Kategoria: Russkij Mir

Rządy Putina dobiegają końca, niektórzy znają już nazwisko jego następcy

Po ważnych decyzjach Zachodu o przekazaniu Ukrainie czołgów i innego sprzętu rosyjskie elity zaczynają zdawać sobie sprawę, że Rosja przegrywa wojnę i już zastanawiają się, kto zastąpi u władzy krwawego zbrodniarza wojennego Władimira Putina – oświadczył w komentarzu udzielonym telewizji 24tv.ua Ołeksij Danyłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Rosja może stać się państwem upadłym, prognozują eksperci ds. polityki zagranicznej – Financial Times

Rosja błyskawicznie zamienia się w failed state. Wielu czołowych ekspertów polityki zagranicznej uważa, że ​​Rosja stanie się państwem upadłym lub po prostu rozpadnie się przed 2033 rokiem – pisze Financial Times powołując się na wyniki sondażu opinii przeprowadzonego wśród czołowych zachodnich analityków.

Car Włodzimierz, wielki książę azowski, czyli jak wygląda schizofrenia Putina

Rosyjski zbrodniarz wojenny nie ukrywa już swoich prawdziwych motywów i celów. 7 grudnia w trakcie spotkania z członkami tzw. „Rady Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka Federacji Rosyjskiej” przywódca terrorystycznego faszystowskiego państwa-agresora próbował zmyć z siebie hańbę porażek armii rosyjskiej na Ukrainie przechwalając się „sukcesami” tzw. „specjalnej operacji wojskowej”, porównał się do cara Piotra Wielkiego, odnotowując, że Rosja kontroluje obecnie całe Morze Azowskie, o co walczył też Piotr I Wielki.

Kułeba: Świat nie powinien bać się rozpadu Rosji, nie da się zapobiec nieuniknionemu

„Apeluję do świata, aby się nie bał, że Rosja się rozpada. Odkąd koła historii już zaczęły się obracać, żaden człowiek nie może tego zmienić. Zamiast myśleć o tym, jak pomóc Rosji przetrwać i stać się normalnym członkiem społeczności międzynarodowej, czas zmierzyć się z faktem, że ta Rosja nie może być normalnym członkiem społeczności międzynarodowej. Nie sądzę, że świat się zawali, jeśli upadnie Rosja, ale sam naród rosyjski zniszczy swój kraj, tak jak stało się to z Imperium Rosyjskim w 1917 roku” – oświadczył szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba.

Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend