Jak informuje portal CNN, szef komisji sił zbrojnych Senatu Stanów Zjednoczonych John McCain prognozuje, że kolejne próby łagodzenia konfliktów z Rosją będą oznaczały tylko więcej problemów.

John McCain przypomniał, że kulminacją poprzedniej próby resetu z Rosją, podjętej przez administrację Baracka Obamy, była inwazja na Ukrainie i interwencja na Bliskim Wschodzie.

Ceną za kolejny reset byłby co najmniej współudział w rzezi syryjskiego narodu dokonywanej przez Putina i Asada. To cena nie do przyjęcia dla wielkiego narodu. Ameryka u szczytu swej wielkości była wtedy, gdy stawała po stronie tych, którzy walczyli z tyranią. Znów musimy stanąć w tym miejscu

– stwierdził John McCain.

Senator zaznaczył też, że nie należy dawać wiary słowom prezydenta Rosji, bo „jest on byłym agentem KGB, który pogrążył własny kraj w tyranii, zamordował politycznych oponentów, napadł na sąsiadów, groził sojusznikom Ameryki i próbował zakłócić amerykańskie wybory”. Donald Trump musi to zrozumieć – pisze portal stacji CNN, komentujący oświadczenie McCaina.

Jagiellonia.org / CNN