Kategoria: Ludobójstwa

Przewodniczący Episkopatu w L’Osservatore Romano: Holocaust to największa przestroga dla ludzkości

„Czasy współczesne nie znają większej przestrogi dla ludzkości niż tragedia Holokaustu” – pisze Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w watykańskim L’Osservatore Romano. W 78. rocznicę wyzwolenia Auschwitz i w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu podkreśla, że „Trzeba mówić młodzieży o Holokauście, aby czas nie zatarł śladów tej tragedii”. Wzywa też do refleksji, modlitwy, pamięci i do konkretnego działania na rzecz pokoju.

Dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau: świat się nie zmienił, czy tym razem wystarczająco wcześnie zareagujemy?

„To bardzo ważne, żeby tak ekstremalnego zła jak ludobójstwo, masowe mordy nie traktować w kategoriach incydentalnych, to nigdy i nigdzie nie powstaje samo z siebie” – mówi Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela dr Piotr M. A. Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. 27 stycznia przypada 78. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, w którym zginęło 1,1 mln osób.

„Nowa Norymberga”. Putina i Rosję trzeba postawić przed wymiarem sprawiedliwości

Aby postawić Putina i Federację Rosyjską przed sądem za makabryczne zbrodnie popełnione na Ukrainie, konieczne jest utworzenie specjalnego Międzynarodowego Trybunału, ponieważ bardzo trudno będzie w tym celu wykorzystać nowoczesne prawo międzynarodowe, ponieważ prawo weta Rosji w ONZ może zostać wykorzystane do zablokowania procesu postawienia rosyjskich zbrodniarzy wojennych przed wymiarem sprawiedliwości – powiedział w eterze ukraińskiej teliwizji Espreso amerykański dyplomata, były specjalny wysłannik Departamentu Stanu USA ds. Ukrainy Kurt Volker.

Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend