Kategoria: Ludobójstwa

W 1940 r. Stalinowska Rosja nie przyjęła Żydów z Polski, skazując ich na śmierć od nazistów

Trzecia Rzesza proponowała Stalinowi, aby ZSRR przesiedlił Żydów, którzy mieszkali na terytoriach okupowanych przez Trzecią Rzeszę w 1939 r. „do ZSRS, konkretnie do Birobidżanu i na Zachodnią Ukrainę”, ale władze radzieckie odmówiły ich przyjęcia, o czym świadczy wewnętrzna korespondencja sowieckich urzędników w 1940 r. opublikowana na łamach rosyjskiej „Nowoj Gaziety”. Gazeta opublikowała dokument – kopię listu z 9 lutego 1940 r., które znajduje się w Rosyjskim Państwowym Archiwum Historii Społeczno-Politycznej.

czytaj więcej

Prezydent USA Donald Trump: Rosja, Syria i Iran zabijają tysiące cywili w prowincji Idlib

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w swoim wpisie na Twitterze oskarżył Moskwę, Damaszek i Teheran o zabicie tysięcy cywilów w strefie deeskalacji w prowincji Idlib, która jest ostatnim bastionem opozycji syryjskiej: „Rosja, Syria i Iran zabijają lub zamierzają zabić tysiące niewinnych cywilów w prowincji Idlib. Nie róbcie tego! Turcja ciężko pracuje, aby powstrzymać tę masakrę”. Wczoraj informowaliśmy o tym, że lotnictwo Putina nadal bombarduje szkoły i zabija dzieci w Syrii, więc Europie zagraża nowa fala uchodźców.

czytaj więcej

„Rosja to Stalin”! W centrum Wołgogradu odsłonięto popiersie organizatora ludobójstwa Polaków w ZSRR

20 grudnia, obok Wołgogradzkiego komitetu regionalnego partii komunistycznej FR, uroczyście dsłonięto popiersie Józefa Stalina, poświęcone 140. rocznicy urodzin „przywódcy ludów”. „Stalin wrócił do Wołgogradu, aby dać nam pałeczkę w walce o ideały socjalizmu. Rosja to Lenin. Rosja to Stalin. Tak było, tak jest i zawsze tak będzie”– powiedziała podczas odsłonięcia pomnika Tamara Gołowacziowa, pierwsza sekretarz stalingradzkiego komitetu regionalnego rosyjskiej partii komunistycznej.

czytaj więcej

23 sierpnia – Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu

W lipcu 2009 r. OBWE przyjęło rezolucję „Zjednoczenie podzielonej Europy”. Uznając „wyjątkowy charakter Holokaustu”, dokument OBWE stwierdza, że „w XX wieku europejskie kraje ucierpiały za sprawą dwóch wielkich reżimów totalitarnych, które niosły za sobą ludobójstwo, pogwałcenie praw człowieka i zbrodnie przeciwko ludzkości – nazistowskiego i stalinowskiego”. I zaleca, aby kraje członkowskie „jasno i jednoznacznie potępiły totalitaryzm”, bo „znajomość historii pomaga zapobiec takim zbrodniom w przyszłości”.

czytaj więcej

USA w dniu deportacji Tatarów krymskich: „Wzywamy Rosję do natychmiastowego zaprzestania okupacji Krymu”

Zastępca sekretarza stanu USA George Kent wyraził najwyższy szacunek dla „godności, odporności i siły Tatarów krymskich” z okazji Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Narodu Krymskotatarskiego zorganizowanego przez reżim stalinowski w 1944 roku. Wezwał także Rosję do „natychmiastowego zaprzestania okupacji Krymu”.

czytaj więcej

Gloryfikacja mordercy Polaków. W Rosji odsłonięto kolejny pomnik Stalina

W trakcie „operacji polskiej” NKWD wymordowało111 tys. Jednak prof. Mikołaj Iwanow twierdzi, że w ciągu kilku lat w Związku Sowieckim zgładzonych zostało prawie 200 tys. Polaków. Ci ludzie byli zabijani tylko za to, że byli Polakami. Tymczasem to tylko wierzchołek góry lodowej. Do dziś nieznane są dokładne liczby zamordowanych Polaków w czasie masowych represji i Wielkiego Głodu w latach 1932-1933.

czytaj więcej

„Rosja, twoi piloci zabijają nas!” – dzieci z Syrii nagrały apel do Rosjan (WIDEO)

Syryjskie dzieci ze Wschodniej Guty nagrały apel do Rosjan, w którym opowiadają o zbrodniach przeciwko ludzkości dokonanych przez rosyjskich wojskowych pilotów w Syrii. „Rosjanie, wasi piloci zabijają nas, niewinnych ludzi! Hańba wam, jeśli nie potraficie tego powstrzymać! Hańba wam, Rosjanie!” – mówią dzieci.

czytaj więcej

Katarzyna Gójska: A co z ludobójstwem dokonanym przez Rosję?

Uczynienie z ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców głównego punktu zagłady Kresów jest fałszowaniem historii. 11 sierpnia 1937 roku decyzją najwyższych władz tego zbrodniczego kraju rozpoczęła się tzw. akcja polska. Miała czysto narodowy charakter – mordowano ludzi pochodzenia polskiego. W tym ludobójstwie zginęło około 200 tysięcy naszych rodaków.

czytaj więcej
Loading