Kategoria: Walka o Ukrainę

„Ukraina pozostaje bastionem demokracji i kluczem do bezpieczeństwa na kontynencie” – Poroszenko wezwał Zachód do poparcia Ukrainy

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wezwał społeczność międzynarodową do utrzymania polityki wspierania Ukrainy: „Kreml może teraz cieszyć się wynikami wyborów, poniważ może liczyć, że gdy nowy niedoświadczony prezydent dojdzie do władzy, Ukraina wpadnie w sferę wpływów Rosji. Dlatego chcę wezwać społeczność międzynarodową, aby pomogła Ukrainie utrzymać swój wybór, kontynuować kurs w UE i NATO”.

czytaj więcej

Czy Wołodymyr Zełenski jest kontrolowany przez prorosyjskich oligarchów?

Wołodymyr Zełenski wzywa do zmian w polityce mówiąc w filmikach na YouTube, że „stare twarze skompromitowały się i powinny odejść, by zrobić miejsce młodym i zdolnym”. .Jednak to w otoczeniu komika nowych twarzy wyraźnie brakuje. I gdy się dobrze przyjrzeć, za plecami celebryty znajdziemy starych dobrych znajomych. Zwłaszcza tych, znanych z aktywnego wsparcia dla obalonego przed 5 laty promoskiewskiego prezydenta Wiktora Janukowycza.

czytaj więcej

„USA pozostaną tu na długo”: Kurt Volker zabrał głos przed drugą turą wyborów prezydenckich na Ukrainie

Departament Stanu USA wyraził poparcie dla narodu ukraińskiego w przededniu drugiej tury wyborów prezydenckich – oświadczył na Twitterze Kurt Volker, specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy. „W przeddzień niedzielnych wyborów chciałbym powtórzyć, że Stany Zjednoczone pozostaną tu na długo i będziemy tutaj, aby wspierać pokojową, silną, demokratyczną, dostatnią, bezpieczną Ukrainę”.

czytaj więcej

„Kijów będzie w ogniu”. Europejski dyplomata ostrzegł Zełenskiego przed niebezpieczeństwem dwustronnych negocjacji z Putinem

Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z ambasadorami krajów grupy G7. Jeden z dyplomatów zapytał Zełenskiego o jego stanowisku w sprawie uregulowania sytuacji w Donbasie. Ten rzekomo podkreślił, że jest gotowy spotkać się z Putinem. W odpowiedzi dyplomata poprosił Zełenskiego o wcześniejsze poinformowanie o tym spotkaniu, aby przed tym misje dyplomatyczne mogły zostać ewakuowane, ponieważ „Kijów będzie w ogniu”.

czytaj więcej

Realizacja scenariusza Kremla na Ukrainie jest w pełnym toku

Wybory prezydenckie jeszcze się nie zakończyły, ale na Ukrainie rozpoczęło się wiele procesów, które wskazują, że realizacja scenariusza Kremla jest w pełnym toku. Według dobrze poinformowanych źródeł, Rosja przeznaczyła na to olbrzymie środki. Analiza ostatnich wydarzeń świadczy o tym, że harmonogram wdrożenia specjalnej operacji „Prorosyjska Ukraina” jest bardzo ściśle realizowany. Źródła twierdzą, że Kreml przeznaczył 500 mln USD, aby przekupić kluczowych graczy ukraińskiej sceny politycznej.

czytaj więcej
Loading