Kategoria: Wojna

Na pokładzie zestrzelonego przez Rosjan samolotu MH17 był zespół wirusologów, którzy mogliby uratować świat przed koronawirusem

Na pokładzie samolotu samolotu pasażerskiego Malaysia Airlines Boeing 777 nr lotu MH17, zestrzelonego przez Rosjan, znajdował się cały zespół znanych wirusologów, którzy lecieli na Światowy Kongres AIDS. Gdyby Rosjanie nie zabili tych specjalistów, mogliby oni wnieść ogromny wkład w walkę z pandemią koronawirusa.

czytaj więcej

„My w bandycki sposób zawładnęliśmy Krymem, odwiecznie należącym do Ukrainy!” – rosyjski pisarz i publicysta

Już pięć lat temu, myślące Rosjanie zrozumieli, że aneksja Krymu była przestępczym, niemoralnym i podłym czynem Putina. Borys Mironow, rosyjski polityk, pisarz i publicysta podczas dyskusji z pułkownikiem rezerwy Specnazu GRU Igorem Girkinym (Striełkowym) powiedział, że putinowska Rosja zawładnęła ukraińskim Krymem w bezprawny i bandycki sposób.

czytaj więcej

Epidemia, epidemia strachu a Doktryna Gierasimowa

Z pewnością sytuacją na świecie wytworzoną przez epidemię koronawirusa zajmują się analitycy różnych dziedzin – politycznych, ekonomicznych, wojskowych i wywiadowczych. Widzimy sytuację nie mająca precedensu w nowożytnej historii świata. Nawet dżuma z XIV wieku, która przetoczyła się przez Europę i Azję nie jest do porównania. Inne realia, inne uzależnienia świata od komunikacji, przepływu towarów i podziału pracy.

czytaj więcej

Kolejna miażdżąca porażka Rosjan. Wojska Libii i Turcji zdobyły strategiczną bazę najemników z Grupy Wagnera (ZDJĘCIA)

Libijskie oddziały rządowe, przy wsparciu armii tureckiej, zdobyły strategiczną bazę wojskową Al-Watier na której stacjowała Grupa Wagnera i oddziały generała Chalifa Haftara – informuje wydanie Sham Center. Według raportu drony tureckich sił powietrznych zniszczyły obronę wojsk Haftara. Rosyjscy najemnicy uciekli, porzucając sprzęt i broń.

czytaj więcej

Rosyjski najemnik: To nie jest wojna domowa, w Donbasie toczy się wojna Rosji z Ukrainą na wielką skalę (WIDEO)

Mieszkaniec rosyjskiego Woroneża Aleksandr Paszkow, najemnik z roty rozpoznania tak zwanej I słowiańskiej brygady w nagraniu wideo uznał fakt rosyjskiej agresji w Donbasie i oświadzcył, że na wschodzie Ukriany toczy się prawdziwa wojna rosyjsko-ukraińska na wielką skalę. Wideo zostało opublikowane przez ukraiński serwis internetowy myrotvorets.news.

czytaj więcej

Oświadczenie polskiego MSZ w związku z szóstą rocznicą aneksji Krymu przez Rosję

W szóstą rocznicę dokonania przez Rosję aneksji Krymu, poprzedzającej agresję zbrojną we wschodniej Ukrainie, Polska niezmiennie potępia nielegalną okupację Autonomicznej Republiki Krymu i miasta Sewastopol. Konsekwentnie popieramy integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy, zgodnie z rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych 68/262 przyjętą 27 marca 2014 r.

czytaj więcej

MSZ Polski z zadowoleniem odnotowuje rozpoczęcie procesu w Królestwie Niderlandów dot. zestrzelenia MH17

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej z zadowoleniem odnotowuje przewidziane na 9 marca 2020 r. rozpoczęcie, przed organami sprawiedliwości Królestwa Niderlandów, procesu sądowego mającego na celu wyjaśnienie prawdziwych okoliczności oraz ustalenie winnych zestrzelenia nad terytorium Ukrainy.

czytaj więcej

Lotnictwo rosyjskie popełnia zbrodnie wojenne w Syrii – raport komisji ONZ

Wojny w Libii, Syrii i na Ukrainie nie są konfliktami regionalnymi. Są to teatry rosyjskich operacji wojskowych przeciwko Zachodowi. Wojna wywołana przez Putina w Syrii uderzyła rykoszetem w Europę. Setki tysięcy uchodźców są wynikiem barbarzyńskich bombardowań syryjskich miast przez rosyjskie lotnictwo. Fale uchodźców spowodowały poważny kryzys w Unii Europejskiej i stały się przyczyną rosnącej popularności skrajnie prawicowych populistów, którzy działają w interesie agresywnej Rosji.

czytaj więcej

Erdogan: Weszliśmy do Syrii na zaproszenie narodu syryjskiego. Nie odejdziemy stamtąd, będziemy nadal niszczyć żołnierzy al-Asada

Prezydent Turcji wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina, by nie popierał syryjski reżim i nie utrudniał działań sił tureckich w prowincji Idlib. Dodał też, że Ankara gotowa twarzą w twarz poradzić sobie z siłami syryjskiego dyktatora Baszara al-Asada, który czyni ludobójstwo na własnym narodzie. „Weszliśmy tam nie na zaproszenie al-Asada, ale na zaproszenie narodu syryjskiego. I dopóki naród nie zaprosi nas do wyjścia, nie odejdziemy stamtąd” – podkreślił Erdogan.

czytaj więcej

Tureccy żołnierze zginęli w prowincji Idlib. Turcja i Syria są na krawędzi wojny, Europę może zalać nowa fala uchodźców

Podczas nalotów rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa na turecki konwój w prowincji Idlib zginęło dziesiątki tureckich żołnierzy. Prezydent Turcji Recep Erdogan zwołał specjalne posiedzenie bezpieczeństwa w Ankarze. W Turcji wprowadzono stan wojenny, a dziś Ankara może oficjalnie wypowiedzieć wojnę Syrii. Dwa tygodnie temu, Erdogan oskarżył Rosję o to, że atakuje cywilów, dokonuje masakr i przelewa krew ludności cywilnej na północnym zachodzie Syrii.

czytaj więcej

Dowodzone przez Rosję siły nadal zabijają Ukraińców na terytorium Ukrainy – ambasador USA w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Ambasador Cherith Norman Chalet, pełniąca obowiązki zastępcy przedstawiciela USA w ONZ, zarzuciła ​​Rosji, że wciąż uzbraja „separatystów” w Donbasie, czym narusza porozumienia mińskie. Z kolei przedstawiciel Wielkiej Brytanii przy Radzie Bezpieczeństwa ONZ, Karen Pierce, oskarżyła Rosjan o nieustanne kłamanie w sprawie udziału Rosji w wojnie w Donbasie. Dyplomatki powiedziały o tym podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku.

czytaj więcej

Putin może przejąć Białoruś siłą, plany operacyjne są od dawna gotowe – rosyjski politolog

Przez pierwsze 15 lat Moskwa miała nadzieję, że Aleksander Grigorjewicz wejdzie do nas ze wszystkimi swoimi siedmioma obwodami. Otrzymał za to bardzo duże preferencje ekonomiczne. Ale nigdy poważnie nie myślał o zmianie stanowiska dyktatora tak dużego państwa europejskiego na stanowisko sekretarza komitetu obwodowego w Mińsku. Aż nadszedł rok 1999, w Moskwie panował zupełny chaos (przed impeachmentem Jelcynowi brakowało kilku głosów, premierzy zmieniali się co dwa miesiące).

czytaj więcej
Loading