Kategoria: Kremlowskie matrioszki

Andrzej Duda: Ludzie, którzy ulegali rosyjskim wpływom, będą musieli odejść z życia publicznego

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Połczynie-Zdroju odniósł się do burzy, jaka wybuchła po powołaniu komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów. Dodał, że nie bardzo rozumie, jak kwestia zbadania rosyjskich wpływów miałaby zniszczyć polską demokrację – w jego ocenie to rosyjskie wpływy mogłyby ją zniszczyć, a nie komisja, która będzie tę sprawę badała.

Prezydent podpisał ustawę o komisji ds. rosyjskich wpływów! „Taka komisja powinna też powstać na poziomie europejskim”

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że zdecydował się podpisać ustawę dot. powołania komisji mającej zbadać rosyjskie wpływy na polską politykę, określaną przez opozycję jako „lex Tusk”. Ponadto prezydent zdecydował o skierowaniu ustawy w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego.

Niemieckie media: Podczas gdy Rosja chce zniszczyć Ukrainę, Schroeder radośnie świętował 9 maja w ambasadzie rosyjskiej

Podczas gdy Rosja chce zniszczyć Ukrainę, Schroeder radośnie świętował 9 maja, dzień kapitulacji nazistowskich Niemiec, w ambasadzie rosyjskiej – zauważa w komentarzu portal dziennika „Bild”. Dziennik „Berliner Zeitung” podał, że na przyjęciu w rosyjskiej ambasadzie „ze świata polityki obecni byli Schroeder i jego żona So-yeon Schroeder-Kim, były sekretarz generalny SED Egon Krenz, Klaus Ernst z Partii Lewicy oraz politycy AfD Alexander Gauland i Tino Chrupalla”.

Sekciarska mentalność antypiłsudczykowskich szurów

Raz już pisałem o taktyce antypiłsudczykowskich szurów, a teraz myślę, że warto opisać ich sekciarską mentalność. Oczywiście będzie tyczyło się to przede wszystkim szurów powiedzmy niższego szczebla, albowiem ci wyższego to bardzo często cwaniaki zdające sobie sprawę z tego, że otwarcie kłamią, manipulują i sieją dezinformację.

„Sieć Schroedera”, czyli jak były kanclerz uzależniał Niemcy od Rosji

Dziennikarze Reinhard Bingener i Markus Wehner swojej książce „Die Moskau-Connection” nadali podtytuł: „Sieć Schroedera i droga Niemiec do zależności” (od Rosji). Książka ujawnia powiązania Gerharda Schroedera (SPD), które pomogły wpływać na politykę Niemiec wobec Rosji, także po jego odejściu z urzędu kanclerza.

Wojna hybrydowa! Rosyjski oligarcha płacił europosłom za rezolucje przeciw Polsce

Główną bohaterką afery korupcyjnej w Parlamencie Europejskim jest jego była wiceprzewodnicząca Eva Kaili, która niegdyś domagała się uruchomienia procedury art. 7 przeciw Polsce. Okazuje się, że na jej kampanię wyborczą ogromne środki przeznaczył… rosyjski multimilioner, związany z Kremlem Iwan Sawwidis.

Merkel jest współodpowiedzialna za wojnę na Ukrainie – szefowa Komisji Obrony Bundestagu

W 2008 roku wśród państw członkowskich NATO było wielu zwolenników jak najszybszego przyjęcia Ukrainy do sojuszu, ale sprzeciwiały się temu Niemcy i Francja ze względu na stanowisko rosyjskiego dyktatora Władimira Putina. „To był olbrzymi błąd ze strony Francuzów i Angeli Merkel w tamtym czasie”, który umożliwił zakrojoną na pełną skalę rosyjską inwazję na Ukrainę w lutym 2022 r. – oświadczyła w wywiadzie udzielonym RTL i ntv Marie-Agnes Strack-Zimmermann, deputowana FDP, przewodnicząca Komisji Obrony Bundestagu.

Europa w cieniu Kremla. W ujawnionych przez hakerów e-mailach jest polski ślad

Deputowany do rosyjskiej Dumy Sargis Mirzachanjan utworzył siatkę europejskich polityków, którzy mieli pracować w charakterze agentów wpływu Kremla. Dowodzą tego e-maile Mirzachanjana ujawnione przez ukraińskich hakerów. Wśród wymienionych osób pojawia się polityk Samoobrony i założyciel partii Zmiana Mateusz Piskorski, informuje TVP.info, powołując się na OCCRP.org.

Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend