Kategoria: Russkij Mir

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

„Dezintegracja Rosji powinna stać się strategiczną polityką społeczności międzynarodowej. Dowodem na to jest ponad pięć lat rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie i reszcie świata demokratycznego. Nasze działania muszą stać się skuteczne i mieć na celu świadomy ostateczny finał – upadek Federacji Rosyjskiej. Jest to jedyne skuteczne długoterminowe rozwiązanie, z którego skorzysta zdecydowana większość krajów” – napisał Ołeksandr Aleksandrowicz.

czytaj więcej

IV rozbiór Polski. Defilada niemieckiego Wehrmachtu i rosyjskiej Armii Czerwonej (WIDEO, FOTOGALERIA)

Większość ludzi na pytanie, kto rozpoczął II wojnę światową odpowie, że nazistowskie Niemcy. Nie należy do nich Wiktor Suworow. We wrześniu 1939 Polska została zaatakowana przez dwa państwa, a tylko jedno z nich zostało obarczone odpowiedzialnością za wybuch najbardziej krwawego konfliktu w dziejach ludzkości. Tytułowa defilada to parada, która miała miejsce 22 września 1939 roku w Brześciu i uświetniła przekazanie miasta przez nazistów Rosjanom.

czytaj więcej

Rosjanie mają już dość Putina! Reżim może zostać obalony, w tym z powodu niepowodzeń geopolitycznych

Znany rosyjski politolog Dmitry Gałkin nie wyklucza zamachu stanu na Kremlu, w trakcie którego Władimir Putin zostanie usunięty z władzy. Ekspert twierdzi, że obecna polityka Moskwy doprowadziła do sankcji, które poważnie podważyły dobrobyt Rosjan. Ponadto spadek cen ropy powoduje poważne uderzenia w rosyjską gospodarkę. Rosjanie mogą wkrótce stać się świadkami transformacji reżimu. „Zamach stanu jest całkiem możliwy” – podsumował ekspert.

czytaj więcej

Akt rozpaczy w despotycznym więzieniu narodów. Naukowiec podpalił się w proteście przeciwko totalnej rusyfikacji

Rok wcześniej Albert Razin był wsród naukowców, którzy wystosowali list otwarty do lokalnych władz i deputowanych rosyjskiej Dumy, w którym protestowali przeciwko przyjęciu ustawy znoszącej obowiązek nauki języków nierosyjskich w szkołach Federacji Rosyjskiej. Działacze udmurckiego ruchu narodowego twierdzili, że jest to „bezpośrednia droga do zaniku języka ojczystego, zanikania tożsamości i eliminacji kultury etnicznej”.

czytaj więcej

Putin boi się „Majdanu”. Kreml przyjął brutalny kurs w polityce wewnętrznej – Warsaw Institute

Brutalna postawa zmobilizowanych sił policji i Gwardii Narodowej, setki zatrzymanych ludzi, w tym znanych działaczy opozycji. Kolejny protest w Moskwie – 3 sierpnia – zakończył się tak, jak ten tydzień wcześniej. Protesty w Moskwie są związane z przeprowadzoną na zlecenie władz akcją odmowy rejestrowania niezależnych kandydatów w wyborach do moskiewskiej Dumy (wrzesień 2019) – pod naciąganymi pretekstami rzekomych nadużyć przy zbieraniu podpisów poparcia.

czytaj więcej

„Putin chujło”! Protestujący w Moskwie skandowali wulgarnie hasło obrażające gospodarza Kremla (WIDEO)

27 lipca w centrum Moskwy policja aresztowała ponad 1 000 uczestników wiecu, którzy opowiadają się za wolnymi wyborami. Podczas demonstracji Rosjanie krzyczeli hasła obrażające rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Odpowiedni filmik pod tytułem „Protesty na świecie” został opublikowany na Telegram Messenger. Film pokazuje, jak tłum protestujących skanduje hasło ze słynnej ukraińskiej piosenki.

czytaj więcej

W 2022 r. Rosję czeka upadek: gospodarka pęknie jak bańka mydlana – minister gospodarki i rozwoju Rosji

Rosyjska gospodarka przypomina bańkę mydlaną, która może pęknąć w dowolnym momencie. W 2022 r. Rosja stanie w obliczu poważnego kryzysu finansowego i gospodarczego, a proces ten nie może zostać zatrzymany – ostrzegł Maksim Orieszkin, minister gospodarki i rozwoju Federacji Rosyjskiej. Wyjaśnił, że przyczyną problemu jest nadmierne zadłużenie obywateli i przedsiębiorstw.

czytaj więcej

Ruś Kijowska to Ukraina, a Rosja to Moskowia. Doradca Zełenskiego zaproponował przywrócić Rosji jej historyczną nazwę

W drużynie Zełenskiego są nie tylko zwolennicy pełzającej kapitulacji przed Moskwą, ale także ci, którzy demonstrują chęć bronić interesów państwa w dziedzinie informacyjnej, ideologicznej i historycznej. Doradca prezydenta Ukrainy Nikita Poturajew w eterze kanała Ukrlife w YouTube zaproponował przywrócić Rosji jej historyczną nazwę – Moskowia.

czytaj więcej

Rosja się rozpadnie, Putin prowadzi kraj do nieuniknionej katastrofy – rosyjski publicysta

Jeszcze kilka lat putinizmu i rozpad Rosji ze stuprocentową pewnością będzie już nieunikniony. Po 2024 roku wszystko popędzi z prędkością błyskawicy i rozerwie ją na strzępy. Pozostanie małym buforem terytorialnym między Europą a Chinami, które pochłoną wszystko. Oni już pochłaniają Daleki Wschód i Wschodnią Syberię.

czytaj więcej

„Nasze społeczeństwo idzie drogą dogmatycznego debilizmu” – ideolog „ruskiego miru”

Aleksander Dugin: „W rzeczywistości nasze społeczeństwo jest na drodze do dogmatycznego debilizmu … To już bardzo niepokojące sygnały … Nasze społeczeństwo stopniowo zmienia debilów w standard. Oznacza to, że człowiek jest debilem, zachowuje się jak debil i nie czuje wyrzutów sumienia ani poczucia, że czegoś brakuje”.

czytaj więcej

Bluźnierstwo „ruskiego miru”. Na okupowanych przez Rosjan terytoriach Donbasu ludzie modlą się przed ikoną Putina

W samozwańczej „Ługańskiej Republice Ludowej” proponują modlić się przed ikoną przedstawiającą prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Taka ikona pojawiła się w okupowanym przez Rosjan Ałczewsku. Zdjęcie zostało opublikowane na Twitterze przez Denisa Kazanskiego, wpływowego ukraińskiego blogera z Donbasu.

czytaj więcej
Loading