Kategoria: Aktualności

Majdan we krwi. 5. rocznica początku rosyjskiej agresji na Ukrainie

Gdyby nie rewolucja godności i zacięty opór Ukraińców w Donbasie, „uprzejme zielone ludziki” w najbliższej przyszłości pojawiłyby się na ulicach miast Europy Środkowo-Wschodniej. Kreml chce narzucić światu porządek, w którym wolność i prawa człowieka staną się pustymi sloganami. To nie jest krótki opis powieści antyutopijnej, to prawdziwy scenariusz odrodzenia imperium zła.

czytaj więcej

Próba zamachu stanu na Ukrainie. SBU udaremniła rosyjski plan „Biała Kominiarka”

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy udaremniła wywrotowy scenariusz Federacji Rosyjskiej z udziałem nielegalnej organizacji radykalnej „Biała Kominiarka”, która została założona przez obywatela Ukrainy Mikołaja Dulskiego. Za pomocy tej organizacji Moskwa planowała zdestabilizować sytuację na Ukrainie i obalić rząd, powiedział na konferencji prasowej Wiktor Kononenko, zastępca szefa SBU.

czytaj więcej

Wszyscy wiemy, skąd płynie zagrożenie: „najpierw Gruzja, potem Ukraina, potem państwa bałtyckie, a później Polska” – szef MON

Szef MON Mariusz Błaszczak podczas Monachijskiej Konferencji bezpieczeństwa przypomniał wypowiedź prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Gruzji z 2008 r.: Prezydent mówił wówczas: „najpierw Gruzja, potem Ukraina, potem państwa nadbałtyckie, a później Polska”. I w 2014 r. nastąpił atak Rosji na Ukrainę – powiedział Błaszczak.

czytaj więcej

System obrony przeciwrakietowej musi być zbudowany przy udziale Polski, Litwy i Ukrainy – europoseł

Oficjalny kandydat na przewodniczącego Komisji Europejskiej z Europejskiej Partii Ludowej, niemiecki europoseł Manfred Weber podczas Monachijskiej Konferencji bezpieczeństwa powiedział, że Unia Europejska powinna zbudować system obrony przeciwrakietowej z udziałem Polsli, Litwy i Ukrainy – informuje portal „Europejska Prawda”.

czytaj więcej
Loading

Ostatnie komentarze