Putin chce pogrążyć całą Europę w kryzysie, powiedział szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba podczas przemówienia przed Radą Unii Europejskiej, podaje serwis internetowy ukraińskiego resortu spraw zagranicznych.

„Prawdziwym celem Rosji jest zadawanie cierpienia Europie. Putin chce, by zarówno Europejczycy, jak i Rosjanie żyli równie źle. Chce zwrócić opinię publiczną przeciwko obecnym rządom, licząc na zastąpienie ich radykalnymi siłami, które będą bardziej przychylne Rosji”.

Dmytro Kułeba

Minister spraw zagranicznych Ukrainy

„Plan Putina to nie tylko zniszczenie naszego kraju, ale pogrążenie całej Europy w kryzysie. Już teraz widać, jak wykorzystuje każdą zależność Europy od Rosji, aby osiągnąć swoje cele”

– wyjaśnił Kułeba i dodał, że:

„Putin chce ukraść normalne życie i stabilność każdej europejskiej rodzinie. Poprzez szantaż energetyczny i rosnące ceny, niedobory żywności, propagandę i kłamstwa, poprzez próby destabilizacji rządów”.

Według szefa MSZ Ukrainy jedynym wyjściem jest pozbycie się jakiejkolwiek zależności Europy od Rosji.

PRZECZYTAJ:

Pętla gazowa Kremla: Nord Stream 2 wpędził Europę w pułapkę

KARYKATURA PRZYGOTOWANA PRZEZ ROSYJSKICH PROPAGANDYSTÓW PRZEDSTAWIAJĄCA ROSYJSKĄ STRATEGIĘ WOJNY HYBRYDOWEJ PRZECIWKO ZACHODOWI

„Agresywna i odwetowa Rosja jest największym zagrożeniem dla Europy i głównym źródłem problemów naszego kontynentu” – ostrzegł Kułeba i podkreślił, że jakiekolwiek ustępstwa wobec Putina niosą za sobą śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji europejskiej, ponieważ prowokują go i zachęcają do jeszcze większej agresji.

„Zrobienie kroku do tyłu i spełnienie jego żądań nie przyniesie porządanego rezultatu, takie zachowanie nigdy nie działało. To pułapka. Jestem przekonany, że w nadchodzących tygodniach pojawią się nowe głosy prorosyjskie, które będą popchać opinię publiczną do konieczności dawania Putinowi tego, czego chce, jeśli tylko zostawi Europę w spokoju. Musimy aktywnie stawić czoła tym narracjom. [Putin] nie tylko nie zostawi Ukrainy i Europy w spokoju, jeśli spełnimy jego ultimatum, ale także zwiększy presję i szantaż”

– ostrzegł minister spraw zagranicznych Ukrainy i dodał, że „jeśli Rosja poczuje teraz słabość [Zachodu], konsekwencje będą znacznie gorsze niż wszystko, z czym już mamy do czynienia”.

PRZECZYTAJ:

Próby „uratowania twarzy” Putina mogą doprowadzić do zniszczenia planety – rosyjski opozycjonista

Dmytro Kułeba także oświadczył, że jedymym wyjściem z impasu jest zadanie miażdżących ciosów rosyjskiej gospodarce i militarne pokonanie sił zbrojnych putinowskiej Rosji. Szef ukraińskiej dyplomacji ostrzegł Europejczyków, mówiąc, że strach i ustępstwa wobec Putina nie uchronią starego kontynentu przed zagrożeniami, wręcz przeciwnie, katastrofalnie pogorszą trudną sytuację Europy.

„Musimy pokonać Rosję. Nie martwcie się, co się stanie, jeśli Putin zostanie zepchnęty w kąt. Rosyjska propaganda znajdzie sposób na przedstawienie każdej porażki jako zwycięstwa”

– podkreślił.

PRZECZYTAJ:

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

„W najbliższej przyszłości nie będzie powrotu do business as usual z Rosją. Rosja jest największym źródłem zagrożeń dla Europy i powinna być całkowicie odizolowana. Najlepszym sposobem przeciwdziałania i stłumienia jej złych wpływów w Europie jest wspieranie Ukrainy i zapewnienie jej zwycięstwa”

– podsumował szef ukraińskiego resortu spraw zagranicznych.

Wcześniej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Putin przygotowuje cios w Unię Europejską, prowokując kryzys migracyjny i gazowy. Oprócz tego Rosja kradnie ziarno z Ukrainy i niszczy spichlerze, celowo używając żywności jako broni przeciwko światu, podaje Ukrinform.

PRZECZYTAJ:

Polityka ustępstw i „nieprowokowania” Rosji jeszcze bardziej rozzuchwala Putina!

Przypomnijmy, politolog Tatiana Stanovaya pisze w felietonie dla The New York Times, że dokonując inwazji na Ukrainę Putin dąży do trzech celów jednocześnie. Gospodarz Kremla ma jasny plan działania w trzech kierunkach, który jest swoistą matrioszką trzech lalek i wychodzi „daleko poza granice Ukrainy” – dodaje Stanowa.

W chorobliwej wyobraźni Putina, mającego obsesję na punkcie nieuzasadnionych ambicji, knuje się niemożliwy do zrealizowania zwariowany plan, którego ostatecznym celem jest wygranie wojny hybrydowej z Zachodem i zbudowanie nowego porządku światowego.

Okrutna agresja na Ukrainę to dopiero początek realizacji tego planu.

„Jeśli Zachód chce uniknąć katastrofalnego starcia, musi zrozumieć, z czym tak naprawdę ma do czynienia, jeśli chodzi o Putinie”

– podsumowuje politolog.

ZOBACZ TAKŻE:

Trzecie Imperium. O czym marzy Putin?

Ideolog Putina: Сelem Rosji jest przyłączenie Europy! (WIDEO)

The Guardian: Czas się obudzić, to wojna Putina przeciwko Zachodowi, odpowiedź NATO musi być twarda

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: