Kategoria: Propaganda

Łukasz Adamski: „Europa graniczymy z drzemiącym wulkanem, który już wyrzuca lawę plugawą, a może i ogniem zionąć”. 10 tez o Rosji i rosyjskiej polityce pamięci

Putin to kliniczny przykład kompleksu. […] Rosjanie są też niewolnikami wizji tożsamości rosyjskiej z XIX w. utożsamiajacej rosyjskość i ruskość. Pojawienie się Ukraińców i Białorusinów uznają za efekt słabości Rosji, która nie zapobiegła mentalnej polonizacji swoich ziem zachodnich i zbałamucenia miejscowego ludu.

czytaj więcej

Mit 22 czerwca 1941 roku – Artur Deska

Rocznica początku niemiecko-radzieckiej wojny – 22 czerwca 1941 roku (proszę zauważyć, że z premedytacją nie używam pojęcia „Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”) – jest dla wielu rosyjskich „historyków” świetną okazją do opowiadania o „pogrążonym w śnie” i „miłującym pokój” Związku Radzieckim „dokładnie o 4 godzinie podstępnie i zdradziecko napadniętym” przez straszną i ohydną III Rzeszę z jej szalonym wodzem Adolfem Hitlerem na czele.

czytaj więcej

Rosjanie znów kłamią na temat Polski. Według „Komsomolskiej Prawdy”… w 1941 r. napadliśmy z III Rzeszą na ZSRR

To już kolejny raz, gdy Federacja Rosyjska – ustami swoich polityków, urzędników (na czele z prezydentem Władimirem Putinem) czy dziennikarzy czołowych mediów rozpowszechnia nieprawdziwe, krzywdzące informacje na temat udziału Polski w II wojnie światowej. Putinowska propaganda próbuje robić z naszego kraju „agresora” …

czytaj więcej

Myśl Polska, Kresy.pl, Geopolityka.org etc. są kanałami szerzenia rosyjskich wpływów w Polsce. Opublikowano korespondencję kremlowskich urzędników (Rappoport-Leaks)

Portal „Mirotworec”, specjalizujący się w publikacji danych „osób, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa ukraińskiego, społeczności międzynarodowej oraz prawa i ładu międzynarodowego”, ujawnił informację o części rosyjskiej siatki wpływów w Polsce.

czytaj więcej

Robert Czyżewski: Ten inny 22 czerwca…

Kolejna rocznica 22 czerwca 1941 spowoduje wysyp tekstów propagandy i kontrpropagandy. Podejmowanie boju z najważniejszym Putinowskim mitem historycznym – mitem „Wojny Ojczyźnianej” – jest o tyle konieczne, co niewdzięczne i nudne. Jakie by argumenty nie padły to i tak dusza radzieckiego człowieka jest na nie odporna… Jednak 22 czerwca to jeszcze inna rocznica …

czytaj więcej

Ruch LGBT narodził się w latach 60. pod wpływem idei narzuconych Zachodowi przez Moskwę. Film „Rewolucja totalnej wolności”

Jarosław Mańka, reżyser filmu „Rewolucja totalnej wolności” twierdzi, że Rewolucja 1968 r. w Europie Zachodniej i USA jest wynikiem wywrotowej działalności służb specjalnych służb Związku Sowieckiego. „Związek Sowiecki wykorzystał napięcie społeczne do rozprzestrzeniania swoich idei. Robił to m.in. poprzez lewackie pismo studenckie Konkret.

czytaj więcej

O protestach w Europie i USA. To jest rosyjska wojna hybrydowa przeciwko Zachodowi, także przeciwko Polsce – komentarz redaktora naczelnego

Moskwa podsyca kłótnie, nienawiść i zamieszki w krajach zachodnich, dokłada wszelkich starań, aby skłócić czarnoskórych i białych, republikanów i demokratów w USA, Europejczyków i Amerykanów, Polaków i Ukraińców, muzułmanów i chrześcijan, zwolenników tradycyjnych wartości i przedstawicieli LGBT, prawicę i lewicę, zwolenników PiS-u i PO …

czytaj więcej

Pożyteczni idioci wszystkich krajów, łączcie się! Strategia wojny hybrydowej powstała ponad pół wieku temu

Cywilizacja zachodnia – Europa i Stany Zjednoczone Ameryki – jest obiektem totalnej wojny ideologicznej, informacyjnej i psychologicznej, to znaczy obiektem wojny, która nie weszła jeszcze w gorącą fazę. Na razie to wojna o dusze, wojna o umysły i świadomość przedstawiceli cywilizacji zachodniej. Wojna o demoralizację i destabilizację Zachodu.

czytaj więcej

Rosyjski wywiad wojskowy stoi za falą fałszywych alarmów bombowych podczas zeszłorocznych matur w Polsce

Portal RMF24.pl, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa, napisał, że za serią fałszywych alarmów bombowych podczas zeszłorocznych egzaminów maturalnych stoją rosyjskie specsłużby.
GRU to wciąż używana na świecie. Jednak oficjalna jego nazwa od 2004 roku to Główny Zarząd Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

czytaj więcej

Wojna hybrydowa: Putin znów oskarża Polskę o spiskowanie z Hitlerem

Prezydent Rosji Władimir Putin nazwał zajęcie przez Polskę Zaolzia w 1938 roku rozbiorem Czechosłowacji i „tajnym spiskiem z Niemcami przed wybuchem II wojny światowej” i zaproponował potępienie tego aktu. Wywiad prezydenta był częścią filmu “Wojna o pamięć” Andrieja Kondraszowa. Putin stwierdził, że “polskie władze” bezpośrednio uzgodniły z Hitlerem plan, który według niego był „bezpośrednim spiskiem”.

czytaj więcej

Rosyjscy okupanci nadają Donieckowi drugą nazwę: Stalino. Z kolei, Ługańskowi przywrócono sowiecką nazwę Woroszyłowgrad

Władze tzw. „Donieckiej Republiki Ludowej” przywrócą swojej stolicy nazwę, którą miasto nosiło w latach 1924-1961. 16 kwietnia br. z podobną inicjatywą wystąpiły władze tzw. „Ługańskiej Republiki Ludowej”. Jej przywódca Leonid Pasieczkin podpisał dekret przywracający Ługańskowi nazwę Woroszyłowgrad, który nosił w latach 1935-1958 oraz 1970-1990.

czytaj więcej

Polska na celowniku rosyjskiej dezinformacji – Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych

Polska jest od lat celem ataków informacyjnych i propagandowych ze strony Federacji Rosyjskiej. Obecnie, przy okazji kryzysu związanego z pandemią koronawirusa, mamy do czynienia z mocnym zintensyfikowaniem tego typu działań. Coraz większa jest liczba ataków informacyjnych na Polskę, ale także fake newsów, które w czasie walki z epidemią mogą mieć szczególnie groźne skutki.

czytaj więcej
Loading