Kategoria: Aktualności

Rosja pcha Ukrainę w stronę katastrofy

Władze NATO zaapelowały do Kremla o wpłynięcie na prorosyjskich terrorystów. Podczas telekonferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zaapelował do Kremla, by ten wstrzymał walki na wschodzie Ukrainy. – Rosja wspiera terrorystów, którzy są odpowiedzialni za łamanie porozumienia o zawieszeniu ognia. Musi być ono w pełni wdrożone i respektowane. To jedyna możliwość walki z koronawirusem w tym regionie – podkreślił.

czytaj więcej

Słynny ekspert NATO: Nie ma wątpliwości, że w rosyjskim kontyngencie we Włoszech są agenci GRU

– Nie ma wątpliwości, że są wśród nich oficerowie GRU (Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej) – ostrzegł znakomty ekspert NATO do spraw broni chemicznej, biologicznej i jądrowej Hamish De Bretton-Gordon w wywiadzie udzielonym włoskiej gazecie „La Stampa”, mówiąc o rosyjskim kontyngencie „antykoronawirusowym” we Włoszech.

czytaj więcej

Na pokładzie zestrzelonego przez Rosjan samolotu MH17 był zespół wirusologów, którzy mogliby uratować świat przed koronawirusem

Na pokładzie samolotu samolotu pasażerskiego Malaysia Airlines Boeing 777 nr lotu MH17, zestrzelonego przez Rosjan, znajdował się cały zespół znanych wirusologów, którzy lecieli na Światowy Kongres AIDS. Gdyby Rosjanie nie zabili tych specjalistów, mogliby oni wnieść ogromny wkład w walkę z pandemią koronawirusa.

czytaj więcej

Rosyjskie MSZ obawia się, że Zachód namawia Ukrainę zrezygnować z pomysłu stworzenia tzw. „Rady Konsultacyjnej” z separatystami z Donbasu

Rosyjskie MSZ oświadczyło, że utworzenie tzw. „Rady Konsultacyjnej” z separatystami z Donbasu zostało zawieszone z inicjatywy Niemiec, Francji i Ukrainy. Rosjanie twierdzą, że na początku Niemcy i Francja odmówiły poparcia utworzenia tzw. „Rady Konsultacyjnej”. Z kolei, Ukraina rzekomo podążyła za „wskazówkami” partnerów z Zachodu.

czytaj więcej

Ambasador USA w NATO wyraziła poparcie dla Ukrainy i Gruzji, szef NATO ogłosił, że Sojusz jest gotowy odpowiedzieć na rosyjską agresję

Stany Zjednoczone oświadczyły, że NATO będzie nadal wspierać Ukrainę i Gruzję w walce przeciwko rosyjskiej agresji i chce przystąpienia tych dwóch państw do sojuszu już najbliższej przyszłości – podkreśliła Ambasador USA w NATO. „Jesteśmy zaangażowani w to, by wszystkie te kraje [Gruzja, Ukraina, Bośnia i Hercegowina] stały się przyszłymi członkami NATO”.

czytaj więcej

Jan Paweł II o Marszałku Piłsudskim: To było moje Credo – Polska i Piłsudski

Kardynał Stanisław Nagy o fascynacji Karola Wojtyły Marszałkiem Piłsudskim: Polska i Piłsudski. I on żył w tym samym klimacie. Nie mówiłbym o tym, gdybym nie postawił mu kiedyś, gdy był już od wielu lat Papieżem, pytania: „Jak to się stało, że Ojciec Święty tak długo był wierny Piłsudskiemu i jego apoteozie? Na pewno miał na to wpływ tatuś, oficer polski”. – „O nie!” – odpowiedział. – „To była moja sprawa”.

czytaj więcej

Łazarz Grajczyński: Koronawirus i geopolityka Rosji

Pewne konsekwencje obecnie występującej pandemii są dla nas już oczywiste. Poza czysto zdrowotnymi, to najbardziej widoczne: ekonomiczne. Zachwianie się rozwoju ekonomicznego, stagnacja, zamykanie przedsiębiorstw. Problemy, które głównie uderzają w klasę średnią, która szczególnie w Europie Środkowo-Wschodniej pomimo dekad, stale pozostaje nierozwinięta, w zalążku, słaba i uzależniona od pomocy.

czytaj więcej
Loading