Senator John McCain z Partii Republikańskiej skrytykował prezydenta USA Donalda Trumpa, który pogratulował Władimirowi Putinowi wygranej w wyborach prezydenckich.

Na własnej stronie internetowej McCain zauważył, że gratulując Putinowi Trump „obraził każdego obywatela Rosji, któremu odmówiono prawa do głosowania w wolnych i uczciwych wyborach”.

„Amerykański prezydent nie może być liderem wolnego świata, gratulując dyktatorom wygrania fikcyjnych wyborów. Gratulując Władimirowi Putinowi, prezydent Trump obraził każdego obywatela Rosji, któremu odmówiono prawa do głosowania w wolnych i uczciwych wyborach”

– napisał McCain.

Senator przypomniał także o losu licznych rosyjskich patriotów, którzy ryzykują wolność i życie, protestując i sprzeciwiając się reżimowi Putina.

Pozawczoraj, rzecznik Białego Domu Hogan Gidley powiedział, że oficjalny Waszyngton nie będzie gratulował Władimirowi Putinowi, a jednak wczoraj prezydent USA Donald Trump w trakcie rozmowy telefonicznej pogratulował Putinowi wygranej w wyborach prezydenckich.

„Nazywa się to protokołem … Podoba nam się lub nie, ale mamy relacje z rosyjskim rządem. Nie oznacza to, że zgadzamy się z Rosją we wszystkim”

– powiedziała podczas konferencji prasowej rzeczniczka amerykańskiego Departamentu Stanu Heather Nauert.

Nauert podkreśliła, że Waszyngton „krytykuje Rosję, gdy te państwo ponosi odpowiedzialność za pewne działania”.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Rezun i morderca”: McCain dał ostrą opinię Putinowi (WIDEO)

McCain: Nazwijmy Putina tym, kim naprawdę jest: bandyta, morderca, agent KGB

„Część protokołu”: Departament Stanu USA wyjaśnił dzisiejsze gratulacje Trumpa dla Putina

Rosja jest większym zagrożeniem, niż ISIS – McCain