Pokój bez odbicia okupowanych terytoriów Ukrainy jest niedopuszczalny. Każdy rozejm z Rosją, który nie przewiduje wyzwolenia terytoriów przez nią okupowanych, zostanie wykorzystany przez Moskwę do przegrupowania i odbudowy sił w celu rozpoczęcia kolejnego etapu wojny – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z amerykańskim wydaniem Wall Street Journal (WSJ).

Ukraiński lider opisał nienasycone zachowanie Moskwy w następujący sposób:

„To kaszalot, który zjadł dwa regiony, a teraz mówi: zamroźmy konflikt. Potem odpocznie przez dwa lub trzy lata, pożre jeszcze dwa regiony i znowu powie: zamroźmy konflikt. I tak to będzie trwać dalej i dalej. Sto procent”.

Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy

Opisując agresję Putina na Ukrainę, Zełenski ponownie sięgnął po „zoologiczne” metafory:

„Putin jak pyton otworzył paszczę, myśląc, że jesteśmy królikiem, którego połknie, a teraz grozi mu pęknięcie”.

Prezydent Ukrainy podkreślił, że Ukraińcy kategorycznie sprzeciwiają się rozejmowi, który nie przewiduje zwrotu terytoriów ukraińskich i całkowitego przywrócenia integralności terytorialnej w granicach z lat 1991-2014. Zełenski świetnie zdaje sobie sprawę, że bez zwrotu terytoriów ukraińskich tymczasowo okupowanych przez Rosję pokój z Moskwą jest niemożliwy.

Na poparcie tej tezy Wall Street Journal w swojej publikacji przytacza dane z sondażu przeprowadzonego na zlecenie tego wydania na Ukrainie, według której 89 proc. respondentów wypowiedziało się przeciwko porozumieniu pokojowemu, które wymagałoby od ich kraju ustępstw terytorialnych.

PRZECZYTAJ:

Wojna hybrydowa. Agenci i pożyteczni idioci powielają narracje Kremla

Politico: Berlin, Paryż i Rzym chcą uratować Putina przed porażką na Ukrainie

Przypomnijmy, 20 lutego 2014 r. zbrodniarz wojenny Putin rozpętał niesprowokowaną wojnę przeciwko Ukrainie: okupował ukraiński Krym oraz południowe regiony obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy. 24 lutego 2022 r. krwawy kremlowski maniak przystąpił do nowej fazy agresji przeciwko pokojowemu, tolerancyjnemu suwerennemu państwu i przypuścił zakrojoną na dużą skalę inwazji na terytorium Ukrainy, w trakcie której hordy raszystów popełnili poważne zbrodnie przeciwko ludzkości i potrafili tymczasowo okupować północną cześć ukraińskiego obwodu ługańskiego, południową część obwodu zaporoskiego oraz prawie cały obwód chersoński. Jednocześnie lobbyści kremlowscy na Zachodzie zaczęli aktywnie promować kremlowskie narracje propagandowe w USA i UE, proponując ideę podpisania rozejmu między Kijowem a Moskwą w zamian za uznanie okupowanych terytoriów za rosyjskie. Społeczeństwo ukraińskie kategorycznie nie akceptuje takiej kryminalnej logiki agentów i kolaborantów Kremla na Zachodzie. Zdecydowana większość obywateli Ukrainy uważają, że pachołkowie Putina na Zachodzie powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za pomoc krwawej bandzie kremlowskich maniaków, która ponosi odpowiedzialność za ludobójstwo narodu ukraińskiego.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

UKRAINA W GRANICACH UZNANYCH NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

WYŁĄCZNA STREFA EKONOMICZNA – OBSZARY MORSKIE UKRAINY

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: