Przewodniczący Senackiej Komisji Sił Zbrojnych USA senator John McCain powiedział, że decyzja Donalda Trumpa o dostarczeniu Ukrainie przeciwpancernych pocisków kierowanyсh FGM-148 Javelin spóźniła się na kilka lat.

Informacja ta została opublikowana na stronie internetowej senatora.

„Ta decyzja spóźniła się na kilka lat” – powiedział McCain.

Jednocześnie podkreślił, że decyzja prezydenta Trumpa w sprawie dostarczenia przeciwpancernych pocisków kierowanych FGM-148 Javelin na Ukrainę stanowi ważny krok we właściwym kierunku i daje silny sygnał, że Stany Zjednoczone będą wspierać swoich sojuszników i partnerów, którzy walczą o ochronę swojej suwerenności i integralności terytorialnej.

Zdaniem senatora, zapewnienie Ukrainie niezbędnych zdolności odstraszenia i ochrony przed dalszymi działaniami Rosji przyczyni się do „stworzenia bardziej stabilnych warunków bezpieczeństwa niezbędnych do pokojowego rozwiązania tego konfliktu”.

Należy przypomnieć, że wcześniej McCain wypowiedział się pozytywnie na temat decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o dostawach pierwszej partii śmiercionośnych broni na Ukrainę i wezwał go, by się nad tym nie rozwodził.

Jagiellonia.org

Departament Stanu USA potwierdził dostawy broni na Ukrainę