Kategoria: Kremlowskie matrioszki

Szef neonazistowskiej grupy w koszulce z Putinem. Ścigany w USA – ukrył się w Petersburgu

Jak ustalili dziennikarze BBC, jeden z najbardziej poszukiwanych neonazistów w Stanach Zjednoczonych, lider grupy „Baza”, od momentu powstania grupy zamieszkuje w Sankt Petersburgu. Na nagraniach, do których udało się dotrzeć BBC, nosi on koszulkę z podobizną Władimira Putina i napisem „ROSJA, absolutna władza”. Chyba nie takich wiadomości oczekiwał rosyjski prezydent będący w środku kampanii, która oddalić miała od jego państwa oskarżenia o współpracę z nazistami.

czytaj więcej

Niemiecka policja szuka islamskich terrorystów z Federacji Rosyjskiej

W Niemczech funkcjonariusze organów ścigania aktywnie poszukują osób podejrzanych o działalność terrorystyczną. Środki dochodzeniowe i operacyjne objęły Berlin, Brandenburgię, Nadrenię Północną-Westfalię i Turyngię. Przeprowadzono poszukiwania w obiektach różnych grup islamistycznych. Wśród podejrzanych dominują imigranci z Federacji Rosyjskiej (z Czeczenii) w wieku od 23 do 28 lat. Berlińscy prokuratorzy podejrzewają, że te grupy islamistyczne były zaangażowane w przygotowanie zamachów terrorystycznych na terytorium Niemiec.

czytaj więcej

Niesamowite! Merkel stawia na Rosję ws. Bliskiego Wschodu. „Die Welt”: Wizyta robocza kanclerz w Moskwie to podejrzany sygnał

Merkel stawia na Rosję – tak zapowiada sobotnią wizytę niemieckiej kanclerz na Kremlu niemiecki dziennik „Tageszeitung”. Według gazety, szefowa niemieckiego rządu liczy, że to Władimir Putin przyczyni się do ustabilizowania sytuacji na Bliskim Wschodzie. Z kolei niemiecki dziennik „Die Welt” krytycznie ocenia zapowiedzianą na sobotę wizytę Angeli Merkel w Moskwie. Jego zdaniem jest to efekt mylnego przekonania, jakoby Rosja działała na Bliskim Wschodzie jako czynnik łagodzący.

czytaj więcej

Rosyjska wojna informacyjna przeciwko Polsce trwa!!! Oburzające kłamstwo o Polakach w rządowej rosyjskiej gazecie!!!

Rządowy rosyjski dziennik zarzuca władzom polskim, że „piszą historię na nowo” i że w tej kwestii „chodzi o pieniądze”, bowiem – jak pisze – „po wojnie Polska przywłaszczyła sobie majątek Żydów, którzy zginęli w Holokauście”. Po tych oskarżeniach staje się jasne, że, w rozumieniu Putina, rolą prorosyjskiej prawicy (głoszącej antysemickie hasła) jest pomoc w tworzeniu wizerunku wroga Polaka oraz zdyskredytowanie narodu polskiego i polskiej państwowości na Zachodzie.

czytaj więcej

Forum Żydów Polskich: W Jerozolimie wypowiedzą się główni sprawcy Zagłady – reprezentanci państw, które podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow

„Wszystko wskazuje na to, że w Jerozolimie będą przemawiać reprezentanci państw, które podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow (Niemcy, Rosja), główni sprawcy Zagłady (Niemcy) i ci, którzy ochoczo wydali Żydów Niemcom na zagazowanie w Auschwitz (Francja)” – pisze redaktor Forum Żydów Polskich Paweł Jędrzejewski. Odniósł się także do faktu, że w uroczystościach, które odbędą się 23 stycznia, nie przewidziano wystąpienia Andrzeja Dudy, informuje TVP.info.

czytaj więcej

Wymiana jeńców. Kreml przyznał, że agent Rosji działał pod płaszczykiem pseudoukraińskiego nazisty

„Kowalenko jest jednym z tych, którzy są nazywani wzorowymi faszystami w Federacji Rosyjskiej”. Podczas ostatniej wymiany jeńców między Rosją a Ukrainą, Kreml wyzwolił z ukraińskiego więzienia Eduarda Kowalenko – prowokatora, który w celu dyskredytacji proeuropejskich i patriotycznych sił na Ukrainie przez wiele lat działał pod płaszczykiem pseudoukraińskiego „nazisty” z organizacji UNA-UNSO. Na ten fakt zwrócił uwagę ukraiński publicysta Denis Kazański, który napisał o tym swój wpis na Facebooku.

czytaj więcej

Korwin pluje Polsce w twarz! Stanął w obronie Rosji!

W analizie, która ukazała się w „Rzeczpospolitej” polityk Konfederacji usprawiedliwia Rosjan. Według niego to Polacy są odpowiedzialni za mordy, jakich dopuścili się bolszewicy. Ostatnie słowa Władimira Putina o odpowiedzialności Polski za wywołanie II wojny światowej wywołały oburzenie opinii publicznej. W obronie Rosji i jej przywódcy stanął polityk Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. „Prezydent Włodzimierz W. Putin postanowił sobie niemądrze pożartować o tym, że zajęcie Zaolzia spowodowało wybuch II –wojny światowej – nie warto zajmować się takimi bzdurami” – czytamy w „RZ”.

czytaj więcej

Globalne imperium kłamstwa. Putin wydaje miliardy na wojnę informacyjną przeciwko Zachodowi

Ponad miliard trzysta milionów euro Kreml chce przeznaczyć w tym roku na media propagujące jego punkt widzenia, które bardzo często przedstawiają zafałszowany obraz Unii Europejskiej. Z puli przeznaczonej na prokremlowskie media prawie 300 milionów euro otrzyma w tym roku telewizja RT, dawniej Russia Today, która nadaje w ponad 100 krajach, niemałe wsparcie ma agencja Sputnik, dostępna w ponad 30 językach. Ale to jest wierzchołek góry lodowej, bo duże pieniądze, nie znamy ich skali, są przeznaczone na działania w sieci.

czytaj więcej

Walka o Libię. „Prywatna armia Putina” kontra „Gwardia Sułtana”

Moskwa i Ankara, wspierając walczące strony w przedłużającej się wojnie domowej w Libii, zdecydowały się udzielić bezpośredniej pomocy wojskowej swoim sojusznikom w tym afrykańskim kraju i wysłać tam swoich żołnierzy. Nieoficjalna obecność rosyjskich najemników w Libii od dawna jest znana, ale teraz w tym kraju mogą pojawić się również regularne i nieregularne jednostki tureckie. Hipotetycznie wkrótce może dojść nawet do starć wojskowych między Rosjanami a Turkami.

czytaj więcej

Znajdź sobie pożytecznego idiotę. 7 przykazań rosyjskiej wojny informacyjnej

Wygląda to jak kropla, która drąży skałę. Na początku nie powoduje żadnych zauważalnych konsekwencji. Ale jeśli te krople spadają przez wiele lat, w końcu przebiją otwór w kamieniu. Rosjanie o tym wiedzą. Techniki używane przez Rosję to są klasyczne „aktywne środki” z podręcznika KGB. Kagebiści poświęcają czwartą część swojego czasu pracy na wymyślanie kłamstw. Szukają ekonomicznych, społecznych, demograficznych, językowych, etnicznych – wszystkie możliwe źródła sprzeczności społecznych.

czytaj więcej
Loading