Kategoria: Walka o Ukrainę

Patriarchat Moskiewski jest „skutecznym narzędziem rosyjskiej wojny hybrydowej” – szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow zapowiedział aktywację „niektórych struktur religijnych jako narzędzi antyukraińskiej działalności”. Stwierdził to, komentując główne ryzyka i zagrożenia związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów samorządowych.

czytaj więcej

Obecna władza Ukrainy zgodziła się na formułę Steinmeiera! Putin osiągnął wszystko, czego chciał! To katastrofa dla Ukrainy!

Przedstawiciele obecnego rządu ukraińskiego, wbrew konstytucji Ukrainy i woli narodu ukraińskiego, zgodzili się na bezprawne żądania państwa agresora w sprawie wprowadzenia do ustawy o specjalnym statusie Donbasu tzw. formuły Steinmeiera. Oświadczył o tym Andrij Kostin, przedstawiciel Trójstronnej Grupy Kontaktowej.

czytaj więcej

Skorumpowany postsowiecki układ na Ukrainie walczy o przetrwanie. UE grozi Ukrainie cofnięciem ruchu bezwizowego i wstrzymaniem pomocy finansowej

Viola von Cramon, deputowana do Parlamentu Europejskiego i członek Komisji Spraw Zagranicznych, powiedziała, że ​​w związku z sytuacją związaną z powołaniem nowego dyrektora Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej (SAP) Ukrainie grozi utrata „ruchu bezwizowego” i pomocy finansowej z Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Zełenski: Członkostwo w NATO jest strategicznym kierunkiem dla Ukrainy. W obwodzie lwowskim rozpoczęły się manewry Rapid Trident-2020

„Za każdym razem, gdy spotykam się z międzynarodowymi przywódcami, podkreślam, że wojna na wschodzie Ukrainy to zagrożenie nie tylko dla Ukrainy, to zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilności wszystkich krajów Europy i na świata. Nasi partnerzy są ze mną całkowicie solidarni w tej kwestii” – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

czytaj więcej

Prorosyjscy bojownicy na Ukrainie wynajmują poligony, szkolą się i otrzymują pozwolenie na broń – ukraiński aktywista

„Ludzie Medwedczuka we wszystkich regionach Ukrainy wynajmują obecnie różne kluby strzeleckie, kluby szkoleniowe medycyny taktycznej. […] Zapraszają specjalistów [wojskowych] z Kijowa. Po 15, 30 osób wykupują całe poligony, trenują się, szkolą się, otrzymują pozwolenie na broń itp” – powiedział Jewhen Karaś.

czytaj więcej

Sąd zobowiązał Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy wszcząć sprawę karną z powodu zdrady stanu w Biurze Prezydenta Ukrainy

Szewczenkowski rejonowy sąd Kijowa nakazał Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy wszcząć sprawę karną z powodu zdrady stanu szefa Kancelarii Prezydenta – poinformował Wołodymyr Arjew, deputowany Rady Najwyszej na Facebooku. Sprawa jest związana z zablokowaniem operacji schwytania terrorystów z Grupy Wagnera.

czytaj więcej

Zełenski wzmacnia lobby prorosyjskie. Prawnik przyjaciela Putina Wiktora Medwedczuka powołany na stanowisko zastępcy prokuratora generalnego Ukrainy

Maksym Jakubowśkyj, prawnik Wiktora Medwedczuka, przyjaciela Putina i najbardziej wpływowego prorosyjskiego polityka Ukrainy, został mianowany na stanowisko zastępcy prokuratora generalnego Ukrainy. Jakubowśkyj był członkiem prorosyjskiej organizacji Ukraiński Wybór, która działała na rzecz Rosji.

czytaj więcej

Ukraiński parlamentarzysta z trybuny Rady Najwyższej oświadczył, że szef Biura Prezydenta Ukrainy jest agentem GRU Federacji Rosyjskiej

Geo Leros, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z prezydenckiej frakcji parlamentarnej Sługa Ludu oskarżył szefa Biura Prezydenta Ukrainy Andrija Jermaka w korupcji i wywrotowej działalności w interesie wrogiego państwa – Federacji Rosyjskiej. Według niego „kraj zmierza w przepaść”.

czytaj więcej

W rocznicę masakry pod Iłowajskiem USA wezwały Rosję do wycofania wojsk z Donbasu

Stany Zjednoczone wezwały Rosję do wycofania broni i oddziałów wojskowych ze wschodniej Ukrainy z okazji 6. rocznicy tragedii iłowajskiej. „Stany Zjednoczone będą kontynuować stosowne sankcje wobec Rosji, dopóki nie wypełni ona w pełni swoich zobowiązań z Mińska” – podkreślili amerykańscy dyplomaci.

czytaj więcej

Zełenski jest podejrzany o zdradę stanu! Zablokował operację schwytania terrorystów, którzy uczestniczyli w rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie

Redaktor naczelny Censor.net Jurij Butusow twierdzi, że przybycie na Białoruś rosyjskich najemników z Grupy Wagnera, których później wydano do Rosji, było częścią operacji ukraińskich służb specjalnych mającej na celu schwytanie rosyjskich terrorystów, ale prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wstrzymał jej ostatnią fazę.

czytaj więcej

Ukraina dąży do uzyskania statusu obserwatora w Radzie Współpracy Państw Języków Tureckich

Wiceszef ukraińskiego MSZ przypomniała o historycznych więziach między państwami, nazywając Ukrainę spadkobierczynią kultury tureckiej: „Jesteśmy krajami sąsiadującymi. Ukraina jest spadkobierczynią kultury tureckiej. Tatarzy krymscy są pomostem między Ukrainą a Turcją”. Przypomnijmy, we wrześniu 2018 r. status obserwatora w tej organizacji międzynarodowej otrzymały Węgry.

czytaj więcej
Loading

Share via
Send this to a friend