Prezydent RP Andrzej Duda na zaproszenie Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego przebywa dziś, 23 sierpnia br., w Kijowie.

W czasie wizyty odbyły się dwustronne rozmowy prezydentów oraz delegacji, poświęcone sytuacji na Ukrainie, wsparciu Ukrainy w wymiarze militarnym, ekonomicznym i humanitarnym oraz współpracy dwustronnej.

Prezydent Andrzej Duda weźmie również udział w zwołanym przez Prezydenta Ukrainy II szczycie Platformy Krymskiej.

„Ukraina może liczyć na Polskę. Wierzę, że Ukraina nie tylko się obroni, ale i zwycięży, odzyska całość swoich ziem, odbuduje się, także dzięki wsparciu Polski i wszystkich uczciwych narodów. Wierzę, że napastnicy zostaną odparci”

– powiedział prezydent Andrzej Duda w Kijowie.

– Chcę wyrazić wielki szacunek dla narodu ukraińskiego za niezwykłe bohaterstwo wobec swojej Ojczyzny. Chcę, aby byli przekonani o silnym wsparciu ze strony Polski, o tym, że Polacy są z nimi i będą ich wspierali do ostatniego dnia walki – podkreślał Prezydent Andrzej Duda podczas wspólnej z Prezydentem Ukrainy konferencji prasowej.

– Dziś jest rocznica zawarcia paktu Ribbentrop–Mołotow, na mocy którego została zaatakowana Polska i inne państwa bałtyckie. Polska straciła wtedy swoją państwowość. To, że dzisiaj tutaj jestem, ma dla nas znaczenie symboliczne. To dla nas także dzień protestu wobec wojny, rosyjskiego imperializmu, który odżywa – mówił w Kijowie Andrzej Duda.

Platforma Krymska to forum z udziałem najwyższych przywódców państw i organizacji międzynarodowych mające na celu doprowadzenie do przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy oraz zakończenia nielegalnej okupacji Krymu przez Federację Rosyjską. Inauguracja Platformy, 23 sierpnia 2021 r. w Kijowie odbyła się z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy.

https://www.youtube.com/watch?v=2gJ4ek_Ww74

Wizyta Prezydenta RP, odbywa się przeddzień Dnia Niepodległości Ukrainy i jest piątym w tym roku i trzecim od początku wojny spotkaniem Prezydentów Polski i Ukrainy. Poprzednie spotkania odbyły się 20–21 stycznia w Polsce oraz 23–24 lutego, 13 kwietnia i 21–22 maja w Kijowie.

TEKST WYSTĄPIENIA PREZYDENTA DUDY NA NA SZCZYCIE PLATFORMY KRYMSKIEJ CZYTAJ TU>>>

Źródło: Prezydent.pl

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: