Kategoria: Kremlowskie matrioszki

Jarosław Kaczyński: „Lobbing rosyjski w UE jest bardzo, bardzo silny”

Jak wskazał Kaczyński, w poszczególnych państwach Unii Europejskiej działają formacje polityczne, „które ewidentnie są związane z Moskwą i otrzymują jej wsparcie”. Przykładem jest chociażby francuskie Zjednoczenie Narodowe pod wodzą Marine Le Pen, które- według niektórych sondaży – może wkrótce wygrać eurowybory we Francji. W ocenie Kaczyńskiego, trudno powiedzieć, że polityka Francji jest antyrosyjska.

czytaj więcej

Tomasz Sakiewicz: Podnoszenie ustawy 447 „to potężna operacja Moskwy”

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” był gościem programu „W punkt” w Telewizji Republika. Jednym z tematów, który poruszono jest zamieszanie wokół tzw. ustawy 447. „Polska Żydom nigdy nie zabierała żadnego mienia. To Niemcy nie rozliczyły się z tego majątku” – tłumaczył Sakiewicz. Dodał, że nie ma wątpliwości, że podnoszenie tematu żydowskich roszczeń „to potężna operacja Moskwy”.

czytaj więcej

Wiceszef administracji Janukowycza wrócił na Ukrainę i zapowiada masowe represję wobec zwolenników prozachodniego kursu

„Przyjaciele, myślę, że za kilka tygodni, oprócz zmiany prezydenta, w kraju zaczną się dziać pewne procesy. Będą dotyczyć kluczowych aktywistów, patriotów […] i liderów opinii utworzonych za pomocą zagranicznych pieniędzy. Jestem pewien, że zaczną stopniowo zanikać. Ktoś w więzienie, ktoś na emigrację ktoś pod sofę, ktoś w szpital a ktoś w ogóle” – napisał na portalu Telegram.

czytaj więcej

Kremlowski szaman: katolicyzm w Polsce trzeba rozkładać od środka

Wciągajcie ich do hańbiących występków, potem zaś odsłaniajcie ich przestępstwa. Nawiązujcie kontakty z najbardziej upadłymi ludźmi. Wprowadzajcie muzykę rozmiękczającą obyczaje, podsyłajcie im rozpustnice” – pisze Filip Memches w artykule o przykazaniach rosyjskiej wojny hybrydowej pod tytułem „Rosyjski myśliciel: katolicyzm w Polsce trzeba rozkładać od środka” na łamach portalu Tygodnik.TWP.pl.

czytaj więcej

Nowa Targowica! Konfederacja na kolanach przed Putinem! „Złote myśli” Korwina

Kukiełki Kremla do utraty tchu wybielają Putina i jego agresywną politykę. „Rosja nie zagraża. Rosja jest zagrożona. Jest nieustanna agresja NATO przeciwko Rosji” – z maniakalnym i bezczelnym uporem twierdzi Janusz Korwin-Mikke. Taką retorykę słyszymy na co dzień z ust polityków, politologów, ekspertów i dziennikarzy zjednoczonych wspólnym celem: rehabilitacją agresywnej polityki Kremla.

czytaj więcej

Rosja rozpętała totalną wojnę informacyjną, by obalić rząd, który może utrwalić amerykańską obceność wojskową w Polsce – Przemysław Żurawski Vel Grajewski

Moskwa obsługuje „prawdziwych patriotów” tematem żydowskiego zagrożenia 447, „prawdziwych demokratów” „naruszaniem konstytucji”, „prawdziwych europejczyków” polexitem i „byciem koniem trojańskim USA w Europie”, ekologów – Mierzeją Wiślaną, kornikiem i upieraniem się przy weglu…

czytaj więcej

USA rozważały możliwość nałożenia sankcji na oligarchów z otoczenia Orbana? Media zdradziły kulisy stosunków amerykańsko-węgierskich

USA rozważały możliwość nałożenia sankcji na oligarchów z bliskiego otoczenia węgierskiego premiera Viktora Orbána – informuje największa na świecie agencja prasowa Bloomberg powołując się na węgierski portal Atlatszo i wydanie The Wall Street Journal. Oficjalny Budapeszt nazywa tę informację „fałszywą wiadomością”.

czytaj więcej

Dr Jerzy Targalski: Rosja chce zwasalizować Europę, w tym celu prowadzi wojnę nieliniową używając internetu i portali społecznościowych

Rosja prowadzi tzw. wojnę nieliniową używając internetu i portali społecznościowych. Jesteśmy zalewani komentarzami przez rosyjskich trolli, oni nadają pewien ton. Potem mamy do czynienia z tzw. falą wtórną, gdy przekaz się przyjmie inni odbiorcy powielają te tezy, nie zdając sobie sprawy z ich źródła – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.

czytaj więcej

Prawnik Trumpa: Zełenski powinien pozbyć się wpływu kryminalnych oligarchów

Prezydent elekt Ukrainy Wołodymyr Zełenski musi oczyszczić się z ludzi z przeszłości i kryminalnych oligarchów – Ihora Kołomojskiego oraz innych. Tych, przeciwko którym prowadzone są dochodzenia w Ameryce, tych, którzy utrudniają nam bezpośrednią komunikację z nowo wybranym prezydentem Zełenskim – powiedział Rudolf Giuliani, prawnik prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

czytaj więcej

Independent: Rosja prowadzi wojnę przeciwko Zachodowi cudzymi rękoma, używając skrajnie prawicowych populistów

Rosja, wraz ze skrajnie prawicowymi ugrupowaniami „szerzą dezinformację” w przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego . „Celem jest ciągłe dzielenie, zwiększanie nieufności oraz podkopywanie wiary w instytucje i samą demokrację. Pracują nad zniszczeniem wszystkiego, co zostało zbudowane po II wojnie światowej”.

czytaj więcej

Tomasz Sakiewicz: Skłonność Moskwy do ubierania się w szaty polskich patriotów znana jest od czasów targowicy

Najpierw budują wzór patriotyzmu, który jak najbardziej odpowiada interesom Kremla, a potem każde odstępstwo od niego nazywają zdradą. Kiedy dochodzą mnie słuchy, że nazywają mnie zdrajcą rodzimi zwolennicy Putina, którzy biorą na swoje listy lojalnych wobec watażki z Moskwy Rosjan, czuję ten okropny odór targowicy.

czytaj więcej
Loading