Kategoria: Kremlowskie matrioszki

Poznajcie tajniki wywrotnej działalności KGB w książce pt. „Agentura wpływu”

W tej książce Tomas Schuman (a właściwie Jurij Bezmienow), zdradza kulisy działań propagandowych sowieckiej agentury wpływu. To wielkie ostrzeżenie przed ukrytą manipulacją, której celem jest zawładnięcie świadomością, a poprzez kierowanie opinią, kryteriami ocen i poglądami – podbicie całych państw i narodów.

czytaj więcej

Wojna hybrydowa. Pułkownik rosyjskiego wywiadu przez ponad 10 lat kierował siecią dziennikarzy na Litwie, Łotwie i Estonii

W krajach bałtyckich pułkownik stworzył sieć agentów wpływów i zbierał kompromitujące materiały na polityków. Na przykład w 2015 r. koordynował kampanię medialną mającą na celu zdyskredytowanie ówczesnej prezydent Litwy Dalii Grybauskaitė.

czytaj więcej

Pełzający rewanż rosyjskich marionetek na Ukrainie! Wszczęto postępowanie karne w sprawie o „zamachu stanu” w czasie Rewolucji Godności

1 października Państwowe Biuro Śledcze wszczęło postępowanie karne w sprawie „zamachu stanu” w związku z wydarzeniami Rewolucji Godności na wniosek Renata Kuźmina, który był Prokuratorem Generalnym w czasie prezydentury rosyjskiego agenta Janukowycza.

czytaj więcej

Bild: Niemcy liczą na odwilż w stosunkach z nową administracją Białego Domu, ale Biden może całkowicie zamrozić proces budowy Nord Stream 2

Pod rządami nowo wybranego prezydenta USA Joe Bidena proces budowy Nord Stream 2 może się na zawsze zatrzymać. Nowe sankcje przygotowane przez Stany Zjednoczone mogą nie tylko opóźnić budowę gazociągu, ale także całkowicie zamrozić ten proces.

czytaj więcej

Departament Stanu USA: Al-Asad i Rosja wykorzystują uchodźców jako pionki w grze politycznej

„Reżim Al-Asada jest odpowiedzialny za śmierć ponad 500 tys. własnych obywateli, za bombardowanie szpitali i odmowę przyjęcia pomocy humanitarnej dla milionów Syryjczyków. Działania te nie dają władzom Syrii prawa do decydowania o tym, kiedy uchodźcy mogą bezpiecznie wrócić do domu”.

czytaj więcej

Cichanouska tworzy „Trybunał Ludowy” i obiecuje funkcjonariuszom bezpieczeństwa amnestię za schwytanie Łukaszenki

Protesty na Białorusi nie ustają od ponad 3 miesięcy i stają się coraz bardziej krwawe. Dlatego Swiatłana Cichanouska ogłosiła utworzenie „Trybunału Ludowego” i obiecuje funkcjonariuszom bezpieczeństwa amnestię za pojmanie Aleksandra Łukaszenki i członków jego bandy.

czytaj więcej

„Nie zapomnimy! Nie przebaczymy!”. W reakcji na zakatowanie przez bestie Łukaszenki młodego mężczyzny, Białorusini wyszli na ulice (WIDEO)

W różnych częściach Mińska, a także w innych miastach Białorusi, na ulicę wyszły tysiące ludzi, tworząc “łańcuchy pamięci” po bestialskim mordzie popełnionym 12 listopada przez łukaszystowskich tajniaków na 31 – letnim Ramanie Bandarence, informuje portal Kresy24.pl.

czytaj więcej

Rosyjski ekspert: Putin oczekuje rozpoczecia wojny domowej w Stanach Zjednoczonych

Wydalenie obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa z Białego Domu może zająć dużo czasu i przybrać najbardziej nieoczekiwane i obrzydliwe formy – przewiduje dr hab. Jurij Fielsztinski, rosyjski historyk i publicysta mieszkający w Stanach Zjednoczonych, w artykule dla wydania Gordon.

czytaj więcej

Celem Rosji nie jest wygrana Donalda Trumpa czy Joe Bidena, celem Rosji jest destabilizacja sytuacji w USA – Warsaw Institute

Im dłużej trzeba czekać na ogłoszenie zwycięzcy wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, tym lepiej – z punktu widzenia Moskwy. Rosja nie ma bowiem swojego faworyta w wyborach 2020. Kreml może też wykorzystać powyborcze zamieszanie w Ameryce …

czytaj więcej

Jurij Butusow o zdradzie stanu w Sądzie Konstytucyjnym: „Rosja toczy na Ukrainie wojnę hybrydową przeciwko wpływom Zachodu”

Rosja za wszelką cenę zwiększa swoje wpływy we władzach. Korupcja to idealne środowisko rekrutacyjne. A kiedy na najwyższych stanowiskach mianowani są ludzie, dla których Rosja jest ich rodzimym domem, nieuchronnie kończy się to zdradą stanu.

czytaj więcej
Loading

Share via
Send this to a friend