Kategoria: Propaganda

Szef FBI ostrzega: Rosyjscy agenci ingerują w kampanię wyborczą w USA i oczerniają kandydata Demokratów Joe Bidena

Dyrektor Federalnego Biura Śledczego (FBI) Christopher Wray oświadczył, że rosyjscy agenci próbują ingerować w trwającą w USA kampanię przed wyborami prezydenckimi. Według niego ich głównym celem jest oczernianie kandydata Demokratów Joe Bidena. Dodał, że „można to nazwać wrogą zagraniczną próbą wpływu”.

czytaj więcej

Rosja podsyca konflikt między prawicą a lewicą w USA, rozpowszechnia fejkowe nagranie spalenia Biblii – „New York Times”

Nagrania wideo przedstawiające protestujących na antyrasistowskich wiecach w Portland, rzekomo palących stos Biblii, szybko zyskały popularność wśród konserwatystów i zwolenników Partii Republikańskiej Stanów Zjednoczonych, jednak „New York Times” podaje, że był to rozmyślnie wprowadzający w błąd inscenizowany film, rozpowszechniany przez Rosję…

czytaj więcej

Rosja prowadzi wojnę informacyjną przeciwko Polsce – Raport Departamentu USA

Działanie dezinformacyjne wymierzone w Polskę prowadzone są od lat. „Raport amerykańskiego Departamentu Stanu na temat działań dezinformacyjnych prowadzonych przez Rosję koresponduje z obserwacjami polskich służb specjalnych oraz identyfikowanymi działaniami Kremla prowadzonymi przeciwko RP” – poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

czytaj więcej

Stanisław Żaryn: „Rosja angażuje się wszędzie tam, gdzie wyczuwa szansę na pogłębienie dotychczasowych podziałów”

Najprostszą odpowiedzią na pytanie, dlaczego Rosja chce destabilizować sytuację wewnętrzną za granicą jest rzymska zasada dziel i rządź. Im bardziej społeczeństwo jest spolaryzowane, tym bardziej staje się bezbronne. Wroga ingerencja w wewnętrzne sprawy obcego kraju służy sprawdzeniu, jak daleko można się posunąć, zanim zostanie się ujawnionym.

czytaj więcej

Rosyjskie służby specjalne próbowały skompromitować Andrzeja Dudę i pokłócić Ukrainę z Polską – były zastępca szefa SBU

Rosja zintensyfikowała próby szkodzenia relacjom polsko-ukraińskim. Kreml liczył, że podczas wyborów prezydenckich w Polsce wygra bardziej lojalny wobec Moskwy kandydat, co zwiększyłoby możliwości rosyjskich wpływów w Polsce. Gdy wygrał niekorzystny dla Kremla Andrzej Duda, Rosjanie postanowili zorganizować prowokacje.

czytaj więcej

Łukasz Adamski: „Europa graniczymy z drzemiącym wulkanem, który już wyrzuca lawę plugawą, a może i ogniem zionąć”. 10 tez o Rosji i rosyjskiej polityce pamięci

Putin to kliniczny przykład kompleksu. […] Rosjanie są też niewolnikami wizji tożsamości rosyjskiej z XIX w. utożsamiajacej rosyjskość i ruskość. Pojawienie się Ukraińców i Białorusinów uznają za efekt słabości Rosji, która nie zapobiegła mentalnej polonizacji swoich ziem zachodnich i zbałamucenia miejscowego ludu.

czytaj więcej

Mit 22 czerwca 1941 roku – Artur Deska

Rocznica początku niemiecko-radzieckiej wojny – 22 czerwca 1941 roku (proszę zauważyć, że z premedytacją nie używam pojęcia „Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”) – jest dla wielu rosyjskich „historyków” świetną okazją do opowiadania o „pogrążonym w śnie” i „miłującym pokój” Związku Radzieckim „dokładnie o 4 godzinie podstępnie i zdradziecko napadniętym” przez straszną i ohydną III Rzeszę z jej szalonym wodzem Adolfem Hitlerem na czele.

czytaj więcej

Rosjanie znów kłamią na temat Polski. Według „Komsomolskiej Prawdy”… w 1941 r. napadliśmy z III Rzeszą na ZSRR

To już kolejny raz, gdy Federacja Rosyjska – ustami swoich polityków, urzędników (na czele z prezydentem Władimirem Putinem) czy dziennikarzy czołowych mediów rozpowszechnia nieprawdziwe, krzywdzące informacje na temat udziału Polski w II wojnie światowej. Putinowska propaganda próbuje robić z naszego kraju „agresora” …

czytaj więcej

Myśl Polska, Kresy.pl, Geopolityka.org etc. są kanałami szerzenia rosyjskich wpływów w Polsce. Opublikowano korespondencję kremlowskich urzędników (Rappoport-Leaks)

Portal „Mirotworec”, specjalizujący się w publikacji danych „osób, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa ukraińskiego, społeczności międzynarodowej oraz prawa i ładu międzynarodowego”, ujawnił informację o części rosyjskiej siatki wpływów w Polsce.

czytaj więcej

Robert Czyżewski: Ten inny 22 czerwca…

Kolejna rocznica 22 czerwca 1941 spowoduje wysyp tekstów propagandy i kontrpropagandy. Podejmowanie boju z najważniejszym Putinowskim mitem historycznym – mitem „Wojny Ojczyźnianej” – jest o tyle konieczne, co niewdzięczne i nudne. Jakie by argumenty nie padły to i tak dusza radzieckiego człowieka jest na nie odporna… Jednak 22 czerwca to jeszcze inna rocznica …

czytaj więcej

Ruch LGBT narodził się w latach 60. pod wpływem idei narzuconych Zachodowi przez Moskwę. Film „Rewolucja totalnej wolności”

Jarosław Mańka, reżyser filmu „Rewolucja totalnej wolności” twierdzi, że Rewolucja 1968 r. w Europie Zachodniej i USA jest wynikiem wywrotowej działalności służb specjalnych służb Związku Sowieckiego. „Związek Sowiecki wykorzystał napięcie społeczne do rozprzestrzeniania swoich idei. Robił to m.in. poprzez lewackie pismo studenckie Konkret.

czytaj więcej

O protestach w Europie i USA. To jest rosyjska wojna hybrydowa przeciwko Zachodowi, także przeciwko Polsce – komentarz redaktora naczelnego

Moskwa podsyca kłótnie, nienawiść i zamieszki w krajach zachodnich, dokłada wszelkich starań, aby skłócić czarnoskórych i białych, republikanów i demokratów w USA, Europejczyków i Amerykanów, Polaków i Ukraińców, muzułmanów i chrześcijan, zwolenników tradycyjnych wartości i przedstawicieli LGBT, prawicę i lewicę, zwolenników PiS-u i PO …

czytaj więcej
Loading

Share via
Send this to a friend