Rzymski senator Marek Porcjusz Katon każde przemówienie kończył słowami: – Ceterum censeo Karthaginem esse delendam (– A poza tym sądzę, że Kartaginę trzeba zniszczyć). W podobnym tonie po spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem wypowiedział się minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Szef resortu obrony Ukrainy podzielił się swoimi wrażeniami ze spotkania z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, określając je jako bardzo produktywne.

„Odbyło się bardzo owocne spotkanie z Jensem Stoltenbergiem. W związku z rosyjską agresją na Ukrainę przesłanie było głośne i jasne: Kartagina zostanie zniszczona! Nikt nas nie zatrzyma! Bezpieczeństwo całej przestrzeni euroatlantyckiej jest w naszych rękach. Te ręce powinny dostać cięższą broń”

– napisał Reznikow na Twitterze.

https://twitter.com/oleksiireznikov/status/1537173799770021888

Przypomnijmy, 15 czerwca, po trzecim spotkaniu w formacie Ramstein, sekretarz obrony USA Lloyd Austin szczegółowo opisał nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy: artylerię, śmigłowce i MLRS.

W ciągu ostatnich lat portal Jagiellonia.org wielokrotnie prognozował i ostrzegał, że wojna przeciwko Ukrainie może pogrzebać Rosję, w tej chwili cały świat obserwuje proces realizacji tego katastrofalnego dla agresywnej i przestępczej Rosji scenariusza.

PRZECZYTAJ:

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka kremlowska wiedzie Rosję ku przepaści

„Osiągnięcia” Putina. Ukraina niszczy jego armię, a Finlandia i Szwecja przystąpią do Sojuszu Północnoatlantyckiego

Szef ukraińskiego wywiadu: Przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie

Transformacja krajobrazu bezpieczeństwa w Europie jest koszmarem dla chorobliwie paranoicznego zbrodniarza wojennego Władimira Putina, ale te konsekwencje są wynikiem jego szalonej i nieodpowiedniej decyzji o rozpaleniu nieuzasadnionej i niesprowokowanej agresji przeciwko pokojowej Ukrainie.

W RZECZYWISTOŚCI PROCES UPADKU IMPERIUM TRWA JUŻ OD STULECIA I MOŻNA WYRÓŻNIĆ TRZY FAZY JEGO KRACHU:

  1. Upadek Imperium Rosyjskiego w wyniku klęski w I wojnie światowej w latach 1917-1918. W efekcie niepowodzeń na froncie i w gospodarce Rosja przeżyła krwawą rewolucję, jednak zdołała odbudować resztki imperium pod przykrywką ZSRS, na początkowym etapie tracąc kontrolę nad Polską, Finlandią i krajami bałtyckimi. Jednak po II wojnie światowej stalinowskiemu imperium nie tylko udało się odzyskać kontrolę nad Polską i krajami bałtyckimi, ale także rozszerzyć swoją strefę wpływów na całą Europę Środkowo-Wschodnią. Sytuacja zmieniła się diametralnie pod koniec lat 80., kiedy Moskwa przegrała zimną wojnę i straciła kontrolę nad krajami tzw. Układu Warszawskiego w Europie.
  2. Druga faza upadku imperium miała miejsce w grudniu 1991 roku, po tym, jak ponad 92,3 proc. Ukraińców opowiedzieli się za odzyskaniem niepodległości Ukrainy podczas referendum 1 grudnia 1991 r. 25 grudnia 1991 roku prezydent Związku Sowieckiego Michaił Gorbaczow podał się do dymisji. Formalne rozwiązanie ZSRS nastąpiło 26 grudnia 1991 roku. Było to największe osiągnięcie geopolityczne XX wieku. Niestety, ponad 100 zniewolonych narodów Federacji Rosyjskiej, którym nie udało się wówczas uzyskać wolności i niepodległości, do dziś pozostało pod kontrolą despotycznej Moskwy.
  3. Obecnie trwają procesy przyspieszające ewentualną trzecią fazę upadku imperium rosyjskiego o której w ostatnich latach często mówią ekonomiści, politolodzy i dyplomaci. Współczesny przebieg wydarzeń daję narodom uwięzionym w Federacji Rosyjskiej szansę na wolność i niezależność. Rozpad Federacji Rosyjskiej może uwolnić świat od najbardziej podłego, okrutnego, despotycznego i krwiożerczego imperium naszych czasów. Zwariowanу dyktator Rosji Władimir Putin przybliża ten etap nieuchronnego i nieuniknionego upadku FR. Głupie i okrutne działania krwawego maniaka przyspieszyły proces przyszłego upadku Rosji. Klęska w wojnie z Ukrainą może ostatecznie pogrzebać rosyjskie imperium zła.

Społeczność światowa powinna nałożyć embargo na rosyjskie węglowodory. Zachód musi dołożyć wszelkich starań, aby doprowadzić do upadku gospodarki reżimu Putina i przyspieszyć proces nieuchronnego upadku kremlowsko-łubiańskiego imperium zła.

„KARTAGINĘ TRZEBA ZNISZCZYĆ!” – IMPERIUM ROSYJSKIE TRZEBA ZNISZCZYĆ!

Przypomnijmy, w dobrym dla Moskwy 2017 roku, jeszcze przed zakrojoną na szeroką skalę agresją Rosji na Ukrainę i przed wprowadzeniem miażdżących atomowych sankcji, które skutecznie niszczą rosyjską gospodarkę, PKB całej Rosji był mniejszy niż PKB jednego amerykańskiego stanu – Nowego Jorku i o połowę mniej niż PKB stanu Kalifornia. Według Banku Światowego PKB Rosji w 2017 wynosił zaledwie 2,7 procent światowego PKB. Według prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2026 r. Rosja będzie zajmować pod względem PKB dopiero 14. miejsce na świecie. Odpowiadać będzie za zaledwie 1,5 proc. globalnego produktu, a po zaostrzeniu sankcyjnej polityki Zachodu nawet ta prognoza wygląda zbyt optymistycznie. Mimo desperackich prób reformowania zarządzania budżetem wydatki wojskowe Rosji wciąż stanowią mniej niż jedną dziesiątą wydatków NATO, z czego połowa „ginie” z powodu „otkatów”, czyli defraudacji środków publicznych. Ludność Rosji wynosi 146 mln osób, podczas gdy na przykład Nigerii 186 mln. Ściśle mówiąc, Rosja to rozległe pustkowie, bańka mydlana, Afryka ze śniegiem. Putin prowadzi Rosję do nieuchronnej i miażdżącej porażki.

PRZECZYTAJ:

Polityka ustępstw i „nieprowokowania” Rosji jeszcze bardziej rozzuchwala Putina!

Ideologia „raszyzmu” ma się do faszyzmu jak broń atomowa do zwykłej – rosyjski filozof

OPINIA REDAKCJI: ROSJA PO OBALENIU PUTINA.
JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy będą bezlitośnie niszczyć armię rosyjską, atomowe sankcje muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Negocjować można wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Rosyjska gospodarka umiera, Siły Zbrojne Ukrainy niszczą armię rosyjską.

Społeczność światowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Kreml będzie musiał spełnić po obaleniu Putina, aby Rosja powróciła do rodziny cywilizowanych narodów świata.

  1. Międzynarodowy Trybunał. Głównym warunkiem złagodzenia sankcji powinno być żądanie oddania kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed międzynarodowy wymiar sprawiedliwości.
  2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej. Następnym warunkiem ma być rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.
  3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Konieczne jest żądanie, aby Rosja na zawsze porzuciła zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępiła i na zawsze odrzuciła dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowszko-raszystowskiej Rosji powinna przebiegać według wzoru denazyfikacji nazistowskich Niemiec.
  4. Geopoiltyczna transformacja Euroazji. Putin otwórzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą zostać powrócone w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. 

Putin chciał kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitarizacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, na temat statusu Królewca! Co więcej, musimy żądać, żeby narody znajdujące się pod rządami Federacji Rosyjskiej mieli możliwości wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwej federalizacji Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Spełnienie właśnie takich wymagań społeczności międzynarodowej byłoby odpowiednim warunkiem zniesienia sankcji wobec postputinowskiej Rosji. Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagraża demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi być potępiony na wieki wieków.

Jagiellonia.org