W Rosji miały miejsce wydarzenia, które wskazują, że rosyjski dyktator jest już skazany na klęskę. Mimo prób szantażu Kreml nie odważy się użyć broni nuklearnej. Po ważnych decyzjach Zachodu o przekazaniu Ukrainie czołgów i innego sprzętu rosyjskie elity zaczynają zdawać sobie sprawę, że Rosja przegrywa wojnę i już zastanawiają się, kto zastąpi u władzy krwawego zbrodniarza wojennego Władimira Putina – oświadczył w komentarzu udzielonym telewizji 24tv.ua Ołeksij Danyłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

„Sprawa Putina w Rosji jest prawie zamknięta. Niektórzy znają już nazwisko osoby, która będzie tam pracować po Putinie”.

Ołeksij Danyłow

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Według niego ukraińskie władze mają własne przypuszczenia co do tego, co będzie dalej w Rosji i kto może zostać następcą dyktatora. Szef ukraińskiego RBNiO odmówił jednak podania szczegółów.

„Przed rozpoczęciem zakrojonej na wielką skalę inwazji na Ukrainę Rosjanom prawie udało się przekonać cały świat, że Ukraina nie będzie w stanie się obronić. Teraz Ukraińcy udowodnili na polu walki, że potrafią obronić swoją niepodległość i wolność”

– powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

PRZECZYTAJ:

„The Washington Post”: Następcą Putina może zostać Patruszew – jastrząb i ideolog wojny

Wcześniej rosyjski politolog opozycyjny Abbas Galiamow powiedział, że elity Kremla w panice szukają osobę, która może zostać następcą Putina.

Były oficer brytyjskiego wywiadu wojskowego Philip Ingram zasugerował, że następcą Putina zostanie właściciel PKW Wagnera Jewgienij Prigożyn.

Szef portalu śledczego Bellingcat Christo Grozew uważa, że początkowo elity Kremla rozważały kandydaturę obecnego premiera Rosji Michaiła Miszustina, jednak niewykluczone jest, że nowym liderem Rosji może zostać opozycjonista Nawalny.

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

PRZECZYTAJ:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

KOMENTARZ REDAKCJI: JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Negocjacje z Putinem są bezcelowe i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy bezlitośnie niszczą wojska agresora, sankcje nakładane na Rosję muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Pertraktacje można prowadzić wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Gospodarka Rosji umiera, armia ukraińska niszczy rosyjską.

Społeczność międzynarodowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Rosja będzie musiała spełnić po obaleniu Putina, aby powrócić do rodziny cywilizowanych państw świata.

Na liście wymogów, od których wypełnienia zależeć będzie złagodzenia sankcji, powinny się znaleźć:

1. Postawienie kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej, czyli rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.

3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Rosja na zawsze musi porzucić zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępić i odrzucić dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowsko-raszystowskiej Rosji powinna być wzorowana na denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej.

4. Geopolityczna transformacja Euroazji. Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chce kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: