Wojna na Ukrainie przerodziła się w koszmar Putina – powiedział w eterze telewizji Sky News generał Richard Dannatt, były szef sztabu generalnego brytyjskich sił zbrojnych.

„Myślę, że wojna nie potoczyła się tak, jak sobie wyobrażał Władimir Putin. To prawdopodobnie jego najgorszy scenariusz, jego koszmar” – powiedział brytyjski generał.

PRZECZYTAJ:

„Siły Rosji się wyczerpują” – szef MI6 przewiduje haniebną klęskę Putina

„Kartagina zostanie zniszczona” – szef MON Ukrainy po spotkaniu z szefem NATO

Dyktator planował błyskawiczne uderzenie na Kijów z terytorium Białorusi, aby obalić ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, zmienić władzę w stolicy, zmienić rząd i przejąć Ukrainę pod kontrolę Rosji. Oczywiście, że tak się nie stało. Oznaczało to, że Rosjanie musieli przekonfigurować swoje plany – zaznaczył Dannatt.

Generał powiedział, że „młynek do mięsa” w Donbasie, poprzedzony silnymi ostrzałami artyleryjskimi, przez pewien czas odnosił spore sukcesy dla kraju agresora, ale teraz wszystko znowu się zmieniło. Zachód zapewnił bardzo skuteczne systemy artyleryjskie dalekiego zasięgu, które związały Rosjan – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

Ukraina zniszczyła ponad jedną trzecią sił lądowych Rosji – brytyjski admirał

Szef Pentagonu: Putin nie docenił siły Ukraińców i drogo zapłaci za ten błąd

Ukraina szykuje się do zniszczenia Floty Czarnomorskiej – wiceszef MON Ukrainy

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: