Dziś w nocy w Moskwie w wieku 91 lat zmarł Siergiej Kowalow – rosyjski dysydent, więzień gułagu i deputowany Dumy Państwowej, obrońca praw człowieka i współzałożyciel Stowarzyszenia „Memoriał”. Krytyk rządów Władimira Putina, który publicznie sprzeciwiał się działaniom Rosji w Czeczenii, a w 2014 r. w liście otwartym zaapelował do społeczności międzynarodowej o powstrzymanie rosyjskiej ekspansji na Krym.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie
A światłość wiekuista niechaj Mu świeci
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym
Amen!

Portal Jagiellonia.org posiada patronat nad książką z filmem Trzeci Rzym. Ewangelia według Kremla – wywiad z Kowaliowem.

Przypomnijmy, kilka lat temu ujrzała światło dzienne poruszająca rozmowa Siergieja Kowalowa z Maciejem Grabysą i Jarosławem Mańką.

Czym jest „Russkij Mir” oraz idea Trzeciego Rzymu? Jakie relacje łączą rosyjską Cerkiew i władze państwowe? Jaki błąd w relacjach z Rosją popełnia świat Zachodu i jakie stanowisko powinien zająć wobec aneksji Krymu czy wojny na Ukrainie? Jak zrozumieć współczesną Rosję? Jej imperialne dążenia i chęć dominacji?

Na te i podobne pytania odpowiada Siergiej Kowalow w filmie pod tytułem Trzeci Rzym. Ewangelia według Kremla.

Film DVD: czas trwania: 25min.

Zapowiedź wywiadu z Siergiejem Kowalowem, który znajduje się na płycie dołączonej do książki Trzeci Rzym. Ewangelia według Kremla:

Płyta DVD z filmem stanowi integralną cześć książki jako bezpłatny dodatek, przeznaczony do użytku prywatnego, bez możliwości sprzedawania osobno. Płyta DVD bez licencji do wypożyczania, publicznego odtwarzania bądź dalszej odsprzedaży. Kopiowanie, rozpowszechnianie, publiczne odtwarzanie, nadawanie przez RTV całości lub fragmentów oraz wtórny obieg płyty DVD bez zezwolenia są zabronione.

ZAMÓW PŁYTĘ TU>>>

Trzeci Rzym. Ewangelia według Kremla