Kategoria: Propaganda

Tomasz Sakiewicz: Podnoszenie ustawy 447 „to potężna operacja Moskwy”

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” był gościem programu „W punkt” w Telewizji Republika. Jednym z tematów, który poruszono jest zamieszanie wokół tzw. ustawy 447. „Polska Żydom nigdy nie zabierała żadnego mienia. To Niemcy nie rozliczyły się z tego majątku” – tłumaczył Sakiewicz. Dodał, że nie ma wątpliwości, że podnoszenie tematu żydowskich roszczeń „to potężna operacja Moskwy”.

czytaj więcej

Nowa Targowica! Konfederacja na kolanach przed Putinem! „Złote myśli” Korwina

Kukiełki Kremla do utraty tchu wybielają Putina i jego agresywną politykę. „Rosja nie zagraża. Rosja jest zagrożona. Jest nieustanna agresja NATO przeciwko Rosji” – z maniakalnym i bezczelnym uporem twierdzi Janusz Korwin-Mikke. Taką retorykę słyszymy na co dzień z ust polityków, politologów, ekspertów i dziennikarzy zjednoczonych wspólnym celem: rehabilitacją agresywnej polityki Kremla.

czytaj więcej

Rosja rozpętała totalną wojnę informacyjną, by obalić rząd, który może utrwalić amerykańską obceność wojskową w Polsce – Przemysław Żurawski Vel Grajewski

Moskwa obsługuje „prawdziwych patriotów” tematem żydowskiego zagrożenia 447, „prawdziwych demokratów” „naruszaniem konstytucji”, „prawdziwych europejczyków” polexitem i „byciem koniem trojańskim USA w Europie”, ekologów – Mierzeją Wiślaną, kornikiem i upieraniem się przy weglu…

czytaj więcej

Independent: Rosja prowadzi wojnę przeciwko Zachodowi cudzymi rękoma, używając skrajnie prawicowych populistów

Rosja, wraz ze skrajnie prawicowymi ugrupowaniami „szerzą dezinformację” w przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego . „Celem jest ciągłe dzielenie, zwiększanie nieufności oraz podkopywanie wiary w instytucje i samą demokrację. Pracują nad zniszczeniem wszystkiego, co zostało zbudowane po II wojnie światowej”.

czytaj więcej

Wojna hybrydowa. Rosja złośliwie dezinformuje Europejczyków przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Złośliwa rosyjska dezinformacja mogła dotrzeć do 241 mln odbiorców z państw Unii Europejskiej. Obserwatorzy, którzy badali skalę zagrożenia, twierdzą, że 6700 kont związanych z Rosją rozpowszechniały szkodliwe treści i prowokowały spory online w sieciach społecznościowych – informuje brytyjskie wydanie The Guardian.

czytaj więcej

Film „Rewolucja totalnej wolności”. W latach 60. ZSRS wykorzystał napięcie społeczne do rozprzestrzeniania swoich idei (ZWIASTUN)

W filmie przedstawiono mechanizmy, które doprowadziły do wybuchu na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych rewolucji 1968 r. Bunt pokolenia ‘68 ma bezpośredni wpływ na współczesność. Jej konsekwencją jest promowana dziś w Polsce ideologia gender, która ma korzenie marksistowskie. Film opowiada o korzeniach buntu, inspiracjach i późniejszych kierunkach działania.

czytaj więcej

Rosyjskie trolle poszły w ruch!!! Rozsiewają dezinformację przed wyborami do PE

Unijni eksperci przestrzegają przed dezinformacją w sieci – powiązane z Rosją konta szerzą fake newsy lub „opinie” mające na celu wprowadzić zamieszanie przed wyborami do europarlamentu. Wiele pracy ma teraz grupa zadaniowa East StratCom, której celem jest śledzenie rosyjskich działań w domenie informacyjnej. W tej chwili starania Kremla skupiają się na tym, aby jak najwięcej mieszkańców Unii Europejskiej uwierzyło, że ich głos nie ma znaczenia, a więc branie udziału w wyborach to strata czasu.

czytaj więcej

Jeden z przywódców separatystów tzw. „DRŁ” dołączył do rosyjskiej grupy sympatyków Wołodymyra Zełeńskiego (WIDEO)

Pawieł Gubariew, jeden z samozwańczych przywódców nieuznawanej „Donieckiej Republiki Ludowej”, który od wielu lat jest członkiem neofaszystowskiej Rosyjskiej Jedności Narodowej – będący od wiosny 2014 r. wielkim zwolennikiem „nowych twarzy” w polityce ukraińskiej – dołączył do licznej rosyjskiej grupy agitatorów wspierających Wołodymyra Zełeńskiego, „niezwykle utalentowanego, młodego i obiecującego” kandydata na prezydenta Ukrainy.

czytaj więcej

Maszyna rosyjskiej propagandy z pełną prędkością włączyła się w agitację na poparcie Zełeńskiego (WIDEO)

W poparciu dla Zełeńskiego przemówili: wpływowy rosyjski propagandzista i prezenter telewizyjny Dmitrij Kisielow, prowadzący program „60 minut” Jewgienij Popow i Olga Skabiejewa rosyjski aktor, reżyser i pisarz Iwan Ochłobystin, rosyjski aktor, producent i prezenter telewizyjny Michaił Porieczenkow, zbiegły do Rosji były premier Ukrainy Mykoła Azarow, najbardziej prorosyjski z ukraińskich polityków i kum Władimira Putina Wiktor Medwedczuk oraz inne.

czytaj więcej

Imperium kłamstwa. Jak działa rosyjska propaganda w Unii Europejskiej

Ponad 5 tysięcy przypadków rosyjskiej dezinformacji odnotowano od 2015 roku w państwach Unii Europejskiej, w tym więcej niż 2 tys. dotyczyło Ukrainy, a 200 przypadków rosyjskich fake news stosowały się Krymu okupowanego przez Rosję a 30 dotyczyły sytuacji w akwenie Morza Azowskiego – informuje Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli powołując się na raport grupy do spraw walki z prokremlowskimi fałszywymi doniesieniami.

czytaj więcej

Agentura – najpotężniejsza broń w wojnie informacyjnej

Przenikają do elit politycznych, akademickich, opiniotwórczych, a nawet w kręgi biznesu. Wprowadzają specjalnie spreparowane informacje do opinii publicznej, tworzą fake newsy. „Magazyn śledczy Anity Gargas” demaskuje sposoby, na jakie agenci wpływu sterują naszymi emocjami, opiniami oraz codziennymi i politycznymi wyborami. Ujawniamy jak Rosjanin, przez lata prowadził działalność wymierzoną w polskie interesy …

czytaj więcej

Atlantic Council: Wybory do europarlamentu – Rosja chce osłabić i rozbić UE

Cele Kremla pozostają niezmienne. Rosja będzie nadal próbować osłabić Zachód. Od dawna pracuje nad metodami wpływu na opinię społeczną poszczególnych państw europejskich. Przed wyborami Moskwa będzie próbowała spekulować promując tematy mobilizujące antyeuropejski elektorat – wzbudzać lęk przed uchodźcami, wzmacniać nastroje nacjonalistyczne i ksenofobiczne, wywoływać lęk przed globalizacją i międzynarodową współpracą.

czytaj więcej
Loading