PARANOJA, TEORIE SPISKOWE, MITY HISTORYCZNE…

Brytyjskie wydanie „The Times” opublikowało szczegółowy przegląd powodów, dla których zbrodniarz wojenny Władimir Putin zdecydował się na podły, niesprawiedliwy i niesprowokowany atak na Ukrainę. Dziennikarze po rozmowie z wtajemniczonymi doszli do wniosku, że kilka osób z jego bliskiego otoczenia, którym kremlowski maniak ufa i których uważa za prawdziwych przyjaciół, popchnęło go do zakrojonej na wielką skalę inwazji.

Nie było im trudno przekonać go do tej decyzji, ponieważ w czasie epidemii koronawirusa Putin, obawiając się zarażenia, ukrył się w bunkrze i mocno ograniczył krąg swoich kontaktów.

PRZECZYTAJ:

Słynny psychiatra: „Putin to psychopata o sadystycznych cechach, prowokuje go słabość”

Międzynarodowi przestępcy spieszyli się z rozwiązaniem „kwestii ukraińskiej”, gdy dyktator był jeszcze u władzy. Niezależnie od tego, czy jest chory, czy nie, przywódca faszystowskiego państwa-agresora osiągnął starość, a zatem, według nich, przed jego śmiercią trzeba jaknajszybciej zakończyć konfrontację z Zachodem.

NIKOŁAJ PATRUSZEW

Źródła „The Times” podają, że Władimir Putin spotkał Nikołaja Patruszewa na początku swojej kariery w KGB, gdzie Putin był „szarą myszą”, a Patruszew był wschodzącą gwiazdą. Pod koniec lat 90., po niespodziewanym wzroście kariery Putina, zamienili się miejscami. Jednak Putin, objąwszy stanowisko sekretarza Rady Bezpieczeństwa, nie zapomniał o swoich dawnych kolegach z Leningradu. Tak więc Patruszew objął zwolniony po Putinie fotel dyrektora FSB, a następnie sekretarza Rady Bezpieczeństwa.

To właśnie Patruszew odegrał kluczową rolę w coraz bardziej agresywnej polityce zagranicznej Federacji Rosyjskiej i był inicjatorem uruchomienia machiny represji wewnątrz kraju. Patruszew ma skłonność do paranoi, wierzy w teorie spiskowe i postrzega Zachód jako wroga, który rzekomo marzy o przejęciu zasobów Rosji.

W 2020 roku Patruszew oskarżył Zachód, a w szczególności Stany Zjednoczone o atakowanie rosyjskiej państwowości. W 2021 roku uzgodnił nową strategię bezpieczeństwa narodowego Federacji Rosyjskiej. Przewidywała ona prawo Rosji do „przeszkadzania lub zapobiegania nieprzyjaznym działaniom zagrażającym suwerenności i integralności terytorialnej Federacji Rosyjskiej”, w tym za granicą.

W ten sposób przygotowano podstawę prawną nadchodzącej zbrodniczej niesprowokowanej i nieuzasadnionej inwazji.

PRZECZYTAJ:

„The Washington Post”: Następcą Putina może zostać Patruszew – jastrząb i ideolog wojny

JURIJ KOWALCZUK

W szczytowym momencie epidemii koronawirusa w kwietniu 2020 r. Władimir Putin ukrywał się przed wszystkimi w swojej rezydencji nad jeziorem Wałdaj. Tam spędził dużo czasu, otoczony, zgodnie z definicją dziennikarza Michaiła Zygara, ideologami i pochlebcami.

W tych warunkach przekonał samego siebie, że Rosja powinna ponownie przejąć Ukrainę, którą kremlowski maniak wybrał jako wygodny front do walki z Zachodem. Dyrektor CIA Burns powiedział dwa lata później, że „apetyt Putina na ryzyko wzrósł, gdy jego uścisk w Rosji zacieśnił się. Jego krąg doradców zawęził się, a w tym małym kręgu niemal jego mistyczne przekonanie, że jego przeznaczeniem jest przywrócenie strefy wpływów Rosji nigdy nie było kwestionowane”.

W lipcu 2021 r., podczas dobrowolnej izolacji, Władimir Putin zaczął szukać usprawiedliwienia dla rosyjskiej agresji, co zaowocowało opublikowaniem jego amatorskiego, antyhistorycznego, ideologicznego eseju o „historii” Rosji i Ukrainy, który zawierał głupie tezy i manipulacyjne interpretacji dziejów, wymyślone sowieckimi ideologami w czasie ZSRS. Ta „praca”, według jednego z wysokich rangą rosyjskich propagandystów, była owocem głębokich refleksji

krwawego dyktatora. Jego towarzyszem w tym procesie był stary przyjaciel i partner biznesowy, który zarządzał jego finansami osobistymi, bankier Jurij Kowalczuk, którego ojciec był sowieckim historykiem.

PRZECZYTAJ:

Putin marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego

Kowalczuk porzucił wszystkie swoje sprawy, by wspólnie z Putinem sformułować ideologiczny manifest przyszłej rosyjskiej agresji. Tutaj trzeba podkreślić fakt, że Kowalczuk od dawna fascynuje się mistycznymi wizjami filozofa Iwana Iljina, ideologa rosyjskiego faszyzmu z lat 30. XX wieku. Idee te znalazły odzwierciedlenie w manifeście, po którym wszyscy przedstawiciele rosyjskiej elity politycznej zdali sobie sprawę, że „ocalenie Rosjan Ukrainy przed uciskiem” staje się nową „generalną linią partii”. W rzeczywistości ten pseudohistoryczny antyukraiński paszkwil stał się wezwaniem do wojny i ludobójstwa wielkiego narodu europejskiego.

ALEKSANDR BORTNIKOW

Według źródła, które wcześniej pracowało w rosyjskim rządzie, do połowy lata w bliskim gronie przyjaciół i doradców Putina utworzyła się „masa krytyczna” opinii o potrzebie „decydującego uderzenia wojskowego”. Do sierpnia 2021 r. przywódcy bloku bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew i dyrektor FSB Aleksandr Bortnikow podjęli „fundamentalną decyzję” o konieczności inwazji na Ukrainę. Pozostało tylko przekonać Putina do wydania odpowiedniego rozkazu.

Bortnikow jest wiernym sojusznikiem Patruszewa, który podobnie jak on uważa, że rosyjscy opozycjoniści to amerykańscy agenci. To on dowodził operacją otrucia przywódcy opozycji Aleksieja Nawalnego.

PRZECZYTAJ:

Fatalny błąd Putina. Porażka 5. Służby FSB

Aleksander Bortnikow jest „ultra jastrzębiem” i nie ukrywa tego, że odegrał ogromną rolę w zapewnieniu przyjęcia i realizacji decyzji o zakrojonej na wielką skalę inwazji wojskowej na Ukrainę i organizacji ludobójstwa na Ukraińcach.

Według „The Times”, to ci trzej zbrodniarze wojenni – Kowalczuk, Patruszew i Bortnikow – powinni stanąć obok Putina przed specjalnym Międzynarodowym Trybunałem, który powinien potępić i najsurowiej ukarać tych krwawych zwyrodnialców, którzy są winni podżegania tej podłej, niesprowokowanej, nieuzasadnionej, niesprawiedliwej i krwawej agresji przeciwko Ukrainie, Europie i całemu zbiorowemu Zachodowi. Ciekawe, że ci tchórzliwi łajdacy, wraz z Putinem, odważyli się walczyć przeciwko cywilizacji euroatlantyckiej, wyłącznie na terytorium pokojowej Ukrainy, która nie jest członkiem NATO i UE. Oni błędnie uważali Ukrainę łatwym łupem i drogo zapłacą za ten fatalmny błąd…

PRZECZYTAJ:

Plan ludobójstwa Ukraińców zatwierdził osobiście Putin

Marionetkowy „rząd” i obozy koncentracyjne. Bild ujawnia plan Putina

Scenariusz ludobójstwa. Rosyjska agencja propagandowa ujawnia plany Putina

KOMENTARZ REDAKCJI

W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Ukrainy zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.

Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.

Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie ostrzegałem, że Rosja opracowuje szczegółowy plan agresji i terroru wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym stwierdzeniu nie ma najmniejszej przesady. O istnieniu takiego planu świadczą liczne odtajnione dane ukraińskiej i zachodnich agencji wywiadu, a także nagminne wypowiedzi samych rosyjskich strategów, polityków oraz wielokrotne publikacje kremlowskich propagandystów, którzy ostatnio zaczęli urządzać histerię w sprawie konieczności „denazyfikacji” Polski. I to nie jest przypadek. Rzeczywiście, w ultimatum, jakie rosyjskie MSZ w grudniu ubiegłego roku wystosowało wobec USA i NATO, pojawiło się żądanie rozbrojenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przywrócenia Moskwie dawnej strefy wpływów na Starym Kontynencie.

Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność, grożąc całemu światu bronią jądrową. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowanie ludobójstwa na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.

Ukraina jest tylko pierwszym celem zbrodniarza wojennego. Kremlowski paranoik marzy o odbudowie Imperium Rosyjskiego i dawnej strefy wpływów w Europie, która obejmuje całą wschodnią flankę NATO, czyli kraje bałtyckie, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Jeśli Zachód ulegnie Putinowi na Ukrainie, będzie on nadal wymachiwał jądrową maczugą, bezkarnie dopuszczając się agresji i ludobójstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego stosowanie szantażu nuklearnego jest kategorycznie niedopuszczalne. Świat nie powinien tego tolerować!

Jeśli Zachód będzie ulegać zastraszaniu Putina, może to doprowadzić do znacznie większych katastrof dla ludzkości niż nawet ograniczone użycie broni jądrowej. Kremlowska bestia musi być surowo ostrzeżona, że każda próba użycia broni masowego rażenia pociągnie za sobą natychmiastową, twardą, odpowiednią i lustrzaną reakcję.

Moskiewski zbrodniarz wojenny musi zdać sobie sprawę, że jego szantaż nie będzie miał najmniejszego wpływu na wolę suwerennych i wolnych narodów. Musi raz na zawsze porzucić takie instrumenty polityki zagranicznej. Musi również wyraźnie i jasno zrozumieć, że poniesie surową i nieuniknioną karę, jeśli nadal będzie popełniał ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

PRZECZYTAJ:

Gen. Załużny: Ta wojna zakończy się haniebną klęską i zniszczeniem Rosji

Gen. Załużny: „Zniszczymy każdego, kto przybędzie na naszą ziemię z bronią w ręku”

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

PRZECZYTAJ:

Budanow: Do lata Ukraina wyzwoli wszystkie swoje terytoria i rozpocznie proces transformacji Rosji

Uderzenia rakietowe i mobilizacja nie uratują Rosjan, Ukraińcy mają przewagę na polu bitwy – „Washington Post”

JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Negocjacje z Putinem są bezcelowe i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy bezlitośnie niszczą wojska agresora, sankcje nakładane na Rosję muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Pertraktacje można prowadzić wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Gospodarka Rosji umiera, armia ukraińska niszczy rosyjską.

Społeczność międzynarodowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Rosja będzie musiała spełnić po obaleniu Putina, aby powrócić do rodziny cywilizowanych państw świata.

Na liście wymogów, od których wypełnienia zależeć będzie złagodzenia sankcji, powinny się znaleźć:

1. Postawienie kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej, czyli rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.

3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Rosja na zawsze musi porzucić zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępić i odrzucić dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowsko-raszystowskiej Rosji powinna być wzorowana na denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej.

4. Geopolityczna transformacja Euroazji. Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chce kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: