Kategoria: Russkij Mir

Rosja rozpadnie się „za naszego życia” – sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

„To sztuczna formacja, która kiedyś była zebrana pod lufami karabinów maszynowych. Nikt tam nie wszedł dobrowolnie, jest to terytorium zebrane ze strzępów, które prędzej czy później się rozpadnie. Musimy również zrozumieć, że nie stanie się to tak szybko, jak byśmy tego chcieli, ale że odbędzie się to za naszego życia mówie to ze 100 procentową pewnością” – powiedział Ołeksij Danyłow.

czytaj więcej

Witalij Portnikow: Współczesna Rosja jest klonem hitlerowskich Niemiec, a nie Związku Sowieckiego w okresie stalinizmu

Krymskie przemówienie Władimira Putina jest remakiem Adolfa Hitlera. To narodowy socjalizm w najczystszej formie. Pomysł ochrony „Russkiego miru”, kiedy wszyscy rosyjskojęzyczni ludzie powinni mieszkać w jednym kraju etc., to hitlerowska koncepcja „przestrzeni życiowej” dla Niemców – powiedział znany ukraiński publicysta i dziennikarz.

czytaj więcej

George Patton: Rosja wyssała krew z Polski. Pozwoliliśmy siłom Czyngis-chana wejść do Europy

„Ta wojna zakończyła się dokładnie tam, gdzie się zaczęła. Na podwórku Hunów. Ale na tym nie koniec. […] Pozwolili nam wykopać w cholerę jednego gnoja, a jednocześnie zmusili, żebyśmy pomogli usadowić się następnemu, równie złemu albo jeszcze gorszemu niż tamten… […] po raz pierwszy od stuleci pozwoliliśmy siłom Czyngis-chana wejść do Europy Środkowej i Zachodniej”.

czytaj więcej

Krym wysycha. Na okupowanym przez Rosję ukraińskim półwyspie, wody wystarczy tylko do połowy lata

Ze względu na wyjątkowo ciepłe i bezśnieżne zimy, a także brak deszczu na wiosnę, zaopatrzenie w wodę na okupowanym półwyspie drastycznie spadło. W niektórych miejscach brakuje 30%, a w innych dwie trzecie. Okupanci przyznają, że już teraz występują braki w zaopatrzeniu w wodę – informuje portal Kresy24.pl powołując się na gazetę „Obozrewatiel”.

czytaj więcej

Długi Gazpromu i Rosnieftu wynoszą prawie tyle, co rezerwy finansowe Rosji. „Państwu grozi bankructwo” (KOMENTARZ)

Według wyliczeń uznanego ekonomisty Slawy Rabinowicza dług Rosnieftu i Gazpromu wynosi mniej więcej tyle, ile całe rezerwy Funduszu Bogactwa Narodowego (FBN) zbierające środki ze sprzedaży petrodolarów na emerytury. Dług Rosnieftu wynosi około 67 miliardów dolarów, a Gazpromu – około 53 miliardów dolarów.

czytaj więcej

Łubianskije malcziki − stalinowscy kaci

W carskiej Rosji w XX wieku, jak utrzymują historycy, był tylko jeden kat. Po rewolucji październikowej ich liczba gwałtownie wzrosła. Enkawudzista Wasilij Błochin osobiście zastrzelił około 50 tys. więźniów, także Polaków w Katyniu. Jego koledzy nie zdołali pobić jego „rekordu”. Wielu z tych, którzy niegdyś mordowali jeńców wojennych, dziś wciąż figuruje na liście najbardziej uhonorowanych oficerów rosyjskich służb specjalnych NKWD-KGB-FSB.

czytaj więcej

Kreml okazuje się zadziwiająco słaby w walce z koronawirusem – Neue Zürcher Zeitung

Rosja: niemal cały poddał się samoizolacji i – choć to wiosna – znajduje się w stanie zamrożenia. Jakby nie było, zaskakujące jest to, że w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa zaskakująco pasywnie zachowuje się prezydent Władimir Putin. Aktywnością wykazują się za to lokalni urzędnicy. Tę sytuację analizuje szwajcarska gazeta „Neue Zürcher Zeitung”.

czytaj więcej

USA wpisały Rosyjski Ruch Imperialny na swoją listę organizacji terrorystycznych. Marcin Rey: To zły sygnał dla „narodowców” z Młodzieży Wszechpolskiej

Rząd USA wpisał Rosyjski Ruch Imperialny na listę organizacji terrorystycznych – poinformował Nathan Sales, koordynator do walki z terroryzmem na czele Departamentu Stanu USA. To jest pierwsza organizacja, opowiadająca się za wyższością białej rasy, która została uznana za terrorystyczną.

czytaj więcej

„My w bandycki sposób zawładnęliśmy Krymem, odwiecznie należącym do Ukrainy!” – rosyjski pisarz i publicysta

Już pięć lat temu, myślące Rosjanie zrozumieli, że aneksja Krymu była przestępczym, niemoralnym i podłym czynem Putina. Borys Mironow, rosyjski polityk, pisarz i publicysta podczas dyskusji z pułkownikiem rezerwy Specnazu GRU Igorem Girkinym (Striełkowym) powiedział, że putinowska Rosja zawładnęła ukraińskim Krymem w bezprawny i bandycki sposób.

czytaj więcej

Car Putin. Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej pozwoliła Putinowi rządzić dożywotnio

Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej przyjęła poprawkę do Konstytucji Rosji o zniesieniu ograniczeń dotyczących liczby kadencji prezydenckich. Dzięki temu prezydent Rosji Władimir Putin będzie mógł będzie mógł ponownie objąć stanowisko głowy państwa rosyjskiego – informuje agencja Interfax. Autorem tej poprawki jest Walentina Tierieszkowa, deputowana rządzącej partii Jedna Rosja.

czytaj więcej

Wojna naftowa. Arabia Saudyjska gwałtownie obniżyła ceny ropy, Rosja na krawędzi gospodarczej katastrofy

Po czterech latach spokoju ponownie rozpoczyna się „wojna wszystkich przeciw wszystkim” na światowym rynku ropy. Arabia Saudyjska zwiększy produkcję i zaoferuje ropę z poważnymi rabatami, aby w ten sposób pozyskać nowych klientów. Będzie to cios wymierzony w Rosję. Ceny ropy nieustannie spadają. Jeśli cena czarnego paliwa spadnie poniżej 40 USD za baryłkę, rosyjski budżet zacznie pękać w szwach.

czytaj więcej

Możemy zobaczyć na własne oczy rozpad Rosji – sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Ołeksij Danyłow także podkreślił, że przez pewien czas jedność i integralność Rosji opierała się na pieniądzach, ale pieniądze kończą się bardzo szybko. „Wszystko będzie zależeć od cen ropy i gazu. Nie wiemy jeszcze, jaki wpływ będzie miał koronawirus na Chiny, drugą gospodarkę światową. Są jeszcze wiele pytań o gazu. Na pewno będzie walka o szelf arktyczny. I czy Rosja będzie w stanie przetrwać ten wyścig? Nie jestem pewien” – podsumował urzędnik ukraiński.

czytaj więcej
Loading

Share via
Send this to a friend