Kategoria: Propaganda

Raport: Rosja prowadzi wojnę hybrydową przeciwko Zachodowi. Europa Wschodnia na celowniku Kremla

Europa pozostaje jednym z głównych regionów rozpowszechniania rosyjskiej propagandy, prowadzenia cyber wojny i tajnych operacji, kupowania wpływów politycznych, ingerowania w procesy polityczne, wykorzystywania dźwigni ekonomicznych i energetycznych, a czasami stosowania metod paramilitarnych. Kraje Europy Wschodniej są szczególnie podatne na działania Kremla.

czytaj więcej

Wojna informacyjna z Rosją może być główną batalią XXI wieku – Izba Reprezentantów Kongresu USA

Rosyjska kampania szkodliwego wpływu na opinię publiczną staje się coraz bardziej intensywna, twierdzą amerykańscy eksperci. Rosja próbuje zniszczyć samą ideę obiektywnych, weryfikowalnych faktów, próbując wpłynąć na opinię publiczną na temat USA i ich sojuszników. W Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych odbyły się przesłuchania.

czytaj więcej

Komisja Europejska: Polska znalazła się na celowniku rosyjskiej dezinformacji

W okresie poprzedzającym wybory do Parlamentu Europejskiego było dwukrotnie więcej przypadków dezinformacji. Bruksela przedstawiła raport na temat postępów w walce z rosyjską dezinformacją, w którym stwierdza się, że Polska znalazła się na celowniku rosyjskiej dezinformacji podczas wyborów do europarlamentu.

czytaj więcej

Dr Jerzy Targalski: Zadaniem agenta wpływu jest zatruwanie umysłów. Za taką działalność nie można nikogo skazać, gdyż nie ma kary za poglądy

W związku z oskarżeniami o działalność agenturalną na rzecz Rosji niektórym pomyliły się role agenta klasycznego i agenta wpływu. W polskiej energetyce czy w telekomach działają agenci klasyczni, których celem jest blokowanie jednych decyzji i sterowanie innymi decyzjami, ale nie opinią publiczną.

czytaj więcej

Dr Jerzy Targalski ostrzega: Konfederacja ciągnie młodzież w kierunku Rosji

Konfederacja staje się formacją polityczną, która jest wybierana przez ludzi młodych. Konfederacja tych młodych ludzi prowadzi w kierunku Rosji i to jest ogromny problem. Według Grzegorza Brauna wojska chińskie nie są okupacją, a wojska amerykańskie owszem. […] Konfederacja chce zanegować sojusz polsko-amerykański i pozbyć się wojsk amerykańskich z Polski, a to leży w interesie Rosji.

czytaj więcej

Tomasz Sakiewicz: Podnoszenie ustawy 447 „to potężna operacja Moskwy”

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” był gościem programu „W punkt” w Telewizji Republika. Jednym z tematów, który poruszono jest zamieszanie wokół tzw. ustawy 447. „Polska Żydom nigdy nie zabierała żadnego mienia. To Niemcy nie rozliczyły się z tego majątku” – tłumaczył Sakiewicz. Dodał, że nie ma wątpliwości, że podnoszenie tematu żydowskich roszczeń „to potężna operacja Moskwy”.

czytaj więcej

Nowa Targowica! Konfederacja na kolanach przed Putinem! „Złote myśli” Korwina

Kukiełki Kremla do utraty tchu wybielają Putina i jego agresywną politykę. „Rosja nie zagraża. Rosja jest zagrożona. Jest nieustanna agresja NATO przeciwko Rosji” – z maniakalnym i bezczelnym uporem twierdzi Janusz Korwin-Mikke. Taką retorykę słyszymy na co dzień z ust polityków, politologów, ekspertów i dziennikarzy zjednoczonych wspólnym celem: rehabilitacją agresywnej polityki Kremla.

czytaj więcej

Rosja rozpętała totalną wojnę informacyjną, by obalić rząd, który może utrwalić amerykańską obceność wojskową w Polsce – Przemysław Żurawski Vel Grajewski

Moskwa obsługuje „prawdziwych patriotów” tematem żydowskiego zagrożenia 447, „prawdziwych demokratów” „naruszaniem konstytucji”, „prawdziwych europejczyków” polexitem i „byciem koniem trojańskim USA w Europie”, ekologów – Mierzeją Wiślaną, kornikiem i upieraniem się przy weglu…

czytaj więcej

Independent: Rosja prowadzi wojnę przeciwko Zachodowi cudzymi rękoma, używając skrajnie prawicowych populistów

Rosja, wraz ze skrajnie prawicowymi ugrupowaniami „szerzą dezinformację” w przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego . „Celem jest ciągłe dzielenie, zwiększanie nieufności oraz podkopywanie wiary w instytucje i samą demokrację. Pracują nad zniszczeniem wszystkiego, co zostało zbudowane po II wojnie światowej”.

czytaj więcej

Wojna hybrydowa. Rosja złośliwie dezinformuje Europejczyków przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Złośliwa rosyjska dezinformacja mogła dotrzeć do 241 mln odbiorców z państw Unii Europejskiej. Obserwatorzy, którzy badali skalę zagrożenia, twierdzą, że 6700 kont związanych z Rosją rozpowszechniały szkodliwe treści i prowokowały spory online w sieciach społecznościowych – informuje brytyjskie wydanie The Guardian.

czytaj więcej

Film „Rewolucja totalnej wolności”. W latach 60. ZSRS wykorzystał napięcie społeczne do rozprzestrzeniania swoich idei (ZWIASTUN)

W filmie przedstawiono mechanizmy, które doprowadziły do wybuchu na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych rewolucji 1968 r. Bunt pokolenia ‘68 ma bezpośredni wpływ na współczesność. Jej konsekwencją jest promowana dziś w Polsce ideologia gender, która ma korzenie marksistowskie. Film opowiada o korzeniach buntu, inspiracjach i późniejszych kierunkach działania.

czytaj więcej

Rosyjskie trolle poszły w ruch!!! Rozsiewają dezinformację przed wyborami do PE

Unijni eksperci przestrzegają przed dezinformacją w sieci – powiązane z Rosją konta szerzą fake newsy lub „opinie” mające na celu wprowadzić zamieszanie przed wyborami do europarlamentu. Wiele pracy ma teraz grupa zadaniowa East StratCom, której celem jest śledzenie rosyjskich działań w domenie informacyjnej. W tej chwili starania Kremla skupiają się na tym, aby jak najwięcej mieszkańców Unii Europejskiej uwierzyło, że ich głos nie ma znaczenia, a więc branie udziału w wyborach to strata czasu.

czytaj więcej
Loading