Rosyjski zbrodniarz wojskowy Władimir Putin jest poważnie chory na raka, a w Rosji szykuje się zamach stanu – oświadczył w wywiadzie udzielonym telewizji Sky News generał Kyryło Budanow, szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (GUR MO).

„Wiemy o naszym wrogu wszystko. Znamy jego plany niemal w tej samej chwili, w której powstają”.

Kyryło Budanow

Generał, naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy

Dlatego nie dziwią go niepowodzenia hord putinowskiej Rosji w wojnie z Ukrainą.

„Walczymy z Rosją osiem lat i możemy powiedzieć, że ta szeroko reklamowana rosyjska potęga jest mitem. Rosja wcale nie jest taka silna. To horda ludzi z bronią”

– zaznaczył Budanow.

Według niego taktyka rosyjska nie uległa zmianie, mimo że walki przeniosły się na wschód. Dodał, że siły zbrojne putinowskiej Rosji ponoszą ogromne straty. Szef GUR przepowiada również, że wojna rozpętana przez Rosję przeciwko Ukrainie osiągnie przełom w sierpniu i zakończy się do końca roku.

„Przełom nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Do końca roku zostanie zakończona znaczna część aktywnych działań bojowych. W rezultacie przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie”

– podkreślił szef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Kanał telewizyjny Sky News przypomniał, że prognozy Budanowa należy traktować poważnie, gdyż dość dokładnie przewidział datę początku zakrojonej na wielką skalę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

PRZECZYTAJ:

Były szpieg KGB: Koniec Putina powinien być jak koniec Husajna lub Kaddafiego

Były szef brytyjskiego wywiadu: Najbliższe otoczenie Putina może go usunąć lub zabić

Koniec Putina i jego popleczników powinien być taki sam jak nazistów – brytyjski sekretarz obrony

OPINIA REDAKCJI: ROSJA PO OBALENIU PUTINA.
JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy będą bezlitośnie niszczyć armię rosyjską, atomowe sankcje muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Negocjować można wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Rosyjska gospodarka umiera, Siły Zbrojne Ukrainy niszczą armię rosyjską.

Społeczność światowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Kreml będzie musiał spełnić po obaleniu Putina, aby Rosja powróciła do rodziny cywilizowanych narodów świata.

  1. Międzynarodowy Trybunał. Głównym warunkiem złagodzenia sankcji powinno być żądanie oddania kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed międzynarodowy wymiar sprawiedliwości.
  2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej. Następnym warunkiem ma być rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.
  3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Konieczne jest żądanie, aby Rosja na zawsze porzuciła zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępiła i na zawsze odrzuciła dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowszko-raszystowskiej Rosji powinna przebiegać według wzoru denazyfikacji nazistowskich Niemiec.
  4. Geopoiltyczna transformacja Euroazji. Putin otwórzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą zostać powrócone w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. 

Putin chciał kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitarizacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, na temat statusu Królewca! Co więcej, musimy żądać, żeby narody znajdujące się pod rządami Federacji Rosyjskiej mieli możliwości wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwej federalizacji Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Spełnienie właśnie takich wymagań społeczności międzynarodowej byłoby odpowiednim warunkiem zniesienia sankcji wobec postputinowskiej Rosji. Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagraża demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi być potępiony na wieki wieków.

Jagiellonia.org