Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu do narodu (6 marca) zapowiedział dzień sądu dla wszystkich, którzy popełnili okrucieństwa w tej wojnie, podała agencja UNIAN. Następnie sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow ogłosił utworzenie jednostki specjalnej do ścigania rosyjskich zbrodniarzy wojennych na całym świecie, informuje NV.ua. Prokuratura Generalna i jej zagraniczni partnerzy pieczołowicie dokumentują zbrodnie putinowskich zbirów. Znane są ich dane osobowe. Raszystowscy przestępcy albo staną przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości i będą surowo ukarani, albo zostaną bezlitośnie zlikwidowani po wydaniu na nich przez ukraiński sąd wyroku zaocznego. Sprawiedliwości musi stać się zadość tak szybko, jak to możliwe. Nie będzie litości!

„Nie wybaczymy rozstrzeliwań bezbronnych ludzi. Rujnowania naszej infrastruktury. Nie wybaczymy setek i setek ofiar. Tysięcy i tysięcy cierpień. I Bóg nie wybaczy. Ani dzisiaj. Ani jutro. Nigdy. I zamiast (dnia) przebaczenia będzie dzień sądu. Jestem tego pewien. Nie wybaczymy. Nie zapomnimy. Ukarzemy wszystkich, którzy popełnili okrucieństwa w tej wojnie. Na naszej ziemi. Znajdziemy każdego drania, który strzelał do naszych miast, do naszych ludzi. Nie będzie dla nich spokojnego miejsca na ziemi oprócz grobu”.  

Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy

Powiedział prezydent Ukrainy 6 marca, w dniu, w którym w Kościołach wschodnich w tym roku była obchodzona niedziela przebaczania win.

23 kwietnia po śmierci trzymiesięcznego dziecka, które wraz z matką zostało zabite podczas rosyjskiego ostrzału Odessy, prezydent Wołodymyr Zełenski nazwał krwawych putinowskich raszystów „śmierdzącymi szumowinami”.

„Gdy ta wojna się zaczęła, to niemowlę miało zaledwie miesiąc. Dziś je zabili. To śmierdzące szumowiny. Na to nie ma innych słów. To po prostu szumowiny”

– powiedział prezydent i po raz kolejny obiecał, że rosyjscy zwyrodnialcy z całą pewnością zostaną surowo ukarani.

Przypomnijmy, że krwawe hordy Putina zabiły 213 i zraniły 389 ukraińskich dzieci (stan na 23 kwietnia).

PRZECZYTAJ:

Były szef brytyjskiego wywiadu: Najbliższe otoczenie Putina może go usunąć lub zabić

Ukraina już stworzyła specjalny organ, który będzie odpowiedzialny za karanie rosyjskich zbrodniarzy wojennych niezależnie od tego, w jakim mieście Federacji Rosyjskiej mieszkają i w której części świata się znajdują – podał serwis informacyjny NV.ua, przywołując słowa sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Ołeksija Daniłowa.

„Mamy takie ciało. A wszyscy dranie, którzy brali udział w zbrodniach przeciwko ludzkości w Buczy, Irpieniu i innych miastach Ukrainy, na pewno zostaną ukarani. Gdziekolwiek są, w jakiejkolwiek części świata się znajdują, znajdziemy ich. Nikt nie ujdzie bezkarnie za zabicie naszych dzieci, ludzi i naszych cywilów. Wszyscy bez wyjątku zostaną ukarani!”

Ołeksij Danyłow

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Sekretarz RBNiO zauważył, że w dzisiejszym świecie rosyjscy zbrodniarze wojenni nie będą mogli się ukryć. I zwrócił się do nich:

„Gdziekolwiek jesteś: w Tule, Moskwie, w innych miastach Federacji Rosyjskiej, która w tej chwili jeszcze nie rozpadła się na kawałki, zostaniesz za to ukarany”

– podkreślił sekretarz Danyłow.

PRZECZYTAJ:

Były szpieg KGB: Koniec Putina powinien być jak koniec Husajna lub Kaddafiego

Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Zorian Szkiriak zapewnił z kolei, że ukraińskie służby dokładają wszelkich starań, by zidentyfikować rosyjskich zbrodniarzy wojennych, informuje Espreso.tv.

„Służba Bezpieczeństwa, Główny Zarząd Wywiadu, Prokuratura, śledczy Policji Państwowej mają tu do wypełnienia bardzo ważną funkcję, i to robią. Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że powstaje imienny spis zbrodniarzy. Wszystkich będziemy znać z imienia i nazwiska, łącznie z ich adresami, z listami wszystkich krewnych, ich rodzin, adresami mieszkań, a nawet kontami bankowymi. Żaden potwór nie uniknie kary. Nawet jeśli draniowi uda się uniknąć międzynarodowego potępienia, ukrywając się w swoim Mordorze, o ile do tego czasu będzie jeszcze żył. Jestem przekonany, że ukraiński Mosad prędzej czy później znajdzie morderców narodu ukraińskiego, gwałcicieli naszych kobiet”

Zorian Szkiriak

Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy

Takie kroki rzeczywiście już są podejmowane. Służby takie jak Siły Operacji Specjalnych (SSO), Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (GUR), Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) otrzymały specjalne uprawnienia.

„Ukraina ma dość dobre doświadczenia w niszczeniu wrogów i terrorystów na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego i Ługańskiego – podkreślił Szkiriak. – Myślę, że nie trzeba o tym przypominać: »Giwi«, »Motorola«, Zacharczenko i inni przywódcy rosyjskich band terrorystycznych. Mamy też doświadczenia na terytorium Federacji Rosyjskiej. I na pewno pamiętajcie, że za każdą kroplę ukraińskiej krwi rosyjski faszysta, który dopuścił się tej krwawej zbrodni, musi odpowiedzieć. To jest otwarta wojna na pełną skalę, a naszym celem jest zwycięstwo”

– podsumował.

Władze i społeczeństwo Ukrainy jednoczą się w zdecydowanym i sprawiedliwym gniewie, by bezwzględnie i z całą stanowczością wytępić krwawych putinowsko-raszystowskich przestępców, którzy popełniają ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości na terytorium Ukrainy. Czeka ich surowa i nieunikniona kara. Nie będzie litości!

PRZECZYTAJ:

„Nowa Norymberga”! Brytyjscy politycy żądają postawienia Putina przed sądem

„Zmusimy Rosję ponieść odpowiedzialność za krwawy terror” – prokuratura Ukrainy

Rosyjskie elity już myślą o aresztowaniu lub fizycznej likwidacji Putina – pułkownik FSB

OPINIA REDAKCJI: JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Negocjacje z Putinem są bezcelowe i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy bezlitośnie niszczą wojska agresora, sankcje nakładane na Rosję muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Pertraktacje można prowadzić wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Gospodarka Rosji umiera, armia ukraińska niszczy rosyjską.

Społeczność międzynarodowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Rosja będzie musiała spełnić po obaleniu Putina, aby powrócić do rodziny cywilizowanych państw świata.

Na liście wymogów, od których wypełnienia zależeć będzie złagodzenia sankcji, powinny się znaleźć:

  1. Międzynarodowy Trybunał. Postawienie kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.
  2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej, czyli rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.
  3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Rosja na zawsze musi porzucić zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępić i odrzucić dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowsko-raszystowskiej Rosji powinna być wzorowana na denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej.
  4. Geopolityczna transformacja Euroazji. Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii.

Putin chce kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Senat USA jednogłośnie ogłosił Putina zbrodniarzem wojennym

Barbarzyńcy Putina zabijają dzieci i kobiety, niszczą szpitale, szkoły i bloki mieszkalne

Scenariusz syryjski. Putin zorganizował niszczenie miast i masakrę ludności cywilnej

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: