Premier Ukrainy Denys Shmyhal i przewodnicząca Izby Reprezentantów Kongresu USA Nancy Pelosi omówili uznanie Rosji za sponsora terroryzmu. Rozmawiali także o możliwości konfiskaty zamrożonych aktywów Federacji Rosyjskiej na rzecz Ukrainy.

„Właśnie rozmawialiśmy z Nancy Pelosi o uznaniu Rosji za sponsora terroryzmu i konfiskacie zamrożonych aktywów na rzecz Ukrainy. Podziękowałem Kongresowi USA za wszechstronne wsparcie wojskowo-techniczne, pomoc finansową i zaostrzone sankcje. Razem wygramy i odbudujemy Ukrainę!” – napisał premier Ukrainy w poniedziałek wieczorem na Twitterze.

Przypomnijmy, wcześniej Nensi Pelosi oświadczyła, że: Rosja jest sponsorem międzynarodowego terroryzmu, a Putin to tchórz, który walczy z dziećmi i cywiłami, podaje agencja Ukrinform, powołując się na wywiad udzielony MSNBC, opublikowany na personalnym serwisie internetowym przewodniczącej Izby Reprezentantów Kongresu USA.

„Putin to tchórz. Walczy z ludnością cywilną. Walczy z dziećmi. Używa tego [terroru wobec ludności cywilnej] jako narzędzie wojny. Myślę więc, że oni [Rosjanie] powinni znaleźć się na liście terrorystów sponsorowanych przez państwo i mam nadzieję, że tak się stanie”

– oświadczyła Nancy Pelosi i dodała, że „Jeśli Rosji nie ma na liście państwowych sponsorów terroryzmu, to taką listę trzeba podrzeć i wyrzucić”.

Przypomniała, że ​​przywódca państwa nuklearnego, które najeżdża inny kraj, grozi użyciem taktycznej broni jądrowej, zachęca swoich żołnierzy do aktów przemocy, gwałcenia dziewczynek na oczach ich matek, matek na oczach ich dzieci, porywania dzieci itp. Te akty przemocy „wykraczają poza cywilizowane ludzkie zachowanie” – powiedziała przewodnicząca Izby Reprezentantów Kongresu USA i podkreśliła, że ​​decyzja o uznaniu Rosji za sponsora terroryzmu ułatwiłaby zastosowanie sankcji wobec Rosji, dlatego jej zdaniem „jest to bardzo ważne”.

PRZECZYTAJ:

USA: Jeszcze przed inwazją powstało 18 obozów filtracyjnych dla Ukraińców

https://twitter.com/Denys_Shmyhal/status/1546591104275025927

Przypomnijmy, 23 czerwca Komisja Senatu Stanów Zjednoczonych uchwaliła rezolucję, uznającą Rosję za sponsora terroryzmu – informuje rządowa rozgłośnia USA Voice of America (VOA).

Jeśli ten dokument zostanie zatwierdzony przez Sekretarza Stanu USA, Rosja będzie piątym państwem-pariasem na liście Departamentu Stanu, która obejmuje Kubę, Koreę Północną, Iran i Syrię. CZYTAJ WIĘCEJ TU>>>

Współautorami rezolucji Nr 623 są Demokrata Richard Blumenthal i Republikanin Lindsey Graham. Większość senatorów nie ma wątpliwości, że Rosja jest krajem sponsorującym terroryzm – powiedział w wywiadzie udzielonym VOA Jim Risch, senator z Idaho, członek Partii Republikańskiej.

Departament Stanu dodaje do listy sponsorów terroryzmu państwa, które zdaniem Sekretarza Stanu wielokrotnie wspierały akty terroryzmu na całym świecie.

Obecnie na liście są tylko cztery kraje: Kuba, Korea Północna, Iran i Syria. Rosja może być piątym.

Ostateczną decyzję o uznaniu Rosji za państwo sponsorujące działalność terrorystyczną w związku z zbrodniczą agresją na Ukrainę musi podjąć administracja Joe Bidena – wyjaśnił w wywiadzie dla ukraińskiej służby Voice of America senator Chris Coons.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin

Marionetkowy rząd i obozy koncentracyjne. Bild ujawnia plan Putina

Scenariusz ludobójstwa. Rosyjska agencja propagandowa ujawnia plany Putina

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

ZOBACZ TAKŻE:

Nuland: Celem USA jest całkowita strategiczna klęska Putina

USA: Chcemy, aby putinowska inwazja na Ukrainę stała się strategiczną porażką Rosji

Szef Pentagonu: Rosja przegrywa bitwę o Ukrainę. Chcemy ją osłabić tak bardzo, żeby nie mogła już nikogo zaatakować