

Niemcy i Rosja podzieliły Europę na strefy wpływów? Nord Stream 2 to nowa interpretacja paktu Ribbentrop-Mołotow

Zgoda Europy na budowę Nord Stream 2 faktycznie jest milczącym zezwoleniem na kontynuację rosyjskiej agresji na wschodzie Starego Kontynentu. Niemcy nie są w stanie oprzeć się Rosji. Faktycznie przyjęły propozycję Rosji, by podzielić Europę na dwie strefy wpływów. Musimy zrozumieć, że Niemcy nie są w stanie odzyskać kontroli nad wewnętrzną częścią Europy [Mitteleuropa], o której marzyły. Oznacza to, że Niemcy dały Rosji zgodę na agresję.

czytaj więcej

Eks-doradca Putina: Pokój na warunkach „formuły Steinmeiera” to katastrofa dla Ukrainy

Jeśli prezydent Zełenski zgodzi się na wdrożenie w życie „formuły Steinmeiera” dotyczącą rozwiązania konfliktu w Donbasie, otrzyma bombę nawet nie z opóźnionym zapłonem, ale raczej szybkiej akcji. W rzeczywistości uruchomienie tego mechanizmu oznacza wdrożenie porozumień mińskich, w wyniku których dwa podmioty quasi-państwowe zostaną włączone w skład Ukrainy. A te dwa pseudo-państwa naturalnie podważą system polityczny Ukrainy od wewnątrz – powiedział Andriej Iłłarionow, były doradca prezydenta Putina.

czytaj więcej

IV rozbiór Polski. Defilada niemieckiego Wehrmachtu i rosyjskiej Armii Czerwonej (WIDEO, FOTOGALERIA)

Większość ludzi na pytanie, kto rozpoczął II wojnę światową odpowie, że nazistowskie Niemcy. Nie należy do nich Wiktor Suworow. We wrześniu 1939 Polska została zaatakowana przez dwa państwa, a tylko jedno z nich zostało obarczone odpowiedzialnością za wybuch najbardziej krwawego konfliktu w dziejach ludzkości. Tytułowa defilada to parada, która miała miejsce 22 września 1939 roku w Brześciu i uświetniła przekazanie miasta przez nazistów Rosjanom.

czytaj więcej

Popularyzacja ruchu LGBT, demoralizacja, destabilizacja i kryzys… Rosyjska wojna hybrydowa przeciwko Zachodowi

Cywilizacja zachodnia – Europa i Stany Zjednoczone Ameryki – jest obiektem totalnej wojny ideologicznej, informacyjnej i psychologicznej, to znaczy obiektem wojny, która nie weszła jeszcze w gorącą fazę. Na razie to wojna o dusze, wojna o umysły i świadomość przedstawiceli cywilizacji zachodniej. Wojna o demoralizację i destabilizację Zachodu. Ta wojna rozpoczęła się dawno temu i nie zatrzymała się nawet w najtrudniejszych czasach dla Moskwy.

czytaj więcej

Putin rozgrywa Zełenskiego: warunki berlińskie

Wymiana więźniów między Ukrainą a Rosją jest politycznym zwycięstwem Kremla. W zamian za zakładników, z 24 marynarzami na czele, których Rosja powinna zwolnić bezwarunkowo już po wyroku Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza 25 maja, Kijów wypuścił szpiegów, rebeliantów i terrorystów z kluczowym dla śledztwa ws. MH 17 Cemachem na czele. Teraz czas na kolejny krok, czyli szczyt czwórki normandzkiej. Także w tym wypadku należy zakładać, że jeśli faktycznie do takiego spotkania dojdzie, to zapadną na nim decyzje niekorzystne dla Ukrainy.

czytaj więcej

Rosjanie mają już dość Putina! Reżim może zostać obalony, w tym z powodu niepowodzeń geopolitycznych

Znany rosyjski politolog Dmitry Gałkin nie wyklucza zamachu stanu na Kremlu, w trakcie którego Władimir Putin zostanie usunięty z władzy. Ekspert twierdzi, że obecna polityka Moskwy doprowadziła do sankcji, które poważnie podważyły dobrobyt Rosjan. Ponadto spadek cen ropy powoduje poważne uderzenia w rosyjską gospodarkę. Rosjanie mogą wkrótce stać się świadkami transformacji reżimu. „Zamach stanu jest całkiem możliwy” – podsumował ekspert.

czytaj więcej

Polska nie ma wyboru, musi budować Międzymorze, aby zachować niepodległość – dr Jacek Bartosiak

Musimy sobie zdać z tego sprawy, że my byliśmy imperium lądowym, nie bez przyczyny ono było do punktu ciążenia komunikacyjnego do linii Wisły i Warty, z jak ramiona rozprowadzające się na Wschód aż do zlewni Dniepru i Dźwiny. To był naturalny układ komunikacyjny z dominującą siłą gospodarczą Korony, która była w stanie chronić się przed Moskwą i przed napadami od Morza Czarnego. (…) I chodzi o to, że strefy buforowe na Wschodzie, mówiąc językiem geopolityki, to jest Białoruś i Ukraina…

czytaj więcej

Akt rozpaczy w despotycznym więzieniu narodów. Naukowiec podpalił się w proteście przeciwko totalnej rusyfikacji

Rok wcześniej Albert Razin był wsród naukowców, którzy wystosowali list otwarty do lokalnych władz i deputowanych rosyjskiej Dumy, w którym protestowali przeciwko przyjęciu ustawy znoszącej obowiązek nauki języków nierosyjskich w szkołach Federacji Rosyjskiej. Działacze udmurckiego ruchu narodowego twierdzili, że jest to „bezpośrednia droga do zaniku języka ojczystego, zanikania tożsamości i eliminacji kultury etnicznej”.

czytaj więcej

Kongres USA rozpoczął śledztwo w sprawie Trumpa, Giulianiego i nacisków na Ukrainę

Trzy komisje Izby Reprezentantów Kongresu USA poinformowały, że wszczęły „szeroko zakrojone dochodzenie” w sprawie doniesień, że prezydent Donald Trump, jego prawnik Rudy Giuliani i być może osoby wywierają presję na ukraiński rząd, aby skłonić go do pomocy w kampanii na rzecz ponownego wyboru Trumpa. Przedstawiciel Demokratów zwrócił się do Białego Domu i Departamentu Stanu o udzielenie informacji na temat „manipulowania ukraińskim wymiarem sprawiedliwości”.

czytaj więcej
Loading