Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski pozytywnie odnotował propozycje strony ukraińskiej odbycia w najbliższym czasie spotkania w ramach Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy – informuje portal Zik.ua powołując się na ukraińską służbę Polskiego Radio.

Szef gabinetu prezydenta RP akcentował, ze spotkanie będzie służyć wyjaśnieniu ostatnich decyzji i wydarzeń w relacjach polsko-ukraińskich.

Krzysztof Szczerski jest współprzewodniczącym ze strony polskiej Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy. Kancelaria Prezydenta „przekazała już Administracji Prezydenta Ukrainy informacje o gotowości do przyjęcia” przez Szczerskiego w Polsce ukraińskiego współprzewodniczącego Komitetu wraz z delegacją.

„Będzie to kolejna, po ostatnich wizytach na Ukrainie wicepremiera polskiego rządu Piotra Glińskiego i ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, okazja do przedstawienia stronie ukraińskiej polskich oczekiwań wobec najważniejszych kwestii w relacjach polsko-ukraińskich” – podkreśliła kancelaria prezydenta RP.

„Prezydent Andrzej Duda liczy także na osobiste działania prezydenta Petra Poroszenki w kontekście obecnego stanu dwustronnych relacji” – podała Kancelaria.

żródło: Zik.ua / Polskie Radio