25. sierpnia 2018 roku zmarł popołudniu senator John McCain. Polityk i weteran zrezygnował z leczenia guza mózgu, do czego skłoniły go postępy choroby i 81-letni wiek.

McCain dwukrotnie starał się zostać prezydentem USA. W roku 2000 nie uzyskał nominacji na kandydata Partii Republikańskiej, przegrywając z George’m W. Bushem, w roku 2008, już z nominacją, przegrał wyścig z demokratą, Barackiem Obamą.

Senator był znany ze swojego bardzo ostrego podejścia do Rosji.

PRZECZYTAJ:

„Amerykański jastrząb” John McCain nazywał Putina mordercą i przekonywał, że Rosja jest bardziej niebezpieczna niż Państwo Islamskie

Walczył w Wietnamie. W 1967 roku jego samolot został zestrzelony nad Hanoi. 6 lat McCain spędził w wietnamskiej niewoli, gdzie był poddawany brutalnym torturom. Nie ujawnił jednak żadnych informacji. Mógł zostać zwolniony z niewoli przedwcześnie ze względu na swoje koneksje rodzinne. Odmówił jednak jakichkolwiek preferencji.

McCain w ostatnich miesiącach angażował się w krytykę prezydenta Donalda Trumpa. Źle ocenił między innymi szczyt w Helsinkach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. McCain od grudnia nie przebywał jednak w Waszyngtonie w związku z chorobą.

Źródło: pap, fronda.pl

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!

War hero. Statesman. Maverick.For more than 30 years, Sen. John McCain was one of the leading voices in American politics. See photos from his life and career. https://cnn.it/2MRAKMQ

Gepostet von CNN am Samstag, 25. August 2018

ZOBACZ TAKŻE:

„Rezun i morderca”: McCain dał ostrą opinię Putinowi (WIDEO)

Rosja jest większym zagrożeniem, niż ISIS – McCain

John McCain: Putin używa uchodźców jako broni

McCain: Nazwijmy Putina tym, kim naprawdę jest: bandyta, morderca, agent KGB

„Republikański jastrząb” przestrzega przed resetem z putinowską Rosją

Senator McCain: Decyzja USA o dostarczeniu Ukrainie uzbrojenia spóźniła się na kilka lat

Senator McCain skrytykował Trumpa za gratulacje dla Putina