Kategoria: Walka o Ukrainę

Amerykański dyplomata: Jeśli Federacja Rosyjska podejmie kolejny agresywny krok, mogą zostać na nią nałożone niszczycielskie sankcje. Będzie to zapłata dla Putina

W przypadku kolejnego agresywnego kroku Moskwy, Rosja może zostać wyłączona z międzynarodowego systemu finansowego. Będzie to miało katastrofalne skutki dla kraju. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, ale w przypadku kolejnego agresywnego kroku można to wykorzystać. Ta sankcja to zapłata za Putina – powiedział amerykański dyplomata William Taylor w wywiadzie dla Pierwszego kanału telewizji gruzińskiej.

czytaj więcej

Eks-doradca Putina: Pokój na warunkach „formuły Steinmeiera” to katastrofa dla Ukrainy

Jeśli prezydent Zełenski zgodzi się na wdrożenie w życie „formuły Steinmeiera” dotyczącą rozwiązania konfliktu w Donbasie, otrzyma bombę nawet nie z opóźnionym zapłonem, ale raczej szybkiej akcji. W rzeczywistości uruchomienie tego mechanizmu oznacza wdrożenie porozumień mińskich, w wyniku których dwa podmioty quasi-państwowe zostaną włączone w skład Ukrainy. A te dwa pseudo-państwa naturalnie podważą system polityczny Ukrainy od wewnątrz – powiedział Andriej Iłłarionow, były doradca prezydenta Putina.

czytaj więcej

Putin rozgrywa Zełenskiego: warunki berlińskie

Wymiana więźniów między Ukrainą a Rosją jest politycznym zwycięstwem Kremla. W zamian za zakładników, z 24 marynarzami na czele, których Rosja powinna zwolnić bezwarunkowo już po wyroku Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza 25 maja, Kijów wypuścił szpiegów, rebeliantów i terrorystów z kluczowym dla śledztwa ws. MH 17 Cemachem na czele. Teraz czas na kolejny krok, czyli szczyt czwórki normandzkiej. Także w tym wypadku należy zakładać, że jeśli faktycznie do takiego spotkania dojdzie, to zapadną na nim decyzje niekorzystne dla Ukrainy.

czytaj więcej

Polska nie ma wyboru, musi budować Międzymorze, aby zachować niepodległość – dr Jacek Bartosiak

Musimy sobie zdać z tego sprawy, że my byliśmy imperium lądowym, nie bez przyczyny ono było do punktu ciążenia komunikacyjnego do linii Wisły i Warty, z jak ramiona rozprowadzające się na Wschód aż do zlewni Dniepru i Dźwiny. To był naturalny układ komunikacyjny z dominującą siłą gospodarczą Korony, która była w stanie chronić się przed Moskwą i przed napadami od Morza Czarnego. (…) I chodzi o to, że strefy buforowe na Wschodzie, mówiąc językiem geopolityki, to jest Białoruś i Ukraina…

czytaj więcej

Kongres USA rozpoczął śledztwo w sprawie Trumpa, Giulianiego i nacisków na Ukrainę

Trzy komisje Izby Reprezentantów Kongresu USA poinformowały, że wszczęły „szeroko zakrojone dochodzenie” w sprawie doniesień, że prezydent Donald Trump, jego prawnik Rudy Giuliani i być może osoby wywierają presję na ukraiński rząd, aby skłonić go do pomocy w kampanii na rzecz ponownego wyboru Trumpa. Przedstawiciel Demokratów zwrócił się do Białego Domu i Departamentu Stanu o udzielenie informacji na temat „manipulowania ukraińskim wymiarem sprawiedliwości”.

czytaj więcej

Zełenski niszczy międzynarodową koalicję, która wspiera Ukrainę i oddaje kraj na pastwę wroga – ukraiński politolog

„Od końca maja do dnia dzisiejszego polityka zagraniczna nowego rządu jest sztuką porażki. Oni całkowicie nie rozumieją, że możemy pozostać sam na sam z agresorem. Niestety populizm wygrywa. Chcą ustanowić „pokój” na warunkach kapitulacji. Drużyna nowego rządu faktycznie oddaje kraj na pastwę wroga, agresora. Nie jest za późno się zastanowić i zrobić krok wstecz, ponieważ konsekwencje mogą być bardzo smutne” – ostrzega Andrij Smolij.

czytaj więcej

Putin triumfuje! Kluczowy świadek w sprawie zestrzelonego malezyjskiego Boeinga MH17 został zwolniony z aresztu na Ukrainie

5 września Sąd Apelacyjny w Kijowie zwolnił z aresztu Władimira Cemacha, byłego dowódcę obrony przeciwlotniczej wojsk prorosyjskich terrorystów z samozwańczej „Donieckie Republiki Ludowej”, którego chciała przesłuchać holenderska prokuratura w związku ze sprawą zestrzelenia w lipcu 2014 roku malezyjskiego boeinga nad obwodem donieckim na wschodniej Ukrainie, w trakcie którego zginęło 298 osób, w większości obywateli Holandii.

czytaj więcej

To jest skandal!!! Polityk z drużyny Zełenskiego szkaluje Polskę i jej pamięć historyczną – Marek Sierant

Bezpardonowy atak na Polskę i nieustanne wybielanie ZSRR musi budzic niepokój. Szokujacym jest fakt że wokół Prezydenta Zełeńskiego w jego otoczeniu nie brakuje ludzi związanych z negacjonizmem historycznym. Który chamsko i poprzez przemilczenia, przeinaczenia posługując się kłamstwem szkalują Polskę. Od publikacji takich opinii nie powstrzymała ich wizyta Zełeńskiego który oprocz tego że jest głowa państwa jest również szefem politycznego ruchu „Sługa Narodu”.

czytaj więcej

Ukraina chroni Europę przed agresją Kremla, dlatego jest ważna dla Zachodu – amerykański dyplomata

Po drugiej wojnie światowej na kontynencie panował pokój, ale w 2014 r. Rosja naruszyła ten układ. Kraje zachodnie próbują aktywnie się temu oprzeć, ale to Ukraina jest epicentrum wydarzeń. Ta wojna jest powodem, dla którego USA uważają, że Ukraina jest ważna. Ukraina chroni Europę przed agresją Kremla i jest na pierwszej linii frontu w walce z rosyjską inwazją –powiedział podczas przemówienia w Akademii Dyplomatycznej Ukrainy William Taylor, chargé d’affaires ambasady USA w Kijowie.

czytaj więcej

Warsaw Institute: Błędna taktyka Zełenskiego w Donbasie

Kolejny telefon na Kreml, dziwne słowa o śmierci ukraińskich żołnierzy w Donbasie, prośba do prezydenta Francji ws. rozmów w formacie normandzkim – wszystko to nie przybliża Ukrainy do końca wojny w Donbasie. Wołodymyr Zełenski zdaje się próbować przechwycić polityczną inicjatywę, ale jest to chaotyczne i w rzeczywistości sprzyja celom polityki Kremla. Jeszcze kilka miesięcy takiego „zmiękczania” Kijowa i Władimir Putin może faktycznie usiądzie do rozmów z Zełenskim …

czytaj więcej

Joe Biden: Jeśli wygram wybory, Ukraina stanie się priorytetem polityki międzynarodowej

„Uczyniłbym Ukrainę priorytetem polityki międzynarodowej. W dziedzinie bezpieczeństwa zapewniłbym pomoc wojskową ze Stanów Zjednoczonych, w tym broń, aby wzmocnić zdolność Ukrainy do obrony” – powiedział Joe Biden, wpływowy demokrata, który walczy o fotel prezydenta USA, odpowiadając na pytanie, co zrobiłby dla Ukrainy, która broni się przed rosyjską agresją, gdyby został wybrany prezydentem Stanów Zjednoczonych.

czytaj więcej
Loading