Kategoria: Russkij Mir

Manifest putinizmu: despotyzm, ekspansja, przemoc, okrucieństwo i wojna

Jeden z głównych socjotechników Kremla  – Władysław Surkow, zwany szarą eminencją Putina, opublikował w „Niezawisimoj Gazietie” programowy artykuł putinowskiej Rosji pod tytułem „Długie państwo Putina”. W Rosji wszystko jest – według Surkowa – brzydkie, ale wszystko to jest w pełni widoczne dla całego świata. Wojny są również widoczne – i to nie jest wstyd.

czytaj więcej

Prognoza dla Rosji: stagnacja, spadek rubla i odpływ inwestycji

„Strukturalnie słaba” gospodarka Rosji pozostaje zależna od eksportu ropy i gazu i cierpi na nieefektywne rządy – taka ocena została przedstawiona przez międzynarodową agencję ratingową S&P, informuje ghall.com.ua. S&P ostrzega, że w ciągu najbliższych 24 miesięcy pozycja rosyjskiej gospodarki może znacznie pogorszyć się …

czytaj więcej

Rosja znalazła się na liście państw prześladujących chrześcijan

Z powodu ataków na chrześcijan na Północnym Kaukazie, organizacja międzynarodowa Open Doors ponownie umieściła Rosję na liście krajów, w których chrześcijanie są prześladowani. Głównym powodem powrotu Rosji na tę listę były ataki na chrześcijan w Dagestanie i Tatarstanie, gdzie „rosnący wpływ islamu coraz bardziej zagraża życiu Kościoła”.

czytaj więcej

Upadek Rosji coraz bliżej, Chiny zabiorą sobie Syberię – eksperci

50 lat temu Mao Zedong odpowiadając na pytanie brytyjskiego dziennikarza „Czy Chiny roszczą sobie prawa do Przybajkala i Syberii?”, powiedział, że te ziemie jeszcze 200 lat temu składały hołd chińskiemu cesarzowi. Naiwny Anglik był zaskoczony: „Panie przewodniczący, Rosja jest tam od 200 lat”. A Mao odrzekł: „Co to jest 200 lat dla Chin? Poczekamy i wszystko wróci na swoje miejsce”.

czytaj więcej
Loading

Ostatnie komentarze