Kategoria: Wojna

Putin testuje wschodnią flankę NATO. Eksperci wzywają do bardziej zdecydowanych działań w celu odstraszania Federacji Rosyjskiej

Militaryzacja i nasilenie agresji pod pretekstem ochrony mostu krymskiego, jakie dziś obserwujemy na Morzu Azowskim, w najbliższej przyszłości może się powtórzyć w akwenie Morza Bałtyckiego w pobliżu wód terytorialnych Polski pod pretekstem ochrony rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2.

czytaj więcej

Rosja wchłonie Białoruś, by uczynić ją trampoliną do inwazji na Polskę i państwa bałtyckie

Kreml usiłuje za wszelką cenę uniemożliwić stworzenie sojuszu państw Międzymorza, zdolnego do powstrzymania rosyjskiej ekspansji na Zachód. Białoruś jest idealnym przyczółkiem do uderzenia w Polskę, Litwę (kraje bałtyckie) oraz Ukrainę. Innymi słowy Białoruś jest kluczowym bastionem w wojnie Kremla przeciwko Europie.

czytaj więcej

Eksperci: To Rosja stworzyła Państwo Islamskie

Istnieją dowody o udziału służb specjalnych Rosji w tworzeniu Państwa Islamskiego. The Washington Post opublikował informację amerykańskich służb specjalnych, że CyberCaliphate udający zwolenników organizacji Państwa Islamskiego faktycznie okazał się jednostką wojskową p/p 54777 GRU (Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej).

czytaj więcej

Szokujące doniesienia z Donbasu! Mokwa szykuje prowokację z użyciem broni chemicznej!!!

Dziś przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu MO w Kijowie poinformował, że Rosja szykuje prowokację z użyciem broni chemicznej w Donbasie. Atak spowodować może śmierć ludności cywilnej, co miałoby zwrócić międzynarodową uwagę na ten teren. Minister obrony Stepan Połtorak zapewnił, że ukraińskie siły nie planują żadnych ataków na Donbas.

czytaj więcej

The National Interest: W 2019 r. może wybuchnąć III wojna światowa

Amerykański think tank opublikował listę krajów, w których konflikty mogą przerodzić się w III wojnę światową. Przyczyną wojny może być dążenie Rosji do zniszczenia ładu światowego. Ukraina też jest krajem, w którym od 2014 r. trwa konflikt zbrojny. Farley zauważył, że kryzys nasilił się po tym, jak rosyjskie siły specjalne zajęły trzy ukraińskie okręty.

czytaj więcej

Rosyjska agresja na Morzu Azowskim może przerodzić się w III wojnę światową – brytyjskie media

Po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej i przejściu fregaty rosyjskiej marynarki wojennej u wybrzeży anektowanego Krymu konflikt między Rosją a Ukrainą może przerodzić się w poważne starcie – informuje The Daily Express. Według brytyjskiej gazety rosyjski okręt są wyraźnie gotów do podjęcia „zdecydowanej akcji”.

czytaj więcej

Rosja szuka pretekstu do wojny – Kurt Volker (WIDEO)

Ryzyko nowej rosyjskiej agresji na Ukrainę jest realne. Wygląda na to, że Rosja szuka pretekstu do ataku – powiedział specjalny przedstawiciel USA ds. Ukrainy Kurt Volker. Z kolei, szef sztabu generalnego Ukrainy Wiktor Mużenko oświadczył, że Rosja stale zwiększa koncentrację wojsk i sprzętu przy granicy z Ukrainą, może to świadczyć o przygotowaniach do działań ofensywnych.

czytaj więcej

Wycofanie wojsk USA z Syrii. Decyzja Trumpa spotkała się z falą ostrej krytyki

20 grudnia szef Pentagonu James Mattis podał się do dymisji, oznajmiając swoją decyzję skonstatował, że prezydent Donald Trump ma prawo mianować na to stanowisko osobę, której poglądy są bardziej zbieżne z jego własnymi poglądami. Decyzja Trumpa wywołała krytyczne reakcje w Kongresie, w tym wśród ustawodawców z Partii Republikańskiej.

czytaj więcej

Wojna na dużą skalę z Ukrainą może pogrzebać Rosję – Atlantic Council

„Nie możemy wykluczyć możliwości rosyjskiej inwazji na Ukrainę na dużą skalę, zarówno ze względu na alarmująco wysoką liczbę rosyjskich wojsk i czołgów wzdłuż ukraińskiej granicy, jak i ze względu na nieprzewidywalność Putina i jego skłonność do błędów” – twierdzi profesor politologii Alexander John Motyl.

czytaj więcej
Loading