Kategoria: Kremlowskie matrioszki

Szkoła ciemności. Wstrząsające świadectwo działaczki Komunistycznej Partii USA

Ta książka to opowieść Belli Dodd o jej niezwykłym życiu. Bella Dodd w latach 30. i 40. XX wieku była jedną z najbardziej wpływowych osób w Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych i szefową Związku Zawodowego Nauczycieli. Doskonale wykształcona nauczycielka i prawnik przez długie lata naiwnie wierzyła, że jej partia walczy z faszystami o pokój i szczęście ludzkości.

czytaj więcej

Myśl Polska, Kresy.pl, Geopolityka.org etc. są kanałami szerzenia rosyjskich wpływów w Polsce. Opublikowano korespondencję kremlowskich urzędników (Rappoport-Leaks)

Portal „Mirotworec”, specjalizujący się w publikacji danych „osób, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa ukraińskiego, społeczności międzynarodowej oraz prawa i ładu międzynarodowego”, ujawnił informację o części rosyjskiej siatki wpływów w Polsce.

czytaj więcej

Dr Jerzy Targalski: Czy Węgry mogą być wzorem?

Dla Leszka Sykulskiego Węgry stały się przykładem polityki wielowektorowej i elastyczności odpowiedniej do naśladowania dla Polski, mimo że Węgrzy nie tkwią między Niemcami i Rosją, lecz w Łuku Karpat. Geopolitykowi najbardziej podoba się „bardzo trzeźwa, realistyczna polityka wobec Rosji”. Przypomnijmy więc, że doprowadziła ona nie tylko do całkowitego energetycznego uzależnienia od Moskwy …

czytaj więcej

Ruch LGBT narodził się w latach 60. pod wpływem idei narzuconych Zachodowi przez Moskwę. Film „Rewolucja totalnej wolności”

Jarosław Mańka, reżyser filmu „Rewolucja totalnej wolności” twierdzi, że Rewolucja 1968 r. w Europie Zachodniej i USA jest wynikiem wywrotowej działalności służb specjalnych służb Związku Sowieckiego. „Związek Sowiecki wykorzystał napięcie społeczne do rozprzestrzeniania swoich idei. Robił to m.in. poprzez lewackie pismo studenckie Konkret.

czytaj więcej

Ścigany w USA szef neonazistowskiej grupy został obywatelem Rosji i właścicielem elitarnego mieszkania w centrum Petersburga

Najbardziej poszukiwany neonazista z USA – prowodyr amerykańskiej grupy neonazistowskiej „Baza” – 46-letni Rinaldo Nazzaro otrzymał obywatelstwo Federacji Rosyjskiej. Mieszka w elitarnym mieszkaniu w centrum Petersburga, którego wartość szacuje się na 360 – 430 tysięcy dolarów amerykańskich – informuje serwis internetowy Rosyjska Prasa.

czytaj więcej

Niemieccy neonaziści przechodzą szkolenie paramilitarne w obozie Rosyjskiego Ruchu Imperialnego w okolicach Sankt Petersburga

Działacze Rosyjskiego Ruchu Imperialnego, którzy deklarują, że walczą o „panowanie białej rasy”, wkładają wiele wysiłku w to, by wywołać konflikt cywilizacyjny w Europie. Próbują prowokować wojny uliczne neonazistów i islamistów. Chcą zdestabilizować Europę i cała cywilizację zachodnią, nawiązali również kontakty ze swoimi sympatykami z skrajnej prawicy w Polsce.

czytaj więcej

Foreign Policy: Ukraina może powrócić w objęcia Rosji, Zachód powinien rozważyć możliwość nałożenia sankcji na ukraińskich oligarchów

Minął rok od inauguracji Zełenskiego, a jego kontrowersyjne sygnały świadczące o stosunkach Ukrainy z Rosją i Europą są szokujące dla świata. Kraje zachodnie powinny wymagać jasnych i stanowczych oświadczeń od drużyny Zełenskiego, ponieważ na razie ich wypowiedzi są wymijające, a często po prostu nieszczere.

czytaj więcej

Pożyteczni idioci wszystkich krajów, łączcie się! Strategia wojny hybrydowej powstała ponad pół wieku temu

Cywilizacja zachodnia – Europa i Stany Zjednoczone Ameryki – jest obiektem totalnej wojny ideologicznej, informacyjnej i psychologicznej, to znaczy obiektem wojny, która nie weszła jeszcze w gorącą fazę. Na razie to wojna o dusze, wojna o umysły i świadomość przedstawiceli cywilizacji zachodniej. Wojna o demoralizację i destabilizację Zachodu.

czytaj więcej

Rosyjscy okupanci nadają Donieckowi drugą nazwę: Stalino. Z kolei, Ługańskowi przywrócono sowiecką nazwę Woroszyłowgrad

Władze tzw. „Donieckiej Republiki Ludowej” przywrócą swojej stolicy nazwę, którą miasto nosiło w latach 1924-1961. 16 kwietnia br. z podobną inicjatywą wystąpiły władze tzw. „Ługańskiej Republiki Ludowej”. Jej przywódca Leonid Pasieczkin podpisał dekret przywracający Ługańskowi nazwę Woroszyłowgrad, który nosił w latach 1935-1958 oraz 1970-1990.

czytaj więcej

Polska na celowniku rosyjskiej dezinformacji – Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych

Polska jest od lat celem ataków informacyjnych i propagandowych ze strony Federacji Rosyjskiej. Obecnie, przy okazji kryzysu związanego z pandemią koronawirusa, mamy do czynienia z mocnym zintensyfikowaniem tego typu działań. Coraz większa jest liczba ataków informacyjnych na Polskę, ale także fake newsów, które w czasie walki z epidemią mogą mieć szczególnie groźne skutki.

czytaj więcej

W Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy może służyć około tysiąca rosyjskich agentów – były zastępca szefa SBU

Zdemaskowanie i areszt pod zarzutem zdrady generała SBU Walerego Szajtanowa może być jedynie wierzchołkiem góry lodowej – oświadzcył były zastępca szefa SBU Wiktor Jagun. Według byłego wysokiego urzędnika rosyjska FSB od dziesięcioleci dokłada wszelkich starań, aby wprowadzić w szeregi ukraińskich służb specjalnych swoich agentów.

czytaj więcej

Szpiegowska wojna. Zatrzymanie generała SBU może wymierzyć cios w rosyjską sieć szpiegowską na Zachodzie

Zatrzymanie generała Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Walerego Szajtanowa pod zarzutem zdrady i szpiegostwa na rzecz Rosji może wymierzyć cios w rosyjską sieć szpiegowską na Zachodzie – pisze niemiecki tabloid Bild. Wydanie sugeruje, że rosyjska sieć szpiegowska ma oczywiście powiązania nie tylko z Niemcami, ale także z Ukrainą, Francją i Chorwacją.

czytaj więcej
Loading