Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin wypowiedział się dziś na temat nieadekwatności w postrzeganiu rzeczywistości przez Putina i nieuzasadnionych ambicjach gospodarza Kremla, które uniemożliwiają mu dokonać odpowiedniej i właściwej oceny sytuacji i popychają jego osobiście oraz całą Federację Rosyjską do katastrofy.

Putin nieustannie przecenia potęgę militarną Federacji Rosyjskiej, ale jego armia poniosła szereg poważnych niepowodzeń na Ukrainie. Jesteśmy zjednoczeni w naszym wsparciu Ukrainy. Jesteśmy zdecydowani w swoich zobowiązaniach. I poradzimy sobie z wykonaniem tego zadania – powiedział szef Pentagonu, przemawiając na internetowym spotkaniu antyputinowskiej koalicji (grupy kontaktowej ds. obronności Ukrainy – format Ramstein), podaje serwis internetowy Pentagonu.

„Putin myśli, że może wyczerpać Ukrainę i wyczerpać nas. Dokonuje kolejnego rażącego błędu. Jesteśmy zjednoczeni w naszym wsparciu. Jesteśmy zdecydowani w swoich zobowiązaniach. I poradzimy sobie z wykonaniem tego zadania”.

Lloyd Austin

Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych

Dał do zrozumienia, że nieuzasadnione ​​ambicje, uprzedzenia, złudzenia i błędne kalkulacje skłaniają Putina do kontynuowania bezmyślnej agresji. Zaznaczył też, że grupa kontaktowa będzie nadal poszukiwać nowych sposobów długoterminowego wsparcia Ukrainy.

„Wszyscy jesteśmy tutaj, ponieważ rozumiemy, jak poważne zagrożenie wciąż stoi przed Ukrainą. Putin nieustannie przecenia potęgę militarną Rosji i ciągle nie docenia siły wolnych ludzi walczących o swoją ojczyznę i pragnienia społeczności międzynarodowej, by stanąć po ich stronie”

– podkreślił szef Pentagonu i dodał, że zbiorowe wsparcie partnerów jest kluczowe dla Ukrainy.

Przypomnijmy, 26 kwietnia sekretarz obrony USA Lloyd Austin podczas konferencji prasowej w Polsce, komentując wizytę w Kijowie, powiedział, że Stany Zjednoczone chcą osłabić putinowską Rosję tak bardzo, żeby nie mogła już nikogo zaatakować. O tym poinformowała oficjalna witryna Ambasady USA w Kijowie.

Stany Zjednoczone chcą osłabienia militarnego Rosji do takiego stopnia, by nie mogła już dokonywać agresji na swoich sąsiadów – oświadczył sekretarz obrony USA Lloyd Austin podczas konferencji prasowej w Polsce, komentując wizytę w Kijowie, w której uczestniczył wraz z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem. Informuje o tym strona Ambasady USA w Kijowie.

„Rosja przegrała bitwę o Kijów. Rosja przegrywa bitwę o Ukrainę. Wierzymy, że Ukraina może zwyciężyć, jeśli będzie miała odpowiedni sprzęt, niezbędne wsparcie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przybliżyć jej zwycięstwo. Chcemy, aby Ukraina pozostała suwerennym, demokratycznym krajem, zdolnym do obrony swojego suwerennego terytorium. […] Chcemy, aby Rosja została osłabiona do tego stopnia, aby nie mogła powtórzyć tego, czego dokonała podczas inwazji na Ukrainę. Moskwa straciła już znaczną część potencjału militarnego i, szczerze mówiąc, znaczną część wojsk. Chcemy, aby Rosja nie miała możliwości bardzo szybkiego odtworzenia”

– podkreślił sekretarz obrony USA.

Później rzeczniczka prasowa Białego Domu Jennifer Psaki oświadczyła na konferencji, że słowa Lloyda Austina odzwierciedlają stanowisko amerykańskiej administracji prezydenckiej, informuje CNN.

Przypomnijmy, 24 kwietnia szef Departamentu Stanu USA Antony Blinken wraz z szefem Pentagonu Lloydem Austinem przybyli do Kijowa, gdzie spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i innymi urzędnikami, informuje CNN. Podczas wizyty Blinken zapewnił, że amerykańscy dyplomaci powrócą na Ukrainę w tym tygodniu, a prezydent Joe Biden mianował Bridget Brink nową ambasadorką USA na Ukrainie i dodał, że „suwerenna niepodległa Ukraina będzie istnieć na scenie [światowej] znacznie dłużej niż Władimir Putin”.

Przypomnijmy, prezydent Joe Biden oświadczył, że USA nie pozwolą Putinowi wciągnąć Ukrainy w strefę wpływów Kremla. Waszyngton będzie nadal robił wszystko dla zwycięstwa Ukrainy, a putinowska Rosja zostanie surowo ukarana.

Jagiellonia.org

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: