Kategoria: Propaganda

Poznajcie tajniki wywrotnej działalności KGB w książce pt. „Agentura wpływu”

W tej książce Tomas Schuman (a właściwie Jurij Bezmienow), zdradza kulisy działań propagandowych sowieckiej agentury wpływu. To wielkie ostrzeżenie przed ukrytą manipulacją, której celem jest zawładnięcie świadomością, a poprzez kierowanie opinią, kryteriami ocen i poglądami – podbicie całych państw i narodów.

czytaj więcej

Wojna hybrydowa. Pułkownik rosyjskiego wywiadu przez ponad 10 lat kierował siecią dziennikarzy na Litwie, Łotwie i Estonii

W krajach bałtyckich pułkownik stworzył sieć agentów wpływów i zbierał kompromitujące materiały na polityków. Na przykład w 2015 r. koordynował kampanię medialną mającą na celu zdyskredytowanie ówczesnej prezydent Litwy Dalii Grybauskaitė.

czytaj więcej

Wojna hybrydowa. „Działania dezinformacyjne Rosji stanowią dla nas największe wyzwanie” – Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych

To, co dla nas jest największym zagrożeniem, to aktywność Federacji Rosyjskiej. Rosja prowadzi działania oparte na kłamstwie, manipuluje obrazem Polski, NATO, Zachodu, świadomie i cynicznie kłamie po to, by osiągać swoje cele, a przy okazji nam szkodzić.

czytaj więcej

Rosyjski ekspert: Putin oczekuje rozpoczecia wojny domowej w Stanach Zjednoczonych

Wydalenie obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa z Białego Domu może zająć dużo czasu i przybrać najbardziej nieoczekiwane i obrzydliwe formy – przewiduje dr hab. Jurij Fielsztinski, rosyjski historyk i publicysta mieszkający w Stanach Zjednoczonych, w artykule dla wydania Gordon.

czytaj więcej

Książka „Agentura wpływu. Tajniki wywrotowej działalności KGB” ujrzała światło dzienne

W tej książce Tomas Schuman (a właściwie Jurij Bezmienow), zdradza kulisy działań propagandowej sowieckiej agentury wpływu. To wielkie ostrzeżenie przed ukrytą manipulacją, której celem jest zawładnięcie świadomością, a poprzez kierowanie opinią, kryteriami ocen i poglądami – podbicie całych państw i narodów.

czytaj więcej

Lewica vs Prawica. Tak Kreml destabilizuje Zachód. Fragment wywiadu rosyjskiego speca od propagandy i dezinformacji

W 1985 roku Jurij Bezmienow, rosyjski spec od propagandy i dezinformacji, który zbiegł w 1970 r. z Indii do Kanady, udzielił wywiadu telewizji amerykańskiej, w którym przedstawił istotę rosyjskiej wywrotowej działalności na całym świecie, w tym państwach Zachodu.

czytaj więcej

Wojna informacyjna. Prorosyjscy propagandziści uderzają w sojusz Polski ze Stanami Zjednoczonymi

„Rosyjska propaganda kontynuuje działania na rzecz destabilizacji współpracy militarnej Polski i USA. Portale trwale zaangażowane w propagandę na rzecz Kremla publikują kolejne teksty, sącząc antyamerykański przekaz” – poinformował na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

czytaj więcej

Szef FBI ostrzega: Rosyjscy agenci ingerują w kampanię wyborczą w USA i oczerniają kandydata Demokratów Joe Bidena

Dyrektor Federalnego Biura Śledczego (FBI) Christopher Wray oświadczył, że rosyjscy agenci próbują ingerować w trwającą w USA kampanię przed wyborami prezydenckimi. Według niego ich głównym celem jest oczernianie kandydata Demokratów Joe Bidena. Dodał, że „można to nazwać wrogą zagraniczną próbą wpływu”.

czytaj więcej

Rosja podsyca konflikt między prawicą a lewicą w USA, rozpowszechnia fejkowe nagranie spalenia Biblii – „New York Times”

Nagrania wideo przedstawiające protestujących na antyrasistowskich wiecach w Portland, rzekomo palących stos Biblii, szybko zyskały popularność wśród konserwatystów i zwolenników Partii Republikańskiej Stanów Zjednoczonych, jednak „New York Times” podaje, że był to rozmyślnie wprowadzający w błąd inscenizowany film, rozpowszechniany przez Rosję…

czytaj więcej

Rosja prowadzi wojnę informacyjną przeciwko Polsce – Raport Departamentu USA

Działanie dezinformacyjne wymierzone w Polskę prowadzone są od lat. „Raport amerykańskiego Departamentu Stanu na temat działań dezinformacyjnych prowadzonych przez Rosję koresponduje z obserwacjami polskich służb specjalnych oraz identyfikowanymi działaniami Kremla prowadzonymi przeciwko RP” – poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

czytaj więcej
Loading

Share via
Send this to a friend