Kategoria: Aktualności

Czwórka Lubelska. Litewscy intelektualiści wystąpili z inicjatywą powołania czterostronnego formatu współpracy regionalnej z udziałem społeczeństwa obywatelskiego Białorusi

Uczestnicy dyskusji, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Wilnie w ramach forum pt: “Czwórka Lubelska: Idea i rzeczywistość”, wezwali do wzmacniania więzi kulturowych i międzyludzkich, pozostawiając na razie „puste krzesło” dla przyszłego przywódcy Białorusi.

czytaj więcej

Співчуття Президента Польщі Анджея Дуди та Міністра закордонних справ Польщі Збігнєва Рау у зв’язку з авіакатастрофою в Україні 25 вересня 2020 року

«Сумні новини з України. Внаслідок катастрофи військового літака під Харковом загинули понад 20...

czytaj więcej

Rosja zwiększy swoją obecność wojskową na terytorium Białorusi – Warsaw Institute

Łukaszenka nie jest gotów do ustępstw w kwestiach politycznych, ekonomicznych i ustrojowych, to pozostaje dziedzina wojskowa. Nie przypadkiem dwa dni po spotkaniu Łukaszenki z Putinem, do Mińska przyleciał Siergiej Szojgu. Niedługo później zaczęły się pojawiać informacje świadczące o faktycznym zwiększaniu obecności militarnej Rosji na terytorium Białorusi.

czytaj więcej

Amerykańscy senatorowie: Łukaszenka nie jest już prezydentem Białorusi. W całej Białorusi protesty przeciwko “samozwańcowi”

“Fakt, że “inauguracja” Łukaszenki musiała zostać przeprowadzona w tajemnicy tylko jeszcze bardziej udowadnia, że stracił całą swoją legitymację jako przywódca. Nie jest już prezydentem Białorusi” – oświadczył na portalu społecznościowym komitet spraw zagranicznych Senatu USA.

czytaj więcej

Kreml przygotowuje się do uderzenia w region bałtycki – była wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej

„Rosja potrzebuje Morza Czarnego i Morza Bałtyckiego. Rosja przygotowuje się do okupacji, nie należy żywić żadnych złudzeń. […] … Białoruś [znajduje się] między tymi morzami”. Była wiceprzewodniczący Rady Najwyższej opowiedziała o planach Putina, który chce wykorzystać Łukaszenkę do wchłonięcia Białorusi i kontynuowania agresji w regionie bałtyckim.

czytaj więcej

Patriarchat Moskiewski jest „skutecznym narzędziem rosyjskiej wojny hybrydowej” – szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow zapowiedział aktywację „niektórych struktur religijnych jako narzędzi antyukraińskiej działalności”. Stwierdził to, komentując główne ryzyka i zagrożenia związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów samorządowych.

czytaj więcej

Obecna władza Ukrainy zgodziła się na formułę Steinmeiera! Putin osiągnął wszystko, czego chciał! To katastrofa dla Ukrainy!

Przedstawiciele obecnego rządu ukraińskiego, wbrew konstytucji Ukrainy i woli narodu ukraińskiego, zgodzili się na bezprawne żądania państwa agresora w sprawie wprowadzenia do ustawy o specjalnym statusie Donbasu tzw. formuły Steinmeiera. Oświadczył o tym Andrij Kostin, przedstawiciel Trójstronnej Grupy Kontaktowej.

czytaj więcej
Loading

Share via
Send this to a friend