Kategoria: Polityka

The New York Times: Rosjanie nadal zabijają dzieci i cywiłów – bombardują szpitale w Syrii!

Szokujące są wyniki śledztwa amerykańskich dziennikarzy. „12 godzin. 4 zbombardowane szpitale w Syrii. Jeden winny: Rosja”. Jak wskazuje New York Times, Rosjanie świadomie atakowali szpitale w Syrii. Dziennikarze mieli dotrzeć do zapisów rozmów rosyjskich pilotów z kontrolą lotów w Syrii. Dane te zestawiono z informacjami ws. zbombardowanych szpitali i z relacjami świadków. NYT opublikowało również wideo, na którym słychać, jak rosyjscy piloci otrzymują lokalizację celów i meldują wykonanie ataku.

czytaj więcej

New York Times: Supertajna jednostka GRU destabilizuje państwa Europy od dziesięciu lat

Supertajna jednostka sił specjalnych GRU „destabilizuje Europę” od dziesięciu lat – pisze Michael Schwirtz na łamach The New York Times, powołując się na doniesienia funkcjonariuszy zachodnich agencji wywiadowczych.Jednostka GRU o numerze 29155, której celem jest destabilizacja państw Europy brała udział w próbie zamachu stanu w Czarnogórze, ataku chemicznym w brytyjskim Salisbury, próbie otrucia bułgarskiego handlarza bronią Emiliana Gebrewa, a także w „kampanii destabilizacji” Mołdawii.

czytaj więcej

“Nie kapitulacji!”. Dziesiątki tysięcy ludzi protestują na Majdanie Niepodległości w Kijowie

Wielotysięczny wiec “Nie kapitulacji!” odbył się 6 października na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Ukraińcy uświadamiają sobie, iż zaakceptowanie przez Ukrainę tzw. „formuły Steinmeiera” oznacza kapitulację przed Rosją. Ludzie protestują przeciwko podpisaniu przez Ukrainę formuły, która przewiduje amnestię zdrajców i prorosyjskich terrorystów, a także, że okupowane przez Rosję i jej pachołków rejony Donbasu otrzymają specjalny status po przeprowadzeniu tam tak zwanych wyborów.

czytaj więcej

Europa nie może zagwarantować własnego bezpieczeństwa, powinniśmi zrobić więcej – premier Holandii

„Może nam się to nie podobać, ale minęły czasy, kiedy Europa mogła znaleźć schronienie pod amerykańskim parasolem bezpieczeństwa za minimalną opłatę … Nie możemy zagwarantować własnego bezpieczeństwa. Ale Europa może i powinna zrobić więcej” – powiedział premier Holandii Mark Rutte i dodał, że w celu obrony Europa musi uwzględnić apel prezydenta USA Donalda Trumpa i zwiększyć wydatki na wojsko – informuje portal Segodnya powołując się na Euractiv.

czytaj więcej

Zełenski w rosyjskiej pułapce – raport specjalny Fundacji Warsaw Institute

Kreml de facto szantażuje Zełenskiego, który popełnił ogromny błąd, mówiąc, że chce zakończyć wojnę do końca tego roku. Ukraiński przywódca jest zakładnikiem własnych obietnic wyborczych i wywołanych nimi oczekiwań społecznych. Jeśli teraz przedstawia wymianę więźniów jako wstęp do kolejnych decyzji, które doprowadzą do pokoju w Donbasie, to oznacza, że Rosja podyktuje za to wysoką cenę. Zełenski jest pod ścianą – wszak sam obiecywał rodakom, że skończy wojnę jeszcze w tym roku.

czytaj więcej

Donald Trump: Ukraina jest „wielkim i pięknym” murem, który chroni Europę przed Rosją

Prezydent USA powiedział, że Ukraina broni krajów UE, będąc murem między Europą a Rosją – informuje biuro prasowe Białego Domu. W szczególności Donald Trump ostro skrytykował UE z powodu niewystarczającego wsparcia dla Ukrainy z ich strony. „Nienawidzę tego, gdy USA dają więcej pieniędzy niż inne … Ukraina pomaga Europie i krajom europejskim znacznie bardziej niż nam … To jest jak ściana między Rosją a Europą. To duża, szeroka, piękna ściana” – podkreślił prezydent Stanów Zjednoczonych.

czytaj więcej

Putin postanowił przed 2024 rokiem wskrzesić Związek Radziecki – Micheil Saakaszwili

Putin zdecydował przed 2024 r., przed swoją przyszłą reelekcją, wskrzesić Związek Radziecki i planuje anektować Gruzję, Armenię, Mołdawię, Białoruś, główną część Ukrainy, z wyjątkiem zachodniej. To jego plan. Częścią tego planu na tym etapie jest zmuszenie tych krajów do ogłoszenia neutralności i osłabienia ich przywódców politycznych. Były prezydent Gruzji i gubernator obwodu odeskiego Ukrainy powiedział również, że wyłącznie politycy nowego pokolenia mogą pokrzyżować przebiegły plan rosyjskich rewanżystów.

czytaj więcej

Rosja militaryzuje Daleką Północ. Arktyczne wyzwanie dla USA

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Rosjanie rozmieścili nowe systemy rakietowe na Półwyspie Kola. To kolejny etap zwiększania militarnego potencjału w rosyjskiej Arktyce, który budzi niepokój przede wszystkim Norwegii. Rozbudowa infrastruktury wojskowej odbywa się też w rejonach leżących na wschód od Półwyspu Kola. Rosyjskie dowództwo ogłosiło, że system obrony przeciwlotniczej S-400 na Nowej Ziemi osiągnął gotowość bojową. Nowy system zastąpił starszy wariant tej broni S-300.

czytaj więcej

Zagrożenie ze strony Rosji jest bardzo realne – Ryszard Czarnecki

Eurodeputowany przypomniał w rozmowie na antenie Telewizji Republika: „Obserwowaliśmy już paraliżowanie sieci przez hakerów działających jak armia”.W telewizji rozmawiano między innymi na temat podpisania 2 września w Warszawie przez premiera Mateusza Morawieckiego i wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a deklaracji dotyczącej bezpieczeństwa budowania sieci 5G. Zaznaczył jednocześnie, że Polsce zależy na tym, aby podobne standardy bezpieczeństwa były w ramach Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Dr Jerzy Targalski: Konfederaci tłumaczą służbę dla SB

Magdalena Ziętek-Wielomska, kandydatka Konfederacji do Sejmu z Warszawy, dała uzasadnienie dla kolaboracji części środowisk narodowych z komunistami i SB, którego nie powstydziłby się w wypadku autorytetów moralnych Adam Michnik. Był kiedyś taki lewak, obecne już słusznie zapomniany.Bohaterem Wielomskiej okazał się docent Józef Kossecki, major ORMO i TW „Rybak” oraz TW „X”, który w okresie 15 lat współpracy (1963–1978) napisał 11 tomów po 500 stron każdy donosów i analiz.

czytaj więcej

USA zwiększą obecność militarną w Polsce. Wspólna deklaracja Prezydentów PL i USA

Polska i Stany Zjednoczone kontynuują wzmacnianie swoich strategicznych i obronnych relacji, które poprawiają nasze wzajemne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Bazując na „Wspólnej deklaracji o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej” podpisanej 12 czerwca 2019 r., kontynuujemy prace nad planem umacniania więzi wojskowych między Polską a USA.

czytaj więcej

Formuła Steinmeiera jest drogą do kapitulacji, a nie do osiągnięcia pokoju – generał Zabrodskyj

Jeśli zaakceptujemy ją [formułę Steinmeiera] w formie, w jakiej jest obecnie proponowana, trudno nawet wymyślić lepszego przepisu na kapitulację. Cele tego konfliktu na wschodzie naszego kraju nie mają wyłącznie charakteru wojskowego lub gospodarczego. Są przede wszystkim polityczne. Formuła Steinmeiera, jeśli zostanie przyjęta jako podstawa dla przygotowania porozumienia, natychmiast otwiera drogę do zwycięstwa Putina. Natychmiast osiąga polityczne cele tego konfliktu.

czytaj więcej
Loading