Kategoria: Russkij Mir

Car Putin. Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej pozwoliła Putinowi rządzić dożywotnio

Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej przyjęła poprawkę do Konstytucji Rosji o zniesieniu ograniczeń dotyczących liczby kadencji prezydenckich. Dzięki temu prezydent Rosji Władimir Putin będzie mógł będzie mógł ponownie objąć stanowisko głowy państwa rosyjskiego – informuje agencja Interfax. Autorem tej poprawki jest Walentina Tierieszkowa, deputowana rządzącej partii Jedna Rosja.

czytaj więcej

Wojna naftowa. Arabia Saudyjska gwałtownie obniżyła ceny ropy, Rosja na krawędzi gospodarczej katastrofy

Po czterech latach spokoju ponownie rozpoczyna się „wojna wszystkich przeciw wszystkim” na światowym rynku ropy. Arabia Saudyjska zwiększy produkcję i zaoferuje ropę z poważnymi rabatami, aby w ten sposób pozyskać nowych klientów. Będzie to cios wymierzony w Rosję. Ceny ropy nieustannie spadają. Jeśli cena czarnego paliwa spadnie poniżej 40 USD za baryłkę, rosyjski budżet zacznie pękać w szwach.

czytaj więcej

Możemy zobaczyć na własne oczy rozpad Rosji – sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Ołeksij Danyłow także podkreślił, że przez pewien czas jedność i integralność Rosji opierała się na pieniądzach, ale pieniądze kończą się bardzo szybko. „Wszystko będzie zależeć od cen ropy i gazu. Nie wiemy jeszcze, jaki wpływ będzie miał koronawirus na Chiny, drugą gospodarkę światową. Są jeszcze wiele pytań o gazu. Na pewno będzie walka o szelf arktyczny. I czy Rosja będzie w stanie przetrwać ten wyścig? Nie jestem pewien” – podsumował urzędnik ukraiński.

czytaj więcej

Rosjanie mają już dość Putina! Centrum Lewady potwierdza spadek notowań prezydenta Rosji

Kolejne badania społeczne realizowane przez niezależny ośrodek Centrum Lewady potwierdzają spadek notowań Władimira Putina. Najnowszy sondaż wskazujący o spadku zaufania do prezydenta jest tym bardziej niepokojący dla Kremla, że został przeprowadzony tuż po politycznym wstrząsie, jakim było orędzie Putina do parlamentu i dymisja niepopularnego premiera. Poziom zaufania Rosjan do prezydenta Władimira Putina wyniósł w styczniu 2020 roku zaledwie 35 proc. – wynika z sondażu.

czytaj więcej

George Patton: Rosja wyssała krew z Polski. Pozwoliliśmy siłom Czyngis-chana wejść do Europy

„Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia …”.

czytaj więcej

Po II wojnie światowej nazistowskie obozy koncentracyjne przekształcono w obozy NKWD

Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został przekształcony w więzienie NKWD. W obozie koncentracyjnym w Buchenwaldzie zorganizowano specjalny obóz NKWD nr 2. W Sachsenhausen – specjalny obóz NKWD nr 7. W obozach koncentracyjnych po prostu zmieniły się właścicieli. Sprzęt od nich zabrano do obozów Gułagu w ZSRR – przypomina bloger Oleh Leusenko. Należy o tym pamiętać w Dniu Pamięci o Holokauście. Bez Norymberga II pokój w Europie nie nadejdzie.

czytaj więcej

Rosja atakując Polskę leczy swój kompleks niższości – niemiecki publicysta

„Wbrew buńczucznej retoryce Rosjanie cierpią na kompleks niższości” – stwierdził niemiecki pisarz i publicysta Boris Reitschuster. Jego zdaniem Rosja atakuje Polskę i gloryfikuje Stalina chcąc budować ideologię państwową, której sercem dla Putina jest zwycięstwo w II wojnie światowej. „Rolę, którą wcześniej spełniała ideologia komunistyczna, dziś odgrywa kult zwycięstwa. Jest to idea definiująca tożsamość państwa Putina” – stwierdza wieloletni korespondent niemieckiego tygodnika „Focus” w Federacji Rosyjskiej.

czytaj więcej

„Rok 1984” i „50 twarzy Greya” to najpopularniejsze książki dziesięciolecia w Rosji

„Jak ruch nierozerwalnie jest związany w prędkością, tak i wolność jest nierozerwalnie związana z przestępstwem. Nie można oddzielić prędkości od ruchu. W ten sam sposób nie można oddzielić przestępstwa od wolności. Niewolnik, który tylko wykonuje rozkazy, nie popełni przestępstwa. My, Rosjanie, wybraliśmy szczęście bez wolności, dlatego zwyciężymy” – pisał Jewgienij Zamiatin, rosyjski pisarz science fiction, autor antyutopijnej powieści „My”, pierwowzoru „Roku 1984” Orwella i „Nowego, wspaniałego świata” Huxleya.

czytaj więcej

Rosyjskie imperium stoi na kościach wielu narodów. Ostra odpowiedź mera Chersonia na słowa Putina

„Odwieczne rosyjskie ziemie to są bagniska w pobliżu Moskwy, a reszta terytoriów, zostały uzyskane poprzez podłość i okrucieństwo”. Mer południowego ukraińskiego miasta Chersonia Wołodymyr Mykołajenko wraz z 33 radnymi miasta, w oświadczeniu opublikowanym na serwisie internetowym rady miasta, ostro odpowiedział Putinowi na jego roszczenia terytorialne dotyczące południowych i południowo-wschodnich terytoriów Ukrainy, które w schorowanej wyobraźni gospodarza Kremla są „odwiecznymi rosyjskimi terytoriami”.

czytaj więcej

„Rosja to Stalin”! W centrum Wołgogradu odsłonięto popiersie organizatora ludobójstwa Polaków w ZSRR

20 grudnia, obok Wołgogradzkiego komitetu regionalnego partii komunistycznej FR, uroczyście dsłonięto popiersie Józefa Stalina, poświęcone 140. rocznicy urodzin „przywódcy ludów”. „Stalin wrócił do Wołgogradu, aby dać nam pałeczkę w walce o ideały socjalizmu. Rosja to Lenin. Rosja to Stalin. Tak było, tak jest i zawsze tak będzie”– powiedziała podczas odsłonięcia pomnika Tamara Gołowacziowa, pierwsza sekretarz stalingradzkiego komitetu regionalnego rosyjskiej partii komunistycznej.

czytaj więcej

„Odwieczne rosyjskie bagniska” można zmieścić na terytorium obwodu moskiewskiego – Ołeksandr Turczynow

„Jeśli oddzielimy od Rosji terytoria, które zostały podbite przy pomocy krwi, przemocy, zdrady i kłamstw, pozostałe „rdzenne rosyjskie bagniska” z łatwością można zmieścić na terytorium obwodu moskiewskiego” – powiedział Ołeksandr Turczynow, były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy odpowiadając na roszczenia terytorialne prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina wobec Krymu i całej południowo-wschodniej Ukrainy.

czytaj więcej

Rosyjska Akademia Nauk modeluje scenariusz rozpadu Rosji. Najbardziej szkodliwym „pasożytem” w „ciele” Rosji jest Moskwa

„Czysto teoretycznie możemy porównać obecny stan Rosji z ZSRR w przeddzień jego upadku”. Rosyjska Akademia Nauk obliczyła scenariusz, w którym jednolita przestrzeń gospodarcza Federacji Rosyjskiej rozpada się na autonomiczne podmioty wzdłuż granic okręgów federalnych. Wyniki badań rosyjskiej gospodarki przeprowadzone w ciągu ostatnich dziesięciu lat okazały się przygnębiające, informuje portal Finanz.ru.

czytaj więcej
Loading