Kategoria: Propaganda

Wojna hybrydowa. Czeski kontrwywiad rozbił siatkę hakerów kontrolowaną przez FSB

Informacyjna Służba Bezpieczeństwa (BIS) potwierdziła medialne doniesienia sprzed kilku miesięcy: udało jej się rozbić sieć hakerską kontrolowaną przez FSB. Szef BIS, pułkownik Michal Koudelka powiedział, że sieć serwerów do cyberataków na cele w Czechach i w państwach sojuszniczych była finansowana przez Kreml oraz rosyjską ambasadę. To kolejne potwierdzenie roli Pragi, jako regionalnego ośrodka działań wywiadu Rosji. Ambasada Rosji w Pradze stała się ważnym ośrodkiem rosyjskiego wywiadu na cały region.

czytaj więcej

Dr Jerzy Targalski: Konfederaci tłumaczą służbę dla SB

Magdalena Ziętek-Wielomska, kandydatka Konfederacji do Sejmu z Warszawy, dała uzasadnienie dla kolaboracji części środowisk narodowych z komunistami i SB, którego nie powstydziłby się w wypadku autorytetów moralnych Adam Michnik. Był kiedyś taki lewak, obecne już słusznie zapomniany.Bohaterem Wielomskiej okazał się docent Józef Kossecki, major ORMO i TW „Rybak” oraz TW „X”, który w okresie 15 lat współpracy (1963–1978) napisał 11 tomów po 500 stron każdy donosów i analiz.

czytaj więcej

Popularyzacja ruchu LGBT, demoralizacja, destabilizacja i kryzys… Rosyjska wojna hybrydowa przeciwko Zachodowi

Cywilizacja zachodnia – Europa i Stany Zjednoczone Ameryki – jest obiektem totalnej wojny ideologicznej, informacyjnej i psychologicznej, to znaczy obiektem wojny, która nie weszła jeszcze w gorącą fazę. Na razie to wojna o dusze, wojna o umysły i świadomość przedstawiceli cywilizacji zachodniej. Wojna o demoralizację i destabilizację Zachodu. Ta wojna rozpoczęła się dawno temu i nie zatrzymała się nawet w najtrudniejszych czasach dla Moskwy.

czytaj więcej

Rosyjska wojna informacyjna przeciwko Polsce. Dr Jerzy Targalski demaskuje Sykulskiego i Geopolityka.net (WIDEO)

Każda agresja rosyjska, czy też próba zwasalizowania drogą pokojową jakiegoś kraju, poprzedzona jest wojną informacyjną. Ta polega na przeprowadzeniu akcji psychologicznej, przekonywującej dane społeczeństwo, że jest samo, nie ma żadnych sojuszników. Z tego punktu widzenia chcę omówić tezy dra Leszka Sykulskiego – rozpoczyna dr Jerzy Targalski kolejną odsłonę „Geopolitycznego Tygla”. Zachęcamy do wysłuchania!

czytaj więcej

Raport: Rosja prowadzi wojnę hybrydową przeciwko Zachodowi. Europa Wschodnia na celowniku Kremla

Europa pozostaje jednym z głównych regionów rozpowszechniania rosyjskiej propagandy, prowadzenia cyber wojny i tajnych operacji, kupowania wpływów politycznych, ingerowania w procesy polityczne, wykorzystywania dźwigni ekonomicznych i energetycznych, a czasami stosowania metod paramilitarnych. Kraje Europy Wschodniej są szczególnie podatne na działania Kremla. Raport został przygotowany przez ponad dwudziestu ekspertów z wielu amerykańskich think tanków.

czytaj więcej

Polska jest bezbronna wobec nowoczesnej dywersji. Wywiad doradcy instytucji wywiadowczych i kontrwywiadowczych

„Technologii operacyjnych wykorzystywanych w nowoczesnych działaniach dywersyjnych jest wiele. Są one „szyte na miarę” pod konkretne państwo, jego kod etnopsychiczny lub pod konkretną strefę kulturową obejmującą to państwo. Znając psychologiczny warsztat analityczny kierunku wschodniego oraz zachodniego, można z dużym prawdopodobieństwem określać z jakiego kierunku jest prowadzona dana dywersyjna działalność w Polsce”– powiedział ekspert.

czytaj więcej

Wojna informacyjna z Rosją może być główną batalią XXI wieku – Izba Reprezentantów Kongresu USA

Rosyjska kampania szkodliwego wpływu na opinię publiczną staje się coraz bardziej intensywna, twierdzą amerykańscy eksperci. Rosja próbuje zniszczyć samą ideę obiektywnych, weryfikowalnych faktów, próbując wpłynąć na opinię publiczną na temat USA i ich sojuszników. W Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych odbyły się przesłuchania.

czytaj więcej

Komisja Europejska: Polska znalazła się na celowniku rosyjskiej dezinformacji

W okresie poprzedzającym wybory do Parlamentu Europejskiego było dwukrotnie więcej przypadków dezinformacji. Bruksela przedstawiła raport na temat postępów w walce z rosyjską dezinformacją, w którym stwierdza się, że Polska znalazła się na celowniku rosyjskiej dezinformacji podczas wyborów do europarlamentu.

czytaj więcej

Dr Jerzy Targalski: Zadaniem agenta wpływu jest zatruwanie umysłów. Za taką działalność nie można nikogo skazać, gdyż nie ma kary za poglądy

W związku z oskarżeniami o działalność agenturalną na rzecz Rosji niektórym pomyliły się role agenta klasycznego i agenta wpływu. W polskiej energetyce czy w telekomach działają agenci klasyczni, których celem jest blokowanie jednych decyzji i sterowanie innymi decyzjami, ale nie opinią publiczną.

czytaj więcej

Dr Jerzy Targalski ostrzega: Konfederacja ciągnie młodzież w kierunku Rosji

Konfederacja staje się formacją polityczną, która jest wybierana przez ludzi młodych. Konfederacja tych młodych ludzi prowadzi w kierunku Rosji i to jest ogromny problem. Według Grzegorza Brauna wojska chińskie nie są okupacją, a wojska amerykańskie owszem. […] Konfederacja chce zanegować sojusz polsko-amerykański i pozbyć się wojsk amerykańskich z Polski, a to leży w interesie Rosji.

czytaj więcej

Tomasz Sakiewicz: Podnoszenie ustawy 447 „to potężna operacja Moskwy”

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” był gościem programu „W punkt” w Telewizji Republika. Jednym z tematów, który poruszono jest zamieszanie wokół tzw. ustawy 447. „Polska Żydom nigdy nie zabierała żadnego mienia. To Niemcy nie rozliczyły się z tego majątku” – tłumaczył Sakiewicz. Dodał, że nie ma wątpliwości, że podnoszenie tematu żydowskich roszczeń „to potężna operacja Moskwy”.

czytaj więcej

Nowa Targowica! Konfederacja na kolanach przed Putinem! „Złote myśli” Korwina

Kukiełki Kremla do utraty tchu wybielają Putina i jego agresywną politykę. „Rosja nie zagraża. Rosja jest zagrożona. Jest nieustanna agresja NATO przeciwko Rosji” – z maniakalnym i bezczelnym uporem twierdzi Janusz Korwin-Mikke. Taką retorykę słyszymy na co dzień z ust polityków, politologów, ekspertów i dziennikarzy zjednoczonych wspólnym celem: rehabilitacją agresywnej polityki Kremla.

czytaj więcej
Loading