Kategoria: Propaganda

Agentura – najpotężniejsza broń w wojnie informacyjnej

Przenikają do elit politycznych, akademickich, opiniotwórczych, a nawet w kręgi biznesu. Wprowadzają specjalnie spreparowane informacje do opinii publicznej, tworzą fake newsy. „Magazyn śledczy Anity Gargas” demaskuje sposoby, na jakie agenci wpływu sterują naszymi emocjami, opiniami oraz codziennymi i politycznymi wyborami. Ujawniamy jak Rosjanin, przez lata prowadził działalność wymierzoną w polskie interesy …

czytaj więcej

Atlantic Council: Wybory do europarlamentu – Rosja chce osłabić i rozbić UE

Cele Kremla pozostają niezmienne. Rosja będzie nadal próbować osłabić Zachód. Od dawna pracuje nad metodami wpływu na opinię społeczną poszczególnych państw europejskich. Przed wyborami Moskwa będzie próbowała spekulować promując tematy mobilizujące antyeuropejski elektorat – wzbudzać lęk przed uchodźcami, wzmacniać nastroje nacjonalistyczne i ksenofobiczne, wywoływać lęk przed globalizacją i międzynarodową współpracą.

czytaj więcej

Amerykanie zaatakowali rosyjską „trollownię”

Dziennik „Washington Post” informuje, że w czasie listopadowych wyborów jednostka amerykańskiej armii, zajmująca się walką z zagrożeniami internetowymi, odcięła dostęp do sieci rosyjskiej Agencji Badań Internetowych. Według amerykańskich władz, jest to wspierana przez Kreml instytucja, której pracownicy udają w Internecie Amerykanów i kolportują fałszywe wiadomości. Mieli w ten sposób próbować wpłynąć na wynik wyborów prezydenckich w 2016 roku.

czytaj więcej

Rosja znów grozi atomem! Wpływowy rosyjski propagandzista wymienił cele nuklearne w Stanach Zjednoczonych (WIDEO)

Prezydent Rosji Władzimir Putin w ciągu ostatnich pięciu lat z maniakalnym uporem podnosi stawkę w konfrontacji z Zachodem usiłując bezczelnie szantażować świat bronią nuklearną. Gospodarz Kremla znów podniósł stawkę w konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi, grożąc, że rzekomo Moskwa jest militarnie gotowa na kryzys podobny do kubańskiego.

czytaj więcej

80 tys. Polaków zarabia na zleconym przez Moskwę trollowaniu – Nizalezna.pl

Radosław Kietliński, dziennikarz specjalizujący się w informacjach dotyczących Rosji, ujawnił, że rosyjska strona internetowa Polit.ru jest w posiadaniu dokładnych danych polskich obywateli zarabiających na zleconym przez Kreml trollowaniu. Lista, jak twierdzi dziennikarz, ma zostać upubliczniona w ciągu najbliższych dni.

czytaj więcej

Anna Fotyga: Eurodeputowani wzywają instytucje UE do większej aktywności w zwalczaniu rosyjskiej propagandy

Raport ponawia wezwanie do priorytetowego potraktowania tego zagrożenia na poziomie UE. Proponuje wiele rekomendacji jak zmienić podejście instytucji unijnych, poprawić koordynację czy podjąć zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją i nowymi technologiami. Dokument trafi pod obrady plenarne UE.

czytaj więcej

Facebook bierze się za walkę z rosyjską dezinformacją

Facebook masowo usuwa grupy i profile łamiące regulamin portali społecznościowych. Wszystko w ramach walki z rosyjską dezinformacją. Kontrolowane przez Rosję strony i profile działały w ramach dwóch oddzielnych operacji informacyjnych. Jedna z nich wycelowana była w różne kraje Europy Wschodniej, druga – bezpośrednio w Ukrainę.

czytaj więcej

Dr Targalski wyjaśnia, gdzie sięgają rosyjskie macki w USA (WIDEO)

Śledztwo w sprawie wątku rosyjskiego w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych wciąż elektryzuje opinię publiczną na całym świecie. W swoim programie „Geopolityczny tygiel” w Telewizji Republika dr Jerzy Targalski poruszył temat powiązań amerykańskiej prawicy z Federacją Rosyjską.

czytaj więcej
Loading