Kiedy słyszysz słowo „ale”, to od razu alarmuj o niebezpieczeństwie. Agenci wpływu Putina w całej Europie przyjęli dziś narrację: „Tak, jesteśmy za Ukrainą, tak, Putin popełnia zbrodnię, tak, to straszne, ale… ale Ukraina nie może wygrać wojny”. Ta nowa narracja jest nieustannie nakręcana przez agentów wpływu Putina, zarówno cywilnych, jak i wojskowych. Mówią, że tak, niestety Ukraina nie może wygrać, a jeśli wojna się przeciągnie, to w Europie nastąpi kryzys gospodarczy, a to z kolei doprowadzi do wzmocnienia prawicowych i lewicowych ekstremistów, poziom demokracji będzie zagrożony.

Garri Kasparow

Jeden z liderów rosyjskiej opozycji, słynny mistrz szachowy

Dziś jest to nowa linia ideologicznej konfrontacji w Europie i do pewnego stopnia w Ameryce. Propaganda Putina stara się w każdy możliwy sposób promować ten temat.

Myślę, że Macron, Niemcy, Włosi mieli kilka miesięcy temu plan, w którym musieli zgodzić się na jakieś warunki Putina, by oddać mu część ukraińskiego terytorium. Dla wszystkich jest teraz jasne, że ten plan nie zadziała.

Plan Putina, jak ja to widzę, opierał się na pomyśle, że uda mu się odnieść znaczący sukces na wschodzie, zdobyć południe. Ale Ukraina, z pomocą amerykańskiej broni, odniosła pewien sukces, spowalniając ofensywę, a składy paliwa i broni okupantów są aktywnie niszczone.Myślę, że najbliższe tygodnie będą decydujące. Dlatego Ukraina musi wykazać się sukcesem. Wyzwolenie Chersonia może być tym sukcesem, wbijając gwóźdź do trumny narracji, którą agenci Putina próbują teraz narzucić Zachodowi.

Źródło: Garri Kasparow, Facebook

PRZECZYTAJ:

Pętla gazowa Kremla: Nord Stream 2 wpędził Europę w pułapkę

Putin chce ukraść normalne życie i stabilność każdej europejskiej rodzinie – szef MSZ Ukrainy

The Guardian: Czas się obudzić, to wojna Putina przeciwko Zachodowi, odpowiedź NATO musi być twarda

KOMENTARZ REDAKCJI

Na szczęście prezydent Ukrainy i ukraińscy dyplomaci kategorycznie odrzucają propozycje zachodnioeuropejskich przyjaciół krwawego zbrodniarza wojennego Władimira Putina, ponieważ ukraiński naród zdecydowanie żąda, by Rosja wynośła się z okupowanych ziem ukraińskich, w tym z Krymu i Donbasu. Zdecydowana większość Ukraińców uważa, że jeśli Niemcy, Francuzi i Włosi chcą pomóc Putinowi „uratować twarz”, to niech zamiast słonecznego ukraińskiego Krymy oddadzą mu swoje terytoria, na przykład Lazurowe Wybrzeże we Francji, Costiera Amalfitana we Włoszech lub bajecznie piękną Bawarię w Niemczech.

Przypomnijmy, Rosja od lat podważa jedność euroatlantycką i sprowadza na złą drogę elity państw europejskich. Stara się budować oś Moskwa – Paryż – Berlin. Moskwa boi się powstania Międzymorza. Stworzenie regionalnego sojuszu państw Europy Środkowo-Wschodniej oznaczałoby kres marzeń o odbudowie Imperium Rosyjskiego. Właśnie dlatego Rosja od ponad dwustu lat bezkompromisowo prowadzi geopolityczną wojnę przeciwko narodom dawnej I Rzeczpospolitej. Oś Moskwa – Paryż – Berlin, którą starają się zbudować rosyjscy dyplomaci, to realne zagrożenie bezpieczeństwa państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Do realizacji rosyjskiej strategii geopolitycznej zaangażowano ogromne środki finansowe, materialne, instytucjonalne i ludzkie. Na Zachodzie pracuje rozbudowana sieć agentów wpływu, którzy w interesie Rosji (i za rosyjskie pieniądze) sieją nienawiść międzyetniczną, wywołują spory historyczne oraz terytorialne.

PRZECZYTAJ:

Prorosyjska prawica. Pożyteczni idioci Putina podkopują polską państwowość

Orban marzy o rewizji granic w Europie, namawiał nas, żebyśmy w czasie kryzysu ukraińskiego wzięli ziemie i podzielili się nią

Coraz mocniej szaleje kremlowska propaganda. W celu rozbicia jedności Zachodu liczne media, organizacje społeczne, partie polityczne i ośrodki analityczne szerzą rosyjską propagandę nienawiści, antyliberalizmu, antyamerykanizmu, antysemityzmu oraz neomarksizmu i nacjonalizmu. Taką retorykę słyszymy na co dzień z ust polityków, politologów, ekspertów i dziennikarzy zjednoczonych wspólnym celem: rehabilitacją agresywnej polityki Kremla.

Udział w globalnej gospodarce stworzył Rosji możliwość psucia Europy od wewnątrz. Korzystając z zachodniej otwartości, Gazprom przekupił całą grupę czołowych ekspertów, przedsiębiorców i polityków europejskich. Kreml dołożył wszelkich starań, żeby Europa stała się bezzębna, bierna i ospała. Ta strategia okazała się bardzo skuteczna.

Moskwa kupuje partie i polityków charakteryzujących się nadmiarem prowincjonalnej mentalności i brakiem strategicznego myślenia. Wielbiąc rosyjskiego złotego cielca, nie zdają sobie sprawy, że mogą się stać następną ofiarą krwawego imperium zła. Nie rozumieją, że są karmieni do uboju…

Właśnie dlatego wielu europejskich polityków wciąż naiwnie wierzy w możliwość „stopniowej normalizacji” stosunków z Rosją. Te iluzje są bardzo niebezpieczne, gdyż Moskwa rzuciła wyzwanie samemu istnieniu cywilizacji europejskiej. Dla Moskwy dyplomacja zawsze była i będzie narzędziem manipulacji, oszustwa i uśpienia czujności przeciwnika. Jak to wyraził kiedyś Bismarck „Umowa z Rosją nie jest warta papieru, na którym ją spisano”. Wszelkie „resety”, normalizacje i ocieplenia stosunków z Rosją będą tymczasowe. Moskwa nigdy nie porzuca swoich niezdrowych ambicji i irracjonalnych roszczeń.

PRZECZYTAJ:

Nuland: Celem USA jest całkowita strategiczna klęska Putina

Koniec Putina i jego popleczników powinien być taki sam jak nazistów – Ben Wallace

Pokój na warunkach rosyjskich może być zaproszeniem do kolejnej wojny – Baerbock

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: