Kategoria: Kremlowskie matrioszki

Rosja zwiększy swoją obecność wojskową na terytorium Białorusi – Warsaw Institute

Łukaszenka nie jest gotów do ustępstw w kwestiach politycznych, ekonomicznych i ustrojowych, to pozostaje dziedzina wojskowa. Nie przypadkiem dwa dni po spotkaniu Łukaszenki z Putinem, do Mińska przyleciał Siergiej Szojgu. Niedługo później zaczęły się pojawiać informacje świadczące o faktycznym zwiększaniu obecności militarnej Rosji na terytorium Białorusi.

czytaj więcej

Patriarchat Moskiewski jest „skutecznym narzędziem rosyjskiej wojny hybrydowej” – szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow zapowiedział aktywację „niektórych struktur religijnych jako narzędzi antyukraińskiej działalności”. Stwierdził to, komentując główne ryzyka i zagrożenia związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów samorządowych.

czytaj więcej

Obecna władza Ukrainy zgodziła się na formułę Steinmeiera! Putin osiągnął wszystko, czego chciał! To katastrofa dla Ukrainy!

Przedstawiciele obecnego rządu ukraińskiego, wbrew konstytucji Ukrainy i woli narodu ukraińskiego, zgodzili się na bezprawne żądania państwa agresora w sprawie wprowadzenia do ustawy o specjalnym statusie Donbasu tzw. formuły Steinmeiera. Oświadczył o tym Andrij Kostin, przedstawiciel Trójstronnej Grupy Kontaktowej.

czytaj więcej

Szef FBI ostrzega: Rosyjscy agenci ingerują w kampanię wyborczą w USA i oczerniają kandydata Demokratów Joe Bidena

Dyrektor Federalnego Biura Śledczego (FBI) Christopher Wray oświadczył, że rosyjscy agenci próbują ingerować w trwającą w USA kampanię przed wyborami prezydenckimi. Według niego ich głównym celem jest oczernianie kandydata Demokratów Joe Bidena. Dodał, że „można to nazwać wrogą zagraniczną próbą wpływu”.

czytaj więcej

Skorumpowany postsowiecki układ na Ukrainie walczy o przetrwanie. UE grozi Ukrainie cofnięciem ruchu bezwizowego i wstrzymaniem pomocy finansowej

Viola von Cramon, deputowana do Parlamentu Europejskiego i członek Komisji Spraw Zagranicznych, powiedziała, że ​​w związku z sytuacją związaną z powołaniem nowego dyrektora Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej (SAP) Ukrainie grozi utrata „ruchu bezwizowego” i pomocy finansowej z Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Rosji udało się przybliżyć Ukrainę do bezpośrednich negocjacji z terrorystami – były premier Ukrainy

Wiemy, dlaczego Rosja jest tym zainteresowana. Przez te wszystkie lata próbowała udowodnić, że nie brała udziału w wojnie w Donbasie. Ukraina ma do czynienia z „diabelsko silną, cyniczną i bardzo doświadczoną rosyjską maszyną” – powidział w wywiadzie udzielonym wydaniu „Fakty” Jewhen Marczuk, generał, polityk, były szef SBU i premier Ukrainy w latach 1995 – 1996.

czytaj więcej

Prorosyjscy bojownicy na Ukrainie wynajmują poligony, szkolą się i otrzymują pozwolenie na broń – ukraiński aktywista

„Ludzie Medwedczuka we wszystkich regionach Ukrainy wynajmują obecnie różne kluby strzeleckie, kluby szkoleniowe medycyny taktycznej. […] Zapraszają specjalistów [wojskowych] z Kijowa. Po 15, 30 osób wykupują całe poligony, trenują się, szkolą się, otrzymują pozwolenie na broń itp” – powiedział Jewhen Karaś.

czytaj więcej

Kreml uzyskał kontrolę nad bardzo ważnymi obszarami ukraińskiego systemu egzekwowania prawa – szef Centrum Przeciwdziałania Korupcji

„Teraz, dzięki Zełenskiemu, Medwedczuk i Rosjanie kontrolują trzy niezwykle ważne obszary ukraińskiego systemu egzekwowania prawa” – oświadczył na Facebooku Witalij Szabunin, komentując powołanie na stanowisko zastępcy prokuratora generalnego Ukrainy prorosyjskiego polityka Maksyma Jakubowśkiego.

czytaj więcej

„Działania Łukaszenki to zbrodnie przeciw narodowi białoruskiemu” – rezolucja Sejmu Litwy

Litewscy parlamentarzyści przyjęli – kolejną już – rezolucję dotyczącą Białorusi i jej prezydenta. W dokumencie stwierdzono, że działania Alaksandra Łukaszenki należy uznać za „zbrodnie przeciwko narodowi białoruskiemu”. Pojawił się także apel o objęcie Rosji i białoruskich władz sankcjami. Rosja nie ma prawa ingerować w wewnętrzne sprawy tego kraju.

czytaj więcej

Sąd zobowiązał Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy wszcząć sprawę karną z powodu zdrady stanu w Biurze Prezydenta Ukrainy

Szewczenkowski rejonowy sąd Kijowa nakazał Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy wszcząć sprawę karną z powodu zdrady stanu szefa Kancelarii Prezydenta – poinformował Wołodymyr Arjew, deputowany Rady Najwyszej na Facebooku. Sprawa jest związana z zablokowaniem operacji schwytania terrorystów z Grupy Wagnera.

czytaj więcej

Ukraiński parlamentarzysta z trybuny Rady Najwyższej oświadczył, że szef Biura Prezydenta Ukrainy jest agentem GRU Federacji Rosyjskiej

Geo Leros, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z prezydenckiej frakcji parlamentarnej Sługa Ludu oskarżył szefa Biura Prezydenta Ukrainy Andrija Jermaka w korupcji i wywrotowej działalności w interesie wrogiego państwa – Federacji Rosyjskiej. Według niego „kraj zmierza w przepaść”.

czytaj więcej
Loading

Share via
Send this to a friend