Wczoraj w Turcji została zawarta umowa o eksporcie zboża z Ukrainy. Nasz portal celowo nie napisał o tym wydarzeniu, ponieważ tylko dzieci lub bardzo naiwni ludzie mogą wierzyć w umowy podpisane przez Rosję. W tym przypadku Turcja i ONZ dały się nabrać Putinowi.

Przypomnieliśmy o tym wydarzeniu, wyłącznie dlatego, że odrazuż po podpisaniu umowy o odblokowaniu ukraińskich portów – putinowsko-raszystowskie wojska zbombardowali port w Odesie. Oto kolejna odpowiedź na pytanie, czego warte są umowy z Rosją. Oto cena wiary w możliwość zawarcia porozumień z Rosjanami. Właśnie o tym warto pisać, właśnie o tym warto przypominać…

Trzeba w końcu zdać sobie sprawę, że negocjacje z Rosjanami są daremne i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Ich słowa nic nie znaczą. Tylko bardzo naiwni ludzie nadal wykazują zaufanie do obietnic Rosjan.

„Rosjanin jest największym i najbardziej bezczelnym kłamcą na świecie”.

Iwan Turgieniew

Pisarz rosyjski

„Nie mogę zrozumieć charakteru rosyjskiego. Rosjanin kłamie patrząc w twoje oczy, i wiedząc, że widzisz to kłamstwo, on wcale się nie wstydzi. Wydaje mi się, że Rosjanin w ogóle nie wie, co to wstyd”.

Theodore Roosevelt

Dwudziesty szósty prezydent USA

„W Rosji, szczerość uważają za szaleństwo. To jest rozsądne! W istocie! Przecież całe rosyjskie życie we wszystkich sferach — to nieustanny zamach na prawdę. Dla Rosjan zdrajcą jest ten, kto nie kłamie. Odrzucenie kłamstwa traktowane jest jako zdrada państwa”.

Astolphe de Custine

Francuski pisarz i podróżnik

Od wielu lat przekonujemy, że każda forma dyplomacji z Rosją jest kontrproduktywna i niebezpieczna. To jest samooszukiwanie się. Jednak wielu europejskich i światowych polityków wciąż naiwnie wierzy w możliwość „stopniowej normalizacji” stosunków z Rosją. Te iluzje są bardzo niebezpieczne, gdyż Moskwa rzuciła wyzwanie samemu istnieniu cywilizacji europejskiej. Dla niej dyplomacja zawsze była i będzie narzędziem manipulacji, oszustwa i uśpienia czujności przeciwnika. Jak to wyraził kiedyś Bismarck, „Umowa z Rosją nie jest warta papieru, na którym ją spisano”. Wszelkie „resety”, normalizacje i ocieplanie stosunków z Rosją będą tymczasowe. Moskwa nigdy nie porzuca swoich niezdrowych ambicji i irracjonalnych roszczeń. Nasza redakcja będzie to niestrudzenie powtarzać.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Wojna hybrydowa. Agenci i pożyteczni idioci powielają narracje Kremla

Politico: Berlin, Paryż i Rzym chcą uratować Putina przed porażką na Ukrainie

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: