Ukraina chroni cywilizowany świat przed agresją Rosji i jest gotowa „zniszczyć tę szarańczę”, aby położyć kres istnieniu tego pseudo-imperium – oświadczył Ołeksij Danyłow sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, podaje podaje ukraińskie wydanie Fakty.

„Będziemy żyć w czasach, gdy Federacja Rosyjska się rozpadnie, musimy jeszcze trochę poczekać i rozpocznie się proces niszczenia sztucznej formacji, którą nazywamy Federacją Rosyjską”.

Ołeksij Danyłow

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

PRZECZYTAJ:

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

Dodał też, że obawy prezydenta Francji, który uważa, że wzrasta ryzyko wybuchu wielkiej wojny w Europie rośnie, mogą się spełnić, jeśli nie daj Boże, Ukraina przegra.

„Dlatego prosimy cały świat o pomoc, przede wszystkim o pomoc w dostawach broni, abyśmy mogli bronić Ukrainy, bronić Europy. Płacimy teraz bardzo wysoką cenę za tę wolność, walczymy teraz nie tylko o naszą własną wolność, ale o wolność całej Europy”

– podkreślił szef RNBiO Ukrainy.

Ponadto Daniłow zauważył, że inwazja hord, które wdarły się na Ukrainę ze wszystkich stron, jest bardzo duża, więc Kijów potrzebuje więcej dronów, pocisków i amunicji do zniszczenia tej okrutnej biomasy.

„Prowadzimy wojnę, drony zawodzą, są zestrzeliwane, zawodzą nasze transportery opancerzone. Potrzebujemy maksymalnej pomocy”

– podsumował Daniłow i dodał też, że nie wierzy w skuteczność dialogu z Federacją Rosyjską, ponieważ wojska rosyjskie przybyły na Ukrainę, by zabijać.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Dyplomata: Agresja Putina przeciwko Ukrainie może pogrzebać Rosję

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka kremlowska wiedzie Rosję ku przepaści

Rosja rozpadnie się „za naszego życia” – sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Federacja Rosyjska całkowicie powtarza los ZSRR: może podzielić się na kilka krajów – znany dyplomata, były szef MSZ Ukrainy