Przez 27 dni z rzędu krwawe hordy Putina bombardowały ukraińskie miasta, niszcząc szpitale, szkoły, instytucje kulturalne i dzielnice mieszkalne, zabijając tysiące cywilów, w tym dzieci, kobiety i osoby starsze. W tym czasie raszystowskie barbarzyńcy zniszczyli ponad 5 200 obiektów. Mariupol – 450-tysięczne miasto – leży w gruzach

Ukrainian Legal Advisory Group na podstawie otwartych źródeł obliczyła straty ukraińskiej infrastruktury cywilnej od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Zgodnie z ich mapą opublikowaną na Facebooku hordy putinowskich barbarzyńców całkowicie lub częściowo zniszczyły co najmniej („co najmniej” dlatego, że są to informacje pozyskiwane wyłącznie z otwartych źródeł, a także dlatego, że te liczby z każdym dniem rosną):

  • 4 431 budynek mieszkalny;
  • 548 placówek edukacyjnych;
  • 135 placówek medycznych;
  • 8 instytucji kultury i sztuki.

Najbardziej ucierpiały charkowski, doniecki i kijowski obwody.

„Zniszczenie infrastruktury cywilnej przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej może naruszać normy międzynarodowego prawa humanitarnego i kwalifikować się jako najpoważniejsze przestępstwa w rozumieniu Konwencji Genewskich i Statutu Rzymskiego” – twierdzą eksperci Ukrainian Legal Advisory Group.

Przypomnijmy, 450-tysięczny Mariupol, znajdujący się w blokadzie raszystowsko-putinowskich hord, jest prawie doszczętnie zniszczony, na ulicach miasta toczą się zacięte walki, tysiące cywilów w tym mieście zginęło w wyniku ostrzałów i bombardowań, a także zmarło z głodu i braku wody.

Prokuratura Generalna Ukrainy poinformowała, że ​​od początku zakrojonej na wielką skalę agresji z 24 lutego do 22 marca na Ukrainie zginęło 117 dzieci, ponad 155 zostało rannych. Dane te nie są ostateczne, biorąc pod uwagę brak dostępu do miejsc, w których toczą się aktywne działania wojenne oraz do tymczasowo okupowanych terytoriów, twierdzą urzędnicy resortu. Nierzadko zdarza się, że żołnierze rozmyślnie, celowo i celowo strzelają do cywilnych samochodów z dziećmi i kobietami.

Nierzadko zdarza się, że żołnierze wykonujący rozkazy bandy kremlowskich maniaków umyślnie, świadomie i z premedytacją strzelają do cywilnych samochodów z dziećmi i kobietami.

Od początku zakrojonej na wielką skalę inwazji na terytorium Ukrainy bestialski maniak Putin i jego zdegenerowani poplecznicy codziennie popełniają ciężkie zbrodnie wojenne i przestępstwa przeciwko ludzkości.

PRZECZYTAJ:

Rosja jest nowotworem tego świata

Biden: Putin to prawdziwy zbir i morderczy dyktator

Senat USA jednogłośnie ogłosił Putina zbrodniarzem wojennym

„Nowa Norymberga”! Brytyjscy politycy żądają postawienia Putina przed sądem

„Zmusimy Rosję ponieść odpowiedzialność za krwawy terror” – prokuratura Ukrainy

KOMENTARZ REDAKCJI

Cztery lata temu redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org, analizując barbarzyńską taktykę militarną Putina w Syrii, ostrzegł, że kremlowski maniak będzie stosował taką samą zbrodniczą taktykę także na terytorium Europy, w szczególności w krajach wchodzących po II wojnie światowej w skład stalinowskiej strefy wpływów. Teraz widzimy na własne oczy, że miał absolutną rację. CZYTAJ WIĘCEJ TU: Spójrzcie na ruiny Syrii, oto co czeka Europę, jeśli nie potrafimy powstrzymać Rosji.

OPINIA REDAKCJI: ROSJA PO OBALENIU PUTINA.
JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy będą bezlitośnie niszczyć armię rosyjską, atomowe sankcje muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Negocjować można wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Rosyjska gospodarka umiera, Siły Zbrojne Ukrainy niszczą armię rosyjską.

Społeczność światowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Kreml będzie musiał spełnić po obaleniu Putina, aby Rosja powróciła do rodziny cywilizowanych narodów świata.

  1. Międzynarodowy Trybunał. Głównym warunkiem złagodzenia sankcji powinno być żądanie oddania kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed międzynarodowy wymiar sprawiedliwości.
  2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej. Następnym warunkiem ma być rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.
  3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Konieczne jest żądanie, aby Rosja na zawsze porzuciła zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępiła i na zawsze odrzuciła dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowszko-raszystowskiej Rosji powinna przebiegać według wzoru denazyfikacji nazistowskich Niemiec.
  4. Geopoiltyczna transformacja Euroazji. Putin otwórzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą zostać powrócone w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chciał kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitarizacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, na temat statusu Królewca! Co więcej, musimy żądać, żeby narody znajdujące się pod rządami Federacji Rosyjskiej mieli możliwości wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwej federalizacji Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Spełnienie właśnie takich wymagań społeczności międzynarodowej byłoby odpowiednim warunkiem zniesienia sankcji wobec postputinowskiej Rosji. Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagraża demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi być potępiony na wieki wieków.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Upadek rosyjskiej gospodarki i państwowości jest nieunikniony

Będziemy żyć w czasach, gdy Federacja Rosyjska się rozpadnie – Daniłow

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka Putina wiedzie Rosję ku przepaści

Nie będzie żadnej litości dla putinowskich najeźdźców – doradca biura Zełenskiego

„Zmusimy Rosję ponieść odpowiedzialność za krwawy terror” – prokuratura Ukrainy

Rosyjscy najeźdźcy ponoszą miażdżące straty (+WIDEO, FOTO) AKTUALIZACJA

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin