Kategoria: Info war

Wolność słowa nie jest wolnością kłamstwa! Łotwa zakazała retransmisję rosyjskich tub propagandowych

Wcześniej na Łotwie zakazano retransmisji kanału propagandowego Russia-RTR. „Kanały nawołujące do nienawiści i nawołujące do wojny nie mają miejsca na Łotwie” – wyjaśnił Ivars Abolins, szef Krajowej Rady Mediów Elektronicznych Łotwy (NEPLP).

czytaj więcej

Kreml usiłuje sprowokować konflikt religijny na Ukrainie – Służba Wywiadu Zewnętrznego Ukrainy

Oficerowie wywiadu informują, że trwa proces tworzenia formacji paramilitarnych pełniących funkcje ścigania w ramach wspólnot wyznaniowych, a także odnotowują zintensyfikowanie działań prorosyjskich organizacji kozackich, które starają się powielać funkcje policji.

czytaj więcej

Poznajcie tajniki wywrotnej działalności KGB w książce pt. „Agentura wpływu”

W tej książce Tomas Schuman (a właściwie Jurij Bezmienow), zdradza kulisy działań propagandowych sowieckiej agentury wpływu. To wielkie ostrzeżenie przed ukrytą manipulacją, której celem jest zawładnięcie świadomością, a poprzez kierowanie opinią, kryteriami ocen i poglądami – podbicie całych państw i narodów.

czytaj więcej

Wojna hybrydowa. Pułkownik rosyjskiego wywiadu przez ponad 10 lat kierował siecią dziennikarzy na Litwie, Łotwie i Estonii

W krajach bałtyckich pułkownik stworzył sieć agentów wpływów i zbierał kompromitujące materiały na polityków. Na przykład w 2015 r. koordynował kampanię medialną mającą na celu zdyskredytowanie ówczesnej prezydent Litwy Dalii Grybauskaitė.

czytaj więcej

Wojna hybrydowa. „Działania dezinformacyjne Rosji stanowią dla nas największe wyzwanie” – Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych

To, co dla nas jest największym zagrożeniem, to aktywność Federacji Rosyjskiej. Rosja prowadzi działania oparte na kłamstwie, manipuluje obrazem Polski, NATO, Zachodu, świadomie i cynicznie kłamie po to, by osiągać swoje cele, a przy okazji nam szkodzić.

czytaj więcej
Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend