Kategoria: Ukryta wojna

Rosja szykuje się do agresywnej wojny? Zamierza zrezygnować z protokołu dodatkowego do konwencji genewskich, dotyczącego ochrony ofiar międzynarodowych konfliktów zbrojnych

Rosja zamierza zrezygnować z Protokołu dodatkowego do konwencji genewskich z 12 sierpnia 1949 r., dotyczącego ochrony ofiar międzynarodowych konfliktów zbrojnych – powiedział na Facebooku Wołodymyr Arjew, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, były szef ukraińskiej delegacji do PACE. Ta informacja po raz kolejny wskazuje, że Rosja szykuje się do niszczycielskiej i agresywnej wojny na dużą skalę.

czytaj więcej

The New York Times: Rosjanie nadal zabijają dzieci i cywiłów – bombardują szpitale w Syrii!

Szokujące są wyniki śledztwa amerykańskich dziennikarzy. „12 godzin. 4 zbombardowane szpitale w Syrii. Jeden winny: Rosja”. Jak wskazuje New York Times, Rosjanie świadomie atakowali szpitale w Syrii. Dziennikarze mieli dotrzeć do zapisów rozmów rosyjskich pilotów z kontrolą lotów w Syrii. Dane te zestawiono z informacjami ws. zbombardowanych szpitali i z relacjami świadków. NYT opublikowało również wideo, na którym słychać, jak rosyjscy piloci otrzymują lokalizację celów i meldują wykonanie ataku.

czytaj więcej

New York Times: Supertajna jednostka GRU destabilizuje państwa Europy od dziesięciu lat

Supertajna jednostka sił specjalnych GRU „destabilizuje Europę” od dziesięciu lat – pisze Michael Schwirtz na łamach The New York Times, powołując się na doniesienia funkcjonariuszy zachodnich agencji wywiadowczych.Jednostka GRU o numerze 29155, której celem jest destabilizacja państw Europy brała udział w próbie zamachu stanu w Czarnogórze, ataku chemicznym w brytyjskim Salisbury, próbie otrucia bułgarskiego handlarza bronią Emiliana Gebrewa, a także w „kampanii destabilizacji” Mołdawii.

czytaj więcej

“Nie kapitulacji!”. Dziesiątki tysięcy ludzi protestują na Majdanie Niepodległości w Kijowie

Wielotysięczny wiec “Nie kapitulacji!” odbył się 6 października na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Ukraińcy uświadamiają sobie, iż zaakceptowanie przez Ukrainę tzw. „formuły Steinmeiera” oznacza kapitulację przed Rosją. Ludzie protestują przeciwko podpisaniu przez Ukrainę formuły, która przewiduje amnestię zdrajców i prorosyjskich terrorystów, a także, że okupowane przez Rosję i jej pachołków rejony Donbasu otrzymają specjalny status po przeprowadzeniu tam tak zwanych wyborów.

czytaj więcej

Europa nie może zagwarantować własnego bezpieczeństwa, powinniśmi zrobić więcej – premier Holandii

„Może nam się to nie podobać, ale minęły czasy, kiedy Europa mogła znaleźć schronienie pod amerykańskim parasolem bezpieczeństwa za minimalną opłatę … Nie możemy zagwarantować własnego bezpieczeństwa. Ale Europa może i powinna zrobić więcej” – powiedział premier Holandii Mark Rutte i dodał, że w celu obrony Europa musi uwzględnić apel prezydenta USA Donalda Trumpa i zwiększyć wydatki na wojsko – informuje portal Segodnya powołując się na Euractiv.

czytaj więcej

Zełenski w rosyjskiej pułapce – raport specjalny Fundacji Warsaw Institute

Kreml de facto szantażuje Zełenskiego, który popełnił ogromny błąd, mówiąc, że chce zakończyć wojnę do końca tego roku. Ukraiński przywódca jest zakładnikiem własnych obietnic wyborczych i wywołanych nimi oczekiwań społecznych. Jeśli teraz przedstawia wymianę więźniów jako wstęp do kolejnych decyzji, które doprowadzą do pokoju w Donbasie, to oznacza, że Rosja podyktuje za to wysoką cenę. Zełenski jest pod ścianą – wszak sam obiecywał rodakom, że skończy wojnę jeszcze w tym roku.

czytaj więcej

Donald Trump: Ukraina jest „wielkim i pięknym” murem, który chroni Europę przed Rosją

Prezydent USA powiedział, że Ukraina broni krajów UE, będąc murem między Europą a Rosją – informuje biuro prasowe Białego Domu. W szczególności Donald Trump ostro skrytykował UE z powodu niewystarczającego wsparcia dla Ukrainy z ich strony. „Nienawidzę tego, gdy USA dają więcej pieniędzy niż inne … Ukraina pomaga Europie i krajom europejskim znacznie bardziej niż nam … To jest jak ściana między Rosją a Europą. To duża, szeroka, piękna ściana” – podkreślił prezydent Stanów Zjednoczonych.

czytaj więcej

Putin postanowił przed 2024 rokiem wskrzesić Związek Radziecki – Micheil Saakaszwili

Putin zdecydował przed 2024 r., przed swoją przyszłą reelekcją, wskrzesić Związek Radziecki i planuje anektować Gruzję, Armenię, Mołdawię, Białoruś, główną część Ukrainy, z wyjątkiem zachodniej. To jego plan. Częścią tego planu na tym etapie jest zmuszenie tych krajów do ogłoszenia neutralności i osłabienia ich przywódców politycznych. Były prezydent Gruzji i gubernator obwodu odeskiego Ukrainy powiedział również, że wyłącznie politycy nowego pokolenia mogą pokrzyżować przebiegły plan rosyjskich rewanżystów.

czytaj więcej

Zagrożenie ze strony Rosji jest bardzo realne – Ryszard Czarnecki

Eurodeputowany przypomniał w rozmowie na antenie Telewizji Republika: „Obserwowaliśmy już paraliżowanie sieci przez hakerów działających jak armia”.W telewizji rozmawiano między innymi na temat podpisania 2 września w Warszawie przez premiera Mateusza Morawieckiego i wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a deklaracji dotyczącej bezpieczeństwa budowania sieci 5G. Zaznaczył jednocześnie, że Polsce zależy na tym, aby podobne standardy bezpieczeństwa były w ramach Unii Europejskiej.

czytaj więcej
Loading