Siły Zbrojne Ukrainy robią wszystko, aby zmniejszyć siłę ognia i potencjał logistyczny najeźdźców, a rosyjski wróg ma tylko dwa wyjścia: przyznać się do porażki lub pogrążyć się w zapomnieniu – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas tradycyjnego wieczornego wystąpienia po wynikach 184. dnia wojny, które było transmitowane na kanale Biura Prezydenta Ukrainy na YouTube.

„Nasi żołnierze robią wszystko, co możliwe, aby zmniejszyć siłę ognia i potencjał logistyczny najeźdźców. Widzicie wszystkie wiadomości o zniszczeniu baz najeźdźców i ich magazynów, a także przepraw przez rzekę, z których korzystają. A im bardziej odnosimy w tym sukcesy, tym szybciej nasz wywiad, nasza armia, SBU, tym szybciej możemy zmienić sytuację na froncie na naszą korzyść”.

Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy

Szef państwa ukraińskiego podkreślił, że Siły Zbrojne Ukrainy, nasi ludzie codziennie udowadniają okupantom, że „nie mają i nie będą mieli szans na uratowanie się na ukraińskiej ziemi. Nadejdzie dzień, w którym okupanci to rozpoznają lub po prostu ich już nie będzie”.

A wróg będzie miał tylko dwie opcje: przyznać się do porażki lub zginąć.

PRZECZYTAJ:

Potrzebujemy zwycięstwa, które złamie kręgosłup rosyjskiej bestii – Danyłow

Przypomnijmy, doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak opowiedział o stanowisku Kancelarii Prezydenta Ukrainy w sprawie zakończenia tej wojny.

Według niego jest tylko jedna droga, która składa się z kilku elementów:

  1. Militarna klęska Rosji;
  2. Przywrócenie integralności terytorialnej Ukrainy (zwrot tymczasowo okupowanych terytoriów);
  3. Trybunał dla zbrodniarzy wojennych;
  4. Transformacja Federacji Rosyjskiej.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksji Danyłow uważa, że rosyjskie więzienie narodów upadnie, a zniewolone ludy północnej Eurazji otrzymają wolność i niezależność.

PRZECZYTAJ:

Danyłow: Mamy szansę przełamać kręgosłup rosyjskiego „Kolosa na glinianych nogach”

Z kolei znany generał ukraińskich sił specjalnych powiedział: „W razie potrzeby zdobędziemy Moskwę i dotrzemy do Uralu”.

Wypierając wojska putinowsko-raszystowskiej Rosji z tymczasowo okupowanego terytorium Ukrainy, Siły Zbrojne Ukrainy powinni wyzwolić Krym i Donbas i mogą wkroczyć na terytorium państwa-agresora. O tym w wywiadzie dla telewizji Priamyj powiedział generał major Serhij Krywonos, były zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, były I Zastępca Dowódcy Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy (2016—2019).

Generał podkreślił, że szczególnie chodzi o ukraińskich terytoriach etnicznych, które są obecnie częścią raszystowsko-putinowskiej Rosji, mianowicie wymienił regiony Ukrainy Słobodzkiej i terytorium Kubania, gdzie mieszkają potomkowie Kozaków Zaporoskich.

„Mówię o briańskim, woroneskim, kurskim, biełgorodzkim obwodach, mówię o Kubanie. Pytanie brzmi, że kiedy tam wejdziemy, pokażemy kim jesteśmy z natury, [pokażemy] że nie jesteśmy okupantami, nie kradniemy pralek, nie kradniemy kuchenek mikrofalowych i że karmimy ludność. To chyba też trzeba pokazać, że nie jesteśmy żebrakami. I że nie jesteśmy katami”.

Serhij Krywonos

Generał major Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy

Generał dał też do zrozumienia, że Rosjanie popełnili fatalny błąd, gdy przez wiele lat podle i ukradkiem przygotowywali się do popełnienia ludobójstwa na ludności ukraińskiej i odważyli się na niesprowokowaną agresję na pokojową i tolerancyjną Ukrainę, która nigdy nie miała roszczeń terytorialnych wobec sąsiadów. Jednak Rosjanie obudzili sprawiedliwy gniew i duch wojowników wśród Ukraińców, dlatego niedługo mogą ponieść fatalne konsekwencje dla samej rosyjskiej państwowości. Putinowsko-raszystowska Rosja może bardzo drogo zapłacić za swoją agresję!

„Jeśli dojdziemy do Biełgorodu – świetnie! Dojdziemy Woroneża – jeszcze lepiej! Zabierzemy Briańsk – świetnie! Nie widzę w tym nic złego. To tylko nasza zdolność i chęć pokazania, że nie warto przychodzić [z wojną] do nas! Bo was nie zaatakowaliśmy, ale w razie potrzeby dotrzemy do Tuły i możemy również dotrzeć do Moskwy. Jest generał [Wałerij] Załużny [naczelny dowódca sił zbrojnych Ukrainy] i jeśli podejmie decyzję, w razie potrzeby zdobędziemy Moskwę i dotrzemy na Ural”

– powiedział ukraiński generał.

Co ciekawie, generał Serhij Krywonos należy do najbardziej realistycznej, szczególnie sceptycznej, a nawet pesymistycznej części ukraińskiego środowiska generałów i ekspertów wojskowych. Zawsze jest tak ostrożny, jak to możliwe w swoich ocenach i prognozach przebiegu działań wojennych. Co więcej, ten generał nigdy nie lekceważy wroga. Zdecydowana większość ekspertów wojskowych jest znacznie bardziej optymistyczna niż generał Krywonos. W przeciwieństwie do innych znanych ekspertów, zawsze mówi, że ta wojna nie będzie łatwa dla armii ukraińskiej, a za zwycięstwo trzeba będzie zapłacić bardzo wysoką cenę.

Dlatego ocena zdolności Sił Zbrojnych Ukrainy z ust jednego z najbardziej sceptycznych ekspertów wojskowych jest bardzo cenna i skłania do zastanowienia się nad perspektywami tej wojny.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

„Siły Rosji się wyczerpują” – szef MI6 przewiduje haniebną klęskę Putina

„Kartagina zostanie zniszczona” – szef MON Ukrainy po spotkaniu z szefem NATO

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: