Kategoria: Propaganda

Koronawirus i rosyjska wojna informacyjna. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zdemaskowała 79 osób, szerzących panikę na temat pandemii

Specjaliści Departamentu Kontrwywiadu Ochrony Interesów Państwowych w zakresie bezpieczeństwa informacji SBU zdemaskowali 79 osób, szerzących panikę i rozpowszechniających fałszywe wiadomości na temat pandemii koronawirusa i zablokowali ponad tysiąc społeczności internetowych, działających na polecenie służb specjalnych Federacji Rosyjskiej.

czytaj więcej

Rosja wykorzystuje epidemię koronawirusa w celu dezinformacji i intensyfikacji wojny informacyjnej przeciwko Zachodowi – raport KE

Rosyjskie media wykorzystują rozprzestrzenianie się koronawirusa do tworzenia „dużej kampanii dezinformacyjnej” na Zachodzie, aby pogorszyć wpływ koronawirusa na społeczeństwa, wywołać panikę i nieufność – to teza z wewnętrznego dokumentu Komisji Europejskiej, do którego dotarł Reuters. Dokument został opracowany przez East StratCom.

czytaj więcej

W Wielkiej Brytanii działa tajna sieć promującą przestępcze interesy Kremla i prześladująca wrogów Putina – The Guardian

Według raportu przygotowanego przez finansistę Billa Browdera, przedstawiciele Partii Pracy i Partii Konserwatywnej, byli wywiadowcy i dyplomaci, a także wiodące firmy public relations uczestniczą w tajnej sieci promującej rosyjskie interesy w Wielkiej Brytanii. Niektórzy działają w interesie Rosji „nieświadomie”, inni wiedzą dokładnie, dla kogo pracują.

czytaj więcej

To jest wojna! Propaganda antyamerykańska jest częścią wojny informacyjnej przeciwko Polsce i narodom Europy

Po II wojnie światowej stalinowcy mieli nadzieję, że wkrótce będą mogli obmyć buty w wodach Atlantyku. Lecz NATO na czele z USA nie pozwoliły Moskwie opanować bezbronnej powojennej Europy. Właśnie dlatego Kreml wściekle nienawidzi Ameryki, która stała się lokomotywą NATO i nadal jest gwarantem wolności i suwerenności narodów europejskich. Właśnie dlatego rosyjscy rewanżyści tak namiętnie wspierają nastroje antyamerykańskie na całej kuli ziemskiej.

czytaj więcej

Cień Kremla. Były szef francuskiego wywiadu zostanie prezenterem telewizyjnym Russia Today

Alain Juillet, były szef francuskiego wywiadu zagranicznego (Direction Générale de la Sécurité Extérieure) zostanie prezenterem telewizji Russia Today (RT France), założonej przez rząd Federacji Rosyjskiej. 13-minutowy program telewizyjny pt. „La Source” (Źródło) poświęcony geopolityce będzie emitowany dwa razy w miesiącu. O tym w poniedziałek, 24 lutugo poinformowała Ksenia Fedorowa, prezes i redaktor naczelny RT France, informuje francuski portal huffingtonpost.fr.

czytaj więcej

Kolejne bzdury Żyrinowskiego: Imperium Rosyjskie wyzwoliło Kozaków spod polskiego jarzma

Rosyjscy szowiniści marzą o podbiciu i rusyfikacji narodu polskiego, o całkowitym zniszczeniu polskiej tożsamości i kultury. „Trzeba domagać się, aby po rosyjsku mówiła nie tylko Ukraina, ale też Polska i Rumunia” – powiedział Władimir Żyrinowski podczas wystąpienia przed nacjonalistami na prorządowej manifestacji w Moskwie. Poinformowani powiadają, że Żyrinowski wygłasza tezy, które nie może głośno wypowiedzieć Putin. Krótko mówiąc: „to o czym myśli Putin, o tym mówi Żyrinowski”.

czytaj więcej

Rzym nasz! Kreml usiłuje uzasadnić swoje roszczenia do dziedzictwa cywilizacji europejskiej

Po aneksji Krymu Putin powiedział, że Krym ma dla Rosji znaczenie sakralne. Тaką też argumentację rosyjscy twórcy mitów mogą stosować w odniesieniu do kolebki europejskiej cywilizacji – Rzymu. Wszak Moskwa ma pozytywne doświadczenie w kradzieży cudzej historii i sławy. Cała Europa dobrze pamięta, jak car Piotr I w bezczelny sposób ukradł nazwę i sławę Kijowa: przemianował Moskowię na Rosję. Na tej podstawie Moskwa uzasadniła roszczenia historyczne i terytorialne do ziem dawnej Rusi: Ukrainy i Białorusi.

czytaj więcej

Kolejne brednie Putina: Ukraińska tożsamość to efekt wpływu Rzeczypospolitej i „katolickiego świata”

Prezydent Rosji po raz kolejny zademonstrował swoją ignorancję i brak podstawowej wiedzy o historii i powtórzył swoje brednie, że uważa Rosjan i Ukraińców za „jeden naród”. Mówił o swoim zrozumieniu procesów formowania tożsamości ukraińskiej twierdząc niby w pewnym momencie historii na terenach, które graniczyły z „katolickim światem”, zaczęła wytwarzać się społeczność, która czuła się w jakiś sposób niezależna od rosyjskiego państwa.

czytaj więcej

Kolejne kłamstwa Rosji. Szef rosyjskiego wywiadu nazwał Polskę „milczącym wspólnikiem” Hitlera

O wywiadzie dla rosyjskiej państwowej telewizji poinformował dziś dziennik „Kommiersant”. Telewizja Zwiezda, podlegająca ministerstwu obrony Rosji, zamieściła fragment na swojej stronie internetowej w środę wieczorem.Siergiej Naryszkin, który jest również przewodniczącym Rosyjskiego Towarzystwa Historycznego (RIO) nazwał w wywiadzie deklarację polsko-niemiecką „paktem o nieagresji”, który zawierał „tajny aneks” mówiący o neutralności Polski w razie agresji niemieckiej.

czytaj więcej

Anatomia kłamstwa. Sześć lat temu Kreml przekonywał, że Majdan i wojna we wschodniej Ukrainie zostały sprowokowane przez Polskę i Litwę (WIDEO)

W czasie gdy siły prorosyjskie w Polsce podsycały nienawiść wobec ukraińskiej rewolucji godności nazywając ją „neobanderowskim majdanem”, Putin publicznie oskarżył Polskę i Litwę w tym, że rzekomo to Polacy i Litwini szkolili bojowników z Majdanu: „Ludzie, którzy atakowali w Kijowie, byli szykowani w bazach zagranicznych Litwy, Polski i Ukrainy. Tam wszystko działa jak w zegarku” – powiedział prezydent Rosji.

czytaj więcej

Przeprosiny Jad Waszem po Światowym Forum Holokaustu. „Skapitulował, aby służyć interesom Putina”

Instytut Jad Waszem przeprosił za treści prezentowane na Światowym Forum Holokaustu, które odbyło się 23 stycznia w Jerozolimie, m.in. za mapę sugerującą, że niemiecka agresja na kraje Europy rozpoczęła się w 1942 roku. Znalazły się też na niej błędnie naniesione kontury Polski. W liście do izraelskiego dziennika „Ha-Arec”, który ma zostać opublikowany we wtorkowym hebrajskojęzycznym wydaniu, Jad Waszem twierdzi, że informacje przedstawione na Forum zawierały „nieścisłości” i „stronnicze przedstawienie faktów”, które „wywołały nieobiektywne wrażenie”.

czytaj więcej

Wybory prezydenckie. ABW ostrzega przed Rosją

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ostrzega przed możliwym wpływem Kremla na wybory prezydenckie w Polsce. W informacji podkreślono również, że dodatkową pokusę dla Rosji może stanowić fakt, że prezydent Andrzej Duda ma zdecydowanie antyputinowskie poglądy. „Eksplozje informacyjne, fale informacyjne i operacje wpływu – tych trzech rodzajów operacji informacyjno-psychologicznych Rosjanie dopuszczają się przed wyborami prezydenckimi w innych krajach” – wynika z najnowszego „Przeglądu Bezpieczeństwa Wewnętrznego”.

czytaj więcej
Loading