Kategoria: Ukryta wojna

Majdan we krwi. 5. rocznica początku rosyjskiej agresji na Ukrainie

Gdyby nie rewolucja godności i zacięty opór Ukraińców w Donbasie, „uprzejme zielone ludziki” w najbliższej przyszłości pojawiłyby się na ulicach miast Europy Środkowo-Wschodniej. Kreml chce narzucić światu porządek, w którym wolność i prawa człowieka staną się pustymi sloganami. To nie jest krótki opis powieści antyutopijnej, to prawdziwy scenariusz odrodzenia imperium zła.

czytaj więcej

Próba zamachu stanu na Ukrainie. SBU udaremniła rosyjski plan „Biała Kominiarka”

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy udaremniła wywrotowy scenariusz Federacji Rosyjskiej z udziałem nielegalnej organizacji radykalnej „Biała Kominiarka”, która została założona przez obywatela Ukrainy Mikołaja Dulskiego. Za pomocy tej organizacji Moskwa planowała zdestabilizować sytuację na Ukrainie i obalić rząd, powiedział na konferencji prasowej Wiktor Kononenko, zastępca szefa SBU.

czytaj więcej

Wszyscy wiemy, skąd płynie zagrożenie: „najpierw Gruzja, potem Ukraina, potem państwa bałtyckie, a później Polska” – szef MON

Szef MON Mariusz Błaszczak podczas Monachijskiej Konferencji bezpieczeństwa przypomniał wypowiedź prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Gruzji z 2008 r.: Prezydent mówił wówczas: „najpierw Gruzja, potem Ukraina, potem państwa nadbałtyckie, a później Polska”. I w 2014 r. nastąpił atak Rosji na Ukrainę – powiedział Błaszczak.

czytaj więcej

System obrony przeciwrakietowej musi być zbudowany przy udziale Polski, Litwy i Ukrainy – europoseł

Oficjalny kandydat na przewodniczącego Komisji Europejskiej z Europejskiej Partii Ludowej, niemiecki europoseł Manfred Weber podczas Monachijskiej Konferencji bezpieczeństwa powiedział, że Unia Europejska powinna zbudować system obrony przeciwrakietowej z udziałem Polsli, Litwy i Ukrainy – informuje portal „Europejska Prawda”.

czytaj więcej

Manifest putinizmu: despotyzm, ekspansja, przemoc, okrucieństwo i wojna

Jeden z głównych socjotechników Kremla  – Władysław Surkow, zwany szarą eminencją Putina, opublikował w „Niezawisimoj Gazietie” programowy artykuł putinowskiej Rosji pod tytułem „Długie państwo Putina”. W Rosji wszystko jest – według Surkowa – brzydkie, ale wszystko to jest w pełni widoczne dla całego świata. Wojny są również widoczne – i to nie jest wstyd.

czytaj więcej

Grupa Wagnera: prywatna armia Putina pogrąża świat w chaosie

Grupa Wagnera jest przykładem istoty hybrydowych form wojny używanej przez Rosję, a mianowicie jej elementu militarnego, gdy w rzeczywistości wojska rosyjskie (jednostki wywiadu wojskowego) interweniują w sprawy innych krajów, ale oficjalnie – ich tam niet – ich tam nie ma. Takie podejście pozwala oszukiwać świat, popełniając zbrodnie wojenne.

czytaj więcej

Mike Pence: Nie ma większego zagrożenia niż Rosja

„Żadne niebezpieczeństwo nie jest bardziej namacalne niż widmo agresji ze Wschodu. Mimo całych lat negocjacji siły rosyjskie nadal zajmują znaczne części Gruzji i Ukrainy, a niedawno wbrew prawu zatrzymały trzy statki ukraińskie, łącznie z ich załogami” – zaznaczył wiceprezydent USA podczas wspólnej konferencji prasowej z głową państwa polskiego w Warszawie.

czytaj więcej
Loading

Ostatnie komentarze