Kategoria: Geopolityka

Biden: Nakaz aresztowania Putina jest uzasadniony – popełnił zbrodnie wojenne

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że nakaz aresztowania Władimira Putina przez Międzynarodowy Trybunał Karny jest uzasadniony, ponieważ rosyjski dyktator popełnił zbrodnie wojenne. „Myślę, że to (nakaz aresztowania Putina przez MTK – red.) jest uzasadnione. Bez wątpienia Putin popełnił zbrodnie wojenne” – powiedział Biden, którego cytuje The New York Times.

Premier Morawiecki: Polska przekaże myśliwce MiG-29 Ukrainie w ciągu najbliższych 4-6 tygodni

To może nastąpić w ciągu najbliższych 4-6 tygodni – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki pytany o przekazanie Ukrainie przez Polskę myśliwców MiG-29. Pytany na konferencji prasowej o deklarację prezydenta Andrzeja Dudy ws myśliwców MiG-29, premier powiedział, że „to może nastąpić w ciągu najbliższych czterech-sześciu tygodni”.

„Sieć Schroedera”, czyli jak były kanclerz uzależniał Niemcy od Rosji

Dziennikarze Reinhard Bingener i Markus Wehner swojej książce „Die Moskau-Connection” nadali podtytuł: „Sieć Schroedera i droga Niemiec do zależności” (od Rosji). Książka ujawnia powiązania Gerharda Schroedera (SPD), które pomogły wpływać na politykę Niemiec wobec Rosji, także po jego odejściu z urzędu kanclerza.

Wojna hybrydowa! Rosyjski oligarcha płacił europosłom za rezolucje przeciw Polsce

Główną bohaterką afery korupcyjnej w Parlamencie Europejskim jest jego była wiceprzewodnicząca Eva Kaili, która niegdyś domagała się uruchomienia procedury art. 7 przeciw Polsce. Okazuje się, że na jej kampanię wyborczą ogromne środki przeznaczył… rosyjski multimilioner, związany z Kremlem Iwan Sawwidis.

Merkel jest współodpowiedzialna za wojnę na Ukrainie – szefowa Komisji Obrony Bundestagu

W 2008 roku wśród państw członkowskich NATO było wielu zwolenników jak najszybszego przyjęcia Ukrainy do sojuszu, ale sprzeciwiały się temu Niemcy i Francja ze względu na stanowisko rosyjskiego dyktatora Władimira Putina. „To był olbrzymi błąd ze strony Francuzów i Angeli Merkel w tamtym czasie”, który umożliwił zakrojoną na pełną skalę rosyjską inwazję na Ukrainę w lutym 2022 r. – oświadczyła w wywiadzie udzielonym RTL i ntv Marie-Agnes Strack-Zimmermann, deputowana FDP, przewodnicząca Komisji Obrony Bundestagu.

Prezydent Duda: Udział Polski w odbudowie Ukrainy uważam za naturalny

Uważam udział Polski w procesie odbudowy Ukrainy za całkowicie naturalny i wręcz niezbędny – powiedział w piątek prezydent Polski Andrzej Duda. Dodał, że nasze firmy zapewne wezmą udział w odbudowie ukraińskiej gospodarki. Podkreślił, że Polska „musi brać aktywny udział w odbudowie, chociażby tylko z tej przyczyny, że jest krajem tranzytowym w stosunku do Ukrainy”. „Chcemy stać się częścią komitetu sterującego, który ustanawia w tej chwili grupa G7. Chcemy być częścią tego komitetu z uwagi na nasz potencjał sąsiedzki i nasze położenie geograficzne. Uważam nasz udział w tym procesie odbudowy Ukrainy za całkowicie naturalny i wręcz niezbędny” – ocenił Andrzej Duda.

Putin traci sojuszników. Prezydent Serbii nie wyklucza zerwanie stosunków z Rosją

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić zasugerował, że jego kraj jest gotowy do zerwania stosunków z Rosją, aby wstąpić do UE, podaje Politico. Serbski przywódca powiedział, że rozumie, że nadszedł czas na przemyślenie polityki swojego kraju i zasugerował, że jest gotów nałożyć sankcje na Federację Rosyjską, a także zerwać stosunki z Kremlem.

Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend