Dziesięć dni temu udostępniliśmy tekst zawierający tezy z artykułu opublikowanego na łamach amerykańskiego wydania Politico o tym, że Berlin, Paryż i Rzym chcą uratować Putina przed porażką na Ukrainie. Od tego czasu kampania informacyjna lobbystów Kremla stała się jeszcze bardziej masywną i intensywną.

Liczni politycy, osoby publiczne, eksperci, dziennikarze i biznesmeni na Zachodzie zaczęli synchronicznie powtarzać tezy rosyjskiej narracji propagandowej, twierdząc, że Ukraina powinna zrezygnować ze swojej integralności terytorialnej, ustąpić swoje terytoria i negocjować z krwawym bandą kremlowskich maniaków, która na rozkaz Putina zorganizowała ludobójstwo narodu ukraińskiego i planuje prowadzenie takiej samej zbrodniczej polityki wobec narodów Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszyscy ci lobbyści próbują uratować Rosję przed haniebną militarną porażką w wojnie z Ukrainą. W ciągu ostatniego tygodnia gwałtownie wzrosła liczba oświadczeń o zawieszeniu broni i rozmowach pokojowych między Ukrainą a Rosją. Włochy proponują plan pokojowy z zawieszeniem broni, a wydanie „New York Times” radzi Ukrainie pogodzić się z potrzebą ustępstw terytorialnych.

Kilka dni temu tezy kremlowskiej propagandy głosił na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos także 98-letni Henry Kissinger, znany amerykański strateg i dyplomata, były sekretarz stanu USA pochodzenia żydowskiego, znany jako wieloletni lobbysta interesów Kremla w Stanach Zjednoczonych, podaje „New York Times”.

Kissinger wyraził opinię, że rzekomo izolacja Kremla miałaby tragiczne konsekwencje dla długoterminowej stabilności w Europie i doradził Ukrainie zrezygnować ze swoich terytoriów na rzecz zawarcia pokoju z Federacją Rosyjską.

„Negocjacje muszą rozpocząć się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, zanim pojawią się napięcia, które później nie będą łatwe do przezwyciężenia. Idealnie linią podziału powinien być powrót do starego status quo” – powiedział Kissinger, najwyraźniej odnosząc się do możliwości przywrócenia granic Ukrainy sprzed 24 lutego.

„Jeśli wojna będzie trwać dalej, nie będzie to już wojna o wolność Ukrainy, ale nowa wojna przeciwko samej Rosji” – powtórzył tezy rosyjskiej propagandy 98-letni były sekretarz stanu USA.

Prezydent Ukrainy ostro zareagował na te słowa Kissingera: „Wydaje się, że pan Kissinger używa kalendarza nie z roku 2022, ale 1938” – podkreślił Wołodymyr Zełenski nawiazując do czasów, gdy kraje europejskie zawarły z Hitlerem układ monachijski oddając terytorium Czechosłowacji w nadziei, że to powstrzyma wojnę światową.

Przypomnijmy, 82 proc. mieszkańców Ukrainy sprzeciwia się jakimkolwiek ustępstwom terytorialnym, zdecydowana większość Ukraińców chce całkowitego przywrócenia integralności terytorialnej ich państwa w granicach z lat 1991 – 2014, wraz z tymczasowo okupowanymi przez Rosję Krymem i Donbasem.

PRZECZYTAJ:

Ukraina: Rosja musi ponieść klęskę, nie pozwolimy uratować twarz Putina

Dmytro Kułeba: Ukraina uzna swoje zwycięstwo, jeśli zwróci Krym i Donbas

Polityka ustępstw i „nieprowokowania” Rosji jeszcze bardziej rozzuchwala Putina!

KOMENTARZ REDAKCJI

Na szczęście prezydent Ukrainy i ukraińscy dyplomaci kategorycznie odrzucają propozycje zachodnioeuropejskich przyjaciół krwawego zbrodniarza wojennego Władimira Putina, ponieważ ukraiński naród zdecydowanie żąda, by Rosja wynośła się z okupowanych ziem ukraińskich, w tym z Krymu i Donbasu. Zdecydowana większość Ukraińców uważa, że jeśli Niemcy, Francuzi i Włosi chcą pomóc Putinowi „uratować twarz”, to niech zamiast słonecznego ukraińskiego Krymy oddadzą mu swoje terytoria, na przykład Lazurowe Wybrzeże we Francji, Costiera Amalfitana we Włoszech lub bajecznie piękną Bawarię w Niemczech.

Przypomnijmy, Rosja od lat podważa jedność euroatlantycką i sprowadza na złą drogę elity państw europejskich. Stara się budować oś Moskwa – Paryż – Berlin. Moskwa boi się powstania Międzymorza. Stworzenie regionalnego sojuszu państw Europy Środkowo-Wschodniej oznaczałoby kres marzeń o odbudowie Imperium Rosyjskiego. Właśnie dlatego Rosja od ponad dwustu lat bezkompromisowo prowadzi geopolityczną wojnę przeciwko narodom dawnej I Rzeczpospolitej. Oś Moskwa – Paryż – Berlin, którą starają się zbudować rosyjscy dyplomaci, to realne zagrożenie bezpieczeństwa państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Do realizacji rosyjskiej strategii geopolitycznej zaangażowano ogromne środki finansowe, materialne, instytucjonalne i ludzkie. Na Zachodzie pracuje rozbudowana sieć agentów wpływu, którzy w interesie Rosji (i za rosyjskie pieniądze) sieją nienawiść międzyetniczną, wywołują spory historyczne oraz terytorialne.

Coraz mocniej szaleje kremlowska propaganda. W celu rozbicia jedności Zachodu liczne media, organizacje społeczne, partie polityczne i ośrodki analityczne szerzą rosyjską propagandę nienawiści, antyliberalizmu, antyamerykanizmu, antysemityzmu oraz neomarksizmu i nacjonalizmu. Taką retorykę słyszymy na co dzień z ust polityków, politologów, ekspertów i dziennikarzy zjednoczonych wspólnym celem: rehabilitacją agresywnej polityki Kremla.

Udział w globalnej gospodarce stworzył Rosji możliwość psucia Europy od wewnątrz. Korzystając z zachodniej otwartości, Gazprom przekupił całą grupę czołowych ekspertów, przedsiębiorców i polityków europejskich. Kreml dołożył wszelkich starań, żeby Europa stała się bezzębna, bierna i ospała. Ta strategia okazała się bardzo skuteczna.

Moskwa kupuje partie i polityków charakteryzujących się nadmiarem prowincjonalnej mentalności i brakiem strategicznego myślenia. Wielbiąc rosyjskiego złotego cielca, nie zdają sobie sprawy, że mogą się stać następną ofiarą krwawego imperium zła. Nie rozumieją, że są karmieni do uboju…

Właśnie dlatego wielu europejskich polityków wciąż naiwnie wierzy w możliwość „stopniowej normalizacji” stosunków z Rosją. Te iluzje są bardzo niebezpieczne, gdyż Moskwa rzuciła wyzwanie samemu istnieniu cywilizacji europejskiej. Dla Moskwy dyplomacja zawsze była i będzie narzędziem manipulacji, oszustwa i uśpienia czujności przeciwnika. Jak to wyraził kiedyś Bismarck „Umowa z Rosją nie jest warta papieru, na którym ją spisano”. Wszelkie „resety”, normalizacje i ocieplenia stosunków z Rosją będą tymczasowe. Moskwa nigdy nie porzuca swoich niezdrowych ambicji i irracjonalnych roszczeń.

PRZECZYTAJ:

Nuland: Celem USA jest całkowita strategiczna klęska Putina

Koniec Putina i jego popleczników powinien być taki sam jak nazistów – Ben Wallace

Pokój na warunkach rosyjskich może być zaproszeniem do kolejnej wojny – Baerbock

OPINIA REDAKCJI: ROSJA PO OBALENIU PUTINA.
JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy będą bezlitośnie niszczyć armię rosyjską, atomowe sankcje muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Negocjować można wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Rosyjska gospodarka umiera, Siły Zbrojne Ukrainy niszczą armię rosyjską.

Społeczność światowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Kreml będzie musiał spełnić po obaleniu Putina, aby Rosja powróciła do rodziny cywilizowanych narodów świata.

  1. Międzynarodowy Trybunał. Głównym warunkiem złagodzenia sankcji powinno być żądanie oddania kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed międzynarodowy wymiar sprawiedliwości.
  2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej. Następnym warunkiem ma być rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.
  3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Konieczne jest żądanie, aby Rosja na zawsze porzuciła zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępiła i na zawsze odrzuciła dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowszko-raszystowskiej Rosji powinna przebiegać według wzoru denazyfikacji nazistowskich Niemiec.
  4. Geopoiltyczna transformacja Euroazji. Putin otwórzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą zostać powrócone w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. 

Putin chciał kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitarizacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, na temat statusu Królewca! Co więcej, musimy żądać, żeby narody znajdujące się pod rządami Federacji Rosyjskiej mieli możliwości wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwej federalizacji Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Spełnienie właśnie takich wymagań społeczności międzynarodowej byłoby odpowiednim warunkiem zniesienia sankcji wobec postputinowskiej Rosji. Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagraża demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi być potępiony na wieki wieków.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

USA: Chcemy, aby putinowska inwazja na Ukrainę stała się strategiczną porażką Rosji