„Najważniejszym celem rosyjskiej dezinformacji przeciwko Polsce jest próba wywołania wrogości między Polakami i Ukraińcami dlatego w ostatnich dniach szczególnie intensywnie eksploatowane są wątki, które mogą najsilniej poróżnić oba narody” – napisał w poniedziałek na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Tym razem motywem działań jest fałszywa informacja o dążeniu Ukraińców do wprowadzenia ukraińskiego jako języka urzędowego w Polsce.

„Rosyjska propaganda kontynuuje operację dezinformacyjną, która ma na celu podsycanie napięć polsko-ukraińskich. W ostatnich dniach media rosyjskie promują fałszywą tezę o rzekomym dążeniu Ukraińców do uznania języka ukraińskiego za drugi język urzędowy w Polsce”

– poinformował w serii wpisów.

Rosyjskie media wskazują przy tym na niebezpieczeństwo i obciążenie, jakim mają być dla Polski ukraińscy uchodźcy – zaznaczył rzecznik.

Żaryn wskazał, że według rosyjskiej dezinformacji Ukraińcy oczekują poszerzania przywilejów w naszym kraju – w tym m.in. uznania ich języka za urzędowy, co prowadzi do napięć w relacjach z Polakami.

„Rosyjski kłamliwy przekaz zwraca uwagę na rzekome zmęczenie całej Europy napływem ukraińskich uchodźców i działania podejmowane w celu zniechęcenia Ukraińców do migracji”

– zaznaczył.

W jego ocenie aktywna postawa polskiego rządu i współpraca z Ukrainą od początku agresji Rosji na Ukrainę jest celem rosyjskiej propagandy.

„Kreml nie ustaje w propagowaniu fałszywego obrazu sytuacji społeczno-politycznej w Polsce i relacji Polaków z Ukraińcami”

– ocenił rzecznik.

Obecnie najważniejszym celem rosyjskiej dezinformacji przeciwko Polsce jest próba wywołania wrogości między Polakami i Ukraińcami dlatego w ostatnich dniach szczególnie intensywnie eksploatowane są wątki, które mogą najsilniej poróżnić oba narody – dodał.

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa 180 dzień, rozpoczęła się 24 lutego.

Źródło: Niezależna.pl, PAP

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: