Kategoria: Aktualności

„Ukraina pozostaje bastionem demokracji i kluczem do bezpieczeństwa na kontynencie” – Poroszenko wezwał Zachód do poparcia Ukrainy

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wezwał społeczność międzynarodową do utrzymania polityki wspierania Ukrainy: „Kreml może teraz cieszyć się wynikami wyborów, poniważ może liczyć, że gdy nowy niedoświadczony prezydent dojdzie do władzy, Ukraina wpadnie w sferę wpływów Rosji. Dlatego chcę wezwać społeczność międzynarodową, aby pomogła Ukrainie utrzymać swój wybór, kontynuować kurs w UE i NATO”.

czytaj więcej

Czy Wołodymyr Zełenski jest kontrolowany przez prorosyjskich oligarchów?

Wołodymyr Zełenski wzywa do zmian w polityce mówiąc w filmikach na YouTube, że „stare twarze skompromitowały się i powinny odejść, by zrobić miejsce młodym i zdolnym”. .Jednak to w otoczeniu komika nowych twarzy wyraźnie brakuje. I gdy się dobrze przyjrzeć, za plecami celebryty znajdziemy starych dobrych znajomych. Zwłaszcza tych, znanych z aktywnego wsparcia dla obalonego przed 5 laty promoskiewskiego prezydenta Wiktora Janukowycza.

czytaj więcej

„USA pozostaną tu na długo”: Kurt Volker zabrał głos przed drugą turą wyborów prezydenckich na Ukrainie

Departament Stanu USA wyraził poparcie dla narodu ukraińskiego w przededniu drugiej tury wyborów prezydenckich – oświadczył na Twitterze Kurt Volker, specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy. „W przeddzień niedzielnych wyborów chciałbym powtórzyć, że Stany Zjednoczone pozostaną tu na długo i będziemy tutaj, aby wspierać pokojową, silną, demokratyczną, dostatnią, bezpieczną Ukrainę”.

czytaj więcej

Rosyjskie trolle poszły w ruch!!! Rozsiewają dezinformację przed wyborami do PE

Unijni eksperci przestrzegają przed dezinformacją w sieci – powiązane z Rosją konta szerzą fake newsy lub „opinie” mające na celu wprowadzić zamieszanie przed wyborami do europarlamentu. Wiele pracy ma teraz grupa zadaniowa East StratCom, której celem jest śledzenie rosyjskich działań w domenie informacyjnej. W tej chwili starania Kremla skupiają się na tym, aby jak najwięcej mieszkańców Unii Europejskiej uwierzyło, że ich głos nie ma znaczenia, a więc branie udziału w wyborach to strata czasu.

czytaj więcej
Loading