„Muszą zapłacić za swoją agresję! Mamy stałe zagrożenie ze strony rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Biorąc pod uwagę nowe technologie i możliwości, jakie otrzymujemy, musimy stawić czoła temu zagrożeniu. Zaczęliśmy od operacji na Wyspie Węży. Dostajemy broń przeciwokrętową i prędzej czy później weźmiemy na celownik Flotę [Czarnomorską]. Jest to nieuniknione, ponieważ musimy zagwarantować bezpieczeństwo naszego narodu”.
Wiceminister zaznaczył, że w związku z tym, że rosyjskie okręty wojenne wystrzeliwują rakiety na Ukrainę i blokują nasze porty, staną się dla nas nieuniknionym celem: „Jesteśmy gotowi zaatakować je na całym Morzu Czarnym, gdy tylko nadarzy się taka możliwość”.
Hawryłow podkreślił, że Ukraina planuje wyzwolenie Krymu i prowadzi negocjacje z Zachodem w sprawie użycia broni zachodniej do pokonania wojsk rosyjskich na tymczasowo okupowanym ukraińskim półwyspie i wyłącznej strefie ekonomicznej na obszarach morskich Ukrainy.
„Prędzej czy później będziemy mieli wystarczające zasoby, aby zaatakować Rosję na Morzu Czarnym i na Krymie. Krym to terytorium Ukrainy, więc każdy cel jest dla nas legalny”
– powiedział wiceszef MON Ukrainy.
Zauważył, że przywrócić kontrolę nad tymczasowo okupowanym Krymem można środkami wojskowymi lub dyplomatycznymi – i musimy dokładnie przemyśleć, jak tego dokonać we właściwy sposób, ale w każdym razie „Rosja będzie musiała opuścić Krym, jeśli chce nadal istnieć jako państwo” – podsumował.
PRZECZYTAJ:
Ukraina zniszczyła ponad jedną trzecią sił lądowych Rosji – brytyjski admirał
Przypomnijmy, oprócz tego, że obecnie krąży informacja o tym, że Ukraina otrzyma od USA precyzyjne pociski o zasięgu do 300 km do amerykańskich wyrzutni rakietowych HIMARS, ukraińskie wojsko zwiększa obecnie produkcję własnych pocisków przeciwokrętowych, takich jak rakiety „Neptun”, które zatopiły już krążownik rakietowy Moskwa na Morzu Czarnym.
Co ciekawie, zdając sobie sprawę z tego, że okupowany ukraiński Sewastopol znajduje się w zasięgu ukraińskich rakiet, rosyjscy najeźdźcy wycofali część okrętów z zatok tego ukraińskiego miasta do rosyjskiego Noworosyjsku, poinformował rzecznik odeskiej obwodowej administracji wojskowej Serhij Bratczuk, powołując się na dane Marynarki Wojennej Sił Zbrojnych Ukrainy.
Przypomnijmy, pod koniec maja Ukraina otrzymała od zachodnich partnerów pociski przeciwokrętowe „Harpoon”, w ilościach zdolnych do zniszczenia całej Floty Czarnomorskiej Marynarki Wojennej FR, poinformował Bratczuk.
Po zniszczeniu okrętu flagowego rosyjskiej Floty Czarnomorskiej „Moskwa” przez ukraińskie pociski manewrujące „Neptun”, rosyjskie okręty operujące w północnej części Morza Czarnego ruszyły na południe od ukraińskiego wybrzeża, uciekając przed możliwymi atakami ukraińskich sił rakietowych, informuje CNN powołując się na wysokiego rangą urzędnika Departamentu Obrony USA.
Niszcząc uderzeniem rakietowym rosyjski okręt flagowy krążownik rakietowy „Moskwa”, Ukraina zademonstrowała swoją zdolność do zniszczenia całej floty Federacji Rosyjskiej w basenie Morza Czarnego.
Po takim sukcesie Kijów zażądał wycofania się Rosji z Morza Czarnego i Azowskiego, dopóki wyjście jest dla nich otwarte. Taki wymóg Ministerstwa Obrony Ukrainy został skierowany do Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej. O tym poinformowało biuro prasowe ukraińskiego resortu obrony.
„Ministerstwo Obrony Ukrainy przypomina rosyjskiej marynarce wojennej, że cieśniny czarnomorskie są zamknięte tylko dla wpłynięcia. Część twojej floty, która pozostaje na powierzchni, wciąż jest możliwość odpłynięcia”
– czytamy w komunikacie biura prasowego ministerstwa obrony Ukrainy z 15.04. 2022 r.
The Ministry of Defence of Ukraine reminds the russian navy that the Black Sea straits are closed for entry only. The part of your fleet that remains afloat still has a way out.
— Defense of Ukraine (@DefenceU) April 15, 2022
Przypomnijmy, od początku zakrojonej na pełną skalę inwazji Rosji na Ukrainę, Turcja wypełniając postanowienia Konwencji z Montreux i zamknęła cieśniny dla rosyjskich okrętów wojennych.
Tak więc, dopóki Ukraina nie zdobyła niezbędnych zdolności i nie zdecydowała się na całkowite zniszczenie floty Federacji Rosyjskiej, Rosja ma wspaniałą możliwość wycofania swoich okrętów z akwenu Morza Czarnego i Azowskiego. Byłoby miło, gdyby Putin z wyprzedzeniem zdał sobie sprawę z rozmiarów swojej porażki i uratował rosyjskie okręty wojenneoraz personel marynarki wojennej stacjonujący w regionie, ale niestety rosyjski dyktator całkowicie stracił kontakt z rzeczywistością i z maniakalnym uporem zmieża do wszechstronnej, kompletnej i miażdżącej porażki Federacji Rosyjskiej.
Jagiellonia.org
WYŁĄCZNA STREFA EKONOMICZNA – OBSZARY MORSKIE UKRAINY
PRZECZYTAJ:
Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka kremlowska wiedzie Rosję ku przepaści
OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA
Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA
Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.
ZOBACZ TAKŻE:
OK, bo to jest rdzeń, istota i siła obecnej armii radzieckiej, dzisiejszego kremla, tow. Putina, sputnika, kgb, fsb jak kiedyś zsrr, Stalina, nkwd etc.; oraz zarazem to ich słaby, newralgiczny punkt – sedno sprawy.
A więc: do dzieła! Good job! Great!
I na pohybel bolszewikom! Czerwonoarmistom i leninowcom!