Kategoria: Russkij Mir

Putin ma być poważnie chory, Rosja może znów pogrążyć się w czasy „wielkiej smuty”

Ze względu na stan zdrowia Putin nie jest już w stanie skutecznie wypełniać obowiązków prezydenta Federacji Rosyjskiej, ale z obawy przed ewentualnym postępowaniem karnym stara się jak najdłużej „utrzymać się na szczycie” – pisze wydanie GuildHall powołując się na doniesienia mediów zachodnich.

czytaj więcej

IV rozbiór Polski. Defilada niemieckiego Wehrmachtu i rosyjskiej Armii Czerwonej (WIDEO, FOTOGALERIA)

Większość ludzi na pytanie, kto rozpoczął II wojnę światową odpowie, że nazistowskie Niemcy. Nie należy do nich Wiktor Suworow. We wrześniu 1939 Polska została zaatakowana przez dwa państwa, a tylko jedno z nich zostało obarczone odpowiedzialnością za wybuch najbardziej krwawego konfliktu w dziejach ludzkości. Tytułowa defilada to parada, która miała miejsce 22 września 1939 roku w Brześciu.

czytaj więcej

Cios w plecy. W 1939 r. Rosjanie kładli na ziemi obrońców Grodna i miażdżyli czołgami

To był horror. Jakby miasto zdobyła horda Hunów. Część cywilów położono na ulicy i zmiażdżono czołgami. Kolejnych kilkaset osób rozstrzelano pod miastem. W tym wielu uczniów. Na miejskim placu leżał „wał zamordowanych”. Obrońcy Grodna i ich losy to jedna z białych plam w historii Polski. W PRL zostali skazani na zapomnienie. Dziś poznajemy okrutną prawdę dzięki relacjom ludzi, którzy przeżyli piekło.

czytaj więcej

Twórca Nowiczoka: „Rosja to imperium zła. Z całej duszy życzę upadku tego imperium”

„Imperium Rosyjskie to imperium zła. Wciąż zniewala mój naród tatarski i inne [narody] – baszkirski, naród Komi. I wszyscy wiecie, w jakim napięciu utrzymuje sąsiadów, jak podbija terytorium Ukrainy. Zagraża także krajom bałtyckim. To jest imperium zła, przede wszystkim tak oceniam Rosję. Zajmuję stanowisko pryncypialne, z całej duszy życzę upadku tego imperium.” – powiedział.

czytaj więcej

Rosja rozpadnie się „za naszego życia” – sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

„To sztuczna formacja, która kiedyś była zebrana pod lufami karabinów maszynowych. Nikt tam nie wszedł dobrowolnie, jest to terytorium zebrane ze strzępów, które prędzej czy później się rozpadnie. Musimy również zrozumieć, że nie stanie się to tak szybko, jak byśmy tego chcieli, ale że odbędzie się to za naszego życia mówie to ze 100 procentową pewnością” – powiedział Ołeksij Danyłow.

czytaj więcej

Witalij Portnikow: Współczesna Rosja jest klonem hitlerowskich Niemiec, a nie Związku Sowieckiego w okresie stalinizmu

Krymskie przemówienie Władimira Putina jest remakiem Adolfa Hitlera. To narodowy socjalizm w najczystszej formie. Pomysł ochrony „Russkiego miru”, kiedy wszyscy rosyjskojęzyczni ludzie powinni mieszkać w jednym kraju etc., to hitlerowska koncepcja „przestrzeni życiowej” dla Niemców – powiedział znany ukraiński publicysta i dziennikarz.

czytaj więcej

George Patton: Rosja wyssała krew z Polski. Pozwoliliśmy siłom Czyngis-chana wejść do Europy

„Ta wojna zakończyła się dokładnie tam, gdzie się zaczęła. Na podwórku Hunów. Ale na tym nie koniec. […] Pozwolili nam wykopać w cholerę jednego gnoja, a jednocześnie zmusili, żebyśmy pomogli usadowić się następnemu, równie złemu albo jeszcze gorszemu niż tamten… […] po raz pierwszy od stuleci pozwoliliśmy siłom Czyngis-chana wejść do Europy Środkowej i Zachodniej”.

czytaj więcej

Krym wysycha. Na okupowanym przez Rosję ukraińskim półwyspie, wody wystarczy tylko do połowy lata

Ze względu na wyjątkowo ciepłe i bezśnieżne zimy, a także brak deszczu na wiosnę, zaopatrzenie w wodę na okupowanym półwyspie drastycznie spadło. W niektórych miejscach brakuje 30%, a w innych dwie trzecie. Okupanci przyznają, że już teraz występują braki w zaopatrzeniu w wodę – informuje portal Kresy24.pl powołując się na gazetę „Obozrewatiel”.

czytaj więcej

Długi Gazpromu i Rosnieftu wynoszą prawie tyle, co rezerwy finansowe Rosji. „Państwu grozi bankructwo” (KOMENTARZ)

Według wyliczeń uznanego ekonomisty Slawy Rabinowicza dług Rosnieftu i Gazpromu wynosi mniej więcej tyle, ile całe rezerwy Funduszu Bogactwa Narodowego (FBN) zbierające środki ze sprzedaży petrodolarów na emerytury. Dług Rosnieftu wynosi około 67 miliardów dolarów, a Gazpromu – około 53 miliardów dolarów.

czytaj więcej

Łubianskije malcziki − stalinowscy kaci

W carskiej Rosji w XX wieku, jak utrzymują historycy, był tylko jeden kat. Po rewolucji październikowej ich liczba gwałtownie wzrosła. Enkawudzista Wasilij Błochin osobiście zastrzelił około 50 tys. więźniów, także Polaków w Katyniu. Jego koledzy nie zdołali pobić jego „rekordu”. Wielu z tych, którzy niegdyś mordowali jeńców wojennych, dziś wciąż figuruje na liście najbardziej uhonorowanych oficerów rosyjskich służb specjalnych NKWD-KGB-FSB.

czytaj więcej

Kreml okazuje się zadziwiająco słaby w walce z koronawirusem – Neue Zürcher Zeitung

Rosja: niemal cały poddał się samoizolacji i – choć to wiosna – znajduje się w stanie zamrożenia. Jakby nie było, zaskakujące jest to, że w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa zaskakująco pasywnie zachowuje się prezydent Władimir Putin. Aktywnością wykazują się za to lokalni urzędnicy. Tę sytuację analizuje szwajcarska gazeta „Neue Zürcher Zeitung”.

czytaj więcej
Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend