Służby specjalne putinowsko-raszystowskiej Rosji szykują serię ataków terrorystycznych pod obcą flagą na własnym terytorium z masowymi ofiarami wśród ludności cywilnej, aby rozpalić antyukraińską histerię w społeczeństwie rosyjskim – oświadczył na Twitterze Ołeksij Danyłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Zauważył, że wybuch samochodu samochodu córki „ideologa Putina” Aleksandra Dugina pod Moskwą był pierwszym z zaplanowanej przez FSB serii zamachów terrorystycznych. Sekretarz  Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy podkreślił, że Ukraina nie brała udziału w wysadzeniu córki rosyjskiego propagandysty, bo Ukraina w przeciwieństwie do Rosji nie walczy z cywilami.

„W Rosji spada poparcie dla wojny. Kreml potrzebuje mobilizacji społecznej. Oczekuje się, że FSB zorganizuje serię aktów terrorystycznych w rosyjskich miastach z masowymi ofiarami wśród ludności cywilnej. Dugina jest pierwsza w tym rzędzie”

– czytamy w wiadomości.

PRZECZYTAJ:

Zabójstwo córki Dugina. Kancelaria Zełenskiego odpowiedziała na bezpodstawne oskarżenia FSB

Przypomnijmy, 20 sierpnia pod Moskwą został wysadzony w powietrze samochód Darii Płatonowej – córki Aleksandra Dugina. 29-letnia propagandystka idei faszystowskiego „russkiego miru” zginęła na miejscu.

Odpowiedzialność za nieudany zamach na Dugina wzięła na siebie rosyjska Narodowa Armia Republikańska, która obiecuje obalić reżim krwawego uzurpatora i zbrodniarza wojennego Władimira Putina.

Wielu obserwatorów wysuwa jednak wersje, że w okrutne morderstwo propagandzistki faszystowskiej ideologii „russkiego miru” mogą być zamieszane służby specjalne terrorystycznego państwa-agresora – putinowsko-raszystowskiej Rosji.

Przypomnijmy, że od pierwszych dni dojścia do władzy w 1999 roku krwawy maniak i zbrodniarz wojenny Władimir Putin wraz z grupą funkcjonariuszy bezpieczeństwa kierowaną przez generał pułkownika KGB (FSB) Nikołaja Patruszewa stosował takie zbrodnicze taktyki, m.in. organizując serię wybuchów budynków mieszkalnych w Rosji, b usprawiedliwić okrutną inwazję i ludobójstwo w Czeczeńskiej Republice Iczkerii.

ZOBACZ WIDEO: „FSB WYSADZA ROSJĘ”

Film dokumentalny na podstawie książki Aleksandra Litwinienki i Jurija Felsztinskiego „FSB wysadza Rosję: Federalna Służba Bezpieczeństwa jest organizatorem aktów terrorystycznych, porwań i morderstw” (1999 r.)

To typowe metody krwawych morderców i terrorystów z rosyjskich służb specjalnych.

Światowy terroryzm został wynaleziony w gabinetach Łubianki. W latach 1956-1971 na czele wywiadu zewnętrznego, I Zarządu Głównego KGB, stał generał-pułkownik Aleksander Sacharowski. To właśnie jemu przypisuje się opracowanie metody skrytobójczych mordów za pomocą sprokurowanych wypadków drogowych. To ten generał szkolił palestyńskich bojowników w zakresie porwań samolotów pasażerskich i pomagał zbudować Rumunom jeden z najlepiej działających w Europie wywiad – Securitate.

„W dzisiejszym świecie, gdy broń atomowa sprawiła, że siła militarna to archaizm, terroryzm powinien stać się naszą główną bronią”

– twierdził Sacharowski.

„Ojcem międzynarodowego terroryzmu” nazwał gen. Sacharowskiego były zastępca szefa wywiadu zewnętrznego Rumunii Ion Mihai Pacepa, który go osobiście znał. Pacepa, najwyższej rangi funkcjonariusz wywiadu państwa byłego bloku sowieckiego, który kiedykolwiek przeszedł na stronę przeciwnika, zaczynał pracę pod jego kierunkiem. Na początku lat 50. Aleksander Sacharowski został oddelegowany do Bukaresztu w celu podjęcia pracy w Securitate jako starszy radca Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego ZSRS. W ciągu trzech lat sowiecki wywiadowca nie tylko całkowicie zlikwidował brytyjską i amerykańską rezydenturę w Rumunii, lecz także wyszkolił pracowników Securitate na tyle, że jeszcze przez 30 lat byli oni uznawani za najlepszych europejskich wywiadowców, ustępujących chyba tylko niemieckim agentom Stasi.

Jak mówi Pacepa, Sacharowski uważał, że we współczesnym świecie broń jądrowa spowodowała, iż stosowanie siły militarnej w konfliktach międzynarodowych stało się archaizmem. „Wojna terrorystyczna rozpoczęła się pod koniec 1968 roku – pisał Pacepa we wspomnieniach. – Wówczas KGB uczynił z porwań samolotów narzędzie terroru. Tylko w 1969 roku finansowana przez KGB Organizacja Wyzwolenia Palestyny porwała 82 samoloty. W roku 1971, kiedy spotkałem się z Sacharowskim u niego na Łubiance, zwrócił moją uwagę na morze czerwonych flag przypiętych do mapy świata wiszącej na ścianie. Każda flaga oznaczała porwany samolot. »Porwania samolotów to mój własny pomysł« – powiedział”.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym wynalazku Sacharowskiego – prokurowaniu wypadków samochodowych. Podobną praktykę stosowano już wcześniej, lecz były to raczej akcje bez specjalnego przygotowania – brakowało podejścia naukowego. Pod koniec lat 40. w Ministerstwie Bezpieczeństwa Państwowego dopracowano bogate niemieckie doświadczenie w tym zakresie i w 1947 roku jeden z kierowników bezpieczeństwa państwowego, Bogdan Kobułow meldował „górze” o nowej technice zabójstw na zlecenie. Jej współautor Sacharowski za wykonaną pracę został pułkownikiem.

Kobułow był dumny zwłaszcza ze sposobu z ciężarówką, gdy na drodze jadącego auta osobowego nagle pojawiał się załadowany półtoratonowy samochód ciężarowy. W wyniku zderzenia ludzie siedzący na przednich siedzeniach osobówki prawie na pewno ginęli, a jeżeli nie, to kierowca ciężarówki ich dobijał. Z pozoru wszystko wyglądało na zwykły wypadek drogowy. „Kobułow był bardzo dumny ze swego pomysłu – opowiadał znany pisarz i historyk Georgij Siewierski. – Na przygotowanie operacji nie trzeba było dużo czasu, nie wymagała ona jakichś wielkich nakładów. Po likwidacji w ten sposób dyplomaty Maksyma Litwinowa i nabraniu wprawy uśmiercono za granicą sporo byłych własowców. Nie potrzeba było broni palnej – tylko ciężarówka i nic więcej”.

ZOBACZ TAKŻE:

Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB

Eksplozje, które dały Putinowi władzę. Kto wysadzał bloki w Rosji?

Generał KGB: Terroryzm musi stać się naszą główną bronią

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: