Kategoria: Kremlowskie matrioszki

Plan Kozaka-Jermaka pułapką dla Ukrainy – think tank Warsaw Institute

Tracący popularność Wołodymyr Zełenski ratuje się zmianami w rządzie i swojej administracji, jednak pandemia koronawirusa może to zniweczyć. Coraz poważniejszy kryzys w Kijowie usiłuje wykorzystać Kreml. Kluczowymi sojusznikami Rosji w Kijowie stali się w tym czasie lider największej prorosyjskiej partii oraz szef administracji… prezydenta – piszą eksperci think tanku Warsaw Institute.

czytaj więcej

Krakowski sąd skazał trzech obywateli Polski z prorosyjskiej organizacji za podpalenie węgierskiego ośrodka kultury na Ukrainie

Zdaniem prokuratury działania mężczyzn miały na celu „zakłócenie ustroju Ukrainy i pogłębienia podziałów narodowościowych pomiędzy Ukraińcami i Węgrami”. Sąd podzielił stanowisko śledczych, że doszło do przestępstwa terrorystycznego. Wszyscy oskarżeni zostali zatrzymani już w Polsce przez ABW na polecenie Prokuratury Krajowej.

czytaj więcej

Agenci Rosji są we wszystkich strukturach na Ukrainie – rosyjski obrońca praw człowieka

„Metody wojskowe nie przyniosły rezultatów w pełnym tego słowa znaczeniu. Wojna trwa już prawie 6 lat. […] W ostatnich latach agresja hybrydowa polega na okupowaniu struktur społecznych, politycznych i medialnych na Ukrainie”. Taka opinię wyraził rosyjski działacz na rzecz praw człowieka Mark Fejgin w wywiadzie dla internetowego wydania gazety „Obozriewiatiel”.

czytaj więcej

W Wielkiej Brytanii działa tajna sieć promującą przestępcze interesy Kremla i prześladująca wrogów Putina – The Guardian

Według raportu przygotowanego przez finansistę Billa Browdera, przedstawiciele Partii Pracy i Partii Konserwatywnej, byli wywiadowcy i dyplomaci, a także wiodące firmy public relations uczestniczą w tajnej sieci promującej rosyjskie interesy w Wielkiej Brytanii. Niektórzy działają w interesie Rosji „nieświadomie”, inni wiedzą dokładnie, dla kogo pracują.

czytaj więcej

Witalij Portnikow: W Kijowie rządzi nowa koalicja – koalicja zdrady, koalicja Putina

„Koalicja Zełenski-Kołomojski-Miedwieczuk pewnie rządzi teraz Ukrainą przy milczącym wsparciu Achmetowa. To koalicja zdrady. Koalicja Putina. Nie warto udawać, że w 2019 roku wyborcy Zelenskiego nie głosowali na nią. Głosowali. Po prostu ktoś to zrobił ze szczerym przekonaniem, że Rosja powinna tu być, a ktoś – z powodu głupoty i krótkowzroczności. Nikt jeszcze nie anulował pożytecznych idiotów Kremla. Z reguły to właśnie tacy pożyteczni idioci niszczą własne państwa” – podkreślił Portnikow.

czytaj więcej

To jest wojna! Propaganda antyamerykańska jest częścią wojny informacyjnej przeciwko Polsce i narodom Europy

Po II wojnie światowej stalinowcy mieli nadzieję, że wkrótce będą mogli obmyć buty w wodach Atlantyku. Lecz NATO na czele z USA nie pozwoliły Moskwie opanować bezbronnej powojennej Europy. Właśnie dlatego Kreml wściekle nienawidzi Ameryki, która stała się lokomotywą NATO i nadal jest gwarantem wolności i suwerenności narodów europejskich. Właśnie dlatego rosyjscy rewanżyści tak namiętnie wspierają nastroje antyamerykańskie na całej kuli ziemskiej.

czytaj więcej

Cień Kremla. Były szef francuskiego wywiadu zostanie prezenterem telewizyjnym Russia Today

Alain Juillet, były szef francuskiego wywiadu zagranicznego (Direction Générale de la Sécurité Extérieure) zostanie prezenterem telewizji Russia Today (RT France), założonej przez rząd Federacji Rosyjskiej. 13-minutowy program telewizyjny pt. „La Source” (Źródło) poświęcony geopolityce będzie emitowany dwa razy w miesiącu. O tym w poniedziałek, 24 lutugo poinformowała Ksenia Fedorowa, prezes i redaktor naczelny RT France, informuje francuski portal huffingtonpost.fr.

czytaj więcej

Radio Wolna Europa: Podczas tajnej wizyty w Omanie Wołodymyr Zełenski mógł spotykać się z powiernikiem Putina Nikołajem Patruszewem

Sekretarz Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew poleciał do miasta Maskat (Oman), gdy przebywał tam prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Co ciekawie, głowa ukraińskiego państwa wrócił na Ukrainę tym samym prywatnym samolotem, na pokładzie którego najbliższy powiernik Putina przyleciał do Omanu. Do takich wniosków doszli autorzy dochodzenia dziennikarskiego „Schematy: korupcja w szczegółach” z portalu Radio Wolna Europa.

czytaj więcej

Anatomia kłamstwa. Sześć lat temu Kreml przekonywał, że Majdan i wojna we wschodniej Ukrainie zostały sprowokowane przez Polskę i Litwę (WIDEO)

W czasie gdy siły prorosyjskie w Polsce podsycały nienawiść wobec ukraińskiej rewolucji godności nazywając ją „neobanderowskim majdanem”, Putin publicznie oskarżył Polskę i Litwę w tym, że rzekomo to Polacy i Litwini szkolili bojowników z Majdanu: „Ludzie, którzy atakowali w Kijowie, byli szykowani w bazach zagranicznych Litwy, Polski i Ukrainy. Tam wszystko działa jak w zegarku” – powiedział prezydent Rosji.

czytaj więcej
Loading