Kategoria: Propaganda

Dziel i rządź! Rosja szkaluje polskie podziemie: oskarża Armię Krajową o „likwidowanie Ukraińców i Żydów”

Rosyjskie ministerstwo obrony odtajniło dokumenty dotyczące wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy 17 stycznia 1945 roku. Rosyjski resort twierdzi, że w ten sposób chce „chronić prawdę historyczną”. Niestety, przy tej okazji Moskwa dopuszcza się rażących manipulacji. Oskarża Armię Krajową o zabijanie Ukraińców i Żydów w polskiej stolicy. Resort obrony Rosji napisał dosłownie w oświadczeniu na facebooku: „Dokumenty te świadczą o tym, że oddziały Armii Krajowej unicestwiły Ukraińców i Żydów w mieście”.

czytaj więcej

Imperium kłamstwa przekracza kolejne granice! Kreml chce złożyć na Radzie Europy projekt rezolucji potępiającej Polskę

Przewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumny zapowiedział, że Moskwa będzie chciała złożyć na Radzie Europy projekt rezolucji potępiającej Polskę za „próbę sfałszowania prawdy historycznej”. Projekt rezolucji potępiającej Polskę zostanie złożony dopiero gdy Rosja będzie miała pewność, że zostanie on przyjęty. „Naszym zadaniem jest konsekwentne przekazywanie prawdy tym, którzy nie są świadomi tego, co dzieje się dziś w Warszawie” – powiedział Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy.

czytaj więcej

Rosja znów kłamie! „Budowie obozów zagłady sprzyjała polska atmosfera”

Przewodniczący Dumy Państwowej (niższej izby) Wiaczesław Wołodin powiedział dzisiaj, że zorganizowaniu przez nazistów obozów zagłady na ziemiach polskich podczas II wojny światowej „sprzyjała przedwojenna atmosfera w Polsce i stanowisko władz tego kraju, które podsycały nastroje antysemickie w społeczeństwie i przygotowały grunt dla dalszego ludobójstwa i Holokaustu”. Zaapelował następnie, by „zażądać od obecnych władz Polski przeprosin za to, co wydarzyło się na terytorium Polski w latach przedwojennych i za to, co dzieje się teraz”.

czytaj więcej

Kłamstwo za kłamstwem. Jak Rosja rozpowszechniała łgarstwa o przyczynach katastrofy ukraińskiego Boeinga w Iranie

Na kilka godzin przed tym, jak Iran został zmuszony do przyznania, że to jego wojsko zestrzeliło ukraiński samolot, rosyjska propaganda nadal bezczelnie kłamała i manipulowała informacją – o tym na Facebooku napisał bloger Jurij Pywowar. To wszystko, co musicie Państwo wiedzieć o profesjonalizmie rosyjskiej rządowej ogólnoświatowej wielojęzycznej telewizji propagandowej Russia Today. Oto informacja, która została transmitowana przez rosyjskich propagandystów dla zachodniej widowni.

czytaj więcej

„Rok 1984” i „50 twarzy Greya” to najpopularniejsze książki dziesięciolecia w Rosji

„Jak ruch nierozerwalnie jest związany w prędkością, tak i wolność jest nierozerwalnie związana z przestępstwem. Nie można oddzielić prędkości od ruchu. W ten sam sposób nie można oddzielić przestępstwa od wolności. Niewolnik, który tylko wykonuje rozkazy, nie popełni przestępstwa. My, Rosjanie, wybraliśmy szczęście bez wolności, dlatego zwyciężymy” – pisał Jewgienij Zamiatin, rosyjski pisarz science fiction, autor antyutopijnej powieści „My”, pierwowzoru „Roku 1984” Orwella i „Nowego, wspaniałego świata” Huxleya.

czytaj więcej

Rosyjska wojna informacyjna przeciwko Polsce trwa!!! Oburzające kłamstwo o Polakach w rządowej rosyjskiej gazecie!!!

Rządowy rosyjski dziennik zarzuca władzom polskim, że „piszą historię na nowo” i że w tej kwestii „chodzi o pieniądze”, bowiem – jak pisze – „po wojnie Polska przywłaszczyła sobie majątek Żydów, którzy zginęli w Holokauście”. Po tych oskarżeniach staje się jasne, że, w rozumieniu Putina, rolą prorosyjskiej prawicy (głoszącej antysemickie hasła) jest pomoc w tworzeniu wizerunku wroga Polaka oraz zdyskredytowanie narodu polskiego i polskiej państwowości na Zachodzie.

czytaj więcej

Wymiana jeńców. Kreml przyznał, że agent Rosji działał pod płaszczykiem pseudoukraińskiego nazisty

„Kowalenko jest jednym z tych, którzy są nazywani wzorowymi faszystami w Federacji Rosyjskiej”. Podczas ostatniej wymiany jeńców między Rosją a Ukrainą, Kreml wyzwolił z ukraińskiego więzienia Eduarda Kowalenko – prowokatora, który w celu dyskredytacji proeuropejskich i patriotycznych sił na Ukrainie przez wiele lat działał pod płaszczykiem pseudoukraińskiego „nazisty” z organizacji UNA-UNSO. Na ten fakt zwrócił uwagę ukraiński publicysta Denis Kazański, który napisał o tym swój wpis na Facebooku.

czytaj więcej

Korwin pluje Polsce w twarz! Stanął w obronie Rosji!

W analizie, która ukazała się w „Rzeczpospolitej” polityk Konfederacji usprawiedliwia Rosjan. Według niego to Polacy są odpowiedzialni za mordy, jakich dopuścili się bolszewicy. Ostatnie słowa Władimira Putina o odpowiedzialności Polski za wywołanie II wojny światowej wywołały oburzenie opinii publicznej. W obronie Rosji i jej przywódcy stanął polityk Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. „Prezydent Włodzimierz W. Putin postanowił sobie niemądrze pożartować o tym, że zajęcie Zaolzia spowodowało wybuch II –wojny światowej – nie warto zajmować się takimi bzdurami” – czytamy w „RZ”.

czytaj więcej

Globalne imperium kłamstwa. Putin wydaje miliardy na wojnę informacyjną przeciwko Zachodowi

Ponad miliard trzysta milionów euro Kreml chce przeznaczyć w tym roku na media propagujące jego punkt widzenia, które bardzo często przedstawiają zafałszowany obraz Unii Europejskiej. Z puli przeznaczonej na prokremlowskie media prawie 300 milionów euro otrzyma w tym roku telewizja RT, dawniej Russia Today, która nadaje w ponad 100 krajach, niemałe wsparcie ma agencja Sputnik, dostępna w ponad 30 językach. Ale to jest wierzchołek góry lodowej, bo duże pieniądze, nie znamy ich skali, są przeznaczone na działania w sieci.

czytaj więcej

Putin tworzy wizerunek wroga Polaka: przedwojennego ambasadora RP w Berlinie nazwał „swołoczą i antysemicką świnią”

Władimir Putin – idoł prorosyjskiej polskiej prawicy, która uwielbia putinowską Białą Rosję i wszędzie krzyczy o „złym” USraelu, pluje im w twarz, tworzy wizerunek wroga i oskarża Polaków o antysemityzm.„To swołocz i antysemicka świnia, nie da się inaczej go opisać. Podzielał antysemickie poglądy Hitlera, co więcej, obiecał postawić mu pomnik za prześladowania Żydów” – powiedział o przedwojennym ambasadorze Polski w Berlinie, Józefie Lipskim, prezydent Rosji Władimir Putin.

czytaj więcej

Znajdź sobie pożytecznego idiotę. 7 przykazań rosyjskiej wojny informacyjnej

Wygląda to jak kropla, która drąży skałę. Na początku nie powoduje żadnych zauważalnych konsekwencji. Ale jeśli te krople spadają przez wiele lat, w końcu przebiją otwór w kamieniu. Rosjanie o tym wiedzą. Techniki używane przez Rosję to są klasyczne „aktywne środki” z podręcznika KGB. Kagebiści poświęcają czwartą część swojego czasu pracy na wymyślanie kłamstw. Szukają ekonomicznych, społecznych, demograficznych, językowych, etnicznych – wszystkie możliwe źródła sprzeczności społecznych.

czytaj więcej

Internetowe trolle Kremla manipulują mediami społecznościowymi. Wojna informacyjna Rosji przeciwko NATO

„Manipulowanie mediami społecznościowymi stanowi nową granicę dla przeciwników, którzy chcą wpływać na wybory, spolaryzować opinię publiczną i śledzić dyskusje polityczne” – czytamy w raporcie Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego StratCom COE. Z raportu wynika, że właściciele mediów społecznościowych wciąż nie radzą sobie z fake newsami. Eksperci Sojuszu Północnoatlantyckiego przebadali Facebooka, Instagrama, Twittera i YouTube.

czytaj więcej
Loading