Głównym zadaniem tej grupy będzie wymiana danych operacyjnych i wywiadowczych między Ukrainą a Polską, napisał na Facebooku szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski.

„Dziś rozmawiałem telefonicznie z ministrem spraw wewnętrznych RP Mariuszem Kamińskim i zapewniłem, że Ukraina wspiera Polskę w tym trudnym czasie. Mamy szczerą nadzieję, że [Polska] będzie w stanie znaleźć rozwiązanie sztucznie inspirowanego kryzysu w pokojowy i cywilizowany sposób”.

Denys Monastyrski

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej sprowokował prezydent Rosji Władimir Putin. Ten kryzys jest częścią wojny hybrydowej – oświadczył szef MSW Ukrainy w eterze programu TV „Wolność Słowa Sawika Szustera”.

Jak informowaliśmy wcześniej, 8 listopada prezydenci Ukrainy i Polski Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda omówili sytuację na granicy polsko-białoruskiej, prezydent Ukrainy opowiedział prezydentowi Polski o działaniach, jakie zostaną podjęte na Ukrainie w celu ochrony granicy ukraińsko-białoruskiej, podaje biuro prasowe kancelarii Zełenskiego.

„Prezydenci Polski i Ukrainy rozmawiali o działalności reżimu Łukaszenki na granicy polsko-białoruskiej. W tej sprawie oba kraje trzymają się tego samego punktu widzenia i są ze sobą w pełnej solidarności”

napisał na Twitterze Jakub Kumoch, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP.

Przypomnijmy, sytuacja na granicy polsko-białoruskiej znów pogorszyła się migranci ponownie próbowali przedostać się do UE. Dlatego w sobotę 13 listopada na granicy ukraińsko-polskiej zacznie pracować grupa koordynacyjna funkcjonariuszy Straży Granicznej i Gwardii Narodowej Ukrainy.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Mateusz Morawiecki: Mocodawcą kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej jest Putin

Niezależna: Putin, Łukaszenka i Assad są organizatorami kryzysu migracyjnego

KOMENTARZ REDAKCJI

Wojna wywołana przez Putina w Syrii uderzyła rykoszetem w Europę. Setki tysięcy uchodźców są wynikiem barbarzyńskich bombardowań syryjskich miast przez rosyjskie lotnictwo. Fale uchodźców spowodowały poważny kryzys w Unii Europejskiej i stały się przyczyną rosnącej popularności skrajnie prawicowych populistów, którzy działają w interesie agresywnej Rosji.

Nie jest tajemnicą, że uchodźcy stali się narzędziem rosyjskiej wojny hybrydowej przeciwko Europie. Przypomnijmy, według oświadczeń wysokich urzędników NATO Rosja „używa uchodźców jako żywej broni przeciwko Europie”. Mówił o tym jeszcze w marcu 2016 roku sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

Z kolei nieżyjący już amerykański senator John McCain w ostrym przemówieniu wygłoszonym na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium (13 lutego 2016 roku) ocenił, że dyktator Władimir Putin chce „zaognić konflikt uchodźczy i wykorzystać go jako broń do podziału przymierza transatlantyckiego, a tym samym podkopać europejski projekt”. Dodał także, że „apetyt Putina rośnie w miarę jedzenia”.

PRZECZYTAJ:

Fundamenty pod islamski terroryzm kładł KGB

Przypomnijmy, The Washington Post opublikował informację amerykańskich służb specjalnych, że CyberCaliphate udający zwolenników organizacji Państwa Islamskiego faktycznie okazał się jednostką wojskową p/p 54777 GRU (Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej), która prowadzi psychologiczną wojnę przeciwko krajom zachodnim.

Kilka lat temu portal Jagiellonia.org podjął wysiłek i przetłumaczył to co oficer FSB ma do powiedzenia w sprawie zaangażowania FSB w islamski terroryzm. W telewizji ukraińskiej 1+1 w programie „TSN. Tydzień” pokazano wywiad, który może wywołać prawdziwy skandal szpiegowski. Oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), specjalista od organizacji terrorystycznych, powiedział w nim, że za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml. Choć mówi się o tym od dawna, dotąd nie było na to dowodów.

Słowa rosyjskiego oficera zostały już zweryfikowane. Fachowcy dwukrotnie sprawdzali jego wiarygodność za pomocą wykrywacza kłamstw. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości: funkcjonariusz FSB mówi prawdę.

CZYTAJ WIĘCEJ >>>

ZOBACZ WIDEO:

W wojnie hybrydowej przeciwko krajom pomostu bałtycko-czarnomorskiego Rosja i jej poplecznicy z okupowanej przez łukaszystowski reżim Białorusi postanowili praktycznie otwarcie wykorzystać czynnik terroryzmu islamskiego. Celem jest rozpalenie wojny między cywilizacjami, wojny międzywyznaniowej, wojny między islamem i chrześcijaństwem na terytorium krajów wschodniej flanki NATO.

Wielokrotnie pisaliśmy o olbrzymim wpływie Moskwy na ruchy radykalnych islamistów i terrorystów na łamach naszego portalu, ale nigdy wcześniej służby specjalne Rosji i Białorusi nie zrobiły tego w tak niezręczny, głupi i otwarty sposób. W tym kontekście warto przypomnieć list Hamasu o rzekomym zaminowaniu samolotu, w którym leciał Protasiewicz. Ślady tego listu, które trafiają nawet nie do Mińska, ale do Moskwy…

Szczerze mówiąc, wcześniej tak absurdalnego użycia czynnika islamskiego Moskwa nigdy sobie nie pozwoliała. Degradacja jest oczywista … Ale to sprawia, że ​​reżimy w Moskwie i Mińsku są jeszcze bardziej niebezpieczne.

Wojny w Syrii i na Ukrainie nie są konfliktami lokalnymi i regionalnymi. Są to teatry rosyjskich operacji wojskowych przeciwko Zachodowi. Wojna już trwa… Kreml marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego w granicach z 1914 roku. Dopóki Rosja będzie rządzona przez autorytarny reżim rewanżystów i stalinistów, wszelkie nadzieje na pokój na Wschodzie Europy będą złudne i niewykonalne.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

 

  

Andrzej Duda: „Będziemy granicy bronili. Współdziałamy z naszymi sojusznikami”

Żaryn o wojnie hybrydowej Łukaszenki: „Nasza reakcja musi być twarda”

NATO: Wykorzystywanie migrantów przez reżim Łukaszenki jako taktyki hybrydowej jest niedopuszczalne!

NATO: Reżim Łukaszenki musi zaprzestać tworzyć sztuczny kryzys migracyjny