LIDER CHIN ZAPEWNIŁ PREZYDENTA USA, ŻE PEKIN I CAŁY ŚWIAT JEST ZAINTERESOWANY ZAKOŃCZENIEM WOJNY NA UKRAINIE

Prezydent Chin Xi Jinping w rozmowie z prezydentem USA Joe Bidenem powiedział, że konflikty i konfrontacje, takie jak agresja Rosji przeciwko Ukrainie, nie leżą w niczyim interesie i podkreślił zaangażowanie Chin w utrzymanie pokoju na świecie. O tym informuje Reuters, powołując się na chińskie media państwowe.

„Kryzys ukraiński to coś, czego nie chcemy widzieć. Konfrontacja i konflikt na Ukrainie nie są korzystne dla nikogo Pokój i bezpieczeństwo to najcenniejsze skarby społeczności międzynarodowej”.

Chin Xi Jinping

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej

Stosunki międzypaństwowe nie powinne przeradzać się w konfrontację, a konflikty i konfrontacje nie leżą w niczyim interesie, powiedział Xi Jinping.

„Chiny i Stany Zjednoczone muszą prowadzić stosunki dwustronne właściwą drogą, a obie strony powinny wziąć na siebie należną odpowiedzialność międzynarodową oraz podjąć wysiłki na rzecz pokoju na świecie”

– podkreślił prezydent Chin.

Tymczasem diametralnie zmienił się ton relacji o zbrodniczej rosyjskiej agresji w chińskich państwowych środkach masowego przekazu, które zaczęły informować o ukraińskich ofiarach wśród cywiłów, zwłaszcza o zbrodniczych rosyjskich ostrzałach cywilnej ludności w Mariupolu.

Przypomnijmy, krwawy kremlowi maniak i zbrodniarz wojenny Władimir Putin próbował w każdy możliwy sposób wciągnąć Chińską Republikę Ludową w konflikt przeciwko całej społeczności euroatlantyckiej, międzynarodowy przestępca miał nadzieję, że Chiny pomogą rosyjskim zbrodniarzom wojennym w wojnie z Ukrainą. Ale główny raszyst z Kremla przeliczył się. Cały świat jednoczy się przeciwko bandzie rosyjskich zbirów. Putinowska junta zmierza w kierunku nieuchronnej, upokarzającej i miażdżącej porażki.

PRZECZYTAJ:

Rosyjska gazeta alarmuje: Chińskie media otwarcie zadeklarowały roszczenia terytorialne wobec Rosji

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

OPINIA REDAKCJI: ROSJA PO OBALENIU PUTINA.
JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy będą bezlitośnie niszczyć armię rosyjską, atomowe sankcje muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Negocjować można wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Rosyjska gospodarka umiera, Siły Zbrojne Ukrainy niszczą armię rosyjską.

Społeczność światowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Kreml będzie musiał spełnić po obaleniu Putina, aby Rosja powróciła do rodziny cywilizowanych narodów świata.

  1. Międzynarodowy Trybunał. Głównym warunkiem złagodzenia sankcji powinno być żądanie oddania kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed międzynarodowy wymiar sprawiedliwości.
  2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej. Następnym warunkiem ma być rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.
  3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Konieczne jest żądanie, aby Rosja na zawsze porzuciła zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępiła i na zawsze odrzuciła dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowszko-raszystowskiej Rosji powinna przebiegać według wzoru denazyfikacji nazistowskich Niemiec.
  4. Geopoiltyczna transformacja Euroazji. Putin otwórzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą zostać powrócone w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chciał kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitarizacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, na temat statusu Królewca! Co więcej, musimy żądać, żeby narody znajdujące się pod rządami Federacji Rosyjskiej mieli możliwości wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwej federalizacji Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Spełnienie właśnie takich wymagań społeczności międzynarodowej byłoby odpowiednim warunkiem zniesienia sankcji wobec postputinowskiej Rosji. Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagraża demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi być potępiony na wieki wieków.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka Putina wiedzie Rosję ku przepaści

Nie będzie żadnej litości dla putinowskich najeźdźców – doradca biura Zełenskiego

„Zmusimy Rosję ponieść odpowiedzialność za krwawy terror” – prokuratura Ukrainy

Rosyjscy najeźdźcy ponoszą miażdżące straty (+WIDEO, FOTO) AKTUALIZACJA