Kategoria: Polonia

Uwaga! Akcja wielkiego szukania pomników pisanek! KPRM apeluje do rodaków rozsianych po całym świecie

W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą KPRM uprzejmie zaprasza rodaków rozsianych po całym świecie do udziału we wspólnym projekcie świątecznym, którego efektem będzie powstanie filmu o tym, jak pisanki wielkanocne jednoczą Polaków z całego świata.

„Jestem Polakiem – obywatelem Ukrainy”. Wyjątkowa wystawa w Sejmie RP

W holu głównym gmachu Sejmu znajduje się wystawa prezentująca sylwetki i życiorysy Polaków – obywateli Ukrainy, którzy polegli w walce z rosyjskim agresorem, która została uroczyscie otwarta 6 marca br. Inicjatorem ekspozycji jest Fundacja „Wolność i Demokracja” we współpracy z Konsulatem Generalnym RP we Lwowie i Centrum Kultury Polskiej i dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku, a organizatorem wydarzenia w parlamencie była wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.

Apel pełnomocnika rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą do Polonii świata o solidarność z walczącą Ukrainą w 1. rocznicę rosyjskiej agresji

Rok temu, 24 lutego, Rosja zaatakowała Ukrainę. Do tej chwili nie wyobrażaliśmy sobie, że w XXI wieku w Europie może wybuchnąć wojna, a ludzkie życie, poszanowanie pokoju, suwerenności i integralności granic może być tak brutalnie zniszczone przez imperialną Rosję, która – za cenę powrotu do polityki międzynarodowej – postanowiła sprzeniewierzyć wszystkie głoszone do tej pory publicznie ideały i bestialsko zniszczyć Naród ukraiński.

Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend