Kategoria: Kremlowskie matrioszki

Putin rozgrywa Zełenskiego: warunki berlińskie

Wymiana więźniów między Ukrainą a Rosją jest politycznym zwycięstwem Kremla. W zamian za zakładników, z 24 marynarzami na czele, których Rosja powinna zwolnić bezwarunkowo już po wyroku Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza 25 maja, Kijów wypuścił szpiegów, rebeliantów i terrorystów z kluczowym dla śledztwa ws. MH 17 Cemachem na czele. Teraz czas na kolejny krok, czyli szczyt czwórki normandzkiej. Także w tym wypadku należy zakładać, że jeśli faktycznie do takiego spotkania dojdzie, to zapadną na nim decyzje niekorzystne dla Ukrainy.

czytaj więcej

Rosyjska wojna informacyjna przeciwko Polsce. Dr Jerzy Targalski demaskuje Sykulskiego i Geopolityka.net (WIDEO)

Każda agresja rosyjska, czy też próba zwasalizowania drogą pokojową jakiegoś kraju, poprzedzona jest wojną informacyjną. Ta polega na przeprowadzeniu akcji psychologicznej, przekonywującej dane społeczeństwo, że jest samo, nie ma żadnych sojuszników. Z tego punktu widzenia chcę omówić tezy dra Leszka Sykulskiego – rozpoczyna dr Jerzy Targalski kolejną odsłonę „Geopolitycznego Tygla”. Zachęcamy do wysłuchania!

czytaj więcej

Raport: Rosja prowadzi wojnę hybrydową przeciwko Zachodowi. Europa Wschodnia na celowniku Kremla

Europa pozostaje jednym z głównych regionów rozpowszechniania rosyjskiej propagandy, prowadzenia cyber wojny i tajnych operacji, kupowania wpływów politycznych, ingerowania w procesy polityczne, wykorzystywania dźwigni ekonomicznych i energetycznych, a czasami stosowania metod paramilitarnych. Kraje Europy Wschodniej są szczególnie podatne na działania Kremla. Raport został przygotowany przez ponad dwudziestu ekspertów z wielu amerykańskich think tanków.

czytaj więcej

Polska jest bezbronna wobec nowoczesnej dywersji. Wywiad doradcy instytucji wywiadowczych i kontrwywiadowczych

„Technologii operacyjnych wykorzystywanych w nowoczesnych działaniach dywersyjnych jest wiele. Są one „szyte na miarę” pod konkretne państwo, jego kod etnopsychiczny lub pod konkretną strefę kulturową obejmującą to państwo. Znając psychologiczny warsztat analityczny kierunku wschodniego oraz zachodniego, można z dużym prawdopodobieństwem określać z jakiego kierunku jest prowadzona dana dywersyjna działalność w Polsce”– powiedział ekspert.

czytaj więcej

Zełenski niszczy międzynarodową koalicję, która wspiera Ukrainę i oddaje kraj na pastwę wroga – ukraiński politolog

„Od końca maja do dnia dzisiejszego polityka zagraniczna nowego rządu jest sztuką porażki. Oni całkowicie nie rozumieją, że możemy pozostać sam na sam z agresorem. Niestety populizm wygrywa. Chcą ustanowić „pokój” na warunkach kapitulacji. Drużyna nowego rządu faktycznie oddaje kraj na pastwę wroga, agresora. Nie jest za późno się zastanowić i zrobić krok wstecz, ponieważ konsekwencje mogą być bardzo smutne” – ostrzega Andrij Smolij.

czytaj więcej

Zwolnienie z aresztu kluczowego świadka w sprawie zestrzelonego Boeinga MH17 wzbudza wiele pytań – szef MSZ Niderlandów

„Najnowsze doniesienia z Kijowa wzbudzają wiele pytań” – zaznaczył Stef Blok, minister spraw zagranicznych Królestwa Niderlandów. Poinformował też, że jest w stałym kontakcie ze stroną ukraińską w sprawie zwolnienia z aresztu przez Sąd Apelacyjny w Kijowie Władimira Cemacha, byłego żołnierza Donieckiej Republiki Ludowej i jednego z kluczowych świadków zestrzelenia samolotu pasażerskiego rejs MH17 w Donbasie w lipcu 2014 roku.

czytaj więcej

Putin triumfuje! Kluczowy świadek w sprawie zestrzelonego malezyjskiego Boeinga MH17 został zwolniony z aresztu na Ukrainie

5 września Sąd Apelacyjny w Kijowie zwolnił z aresztu Władimira Cemacha, byłego dowódcę obrony przeciwlotniczej wojsk prorosyjskich terrorystów z samozwańczej „Donieckie Republiki Ludowej”, którego chciała przesłuchać holenderska prokuratura w związku ze sprawą zestrzelenia w lipcu 2014 roku malezyjskiego boeinga nad obwodem donieckim na wschodniej Ukrainie, w trakcie którego zginęło 298 osób, w większości obywateli Holandii.

czytaj więcej

To jest skandal!!! Polityk z drużyny Zełenskiego szkaluje Polskę i jej pamięć historyczną – Marek Sierant

Bezpardonowy atak na Polskę i nieustanne wybielanie ZSRR musi budzic niepokój. Szokujacym jest fakt że wokół Prezydenta Zełeńskiego w jego otoczeniu nie brakuje ludzi związanych z negacjonizmem historycznym. Który chamsko i poprzez przemilczenia, przeinaczenia posługując się kłamstwem szkalują Polskę. Od publikacji takich opinii nie powstrzymała ich wizyta Zełeńskiego który oprocz tego że jest głowa państwa jest również szefem politycznego ruchu „Sługa Narodu”.

czytaj więcej

The New York Times: Kreml płaci uchodźcom za zamieszki w Europie

Rosja płaci uchodźcom z Bliskiego Wschodu w Europie za zamieszki, aby pokazać, że są terrorystami, które chcą zrujnować wartości cywilizacji zachodniej. Według amerykańskiej gazety co najmniej pięć osób zostało naocznymi świadkami tego, jak w szwedzkim mieście Rinkeby przedstawiciele rosyjskich mediów oferowali pieniądze młodym imigrantom, aby stworzyć wrażenie zamieszek przed kamerami wideo. Wkrótce dziesiątki zamaskowanych mężczyzn zaczęły atakować policję, rzucając w nich kamieniami i podpalając samochody.

czytaj więcej

Warsaw Institute: Błędna taktyka Zełenskiego w Donbasie

Kolejny telefon na Kreml, dziwne słowa o śmierci ukraińskich żołnierzy w Donbasie, prośba do prezydenta Francji ws. rozmów w formacie normandzkim – wszystko to nie przybliża Ukrainy do końca wojny w Donbasie. Wołodymyr Zełenski zdaje się próbować przechwycić polityczną inicjatywę, ale jest to chaotyczne i w rzeczywistości sprzyja celom polityki Kremla. Jeszcze kilka miesięcy takiego „zmiękczania” Kijowa i Władimir Putin może faktycznie usiądzie do rozmów z Zełenskim …

czytaj więcej

Jeśli Rosja zdecyduje się przyłączyć Białoruś, nic jej nie powstrzyma – wpływowy rosyjski dziennikarz

Redaktor naczelny „Echa Moskwy” Aleksiej Wenediktow zabrał głos w sprawie integracji Białorusi i Rosji: „Putin pozostanie pierwszą osobą w państwie”, a „w jaki sposób zrealizuje swój cel, nie ma znaczenia”. „Przecież ja nie wiem, musialbym znać naród białoruski. Być może referendum wcale nie jest potrzebne, może wystarczy decyzja dwóch parlamentów. A z deputowanymi to rozmowa u nas krótka. A teraz widzimy, jak ten traktat związkowy jest „czyszczony”…

czytaj więcej
Loading