Kategoria: Aktualności

Warsaw Institute: Oligarcha ogłosił założenie skrajnie prawicowego ruchu społecznego pt. „Cargrad”. W interesie Kremla?

Konstantin Małofiejew w polityce znany jest od co najmniej 2014 roku. Ten biznesmen odgrywał ważną rolę w finansowaniu separatystów na Krymie i rebelii w Donbasie. Teraz zakłada ruch społeczny, który prawdopodobnie służyć ma kontroli rosnących skrajnie prawicowych nastrojów w Rosji.

czytaj więcej

Niedługo Gruzja może otrzymać Plan Działania na Rzecz Członkostwa w NATO – Europejska Prawda

Sojusz Północnoatlantycki poważnie rozważa możliwość zaproszenia Gruzji do realizacji Plan Działania na Rzecz Członkostwa (Membership Action Plan – MAP) – informuje Europejska Prawda powołując się na swoje źródła w Kijowie, Tbilisi i Brukseli. Kwestia zaproszenia do MAP Ukrainy nie była jeszcze omawiana.

czytaj więcej

Pentagon: 4 tys. najemników i lotnictwo z prywatnej armii Putina biorą udział w wojnie domowej w Libii

Wojny w Libii, Syrii i na Ukrainie nie są konfliktami lokalnymi i regionalnymi. Są to teatry rosyjskich operacji wojskowych przeciwko Zachodowi. Państwa bałtyckie i Polska na pierwszej linii tej wojny. Realizacja putinowskiego scenariusza jest w toku. Wojna przeciwko Zachodowi i Polsce już trwa.

czytaj więcej

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy odtajnia dane ze spisu ludności po Wielkim Głodzie na Ukrainie

W sobotę 28 listopada Służba Bezpieczeństwa Ukrainy odtajniła materiały archiwalne z czasów ZSRR. Według wyników spisu ludności ZSRR z 1937 r. na Ukrainie mieszkało 29 milionów ludzi, jednak według danych demograficznych ludność kraju w tym czasie powinna była wynosić 35 milionów ludzi.

czytaj więcej

Poznajcie tajniki wywrotnej działalności KGB w książce pt. „Agentura wpływu”

W tej książce Tomas Schuman (a właściwie Jurij Bezmienow), zdradza kulisy działań propagandowych sowieckiej agentury wpływu. To wielkie ostrzeżenie przed ukrytą manipulacją, której celem jest zawładnięcie świadomością, a poprzez kierowanie opinią, kryteriami ocen i poglądami – podbicie całych państw i narodów.

czytaj więcej
Loading

Share via
Send this to a friend