Krwawa i zakrojona na szeroką skalę wojna, którą rozpętał bezmózgi maniak Putin, może doprowadzić do upadku Federacji Rosyjskiej, ale Zachód nie powinien obawiać się procesów, które mogą być już nieuniknione – oświadczył szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba, podaje „Wall Street Journal”.

Szef ukraińskiej dyplomacji przypomniał, że na początku lat 90. Zachód obawiał się rozpadu ZSRS, ale to nie uratowało skazanego na upadek imperium zła.

„Apeluję do świata, aby się nie bał, że Rosja się rozpadnie. Odkąd koła historii już zaczęły się obracać, żaden człowiek nie może tego zmienić. Zamiast myśleć o tym, jak pomóc Rosji przetrwać i stać się normalnym członkiem społeczności międzynarodowej, czas zmierzyć się z faktem, że ta Rosja nie może być normalnym członkiem społeczności międzynarodowej. Nie sądzę, że świat się zawali, jeśli upadnie Rosja, ale sam naród rosyjski zniszczy swój kraj, tak jak stało się to z Imperium Rosyjskim w 1917 roku”.

Dmytro Kułeba

Minister spraw zagranicznych Ukrainy

Mówiąc o tym, że na początku lat 90. Zachód bał się rozpadu Związku Sowieckiego, szef ukraińskiej dyplomacji odniósł się do przemówienia ówczesnego prezydenta USA George’a W. Busha wygłoszonego 1 sierpnia 1991 r. z mównicy Rady Najwyższej Ukrainy, w którym zaapelował do Ukraińców, aby nie niszczyli ZSRS.

Przemówienie Busha oburzyło Ukraińców i amerykańskich konserwatystów. Redaktor The New York Times, William Safire, nazwał ją „Chicken Kiev speech” („Kurczak po kijowsku). Co ciekawe, słowo „chicken” w angielskim slangu jest również używane jako „tchórz”. To przemówienie przeszło do historii.

Jednak mimo wezwań zagranicznego gościa Ukraińcy zdecydowali po swojemu. 24 sierpnia 1991 roku Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła Akt Ogłoszenia Niepodległości Ukrainy. 1 grudnia tegoż roku ten dokument został potwierdzony wynikami grudniowego referendum, w którym Ukraińcy zagłosowali za niepodległością. 90,32 proc. obywateli kraju opowiedzieli się za odzyskaniem niepodległości Ukrainy. Akt został poparty przez wszystkie 27 jednostek administracyjnych Ukrainy.

Po ogłoszeniu niepodległości Ukrainy prezydent Federacji Rosyjskiej Borys Jelcyn odmówił podpisania nowego traktatu związkowego z innymi republikami ZSRS, argumentując, że nowy związek nie miałby sensu bez Ukrainy.

8 grudnia 1991 r. Łeonid Krawczuk (reprezentujący Ukrainę), Borys Jelcyn (reprezentujący Federacją Rosyjską) oraz Stanisłau Szuszkiewicz (reprezentujący Białoruś) podpisali układ białowieski, który umożliwił likwidację ZSRS.

25 grudnia 1991 roku Michaił Gorbaczow podał się do dymisji. Formalne rozwiązanie Związku Sowieckiego nastąpiło 26 grudnia 1991 roku. CZYTAJ WIĘCEJ TU>>>

Tak więc, Polska zniszczyła Układ Warszawski, a Ukraina zniszczyła ZSRS. Kijów – Warszawa – wspólna sprawa!

Było to największe osiągnięcie geopolityczne XX wieku.

OGLĄDAJ FILM DOKUMENTALNY:

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 1)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 2)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 3)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 4)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 5)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 6)

UPADEK: JAK UKRAIŃCY ZNISZCZYLI IMPERIUM ZŁA (ODC. 7)

Niestety, ponad sto zniewolonych narodów Federacji Rosyjskiej, którym nie udało się wtedy uzyskać wolności i niepodległości, do dziś pozostało pod kontrolą despotycznej Moskwy. Jednak  fatalna polityka Putina wiedzie kraj ku przepaści

W dobrym dla Moskwy 2017 roku, jeszcze przed rozpoczęciem kolejnej fazy wojny Rosji przeciwko Ukrainie (pierwsza zaczęła się w 2014) i przed wprowadzeniem miażdżących sankcji, które skutecznie niszczą rosyjską gospodarkę, PKB całej Rosji był mniejszy niż PKB jednego amerykańskiego stanu – Nowego Jorku i o połowę mniejszy niż PKB stanu Kalifornia. Według Banku Światowego PKB Rosji w 2017 wynosił zaledwie 2,7 proc. światowego PKB. Jak wynika z prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego, w 2026 roku Rosja będzie zajmować pod względem PKB dopiero 14. miejsce na świecie. Odpowiadać będzie za zaledwie 1,5 proc. globalnego produktu, ale po zaostrzeniu polityki sankcyjnej Zachodu nawet ta prognoza wygląda zbyt optymistycznie. Mimo desperackich prób reformowania zarządzania budżetem, wydatki wojskowe Rosji wciąż stanowią mniej niż jedną dziesiątą wydatków NATO, z czego połowa „ginie” z powodu tzw. otkatów, czyli defraudacji środków publicznych. Liczba ludności Rosji wynosi 146 mln osób, podczas gdy na przykład Nigerii 186 mln. Ściśle mówiąc, Rosja to rozległe pustkowie, bańka mydlana, Afryka ze śniegiem. Putin prowadzi swój kraj do nieuchronnej i miażdżącej porażki.

PRZECZYTAJ: KIEDY NASTĄPI TRZECIA FAZA UPADKU IMPERIUM ZŁA?

Z kolei Ukraina, która do 2014 roku nie miała żadnych agresywnych planów wobec Federacji Rosyjskiej, dziś domaga się sprawiedliwości i surowej kary za ohydną, niesprawiedliwą i niesprowokowaną agresję Kremla. Rosjanie popełnili fatalny błąd, gdy przez wiele lat podle i ukradkiem przygotowywali się do popełnienia ludobójstwa na ludności ukraińskiej i odważyli się na niesprowokowaną agresję na pokojową i tolerancyjną Ukrainę, która nigdy nie miała roszczeń terytorialnych wobec sąsiadów. Jednak Rosjanie obudzili sprawiedliwy gniew i duch wojowników wśród Ukraińców, dlatego niedługo mogą ponieść fatalne konsekwencje dla samej rosyjskiej państwowości. Dziś Kijów jest zdeterminowany, by surowo ukarać Moskwę za jej podłe próby rozbicia państwa i zorganizowania ludobójstwa narodu ukraińskiego. Putinowsko-raszystowska Rosja może bardzo drogo zapłacić za swoją agresję! Nie będzie litości!

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: