Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wzywa społeczność światową do połączenia wysiłków w przeciwdziałaniu rosyjskiej.

„Potępiamy niedawne cyberataki wobec Polski. Solidaryzujemy się z naszymi polskimi partnerami oraz wzywamy wspólnotę międzynarodową zjednoczyć wysiłki w przeciwdziałaniu agresji rosyjskiej przeciwko całemu cywilizowanemu światu”

– czytamy w oświadczeniu resortu na Twitterze.

https://twitter.com/MFA_Ukraine/status/1407704175136456706

https://twitter.com/MFA_Ukraine/status/1407704177065746434

Wczeniej premier RP Mateusz Morawiecki oświadczył, że atak cybernetyczny na polskich polityków i urzędników był kierowany z Federacji Rosyjskiej. Z kolei, Rząd ostrzega, że Polska stanie się celem bezprecedensowego ataku dezinformacyjnego.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Ukryta wojna przeciwko Zachodowi. Doktryna generała Gierasimowa

„Orwell opisał, jak to działa”. Byli pracownicy rosyjskiej farmy trolli odsłonili kurtynę putinowskiego imperium kłamstw

Wojna hybrydowa. Atak cybernetyczny na polskich polityków i urzędników był kierowany z Federacji Rosyjskiej – Mateusz Morawiecki

Uwaga! Rząd ostrzega – Polska stanie się celem bezprecedensowego ataku dezinformacyjnego

Wojna hybrydowa. Atak hakerski na skrzynkę mailową Michała Dworczyka. Jest oświadczenie szefa KPRM

Myśl Polska, Kresy.pl, Geopolityka.org etc. są kanałami szerzenia rosyjskich wpływów w Polsce. Opublikowano korespondencję kremlowskich urzędników (Rappoport-Leaks)