Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska przybyła z dwudniową wizytę na Ukrainie. W jej trakcie złożyła dziś hołd polskim legionistom spoczywającym w Kijowie, a jutro weźmie udział w posiedzeniu parlamentarzystów Trójkąta Lubelskiego, a także w uroczystości poświęconej rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska w pierwszym dniu wizyty złożyła wieniec na kwaterze polskich legionistów poległych w Kijowie podczas wojny polsko-bolszewickiej, spoczywającym na kijowskim cmentarzu Bajkowa. Udała się tam razem z przedstawicielami polskiej mniejszości.

„Złożeniem kwiatów przy Kwaterze Legionistów, którzy zginęli w walkach o Kijów w 1920 roku rozpoczęłam wizytę w Kijowie.
W tej niezwykle wzruszającej uroczystości upamiętniającej 114 żołnierzy Wojska Polskiego towarzyszyli mi Polacy z organizacji skupiających polską mniejszość na Ukrainie oraz Ambasador RP w Kijowie Pan Bartosz Cichocki”

napisała na Facebooku wicemarszałek Sejmu RP.

Złożyła też wizytę w rzymskokatolickim kościele św. Mikołaja.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1402895408150503424

W drugim dniu wizyty – we czwartek marszałek Gosiewska spotkała się w Kijowie z przedstawicielami społeczności Tatarów Krymskich.

W ukraińskim parlamencie, wraz z wiceprzewodniczącym Seimasu Republiki Litewskiej Pauliusem Saudargasem i wiceprzewodniczącym Rady Najwyżej Ukrainy Rusłanem Stefańczukiem weźmie udział w posiedzeniu w ramach Trójkąta Lubelskiego.

https://twitter.com/polskieradiopl/status/1402852260414164993

Przedstawiciele parlamentów wezmą też udział w uroczystym przyjęciu z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Źródło: IAR, PolskieRadio24.pl, Twitter

PRZECZYTAJ:

Powstał Trójkąt Lubelski. Polska, Litwa i Ukraina tworzą nowy format współpracy

Ukraina jest zainteresowana w uzyskaniu statusu obserwatora w inicjatywie „Trójmorza”

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wspólna deklaracja Prezydentów Polski, Estonii, Ukrainy, Łotwy i Litwy