Kategoria: Ukryta wojna

RMF FM: Polskie służby rozbiły siatkę szpiegowską pracującą dla Rosji. Szef MON: „Zagrożenie było realne”

Polskie służby rozbiły siatkę szpiegowską pracującą dla Rosji. Grupa miała prowadzić w naszym kraju przygotowania do działań dywersyjnych. Jak dowiedział się reporter RMF FM, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali w tej sprawie 6 osób, a w związku z działaniami siatki na trasach kolejowych oraz w krajowej infrastrukturze krytycznej wprowadzono alert bezpieczeństwa.

Wojna hybrydowa! Rosyjski oligarcha płacił europosłom za rezolucje przeciw Polsce

Główną bohaterką afery korupcyjnej w Parlamencie Europejskim jest jego była wiceprzewodnicząca Eva Kaili, która niegdyś domagała się uruchomienia procedury art. 7 przeciw Polsce. Okazuje się, że na jej kampanię wyborczą ogromne środki przeznaczył… rosyjski multimilioner, związany z Kremlem Iwan Sawwidis.

Polska w cieniu Kremla. Premier Morawiecki: U źródeł problemów Polski stał „makabryczny alians niemiecko-rosyjski”

„Dziś widzimy po sytuacji na Ukrainie, że różne decyzje, które zapadały w przeszłości – i to takiej przeszłości obejmującej oczywiście również naszą kadencję, my tu nie mamy absolutnie niczego do ukrycia – powinny być sprawdzone, zweryfikowane” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak zauważył, „niektórzy mówią, że gdybyśmy podpisali pewne umowy z Gazpromem, to Polska byłaby niejako filią tej firmy”.

Kreml boi się Międzymorza i usiłuje skłócić Polskę i Ukrainę

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn jako przykład wskazał wpisy na portalu Noworosja Władimira Korniłowa, który w kolejnej dezinformacyjnej akcji przedstawił rzekome „ambicje polityczne Polski wobec Ukrainy”, wskazując na chęć zagarnięcia przez nas całego jej terytorium.

Loading

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend