Portal „Mirotworec”, specjalizujący się w publikacji danych „osób, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa ukraińskiego, społeczności międzynarodowej oraz prawa i ładu międzynarodowego”, ujawnił informację o części rosyjskiej siatki wpływów w Polsce. W publikacji wymienione zostały szereg polskich mediów, fundacji, organizacji społecznych i polityków, którzy w trakcie ścisłej współpracy z przedstawicielami Kremla działają w interesie Federacji Rosyjskiej.

Kilka miesięcy temu portal „Mirotworec” udostępnili zrzuty ze “zhakowanej” poczty elektronicznej Borysa Rappoporta – doradcy Władisława Surkowa, który jest głównym socjotechnikiem Kremla i asystentem prezydenta Rosji Władimira Putina. W tej korespondencji znajduje się wiele bardzo ciekawych informacji. Ostatnim czasem w sieci ukazał się szereg artykułów o skandalu Rappoport-Leaks.

W ramach tej kampanii informacyjnej, kilka dni temu został opublikowany artykuł pt. „Kto stoi za rosyjskimi operacjami informacyjnymi w Polsce i na Ukrainie”, zawierający informacje o współprace Borysa Rappoporta z kremlowskim urzędnikiem, politologiem Aleksiejem Martynowem. W korespondencji z Rappoportem Martynow wymienił swoje kontakty w Polsce, przy pomocy których toczy się wojna informacyjna przeciwko państwu nad Wisłą, a także przeciwko Ukrainie i całemu Zachodowi.

W e-mailu z 11 maja 2014 roku Martynow pisał do Rapoporta, że „w latach 2005-2007 pod zadania wyznaczone przez AP RF [Administrację Prezydenta Federacji Rosyjskiej] na Ukrainie i w sąsiednich krajach utworzono sieć organizacji pozarządowych”, którą można aktywować w celu wykonania pewnych zadań. „Możemy sformułować alternatywną wewnętrzną agendę dla Ukrainy, z projekcją z Polski, drogą stworzenia alternatywnego eksperckiego i informacyjnego pola na Ukrainie” – zaznaczył Martynow.

Następnie, według informacji opublikowanej na portalu „Mirotworec”, szef rosyjskiego Międzynarodowego Instytutu Nowych Państw wymienił „infrastrukturę posiadaną w Polsce”.

Przytaczamy cytat Martynowa:

„W Polsce mamy następującą infrastrukturę:

Media:
– Gazeta „Trybuna”;
– Tygodnik „NIE”;
– Tygodnik „Fakty i Mity”;
– Tygodnik „Myśl Polska”;
– portali: kresy.pl, geopolityka.org, lewica.pl, mysl.pl,
– indywidualni dziennikarze”.

PRZECZYTAJ:

Prorosyjska prawica. Pożyteczni idioci Putina podkopują polską państwowość

Orientacja prorosyjska jest opcją zdrady. Wolność słowa czy wolność kłamstwa?

Kremlowski urzędnik nazywa także kilka polskich fundacji, organizacji i stowarzeszeń, z którymi współpracuje w celu prowadzenia wojny informacyjnej i szerzenia rosyjskiej narracji w Polsce i na Zachodzie, mianowicie:

– Fundacja Międzynarodowy Instytut Nowych Państw (Warszawa);
– Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód” (oddziały we wszystkich województwach);
– Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych, ECAG (biura w 13 krajach UE)
– Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Polski (oddziały we wszystkich obszarach);
– Poszczególni posłowie do Sejmu i sejmików regionalnych (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Twój Ruch itp.), w tym polski działacz samorządowy związany z Górnym Śląskiem Jerzy Gorzelik, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji Robert Iwaszkiewicz, poseł na Sejm V kadencji Mateusz Piskorski.

O Europejskim Centrum Analiz Geopolitycznych Martynow mowił w następujący sposób: „… nasza polska fundacja. Mamy nad nią pełną kontrolę” … Co ciekawie, jak wynika z dokumentów, ECAG rozpowszechniał rosyjską narrację geopolityczną z Polski po całej Europie, w tym na Węgrzech, na Ukrainie i w Mołdawii.

CAŁY ARTYKUŁ CZYTAJ TUTAJ >>>

Portal „Mirotworec” opublikował także dokument, który zawiera nazwiska polityków z partii Samoobrona, którzy w 2014 r., w koordynacji z urzędnikiem Kremla, wystosowali apel, który miał na celu powikłanie relacji polsko-ukraińskich oraz usprawiedliwienie rosyjskiej agresji w ukraińskim Donbasie.

Przypomnijmy, kilka lat temu na podstawie materiałów ABW Aleksiej Martynow dostał zakaz wjazdu do Polski i strefy Schengen. 4 listopada 2019 r. rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że „Aleksiej Martynow to oficer rosyjskiego wywiadu, działający jako ekspert do spraw międzynarodowych. Ten ostatni, wynika z informacji, jednocześnie należał do głównych zleceniodawców prorosyjskich projektów realizowanych w naszym kraju przez środowisko jednej z partii politycznych”.

Jagiellonia.org

РАДНИК ПУТІНА-СУРКОВА ПРОДОВЖУЄ ДОПОМАГАТИ ЦЕНТРУ "МИРОТВОРЕЦЬ"Причому, допомагає виявляти не просто агентуру кремля, а…

Опубліковано Центр Миротворець Пʼятниця, 19 червня 2020 р.

ZOBACZ TAKŻE:

Jak rozpoznać ruskiego trolla?

Targalski: Łubianka nadchodzi w szacie patrioty

Rosyjska wojna hybrydowa. Polska obiektem ataku!

Na kolanach przed rosyjską potęgą. O działalności portalu Kresy.pl

Rosja chce skłócić Polaków i Ukraińców. Kronika wojny hybrydowej

Putin kontynuuje antypolską strategię Katarzyny II. Polska ma zniknąć w samych Polakach!

Dorota Kania: „Problem jest bardzo poważny. Co chwilę dowiadujemy się, że rosyjska agentura działa”

Tomasz Sakiewicz: Skłonność Moskwy do ubierania się w szaty polskich patriotów znana jest od czasów targowicy