Przedstawiciele pięciu regionów Rosji oświadczyli, że są gotowi do przeprowadzenia referendum w sprawie secesji z Federacji Rosyjskiej i uzyskania niepodległości — poinformował na Twitterze były doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko.

Obywatele Federacji Rosyjskiej założyli organizację o nazwie „Sojusz Ludów Tubylczych”, której celem jest walka o niepodległość narodów i ludów zniewolonych przez Kreml i utworzenie nowych suwerennych państw na terytorium północnej Eurazji.

„Chcemy powiedzieć, że mamy dość znoszenia upokorzeń życia w mafijnym imperium, gdzie nasi ludzie są wysyłani na śmierć, okradani podatkami i gdzie próbuje się pozbawić ich wolności. […] Mówimy »nie« mafijnemu reżimowi i rozpoczynamy proces dezintegracji Federacji Rosyjskiej poprzez wychodzenie z niej za pomocą przeprowadzania referendów w sprawie niepodległości”

– powiedział przedstawiciel organizacji, który ogłosił apel do mieszkańców pięciu rosyjskich regionów: Republiki Karelii i Republiki Czuwaskiej oraz obwodów biełgorodzkiego, woroneskiego i nowogrodzkiego.

PRZECZYTAJ:

Rosyjscy partyzanci rozpoczęli wojnę z reżimem Kremla. Putinowcy pilnie ewakuują magazyn broni jądrowej

Przedstawiciele „Sojuszu Ludów Tubylczych” ogłosiły zamiar przeprowadzenia referendów w sprawie niepodległości tych pięciu regionów zniewolonych przez terrorystyczny reżim kremlowskiego zbrodniarza wojennego Władimira Putina.

PRZECZYTAJ:

Ukraiński parlament uznał niepodległość Czeczeńskiej Republiki Iczkerii

Więzienie narodów musi upaść – Deklaracja II Forum Wolnych Narodów Rosji

KOMENTARZ REDAKCJI. PONAD 190 NARODÓW JEST ZAKŁADNIKAMI BANDY KREMLOWSKICH TERRORYSTÓW

Prawo narodów do samostanowienia jest podstawową zasadą prawa międzynarodowego. Istnieją jednak państwa, które rażąco naruszają tę normę. Dotyczy to przede wszystkim Federacji Rosyjskiej.

Władimir Putin od pierwszych dni po przejęciu władzy robi wszystko, by narody północnej Eurazji przekształcić de facto w jednolitą, monokulturową masę z centrum w Moskwie. Ich terytoria są brutalnie eksploatowane przez federalne centrum, traktowane jak kolonie całkowicie zależne od Kremla.

Na terytorium północnej Eurazji kontrolowanym przez Moskwę żyje ponad 190 narodów i grup etnicznych (grupy rdzenne, tubylcze). Reżim Putina za pomocą aparatu represji, stosującego brutalną przemoc i zastraszanie, tłamsi ich prawa. Wbrew konstytucji Federacji Rosyjskiej kremlowski zbrodniarz zbudował model państwa silnie scentralizowanego z kontrolowanym z Moskwy pionem władzy, zamieniając wielonarodowy organizm w jednolity i de facto unitarny byt, którym Kreml rządzi samowolnie i samowładnie.

Despotyczna Moskwa rażąco depcze prawo narodów Federacji Rosyjskiej do politycznego i ekonomicznego samookreślenia, do swobodnego kształtowania swego rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego. Za fasadą federacji kryje się obóz koncentracyjny ludów północnej Eurazji.

Moskwa stała się pasożytem, który brutalnie eksploatuje narody i ściąga do imperialnego centrum wszystkie zasoby i bogactwa północnej Eurazji. W tym imperium kwitnie tylko stolica − metropolia, kremlowska elita i jej represyjny aparat administracyjny. Pozostałe republiki i jednostki administracyjno-terytorialne pozostają w stanie dewastacji i biedy, a ich mieszkańcy są na skraju przetrwania.

Taki stan rzeczy jest nie do przyjęcia. Narody północnej Eurazji muszą same decydować o swoim losie. Wszystkie narody świata mają prawo do wolności i niezależności. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Po zwycięstwie Ukrainy i obaleniu zbrodniczego reżimu Putina narody, ludy i jednostki administracyjno-terytorialne Federacji Rosyjskiej muszą samodzielnie określić swój byt i zdecydować o przyszłości północnej części kontynentu euroazjatyckiego. Tylko mieszkańcy danych terytoriów mają prawo decydować o własnym losie.

Bogactwa naturalne tej części świata powinni należeć do rdzennych ludów północnej Eurazji, a nie do gangu zwyrodniałych ludobójców, którzy siłą przejęli i utrzymują władzę na Kremlu.

PRZECZYTAJ:

Mer Chersonia: Rosyjskie imperium zbudowano na kościach wielu narodów

Ostatnia faza etnocydu. Z trybuny ONZ Moskwa została oskarżona o bezwzględne zniszczenie rdzennych ludów

Akt rozpaczy w despotycznym więzieniu narodów. Naukowiec podpalił się w proteście przeciwko totalnej rusyfikacji

Przypomnijmy, prowodyr terrorystycznego państwa-agresora, który swoją nieadekwatną polityką uruchomił proces nieuniknionego upadku Federacji Rosyjskiej, stara się zrzucić swoją winę na USA, NATO i UE.

Krwawy zbrodniarz wojenny, odpowiedzialny za makabryczne zbrodnie przeciwko ludzkości, barbarzyńskie zrujnowanie wielkich miast i okrutne zamordowanie setek tysięcy niewinnych cywilów Ukrainy, Syrii, Gruzji i Czeczenii, postanowił zastraszyć Rosjan kłamliwymi teoriami spiskowymi. Tym razem kremlowski łotr bredził, że rzekomo jeszcze przed początkiem rosyjskiej agresji na Ukrainę podstępny Zachód opracował plan i szykował się do rozczłonkowania „niewinnej, pokojowej” Rosji, która, jak wiadomo, „nigdy nikogo nie zaatakowała”, a jedynie „broniła się przed agresją wiarołomnego Zachodu”.

Według Putina „Zachód ma jeden cel: zdemontować były ZSRR i Federację Rosyjską” i myśli tylko o tym, jak doprowadzić do tego, „aby cierpiał cały naród” rosyjski. Dlatego, według kremlowskiej bestii, Rosja „musi zapewnić sobie bezpieczeństwo” … dokonując ludobójstwa Ukraińców w trakcie niesprawiedliwej i niesprowokowanej agresji przeciwko suwerennemu, pokojowemu i demokratycznemu sąsiedniemu państwu.

„Naród rosyjski, jeśli Zachodowi uda się zniszczyć Federację Rosyjską i przejąć kontrolę nad jej fragmentami, może nie przetrwać: będą Moskale, Uralczycy i inni”

– bredził bezmózgi kremlowski paranoik.

PRZECZYTAJ:

Putin przyznał, że brutalny podbój sąsiednich krajów to „sens istnienia” Rosji

Car Włodzimierz, wielki książę azowski, czyli jak wygląda schizofrenia Putina

Niestety w rzeczywistości, obecnie na Zachodzie nikt nawet nie myśli o potrzebie demontażu faszystowskiego, terrorystycznego państwa-agresora i wyzwolenia zniewolonych przez Kreml narodów i ludów północnej Eurazji. Co więcej, niestety na Zachodzie do dziś panują nieuzasadnione obawy przed negatywnymi i nieprzewidywalnymi konsekwencjami ewentualnego rozpadu Rosji.

Nawet na zaatakowanej przez Rosję Ukrainie przed wiosną 2014 r. idea prometeizmu politycznego, czyli pomysł na demontaż Federacji Rosyjskiej nie był dominujący wśród Ukraińców. Zwolennicy tych idei znajdowali się wtedy na marginesie oficjalnej polityki i przestrzeni informacyjnej. Nawet po aneksji Krymu i rozpaleniu przez Putina wojny w Donbasie, zdecydowana większość Ukraińców nie dążyła do całkowitego zniszczenia i rozczłonkowania znienawidzonego rosyjskiego imperium zła.

Jednak sytuacja zmieniła się po 24 lutego 2022 r. kiedy Rosja rozpętała agresywną wojnę podboju przeciwko Ukrainie. Po tym, jak w wyzwolonych miastach Ukrainy ujawniono masowe okrucieństwa najeźdźców, miliony Ukraińców są spragnieni sprawiedliwości i domagają się surowej kary za podłą, ohydną, niesprawiedliwą i niesprowokowaną agresję Kremla.

PRZECZYTAJ:

Plan ludobójstwa Ukraińców zatwierdził osobiście Putin

Marionetkowy „rząd” i obozy koncentracyjne. Bild ujawnia plan Putina

Scenariusz ludobójstwa. Rosyjska agencja propagandowa ujawnia plany Putina

Rosjanie popełnili fatalny błąd, gdy przez wiele lat podle i ukradkiem przygotowywali się do popełnienia ludobójstwa na ludności ukraińskiej i odważyli się na niesprowokowaną agresję na pokojową i tolerancyjną Ukrainę, która nigdy nie miała roszczeń terytorialnych wobec sąsiadów. Rosjanie obudzili sprawiedliwy gniew i duch wojowników wśród Ukraińców, dlatego niedługo mogą ponieść fatalne konsekwencje dla samej rosyjskiej państwowości.

Dziś Kijów jest zdeterminowany, by surowo ukarać Moskwę za jej podłe próby rozbicia państwa i zorganizowania ludobójstwa narodu ukraińskiego. Faszystowska, terrorystyczna Rosja może bardzo drogo zapłacić za swoją agresję.

Prognozy Putina dotyczące rozpadu Federacji Rosyjskiej mogą stać się rzeczywistością. I za to kremlowski zbrodniarz wojenny zawdzięcza tylko sobie. Swoją nienawiścią do Ukrainy niszczy przede wszystkim Rosję. W całej historii nikt nie zadał rosyjskiej państwowości tak niszczycielskich ciosów jak Putin.

PRZECZYTAJ:

Szef MSZ Ukrainy: Świat nie powinien bać się rozpadu Rosji, nie da się zapobiec nieuniknionemu

Przypomnijmy, na początku lat 90. Zachód bał się rozpadu Związku Sowieckiego, 1 sierpnia 1991 r. ówczesny prezydent USA George W. Bush z mównicy Rady Najwyższej Ukrainy zaapelował do Ukraińców, aby nie niszczyli ZSRS.

Przemówienie Busha oburzyło Ukraińców i amerykańskich konserwatystów. Redaktor The New York Times, William Safire, nazwał ją „Chicken Kiev speech” („Kurczak po kijowsku). Co ciekawe, słowo „chicken” w angielskim slangu jest również używane jako „tchórz”. To przemówienie przeszło do historii.

Jednak mimo wezwań zagranicznego gościa Ukraińcy zdecydowali po swojemu. 24 sierpnia 1991 roku Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła Akt Ogłoszenia Niepodległości Ukrainy. 1 grudnia tegoż roku ten dokument został potwierdzony wynikami grudniowego referendum, w którym Ukraińcy zagłosowali za niepodległością. 90,32 proc. obywateli kraju opowiedzieli się za odzyskaniem niepodległości Ukrainy. Akt został poparty przez wszystkie 27 jednostek administracyjnych Ukrainy.

Po ogłoszeniu niepodległości Ukrainy prezydent Federacji Rosyjskiej Borys Jelcyn odmówił podpisania nowego traktatu związkowego z innymi republikami ZSRS, argumentując, że nowy związek nie miałby sensu bez Ukrainy.

8 grudnia 1991 r. Łeonid Krawczuk (reprezentujący Ukrainę), Borys Jelcyn (reprezentujący Federacją Rosyjską) oraz Stanisłau Szuszkiewicz (reprezentujący Białoruś) podpisali układ białowieski, który umożliwił likwidację ZSRS.

25 grudnia 1991 roku Michaił Gorbaczow podał się do dymisji. Formalne rozwiązanie Związku Sowieckiego nastąpiło 26 grudnia 1991 roku. CZYTAJ WIĘCEJ TU>>>

Tak więc, Polska zniszczyła Układ Warszawski, a Ukraina zniszczyła ZSRS.

Było to największe osiągnięcie geopolityczne XX wieku.

Kijów – Warszawa – wspólna sprawa!

OGLĄDAJ FILM DOKUMENTALNY:

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 1)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 2)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 3)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 4)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 5)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 6)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 7)

Niestety, ponad sto zniewolonych narodów Federacji Rosyjskiej, którym nie udało się wtedy uzyskać wolności i niepodległości, do dziś pozostało pod kontrolą despotycznej Moskwy. Jednak  fatalna polityka Putina wiedzie kraj ku przepaści

PRZECZYTAJ:

Rosja może stać się państwem upadłym, prognozują eksperci ds. polityki zagranicznej – Financial Times

Nawet w dobrym dla Moskwy 2017 roku, jeszcze przed rozpoczęciem kolejnej fazy wojny Rosji przeciwko Ukrainie (pierwsza zaczęła się w 2014) i przed wprowadzeniem miażdżących sankcji, które skutecznie niszczą rosyjską gospodarkę, PKB całej Rosji był mniejszy niż PKB jednego amerykańskiego stanu – Nowego Jorku i o połowę mniejszy niż PKB stanu Kalifornia. Według Banku Światowego PKB Rosji w 2017 wynosił zaledwie 2,7 proc. światowego PKB. Jak wynika z prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego, w 2026 roku Rosja będzie zajmować pod względem PKB dopiero 14. miejsce na świecie. Odpowiadać będzie za zaledwie 1,5 proc. globalnego produktu, ale po zaostrzeniu polityki sankcyjnej Zachodu nawet ta prognoza wygląda zbyt optymistycznie. Mimo desperackich prób reformowania zarządzania budżetem, wydatki wojskowe Rosji wciąż stanowią mniej niż jedną dziesiątą wydatków NATO, z czego połowa „ginie” z powodu tzw. otkatów, czyli defraudacji środków publicznych. Liczba ludności Rosji wynosi 146 mln osób, podczas gdy na przykład Nigerii 186 mln. Ściśle mówiąc, Rosja to rozległe pustkowie, bańka mydlana, Afryka ze śniegiem. Putin prowadzi swój kraj do nieuchronnej i miażdżącej porażki.

PRZECZYTAJ: KIEDY NASTĄPI TRZECIA FAZA UPADKU IMPERIUM ZŁA?

KOMENTARZ REDAKCJI

W ostatnich latach wielokrotnie prognozowaliśmy i ostrzegaliśmy, że wojna przeciwko Ukrainie może pogrzebać Rosję. Dziś stało się oczywiste, że pierwotny plan Putina całkowicie się nie powiódł. Kremlowski dyktator wykazał się całkowitym niezrozumieniem psychologii Ukraińców. Uległ bezpodstawnym złudzeniom, że uda mu się zastraszyć, sterroryzować i ujarzmić Ukrainę, że może narzucić jej swoją wolę za pomocą brutalnej siły. Bezpodstawnie wierzył, że jego armia jest w stanie pokonać siły zbrojne i cały naród ukraiński. Popełnił fatalny błąd dla siebie i swojego kraju.

W tej chwili cały świat obserwuje proces realizacji katastrofalnego dla agresywnej i przestępczej Rosji scenariusza. Oszalały dyktator Rosji Władimir Putin przybliża kolejny etap nieuchronnego i nieuniknionego upadku Rosji, który w rzeczywistości trwa już od stulecia…

MOŻNA WYRÓŻNIĆ TRZY JEGO FAZY:

1. Upadek Imperium Rosyjskiego w wyniku klęski w I wojnie światowej w latach 1914-1918. W efekcie niepowodzeń na froncie i fatalnej sytuacji gospodarczej Rosja przeżyła krwawą rewolucję. Mimo to zdołała odbudować resztki imperium pod przykrywką ZSRS, tracąc na początkowym etapie kontrolę nad Polską, Finlandią i krajami bałtyckimi. Jednak po II wojnie światowej stalinowskiemu imperium nie tylko udało się odzyskać wpływy w Polsce i w krajach bałtyckich, które znalazły się pod jego okupacją, ale także rozszerzyć swoją strefę wpływów na całą Europę Środkowo-Wschodnią. Sytuacja zmieniła się diametralnie pod koniec lat 80., kiedy Moskwa przegrała zimną wojnę i straciła kontrolę nad krajami tzw. Układu Warszawskiego w Europie.

2. Druga faza upadku imperium miała miejsce w grudniu 1991 roku, po tym, jak ponad 92,3 proc. Ukraińców opowiedziało się w referendum za odzyskaniem niepodległości przez Ukrainę. 25 grudnia 1991 roku prezydent Związku Sowieckiego Michaił Gorbaczow podał się do dymisji. Formalne rozwiązanie ZSRS nastąpiło 26 grudnia 1991 roku. Było to największe osiągnięcie geopolityczne XX wieku. Niestety, ponad sto zniewolonych narodów Federacji Rosyjskiej, którym nie udało się wtedy uzyskać wolności i niepodległości, do dziś pozostało pod kontrolą despotycznej Moskwy.

3. Obecnie trwają procesy przyspieszające ewentualną trzecią fazę upadku imperium rosyjskiego, o której w ostatnich latach często mówią ekonomiści, politolodzy i dyplomaci. Dzisiejszy przebieg wydarzeń daje narodom uwięzionym w Federacji Rosyjskiej szansę na wolność i niezależność. Klęska w wojnie z Ukrainą może ostatecznie pogrzebać rosyjskie imperium zła. Rozpad FR może uwolnić świat od najbardziej podłego, okrutnego, despotycznego i krwiożerczego imperium naszych czasów.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Federacja Rosyjska musi przestać istnieć – Ołeksji Danyłow, szef RBNiO Ukrainy

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Negocjacje z Putinem są bezcelowe i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy bezlitośnie niszczą wojska agresora, sankcje nakładane na Rosję muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Pertraktacje można prowadzić wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Gospodarka Rosji umiera, armia ukraińska niszczy rosyjską.

Społeczność międzynarodowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Rosja będzie musiała spełnić po obaleniu Putina, aby powrócić do rodziny cywilizowanych państw świata.

Na liście wymogów, od których wypełnienia zależeć będzie złagodzenia sankcji, powinny się znaleźć:

1. Postawienie kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej, czyli rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.

3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Rosja na zawsze musi porzucić zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępić i odrzucić dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowsko-raszystowskiej Rosji powinna być wzorowana na denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej.

4. Geopolityczna transformacja Euroazji. Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chce kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA UKRAINY, POLSKI I EUROPY PRZYGOTOWYWAŁA ROSJA?
Zobacz nasz film „Wojna na Ukrainie. Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin”

Nadchodzi III wojna światowa❓
BEZKARNOŚĆ ROZZUCHWALA ROSJĘ❗️

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: