W wyniku kontrofensywy w obwodzie charkowskim i chersońskim siły zbrojne Ukrainy wyzwoliły spod okupacji putinowsko-raszystowskiej Rosji obszar o powierzchni ponad 700 kilometrów kwadratowych – oświadczył Ołeksij Gromow, zastępca szefa Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Ogólnie rzecz biorąc, nasze jednostki w niektórych obszarach przedarły się w głąb poza linię obrony wroga z 2 do kilkudziesięciu kilometrów. Szereg miejscowości zostało wyzwolonych. Łączna powierzchnia terytorium zwróconego pod kontrolę władz ukraińskich na kierunku charkowskim i jużnobuskim wynosi ponad 700 kilometrów kwadratowych” – powiedział Gromow.

PRZECZYTAJ:

Potrzebujemy zwycięstwa, które złamie kręgosłup rosyjskiej bestii – Danyłow

Danyłow: Mamy szansę przełamać kręgosłup rosyjskiego „Kolosa na glinianych nogach”

UKRAIŃSKA KONTROFENSYWA NA NA KIERUNKU CHARKOWSKIM

Według niego, w celu wyzwolenia tymczasowo okupowanych terytoriów na kierunku charkowskim, od początku tygodnia na określonych obszarach działają Siły Zbrojne Ukrainy we współpracy z jednostkami Gwardii Narodowej i innymi służbami mundurowymi.

„Obecnie [ukraińskie] jednostki wojskowe spenetrowały obronę wroga na głębokość 50 km… Podczas prowadzenia aktywnych operacji na kierunku charkowskim wyzwolono ponad 20 miejscowości”

– powiedział Gromow.

Dodał, że na kierunku kramatorskim jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy posunęły się na głębokość do 2 km, a podczas działań ofensywnych na kierunku słowiańskim ukraińska armia posunęła się na głębokość 3 km i wyzwoliła miejscowość Ozerne w obwodzie donieckim.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Fatalny błąd Putina. Porażka 5. Służby FSB

Szef Pentagonu: Putin nie docenił siły Ukraińców i drogo zapłaci za ten błąd

Porażka Rosji na Ukrainie jest nieunikniona – stały przedstawiciel Ukrainy przy ONZ

ZOBACZ TAKŻE:

Ukraińska kontrofensywa. Rozpoczęła się bitwa o Chersoń

Okupanci stają przed wyborem: przyznać się do porażki lub zginąć – Zełenski

Zełenski zwrócił się do okupantów: Jeśli chcecie przeżyć, czas uciekać lub się poddać!

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: